Autor Wątek: KAP MAXTRY ! Co to jest warte ??  (Przeczytany 6029 razy)

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
KAP MAXTRY ! Co to jest warte ??
« dnia: Luty 03, 2008, 11:50:37 pm »
witam,
Pan Pazdyka oferuje KAP Maxtry i musze przyznac wizualnie ten łuk wygląda miło dla oka. Szukam sprzętu dla mojej Pani a na stronie łuksportu wyczytałem, że Mistrzyni Polski (zapewne chodziłoby o Anne Stanieczek), używa takiego właśnie sprzęta. Gdzieś o uszy obiło mi się że KAP to pomyłka, jednak skoro ktoś odnosi na nim sukcesy, tak źle chyba nie jest. Próbuje też upolować coś na amerykańskim ebayu ale się trochę zniechęciłem bo w przypływie optymizmu zakupiłem Sceptera III firmy Martin licząc jakoś, że uda się go dopasować do mojej ukochanej. Niestety zbytnio się pospieszyłem, gdyż strzelała próbnie z pożyczonego Hoyta, ustawionego na 27" draw lenght.  Myślałem ze ten Hoyt jej leży a okazało się że jest za długi. Prawidłowa dla niej długość naciągu to 25". Sceptera III nawet jak zamontuje w nim camy Fury X 000 najbardziej można skrócić do 27".  Teraz będę miał łuk do sprzedania. Zależy mi na tym żeby do Krakowa pojechała z własnym łukiem ale wydaje się to być mało realne. Ten KAP jeśliby był na miejscu byłby jakimś rozwiązaniem bo został wstępnie zaakceptowany wizualnie (a to przecież też jest ważne). Proszę o jakieś wiarygodne opinie i o potwierdzenie informacji że Mistrzyni Polksi strzela z KAPa.
Z góry dziękuje.

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: KAP MAXTRY ! Co to jest warte ??
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2008, 12:04:31 am »
sam sobie odpowiadam na post :) i być może łamie właśnie netykiete jednak żeby nie wyszło że nie czytam starych wątków troszkę przypadkowo znalazłem wątek który w pewnym momencie odnosi sie do Maxtry:

http://www.forumlucznicze.pl/tematy-zwi%C4%85zane-ze-sprz%C4%99tem/co-to-za-firma-t30.0.html

wystąpiły pewne kontrowersje, jednak przytoczone opinie są sprzed blisko roku więc może coś się na temat Maxtry wyjaśniło ?


Pioter

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 347
Odp: KAP MAXTRY ! Co to jest warte ??
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2008, 11:39:03 am »
Nic nowego nie wiemy (chyba). Młody, co nabył łuk od Jeża nie bywa więc nie wiemy, czy mu coś aby nie spada...
Pozdro.
SŁ "GRYF" Szczecin. Noł chojt, noł siurlok
Piszę poprawnie po polsku

mgo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 228
Odp: KAP MAXTRY ! Co to jest warte ??
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2008, 04:22:06 pm »
Co do KAP i bloczek to jak TOYA i profesjonalne narzędzia  ;D. Jeżeli chcesz łuk coby postrzelać raz kiedyś w ogródku to warto, jeżeli potrzebujesz łuk do poważniejszego strzelania w wiekszej ilości strzałów to nie bardzo po mistrzostwach polski moja żona zmienia łuk i jej będzie na sprzedaż jest to moartin Phantom II o parametrach idealnych dla kobiety. Część kolegów widziała i wie co to w razie zainteresowania zapraszam na jazde próbną.

msl72

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 187
Odp: KAP MAXTRY ! Co to jest warte ??
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 01, 2008, 03:44:15 pm »
Witam,

Stary temat - ale mam świeże wieści.
Zarówno w Krakowie jak i (szczególnie) w Rzeszowie ten właśnie łuk pojawił się na "tapecie".
Jest w "podstawowym" wyposażeniu łuczników z Ukrainy - którzy zebrali wszystko, co było do ściągnięcia. Mgo ma rację. Jest to łuk, który nie wnosi nic nowego do współczesnych konstrukcji. Ale jest wielu łuczników, którzy dzięki niemu odnoszą sukcesy. Czyli - podsumowując - dla osoby, dysponującej ograniczonym budżetem, ten łuk jest rozsądnym zakupem.
Do "mgo": Może to i TOYA, ale od lat się sprawdza... Czyli nie jest tak źle...

Pozdrawiam
Maciek

mgo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 228
Odp: KAP MAXTRY ! Co to jest warte ??
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 03, 2008, 03:41:30 pm »
Sprawdza się pod warunkiem że chcesz łuk na rok nie dłużej potem dostaje luzy