Autor Wątek: Gdzie kupie miekka pilsnie?  (Przeczytany 42889 razy)

caro777

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Fan kijka, kółka i sznurka
Odp: Gdzie kupie miekka pilsnie?
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 04, 2008, 08:08:58 pm »
też strzelam z carbonów i zauważyłem, że na strzale może pozostać taka delikatna mgiełka, ale nie wydaje mi się żeby to w czymkolwiek przeszkadzało

Ulf

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Gdzie kupie miekka pilsnie?
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 05, 2008, 04:55:59 pm »
witam

plyte pilsniowa miekka dostalem od kogos kto zalatwil od kogos wiec nie wiem gdzie to mozna kupic

przy okazji, jak bylem w Finlandii to na strzelnicy mieli strzalochwyty jakby z paskow neoprenu czy czegos podobnego scisniete jak pilsnia, po prostu cudo, ale obawiam sie ze to bylo jakies markowe rozwiazanie dedykowane do lukow. Jakby ktos mial dostep wlasnie do tworzywa podobnego do karimat, ew pocial stare karimaty wojskowe to powinno dzialac i byloby lekkie
Martin Bengal 70lbs

adamc1

  • Gość
Odp: Gdzie kupie miekka pilsnie?
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 05, 2008, 08:12:46 pm »
Maty z tego czegoś o  czym piszesz to ETHAFOAM wykonane są z ekstrudowanej pianki polietylenowej .

Ulf

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Gdzie kupie miekka pilsnie?
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 11, 2008, 04:25:53 pm »
Dzięki za info, w kazdym razie wygladalo to profesjonalnie wiec cena tez musi byc pewnie odpowiednia
Martin Bengal 70lbs

Marcin B.

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Gdzie kupie miekka pilsnie?
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 11, 2008, 11:48:12 pm »
z ciekawosci zapytałem u siebie w jednej z hurtowni ktora ma w swojej ofercie taka pianke, (nie byla to jednak ETHAFOAM tylko pianka gęstością zbliżoną do karimaty, a wyglądała jak materiał na te szare termo-otuliny na rury) koszt przedstawiał się następująco: 1 m2 tejże pianki o grubości 15 mm to.... 50 zł :| wiec ile kosztowałby strzałochwyt każdy może sobie policzyć :(

Ulf

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Gdzie kupie miekka pilsnie?
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 29, 2008, 10:42:27 pm »
ja znalazlem w necie oferte tej pianki, sprzedaja w rolkach po 70 m
Martin Bengal 70lbs

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: Gdzie kupie miekka pilsnie?
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 01, 2008, 10:31:52 am »
Cecha pianki z ktorej zrobione sa maty jest to, ze ta pianka sie jakos tak zasklepia. Nie znam sie na piankach, wiec napisze co zauwazylem. Natomiast pianka z karimaty, do ktorej strzelalem, nie zaklepia sie i zostaja w niej duze dziury. Raczej chyba jest to inny rodzaj pianki.

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

jeż

  • Stowarzyszenie
  • Forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 84
Odp: Gdzie kupie miekka pilsnie?
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 01, 2008, 01:45:15 pm »
Maty z pianki ETHAFOAM można nabyć w Łuksporcie. Ceny są następujące:

śr. 70 cm - 360,0 zł
śr. 90 cm - 430,0 zł
śr. 125 cm - 790,0 zł
Grubość maty fi 90 cm  - 15 cm.

Mata składa się z trzech modułów (każdy moduł jest sklejony z pasków) ściśniętych ordynarnym pasem blachy ocynkowanej. Ja blachy od razu się pozbyłem, dzięki czemu mata mieści mi się bez problemu do bagażnika :-) Na polu ściskam ją taśmami do mocowania bagażu i wszystko gra. Nadmienię jeszcze, że środkowy moduł jest z pianki o większej gęstości, niż te skrajne, dzięki czemu strzały nie przechodzą od razu na drugą stronę (ale i tak jakiś backstop jest niezbędny).

Pozdrawiam
Jeż

adifri

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 74
Odp: Gdzie kupie miekka pilsnie?
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 02, 2008, 11:36:25 am »
co zatem myslicie o strzalochwycie zrobionym z prostopadloscianowych bali prasowanej slomy??

mozna cos takiego przylatwic o byle pierwszego rolnika. za flaszke mozna zorganizowac kilka takich bali, poustawiac je jedna na drugiej i gotowe.

nie wiem tylko jak gleboko sie w to strzala wbija - ktos wczesniej pisal na forum ze na 30cm.

pozdrawiam
adrian
Diamond Justice 2006 (70# single cam)
Podstawka opadająca RipCord
Celownik Red Head hunting 3piny
Strzały Easton St.Epic 300
Spust Scott

caro777

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
  • Fan kijka, kółka i sznurka
Odp: Gdzie kupie miekka pilsnie?
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 02, 2008, 12:43:50 pm »
na strzałochwyt powinno być ok.
strzała zatrzyma się na lotce, które mogą się przez to niszczyć lub przeleci przez snopek i spadnie gdzieś niedaleko (chyba ze dasz podwójny mór)
ja kiedyś strzelałem do tego jak do tarczy przez co ciągle miałem problemy z lotkami ale na strzałochwyt powinno być dobre. Snopki ważą jakieś 10 kg i można z nich ustawić ścianę tak dużą jak się chce.
A jeśli chodzi o te 30cm do zatrzymania strzały o czym kiedyś pisałem to potrzebna jest belka kiszonki lub sprasowanej słomy a ta waży już ok 300kg.
pozdrawiamś
« Ostatnia zmiana: Marzec 02, 2008, 03:47:22 pm wysłana przez caro777 »

kissielec

  • Gość
Odp: Gdzie kupie miekka pilsnie?
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 21, 2008, 07:20:22 pm »
Właśnie przed chwilą wypróbowałem mój nowy warstwowy cel  ;D. Zrobiłem go z 4 płyt miękkiego styropianu o gr. 12cm każda. Od frontu przykleiłem przycięty kawałek starej, cieńkiej karimaty. Całość stanowi kostkę o wymiarach 50x50x48 - a więc prawie sześcian. Warstwy "spiąłem" ze sobą oklejając sześcian kilkukrotnie i szczelnie - taśmą do pakowania paczek. Krawędzie wzmocniłem metalizowaną i wzmocnioną taśmą klejącą. Na górze przykleiłem wąski pasek z karimaty jako uchwyt do przenoszenia. Całość jest hiper-lekka. Strzała xx75 400 - wystrzelona z dystansu ok. 15m z łuku o sile 60# - penetruje na głębokość ok. 25cm  :). Niestety miękki styropian co prawda świetnie wyhamowuje strzałę, ale równie świetnie ją potem trzyma, także wyciągnąć "dwoma palcami" się nie da, z tym, że ręka do tego wystarczy i nie trzeba specjalnych gumowych uchwytów. Ze standardowego bloku styropianowego jaki można kupić w sklepie budowlanym za ok. 60zł - wychodzą dwa takie sześciany.
Pozdrawiam.

adifri

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 74
Odp: Gdzie kupie miekka pilsnie?
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 22, 2008, 12:07:50 am »
    ja wpadlem na pomysl tego typu: w piwnicy mialem stare podreczniki, ksiazki itp. to wszystko "na ciasno" wlozylem do pudla kartonowego (po monitorze od komputera) - - - wyszlo co prawda troche ciezkie ale jako tarcza sprawdza sie wysmienicie. mam luk 70# lbs naciagu - - - strzala wchodzi na glebokosc 20-25 cm i mozna ja wyciagnac dwoma palcami. tego typu tarcza jest naprawde dlugowieczna.

pozdrawiam
adi
Diamond Justice 2006 (70# single cam)
Podstawka opadająca RipCord
Celownik Red Head hunting 3piny
Strzały Easton St.Epic 300
Spust Scott

tomasz.k

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 211
Odp: Gdzie kupie miekka pilsnie?
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 22, 2008, 07:09:49 pm »
Witam !!!
Na strzałochwyt polecam 2 dywany powieszone na jakiejś konstrukcji w odstępach 10 cm od siebie. dardzo dobrze sie sprawdza. Zatrzymuje strzały gamegetter-y 400 z łuku 65# z odległości 8 m. I płachta jest duża w zależności od dywanów! ;D
Pozdrawiam!!!
Tomasz Kobuszewski

Ulf

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Gdzie kupie miekka pilsnie?
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 23, 2008, 03:19:01 pm »
Ja polecam proste rozwiazanie:

Do duzego worka na smieci upchac stare szmaty, koszule, zaslony itp. Wszystko owinac kocem a potem folią do owijania kartonow czy palet.

Z luku 70 lbs ponad tysiac strzalow i bez sladow zuzycia, nawet strzelajac z 7m mozna strzale wyjac bez problemu

Wersja przenosna to pudlo kartonowe po butach wypchane szmatami plus kilka przekladek ze starej wykladziny. Mozna wozic w bagazniku i naklejac tarcze.
Martin Bengal 70lbs

DDT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 192
Odp: Gdzie kupie miekka pilsnie?
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 26, 2008, 12:26:39 am »
Musze powiedziec, ze zapalilem sie do pomyslu z czysciwem bawelnianym.
Jest prasowane takze i ksztalt i upchanie lepsze od worka ze szmatami.
Wydaje sie byc trwalsze od wszelkich wymyslow tekturowo karimatowych a i tansze (od karimat napewno).
Jutro jak czas pozwoli sprawdze jak to wyglada :)
Reflex GROWLER 70#
Podstawka - QAD Ultra LD Pro Rest
Celownik - Trophy Ridge Micro Alpha V5
Peep - G5 META MAGNESIUM
Stabilizator - LimbSaver Sims S-Coil
Spust - TRUBall LOOP MASTER
Strzaly - BEMAN ICS BowHunter 400 (385gr)
oraz kołczan - Treelimb