Autor Wątek: test 1000 strzał  (Przeczytany 16662 razy)

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: test 1000 strzał
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 12, 2011, 07:41:02 pm »
;)
Trzymam za Was kciuki !!!

A by jakoś Was dodatkowo natchnąć/zmotywować, to dodam jeszcze, że nie pobity do tej pory rekord ilości oddanych strzałów, należy do Japończyka
Masatoki Curuty, który jak podają źródła w 1852 r. w ciągu 21 godzin nieprzerwanego strzelania wypuścił z łuku do celu na odległość 117 m ze średnią szybkostrzelnością poniżej dziewięciu strzał na minutę łącznie 10050 strzał, z których 5383 trafiły w sam środek celu...

Przy takiej szybkostrzelności wystrzelenie tych "marnych" 1000 strzał zajęłoby mu zaledwie 125 minut i trzydzieści kilka sekund ;)
i za to kocham japońską kulturę :) oni się nie cackają

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: test 1000 strzał
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 12, 2011, 07:49:10 pm »
Pracowici Azjaci ćwiczą jedno i to samo do zarżnięcia, a w tym czasie leniwe Białasy kombinują, jak tu sobie życie ułatwić. I dobrze, niech każdy robi to, w czym jest dobry. A skutki?
Ano dajcie ćwiczącemu przez 20 lat po 20 godzin na dobę Japończykowi jego produkt łuczniczy (tyczkę yumi), a Białemu PK ćwiczącemu od 3 lat i nie za często łuk bloczkowy wymyślony przez innego Białego. I obaczym, który wygra ;D

Do lasu z tępym powtarzaniem, niech żyje myślenie! U nas, Białych. Bo Żółci niech dalej tępo powtarzają te same czynności, bo dzięki temu mam tanie produkty made in China ;) 
i jeszcze "tańsze" produkty Made In Japan
tym myśleniem nigdzie nie dojdziemy, w tym czasie "myślące białasy" nie dysponowały niczym specjalnie lepszym, ta sama zacofana rasa w państwie środka dysponowała kuszami wyposażonymi w precyzyjne i skomplikowane mechanizmy na długo zanim zaczęto kusze stosować w "cywilizowanej" Europie,
a tak poza tym wszystkim to jest sztuka, podobnie jak współczesne łucznictwo które w praktyce jest wyparte przez broń palną,
a sztuka to sztuka

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: test 1000 strzał
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 12, 2011, 07:52:54 pm »
Hm,...propagowałem i propaguję myślistwo łucznicze,...a nie łucznictwo myśliwskie.
To pierwsze jest humanitarną i ekologiczną formą łowiectwa...a to drugie jest formą sportu uprawianego na żywych stworzeniach.

W tym pierwszym (które propaguję)... łucznictwo pełni niezwykle istotną rolę, ale w samym procesie polowania - stanowi jedynie chwilę.
Cały złożony proces polowania łuczniczego - to angażowanie przede wszystkim mózgu :),... ale ta jedna, łucznicza chwila - nie powinna być zaśmiecona natłokiem myśli i emocji.
Zmaganie się ze stresem i emocjami - jakie towarzyszy startom w zawodach - jest treningiem który w myślistwie łuczniczym bardzo się przydaje.

Wg mnie, wszystkie osoby przyznające się do zainteresowania bowhuntingiem,...i chcące go praktykować w sposób etyczny...powinny być aktywnymi zawodnikami łuczniczymi, właśnie z dwóch powodów:
- dodatkowa motywacja do praktyki i technicznego treningu łuczniczego,
- przyzwyczajanie organizmu do skutecznego działania przy podwyższonych emocjach.    
popieram

g13r0

  • PBA
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 472
Odp: test 1000 strzał
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 02, 2011, 08:55:21 pm »
...Wg mnie, wszystkie osoby przyznające się do zainteresowania bowhuntingiem,...i chcące go praktykować w sposób etyczny...powinny być aktywnymi zawodnikami łuczniczymi,...
popieram

Okazuje się, że znani bowhunterzy: Dave Cousins, Reo Wilde, Rodger Willett jr.,John Dudley,...poza polowaniami, od czasu do czasu strzelają również do żółtek....i ponoć startują w łuczniczych zawodach - nie tylko 3D czy field, ale i...FITA(!).
 ;)


ten na środkowym zdjęciu wygląda jak Dave

Hungry

  • Gość
Odp: test 1000 strzał
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 02, 2011, 09:50:26 pm »
gdyby polowania w Polsce z łukiem były dozwolone, to pewnie wszyscy bloczkowcy by polowali :)

lukilak1994

  • Gość
Odp: test 1000 strzał
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 02, 2011, 10:44:44 pm »
Myśle że tradycyjni też ;D u nas dużo osób strzela z huntera pow. 60# który już nie jest byle kijkiem ze sznurkiem, tylko dobrym narzędziem do polowań ;)

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: test 1000 strzał
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 20, 2011, 09:41:41 pm »
W temacie tych 1000 strzał.
Policzyłem dzisiaj trochę i wyszło tak: 120 strzałów na 50 metrów w serii po 8 strzał. Starałem się wykonać zadanie dokładnie bez zabawy w tylko wyrzucanie strzał do tarczy chociaż było kilkanaście czerwonych i kilka niebieskich. Zajęło mi to wszystko około 1,5 godziny i sądzę, że ten test 1000 strzał byłby chyba nie do przejścia przeze mnie oczywiście. Chyba, że od startu nacisk kładłbym na ilość a nie na jakość.

Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: test 1000 strzał
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 21, 2011, 10:29:34 pm »
Nie wiem jak Ci to Joopsa wytłumaczyć i uzasadnić , że samo strzelanie bez kolejnych wymienionych przez Ciebie etapów (polowanie) jest przez nas tak cenione. I myślę , że teraz zrozumiesz ;).
Otóż popatrz na proste relacje pomiędzy przykładowym Jasiem i Małgosią, którzy nie zawsze kończą na ślubnym kobiercu.... Uprzedzę Cię i jeżeli powiesz, że ten cel był wcześniej ;), to przyjmijmy, że dla nas tym ostatecznym celem jest właśnie dążenie do doskonałości czyli to coś wcześniej przed obiadkiem i trofeum.

Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

Degusti

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
Odp: test 1000 strzał
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 14, 2011, 01:34:40 pm »
Co do testu 1000 strzał znalazłem fajny filmik http://www.youtube.com/watch?v=_wcIZ9ZxliA&feature=fvwrel , co za skupienie na twarzy ;D ;D ;D 100 takich łuczników i bitwa wygrana, prawie jak niemiecki MG-42 ;D ;D
łuk-PSE X-FORCE OMEN Pro UF 72# 29'
celownik-Truglo Range Rover Wheels
podstawka-Trophy Ridge Revolution
stabilizator-SVL S-COIL XL 7"
strzały-EASTON AXIS 300 (495 grain-295 fps)
kołczan-BOHNING JACK PINE 5
spust-Jim Fletcher 3D Hunter

N

  • Gość
Odp: test 1000 strzał
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 14, 2011, 09:54:30 pm »
Co do testu 1000 strzał znalazłem fajny filmik http://www.youtube.com/watch?v=_wcIZ9ZxliA&feature=fvwrel , co za skupienie na twarzy ;D ;D ;D 100 takich łuczników i bitwa wygrana, prawie jak niemiecki MG-42 ;D ;D

Ale z NIĄ i tak nie miałby szans... ;)

Degusti

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
Odp: test 1000 strzał
« Odpowiedź #25 dnia: Wrzesień 14, 2011, 11:27:20 pm »
Ruscy zawsze mieli wszystko największe, najlepsze, najszybsze. ;D ;D ;D
łuk-PSE X-FORCE OMEN Pro UF 72# 29'
celownik-Truglo Range Rover Wheels
podstawka-Trophy Ridge Revolution
stabilizator-SVL S-COIL XL 7"
strzały-EASTON AXIS 300 (495 grain-295 fps)
kołczan-BOHNING JACK PINE 5
spust-Jim Fletcher 3D Hunter

N

  • Gość
Odp: test 1000 strzał
« Odpowiedź #26 dnia: Wrzesień 15, 2011, 12:03:16 am »
Ruscy zawsze mieli wszystko największe, najlepsze, najszybsze. ;D ;D ;D

Wystarczyło napisać że dziewczyna(co z tego że Rosjanka) ma naprawdę niesamowite umiejętności...
... ::)

Bez urazy Degusti ale trochę mierzi mnie takie ogólnie przyjęte w Polsce rusofobiczne, prześmiewcze podejście...kontrastujące z niekiedy groteskowym wręcz uwielbieniem kałbojów zza Atlantyku...(w tym wypadku całkowicie bez wzajemności).
Czasem naprawdę warto odważyć się na choć szczyptę obiektywizmu...który nierzadko kłóci się z "poprawnymi" politycznie "schematami" ;p
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2011, 12:34:36 am wysłana przez N »

_michaś

  • Gość
Odp: test 1000 strzał
« Odpowiedź #27 dnia: Wrzesień 15, 2011, 01:14:14 am »
Bez urazy Degusti ale trochę mierzi mnie takie ogólnie przyjęte w Polsce rusofobiczne, prześmiewcze podejście...
kontrastujące z niekiedy groteskowym wręcz uwielbieniem kałbojów zza Atlantyku...(w tym wypadku całkowicie bez wzajemności).
Czasem naprawdę warto odważyć się na choć szczyptę obiektywizmu...który nierzadko kłóci się z "poprawnymi" politycznie "schematami" ;p
Historia magistra vitae est.

Degusti

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
Odp: test 1000 strzał
« Odpowiedź #28 dnia: Wrzesień 15, 2011, 09:42:28 am »
Ruscy zawsze mieli wszystko największe, najlepsze, najszybsze. ;D ;D ;D

Wystarczyło napisać że dziewczyna(co z tego że Rosjanka) ma naprawdę niesamowite umiejętności...
... ::)

Bez urazy Degusti ale trochę mierzi mnie takie ogólnie przyjęte w Polsce rusofobiczne, prześmiewcze podejście...kontrastujące z niekiedy groteskowym wręcz uwielbieniem kałbojów zza Atlantyku...(w tym wypadku całkowicie bez wzajemności).
Czasem naprawdę warto odważyć się na choć szczyptę obiektywizmu...który nierzadko kłóci się z "poprawnymi" politycznie "schematami" ;p

Moją wypowiedzią wcale nie chciałem gloryfikować " kałbojów zza Atlantyku". Dla mnie i oni i ruscy najlepiej by było gdyby wynieśli się na Marsa, a ruscy to może nawet i dalej tak żeby ich nie było widać. Myślę że byłoby trochę więcej spokoju na świecie. Co do umiejętności tej dziewczyny to prawie jak Pulemiot Kalasznikowa ;D ;D ;D
łuk-PSE X-FORCE OMEN Pro UF 72# 29'
celownik-Truglo Range Rover Wheels
podstawka-Trophy Ridge Revolution
stabilizator-SVL S-COIL XL 7"
strzały-EASTON AXIS 300 (495 grain-295 fps)
kołczan-BOHNING JACK PINE 5
spust-Jim Fletcher 3D Hunter

N

  • Gość
Odp: test 1000 strzał
« Odpowiedź #29 dnia: Wrzesień 15, 2011, 04:43:12 pm »
Moją wypowiedzią wcale nie chciałem gloryfikować " kałbojów zza Atlantyku". Dla mnie i oni i ruscy najlepiej by było gdyby wynieśli się na Marsa, a ruscy to może nawet i dalej tak żeby ich nie było widać. Myślę że byłoby trochę więcej spokoju na świecie. Co do umiejętności tej dziewczyny to prawie jak Pulemiot Kalasznikowa ;D ;D ;D

W takim razie wybacz mi bo chyba nie do końca właściwie zrozumiałem Twoje intencje ;)

Niech się ta ROSJANKA cieszy, że się tylko z niej naśmiewamy. Bo na zasadzie wzajemności między narodami powinna się spodziewać, że będziemy ją przemocą indoktrynować najbardziej zbrodniczym w historii świata systemem społecznym, rabować, niewolić, gwałcić, wsadzać do łagra i mordować.

Z "kałbojów" się nie naśmiewamy, gdyż oni nie mieli wobec nas tego typu "zasług"


Prawdę mówiąc obawiałem się takiej reakcji ...jak widzę niebezpodstawnie...
Od zawsze kieruję się w swoim życiu zasadą bezstronności ...na wszystko staram się patrzeć obiektywnie i całościowo(nie zaś wybiórczo)...dlatego nie jestem kimś kto byłby skłonny do idealizowania jakiejkolwiek opcji tudzież ukrywania czegokolwiek by wybielać coś co nigdy białe nie było;

Doskonale zdaję sobie sprawę z zaszłości historycznych między Polską a Rosją i ex-ZSRR; Trzeba pamiętać o przelanej krwi, ofiarach, napaści 17 września, zbrodniach w Katyniu, Charkowie, Miednoje... wywózkach na Sybir...łagrach, gułagach ...o kilkudziesięcioletniej "opiece" itp.itd.... ale też o wyzwalanych  przez Rosjan(w większości zwykłych ludzi nie zaś politruków czy partyjnych kacyków) spod hitlerowskiego jarzma  polskich miastach, wsiach czy nazistowskich obozach  zagłady, gdy w tym samym czasie alianci zachodni mieli nas i to co się tu dzieje w wiadomym miejscu ...

***

Jopsa a co Tobie i Twojej rodzinie zrobiła dziewczyna z filmu której w ogóle nie znasz a do której pałasz tak wielką nienawiścią ?

Czy jej jedynym "grzechem"  dyskwalifikującym ją w  Twoich oczach jest fakt ze urodziła się po tamtej stronie granicy  ?
Czy to że jest Rosjanką z miejsca czyni ją zagorzałą komunistką, zbrodniarzem stalinowskim, funkcjonariuszem KGB, tudzież prawą ręką Wladimira P. ?

Toż to paranoja i pewien rodzaj psychozy ;D
Równie dobrze można by przyjąć że każdy Niemiec to krzyżak , i nazista ...
Jakbyś się poczuł Jopsa, gdybyś będąc za granicą stał się obiektem bezpodstawnych drwin czy  dyskryminacji tylko dlatego że jesteś Polakiem ?

Z "kałbojów" się nie naśmiewamy, gdyż oni nie mieli wobec nas tego typu "zasług"

Jankesi niczego negatywnego Polsce nie zrobili ? nic bardziej mylnego...a ciche przyzwolenie na oddanie Polski w strefę wpływów ZSRR ? kto niby wespół z anglikami samowolnie zadecydował za Polaków i sprzedał  ich Stalinowi w Jałcie ?
Kto umył ręce od  tego co nastąpiło w efekcie tej " transakcji" ?

Skoro Polska jest ponoć najwierniejszym sojusznikiem to dlaczego jest ciągle zdaje się jedynym krajem w tej części Europy w którym odsetek przyznawanych wiz do usa jest najniższy ?
Dlaczego nadal mimo ponoć takich zasług wciąż one dla polaków istnieją ? zaś sami amerykanie traktują nas jak obywateli Trzeciego świata ?

Tak więc drogi Jopsa oprócz Rosjan powinieneś także  z taka samą mocą nienawidzić  naszych "sprzymierzeńców" którzy mieli nas gdzieś na początku wojny i po jej zakończeniu...(a teraz maja nieporównywalnie lepsze stosunki dyplomatyczne z Rosją niż my)
Jeśli uważasz że od tamtego czasu coś się w tej materii zmieniło to jesteś w grubym błędzie- w razie napaści mielibyśmy powtórkę z września 39... nikt by nam nie pomógł(sic!)...."nie zechciał umierać za Gdańsk" (Nie na darmo
złośliwi dekodują skrót NATO : No Action Talking Only...) porażka byłaby tym dotkliwsza że nasza dzisiejsza armia to po prostu obraz kompletnej nędzy i rozpaczy...i do tego w kompletnej rozsypce organizacyjnej (piszę te słowa również na podstawie własnego doświadczenia)...

Tak na marginesie Polska również ma wobec innych nacji pewne historyczne a może i nie tylko grzechy na sumieniu (biorąc pod uwagę współczesne służalcze misje "pokojowe"  i uwikłanie w wojny które nas w ogóle nie dotyczą a nadają nam jedyną "korzyść" w postaci statusu najeźdźcy-okupanta ).

***

Wracając zaś do tematu owej łuczniczki- jej umiejętności naprawdę budzą podziw i  tylko to ma dla mnie znaczenie...myślałbym zresztą tak samo gdyby była jakiejkolwiek innej narodowości...


Miłego popołudnia

N

PS
amerykański system wcale nie jest lepszy od sowieckiego...demokracja i wolność istnieją w nim tak długo jak długo obywatel w pełni zgadza się z "programem" lansowanym przez rząd...
Wielopoziomowa kontrola obywateli oraz cenzura wypowiedzi tez nie były wyłącznie domeną Kraju Rad- w "stolicy wolnego świata" ::) mają się jak dotąd całkiem dobrze...temat ten jest jednak wstydliwie pomijany...
Nędzy i analfabetyzmu też nie ma co "kałbojom" zazdrościć...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 15, 2011, 04:51:05 pm wysłana przez N »