Autor Wątek: test 1000 strzał  (Przeczytany 16664 razy)

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: test 1000 strzał
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 15, 2011, 09:07:39 pm »
Ruscy zawsze mieli wszystko największe, najlepsze, najszybsze. ;D ;D ;D

Wystarczyło napisać że dziewczyna(co z tego że Rosjanka) ma naprawdę niesamowite umiejętności...
... ::)

Bez urazy Degusti ale trochę mierzi mnie takie ogólnie przyjęte w Polsce rusofobiczne, prześmiewcze podejście...kontrastujące z niekiedy groteskowym wręcz uwielbieniem kałbojów zza Atlantyku...(w tym wypadku całkowicie bez wzajemności).
Czasem naprawdę warto odważyć się na choć szczyptę obiektywizmu...który nierzadko kłóci się z "poprawnymi" politycznie "schematami" ;p
ależ kolega wrażliwy :) babcia z Belarusu ?
a tak na serio to ja bardzo lubie Rosjan i również uważam iż mają w swojej mentalności coś takiego bezkompromisowego i to mi się właśnie podoba. Nie  odbieram tego jako czegoś negatywnego. Apropo wielu Polaków ma wschodnią domieszkę we krwi. Wszyscy -wicze to potomkowie kresowych Ormian (znakomici producenci "polskiego" łuku i wielu innych atrybutów sarmackich), Litwinów i Tatarów (znakomita kawaleria a słowo ułan jest słowem tatarskim) itd. Więc dajmy spokój tym nacjonalistycznym swarom. Prawda jest taka że ta dziewczyna to istna łucznicza maszyna a że przy okazji jest Rosjanką hmmm..... to nie dziwi :).
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2011, 09:12:10 pm wysłana przez g13r0 »

_michaś

  • Gość
Odp: test 1000 strzał
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 15, 2011, 09:18:37 pm »
Doskonale zdaję sobie sprawę z zaszłości historycznych między Polską a Rosją i ex-ZSRR; Trzeba pamiętać o przelanej krwi, ofiarach, napaści 17 września, zbrodniach w Katyniu, Charkowie, Miednoje... wywózkach na Sybir...łagrach, gułagach ...o kilkudziesięcioletniej "opiece" itp.itd.... ale też o wyzwalanych  przez Rosjan(w większości zwykłych ludzi nie zaś politruków czy partyjnych kacyków) spod hitlerowskiego jarzma  polskich miastach, wsiach czy nazistowskich obozach  zagłady, gdy w tym samym czasie alianci zachodni mieli nas i to co się tu dzieje w wiadomym miejscu ...
No niedokładnie. W 20 roku Lenin wymyślił sobie rewolucję proletariacką i chciał zaprowadzać swój ład w Europie. Nie przyszło mu na myśl, że dostaną w dupę od Polaków. Plan poszedł na półkę, rozpoczęło się masowe zbrojenie, komasacja, pięciolatki, głód, rabunek cerkwi. 25% przemysłu to była zbrojeniówka. Przed wybuchem wojny ZSRS miało armię większą niż wszystkie pozostałe razem wzięte, dysponującą bardzo nowoczesnym sprzętem w ogromnej ilości.

28 sierpnia 39 roku ZSRS rozpętało kolejną wojnę światową. Ribbentrop przyleciał do Moskwy, gdzie zostały mu wetknięte gotowe dokumenty dotyczące podziału Polski pomiędzy Rzeszę a ZSRS. Po prostu - dwa mocarstwa dzielą się krajem pomiędzy po raz kolejny, kto by podejrzewał, że wybuchnie z tego wojna światowa? Niemcy atakują o ustalonym terminie a Stalin informuje, że ZSRS "jest niegotowy". Potem zaczyna się gorączkowe depeszowanie narodowych socjalistów "kiedy w końcu wreszcie zaczniecie", ale ZSRS cały czas odpowiada "nie jesteśmy gotowi". Chodziło o takie rozegranie sytuacji, aby Hitler był agresorem, wyniszczył maksymalnie bardzo Europę a potem przyjdą wyzwoliciele czerwonoarmiejcy i "wyzwolą" bez problemu "całą Europę".

Przecież, po traktacie Wersalskim Niemcy nie posiadały armii, przemysłu zbrojeniowego ani możliwości szkolenia wojsk. I gdyby nie ochocza pomoc ZSRS nic by z konfliktu nie wyszło!

ale też o wyzwalanych  przez Rosjan(w większości zwykłych ludzi nie zaś politruków czy partyjnych kacyków) spod hitlerowskiego jarzma  polskich miastach
Poczytaj Waść, jak wyglądało np. oswobodzenie Wilna, bo ja powstrzymuję się, żeby nie uraczyć tego stwierdzenia dosadnym słowem.


Jankesi niczego negatywnego Polsce nie zrobili ? nic bardziej mylnego...a ciche przyzwolenie na oddanie Polski w strefę wpływów ZSRR ? kto niby wespół z anglikami samowolnie zadecydował za Polaków i sprzedał  ich Stalinowi w Jałcie ?
Kto umył ręce od  tego co nastąpiło w efekcie tej " transakcji" ?
A tam, pomyśl jak czuli się amerykańscy Żydzi - z jednej strony holocaust i ludobójstwo a z drugiej strony Ameryka postanowiła wspierać swoją część Niemiec jako przeciwwagę dla ZSRS w Europie. Chciało się zachować stołki trzeba było przełknąć gorzką pigułkę ;)


Skoro Polska jest ponoć najwierniejszym sojusznikiem to dlaczego jest ciągle zdaje się jedynym krajem w tej części Europy w którym odsetek przyznawanych wiz do usa jest najniższy ?
Ja bez problemu dostałem dwie wizy, a wystarczyłaby mi jedna.

Jeśli uważasz że od tamtego czasu coś się w tej materii zmieniło to jesteś w grubym błędzie- w razie napaści mielibyśmy powtórkę z września 39... nikt by nam nie pomógł(sic!)...."nie zechciał umierać za Gdańsk" (Nie na darmo złośliwi dekodują skrót NATO : No Action Talking Only...) porażka byłaby tym dotkliwsza że nasza dzisiejsza armia to po prostu obraz kompletnej nędzy i rozpaczy...i do tego w kompletnej rozsypce organizacyjnej (piszę te słowa również na podstawie własnego doświadczenia)...
Dlatego każdy szanujący się przedstawiciel gatunku męskiego powinien mieć możliwość posiadania broni i umieć się nią posłużyć. Finowie w wojnie zimowej dzięki temu złoili dupę ruskim niemiłosiernie (wyginęło ich tam więcej niż na wszystkich innych frontach) i to w historii Rosji drażliwy i omijany temat. A wiadomo, że nic tak nie odstrasza napastnika jak świadomość, że ofiara może być uzbrojona.

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: test 1000 strzał
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 15, 2011, 09:41:21 pm »
Doskonale zdaję sobie sprawę z zaszłości historycznych między Polską a Rosją i ex-ZSRR; Trzeba pamiętać o przelanej krwi, ofiarach, napaści 17 września, zbrodniach w Katyniu, Charkowie, Miednoje... wywózkach na Sybir...łagrach, gułagach ...o kilkudziesięcioletniej "opiece" itp.itd.... ale też o wyzwalanych  przez Rosjan(w większości zwykłych ludzi nie zaś politruków czy partyjnych kacyków) spod hitlerowskiego jarzma  polskich miastach, wsiach czy nazistowskich obozach  zagłady, gdy w tym samym czasie alianci zachodni mieli nas i to co się tu dzieje w wiadomym miejscu ...
No niedokładnie. W 20 roku Lenin wymyślił sobie rewolucję proletariacką i chciał zaprowadzać swój ład w Europie. Nie przyszło mu na myśl, że dostaną w dupę od Polaków. Plan poszedł na półkę, rozpoczęło się masowe zbrojenie, komasacja, pięciolatki, głód, rabunek cerkwi. 25% przemysłu to była zbrojeniówka. Przed wybuchem wojny ZSRS miało armię większą niż wszystkie pozostałe razem wzięte, dysponującą bardzo nowoczesnym sprzętem w ogromnej ilości.

28 sierpnia 39 roku ZSRS rozpętało kolejną wojnę światową. Ribbentrop przyleciał do Moskwy, gdzie zostały mu wetknięte gotowe dokumenty dotyczące podziału Polski pomiędzy Rzeszę a ZSRS. Po prostu - dwa mocarstwa dzielą się krajem pomiędzy po raz kolejny, kto by podejrzewał, że wybuchnie z tego wojna światowa? Niemcy atakują o ustalonym terminie a Stalin informuje, że ZSRS "jest niegotowy". Potem zaczyna się gorączkowe depeszowanie narodowych socjalistów "kiedy w końcu wreszcie zaczniecie", ale ZSRS cały czas odpowiada "nie jesteśmy gotowi". Chodziło o takie rozegranie sytuacji, aby Hitler był agresorem, wyniszczył maksymalnie bardzo Europę a potem przyjdą wyzwoliciele czerwonoarmiejcy i "wyzwolą" bez problemu "całą Europę".

Przecież, po traktacie Wersalskim Niemcy nie posiadały armii, przemysłu zbrojeniowego ani możliwości szkolenia wojsk. I gdyby nie ochocza pomoc ZSRS nic by z konfliktu nie wyszło!

ale też o wyzwalanych  przez Rosjan(w większości zwykłych ludzi nie zaś politruków czy partyjnych kacyków) spod hitlerowskiego jarzma  polskich miastach
Poczytaj Waść, jak wyglądało np. oswobodzenie Wilna, bo ja powstrzymuję się, żeby nie uraczyć tego stwierdzenia dosadnym słowem.


Jankesi niczego negatywnego Polsce nie zrobili ? nic bardziej mylnego...a ciche przyzwolenie na oddanie Polski w strefę wpływów ZSRR ? kto niby wespół z anglikami samowolnie zadecydował za Polaków i sprzedał  ich Stalinowi w Jałcie ?
Kto umył ręce od  tego co nastąpiło w efekcie tej " transakcji" ?
A tam, pomyśl jak czuli się amerykańscy Żydzi - z jednej strony holocaust i ludobójstwo a z drugiej strony Ameryka postanowiła wspierać swoją część Niemiec jako przeciwwagę dla ZSRS w Europie. Chciało się zachować stołki trzeba było przełknąć gorzką pigułkę ;)


Skoro Polska jest ponoć najwierniejszym sojusznikiem to dlaczego jest ciągle zdaje się jedynym krajem w tej części Europy w którym odsetek przyznawanych wiz do usa jest najniższy ?
Ja bez problemu dostałem dwie wizy, a wystarczyłaby mi jedna.

Jeśli uważasz że od tamtego czasu coś się w tej materii zmieniło to jesteś w grubym błędzie- w razie napaści mielibyśmy powtórkę z września 39... nikt by nam nie pomógł(sic!)...."nie zechciał umierać za Gdańsk" (Nie na darmo złośliwi dekodują skrót NATO : No Action Talking Only...) porażka byłaby tym dotkliwsza że nasza dzisiejsza armia to po prostu obraz kompletnej nędzy i rozpaczy...i do tego w kompletnej rozsypce organizacyjnej (piszę te słowa również na podstawie własnego doświadczenia)...
Dlatego każdy szanujący się przedstawiciel gatunku męskiego powinien mieć możliwość posiadania broni i umieć się nią posłużyć. Finowie w wojnie zimowej dzięki temu złoili dupę ruskim niemiłosiernie (wyginęło ich tam więcej niż na wszystkich innych frontach) i to w historii Rosji drażliwy i omijany temat. A wiadomo, że nic tak nie odstrasza napastnika jak świadomość, że ofiara może być uzbrojona.
trudno nie przyznać racji powyższej wypowiedzi, ja dodałbym jeszcze info o paradzie wojsk faszystowskich w Moskwie która po 41 roku była wymazywana ze świadomości Rosjan. Dodam jeszcze iż obozy koncentracyjne to twór sowiecki a kadra niemiecka przechodziła specjalne szkolenie przed wybuchem wojny u swoich doświadczonych sowieckich szkoleniowców. Po wojnie to za co Niemcy zostały potępione było bez większych przeszkód kontynuowane na terenie imperium sowieckiego. Całkowita eksterminacja kilkunastu narodów umknęła uwadze świata. Obozy, eksperymenty, katowanie, masowe zagłady. To wszystko na "legalu" było kontynuowane po wojnie. Dzisiejsza władza Rosji w osobie W. Putina to dziedzictwo, CzKA, NKWD, KGB, FSB. Ta gra wciąż trwa i zyskuje na subtelności. Licho nie śpi.

_michaś

  • Gość
Odp: test 1000 strzał
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 15, 2011, 10:02:20 pm »
trudno nie przyznać racji powyższej wypowiedzi, ja dodałbym jeszcze info o paradzie wojsk faszystowskich w Moskwie która po 41 roku była wymazywana ze świadomości Rosjan.
Mieliśmy podobną paradę w Brześciu. :)

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: test 1000 strzał
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 16, 2011, 08:16:14 am »
No panowie, widzę że bojowe nastroje,
jeśli ten test 1000 strzał ma oznaczać "1000 strzał w okręg Kaliningradzki" (bo mamy najbliżej) to możemy się spodziewać 1 "strzały" typu Topol w sam środek naszego pieknego kraju ;) :D


Niemcy ze swoją ekspansją w przeciwnym kierunku - to przy Moskalach...baranki.
 

Tak baranki, wysyłające na wakacje w pidżamach do długich domów a rano wchodzi pokojówka z psem ;) ;D
Tacy oni sami dla nas jak Ci Moskale, każdy z nich albo chce "rozlać płomień rewolucji" albo potrzebuje lebensraumu...K...a ich mać. :o
Tak dla porównania nie zapominajmy też o planach polskiej mocarstwowości w XVI i XVII w i tłumionych powstaniach Kozackich.
A sami ludzi jak mawiał Pawlak dzielą się na mądrych i głupich.
Sage 35#

_michaś

  • Gość
Odp: test 1000 strzał
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 16, 2011, 08:23:52 am »
No panowie, widzę że bojowe nastroje,
jeśli ten test 1000 strzał ma oznaczać "1000 strzał w okręg Kaliningradzki" (bo mamy najbliżej) to możemy się spodziewać 1 "strzały" typu Topol w sam środek naszego pieknego kraju ;) :D
W okręgu Królewieckim stoją Iskandery a nie Topole :)

Hungry

  • Gość
Odp: test 1000 strzał
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 16, 2011, 09:41:57 am »
 a ja mam taka prośbę ODDAJCIE TEN POST ŁUCZNICTWU !!!  ;D

przenieście skąd inąd bardzo ciekawą dyskusję na post np. ekspansje narodów ;)

sas

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 66
Odp: test 1000 strzał
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 16, 2011, 11:03:30 am »
Jeśli chodzi o pogardę do Niemiec to może ją czuć tylko człowiek który nigdy tam nie był. Jasne, spowodowali wojnę która wykończyła pół Europy. Ale potrafili się po przegranej wojnie podnieść i zbudować piękne, bogate państwo. Pracowałem tam przez rok (wcale nie na farmie) i poznałem wielu przesympatycznych ludzi. Niemieckie miasta są zadbane, zielone, zaplanowane z rozmysłem. A u nas? - mamy niby piękny Kraków, a byliście może w Krakowie w nowoczesnej dzielnicy "Ruczaj"? Bloki stoją niemal ściana w ścianę, ludzie parkują na chodnikach ponieważ deweloperom nie opłacało się budować parkingów. O placach zabaw czy restauracjach można zapomnieć. Ulice "pięknego" Krakowa zastawione są szpalerami bilbordów. Wycina się nawet drzewa żeby jeszcze więcej tych bilbordów wstawić. Czy ja naprawdę muszę codziennie przez okno widzieć ile kosztuje  kiełbasa w biedronce? Byłem ostatnio w Norwegii - tam bilbordy są zakazane. A w takim niemieckim Hamburgu jest więcej drzew niż u nas w Kampinosie.

 Polacy są zadufani w sobie, aroganccy i uważają się za męczennika Europy. Uczy się nas że powodem rozbiorów była zdradziecka postawa Rosji i Niemiec, a Hitler nas zaatakował bo był złym człowiekiem. Prawda jest taka że rozbiory były wynikiem tego że jesteśmy głupim, kłótliwym narodem który nie potrafił się bronic i zadbać o swoje interesy, to samo 2ga wojna światowa. Jeżeli chodzi o pogardę to możemy ją czuć sami do siebie. A najlepiej powinniśmy zapomnieć o pogardzie i wziąć się do roboty.

Hungry

  • Gość
Odp: test 1000 strzał
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 16, 2011, 11:06:16 am »
skoro kolega Jopsa ma gdzieś moją prośbę o powrót do łucznictwa na tym wątku, to na razie go zamykam :(