Autor Wątek: Zamawianie towarów z zagranicy.  (Przeczytany 5431 razy)

lukilak1994

  • Gość
Zamawianie towarów z zagranicy.
« dnia: Sierpień 03, 2011, 10:19:43 pm »
Witam,
mam pytanie do osób które zamawiały towary na ebay.com z USA i ze sklepu http://www.bogensportwelt.de/ w Niemczech.
Proszę konkretnie opisać jak to wygląda, ile trzeba dopłacać, co z cłem itp. jak klasują się koszty wysyłki. Ja jestem zielony w kupowaniu czegoś z poza terenu RP i szczerze przyznam, że troche się boje ze USA coś sprowadzać ale cena kusi.
Dodatkowo ten wątek będzie poradnikiem dla osób takich jak ja.
Wiem, że dużo osób zamawiało coś z USA, chyba PK carnage- z jakiego sklepu zamawiałeś?
dany- podobnież swojego CHARGE z www.bogensportwelt.de/( a tak przynajmniej mi się wydaje śledząc forum łucznicze).
Proszę o pomoc

edit. chciał bym połakomić się na ten łuczek: http://www.bogensportwelt.de/RESTPOSTEN-PSE-NOVA-VECTOR-5-BLUE-45-60lbs-RH-solange-der-Vorrat-reicht

cena samego łuku to 640zł gdzie w RP kosztuje 800zł - 160zł w kieszeni :)
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2011, 10:23:44 pm wysłana przez łucznikTRLB »

adams

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Zamawianie towarów z zagranicy.
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2011, 12:24:17 am »
jeżeli chodzi o USA to napewno ceny są dobre ale dochodzi cło i podatek u nas w kraju. Trzeba kombinować lub poprosić najlepiej kogoś znajomego o przywiezienie. Jeżeli to mała rzecz i małe pieniadze można ryzkować. Znam takich co kupowali okazyjnie sprzęt a potem płacili cło, podatek i cena wychodziła wyższa niż w naszych sklepach.
Mathews TRX38

VERO

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 306
Odp: Zamawianie towarów z zagranicy.
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 04, 2011, 06:16:54 am »
Sprowadzałem z USA więc podaję informację:

Po pierwsze sprzedający musi się zgodzić na wysyłkę do Polski.
Nie kupuj jeśli nie uzyskasz wyraźnej zgody na wysyłkę !!!
Po drugie należy zawsze wybierać przesyłkę USPS Priority Mail- jest droga ale nie zginie i możesz ją monitorować. Zwykłe w 80% dziwnym trafem giną !!!
Po trzecie cło +Vat+koszty clenia i operacji wynoszą blisko 30% wartości (przesyłka+ koszt dostawy razem!!!)
Po czwarte odsyłka lub jakakolwiek reklamacja  wiąże się ze sporymi kosztami i dużą cierpliwością !!!

Ps.
Wczoraj mi oclili zakup za 106$ + przesyłka 26$ X30% opłat celnych z Vatem. Zgroza >:(
Wolny strzelec wolnością zaniepokojony.

joopsa

  • Gość
Odp: Zamawianie towarów z zagranicy.
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 23, 2011, 05:57:27 pm »
Właśnie doszły do mnie 2 przesyłki z USA - zamówione przez forum archery talk od prywatnych sprzedawców, a nie firm.
Jestem bardzo zadowolony:

1. Idler wheel doszedł po tygodniu od wpłaty przez PayPal - szedł w zwykłym liście. Niesamowite tempo!

2. Na ramiona, które dziś odebrałem czekałem sporo dłużej - ale spotkała mnie b. przyjemna niespodzianka. Wcześniej pytałem się czy sprzedawca ramion ma do nich tzw. "limb turrets", bo są mi bardzo potrzebne, a Polsce nie do kupienia. Nie miał. A dziś otwieram paczkę i widzę nie tylko ramiona, ale również "limb turrets", oraz tłumiki ramion Limbsaver, z listem, w którym John wyjaśnił mi, że wpłaciłem zbyt dużo (bo koszty przesyłki okazały się niższe) - więc zrobił mi niespodziankę. Kupił z własnej woli od kolegi te "limb turrets" (choć wcale nie musiał), i jeszcze dorzucił własne tłumiki.

Jakby słońce zaświeciło w mojej duszy. Cóż za wspaniali ludzie ci amerykańscy bowhunterzy. Pomagają sobie, a nie podkładają sobie świnie jak... Czemu nie mieszkam w USA?

Za ramiona chcieli celnicy wlepić cło i VAT, ale poprosiłem Johna, by napisał wartość przesyłki 40 USD (kwota wolna od cła), a przesyłkę jako "gift". Inna sprawa, że ja też mu zaufałem i pieniądze dostał jako "gift". Polecam tę formę, ale pod warunkiem, że sprzedający ma same pozytywne recenzje na forum at.

pozdrawiam
Robert     

staphylococcus

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 89
Odp: Zamawianie towarów z zagranicy.
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 24, 2011, 09:36:19 am »
ja mam też ten problem. mam zakupiony łuczek w USA (Z7 extreme) i myślę jak go tu przewieź do kraju. Jak sobie policzę cło, to chyba jakieś 30%, włos mi się jeży na głowie. Przecież u nas nie produkują łuków. Może ktoś wie jak to wygląda od strony prawnej np. jak znajomy w wozi to ze Stanów
  Robert wyślij mi na priva swoja emalię(ja jestem tym facetem od wspólnego palenia u Ciebie w pokoju)
Wyrzutnie:
Hoyt contender elite, sureloc + viper
mathews Z7 Extreme Axcel Armotech-HD

joopsa

  • Gość
Odp: Zamawianie towarów z zagranicy.
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 24, 2011, 09:42:03 am »
(ja jestem tym facetem od wspólnego palenia u Ciebie w pokoju)

Po nicku łatwo poznałem Panie Kolego Nie Tylko Od Łuków - i nawet nie musiało być dodatku aureus ani viridans :D
pogadamy na priva w weekend, hej!

joopsa

  • Gość
Odp: Zamawianie towarów z zagranicy.
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 24, 2011, 12:57:20 pm »
mój mail:
jopsa@tlen.pl