Autor Wątek: pytanie?  (Przeczytany 4634 razy)

adifri

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 74
pytanie?
« dnia: Styczeń 17, 2008, 05:53:43 pm »
czy ktos jest w stanie mi powiedziec na jakiej wysokosci powinien byc umieszczony przeziernik peep liczac od punktu zaczepienia strzaly??

bo wlasciwie to nie wiem czy jest to z gory okreslone czy tez mam go ustawic wedle swoich upodoban??
Diamond Justice 2006 (70# single cam)
Podstawka opadająca RipCord
Celownik Red Head hunting 3piny
Strzały Easton St.Epic 300
Spust Scott

Pioter

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 347
Odp: pytanie?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 17, 2008, 06:07:46 pm »
nie ma standardu. Weź mięką kredkę i kogoś do pomocy, kogoś, kto wie jak wygląda poprawna postawa. Załóż strzałę na cięciwę i naciągnij łuk. Przyjmij postawę, daj się skorygować pomocnikowi a następnie niech ów pomocnik zaznaczy miejsce na cięciwie na wysokości Twojego oka. I tak będzie dobrze.
Pozdro.
SŁ "GRYF" Szczecin. Noł chojt, noł siurlok
Piszę poprawnie po polsku

Marcin B.

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: pytanie?
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 17, 2008, 09:17:05 pm »
możesz też spróbować naciągnąć łuk z zamkniętymi oczami, przyjmij postawę jak przy celowaniu i otwórz "oko celujące" - peep powinien znajdować się na wysokości oka w taki sposób że "swobodnie" będziesz widział przez niego pin/piny celownika. Jeżeli stwierdzisz ze jest za wysoko lub za nisko po prostu odpowiednio go przesuń i powtórz próbę.

pozdrawiam
Marcin

mgo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 228
Odp: pytanie?
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 18, 2008, 09:05:53 am »
Przy regulacji uważaj żeby nie zniszczyć strzał, im wyżej peep tym wyżej leci strzała przy tym samym celowniku 

jezior232

  • Gość
Odp: pytanie?
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 18, 2008, 11:28:11 am »
WITAM niedawno kupiłem łuk bloczkowy druid camo i chciałbym do niego zamontować celownik światłowodowy STOCK DOG PLUS nie wiem czy idzie. Jeszcze go nie kupiłem zastanawiam się MOŻE ktoś pomóc za odpowiedzi dziękuje z góry. :'(

SiD

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
Odp: pytanie?
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2008, 02:25:20 pm »
siema
podepne sie do tematu
jak zamontować peep w cięciwie żeby był prosto ?
kupiłem niedawno i jak zakładam to jest albo na prawo albo w druą
po napięciu cięciwy jak mierzyłem w rękach było dobrze