Autor Wątek: Czyszczenie promieni przed wymiana lotek  (Przeczytany 16251 razy)

painkiller84

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: Czyszczenie promieni przed wymiana lotek
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 24, 2010, 11:42:58 am »
zakupiłem takową podstawkę

http://www.bowhunting.net/artman/publish/KeithDunlap/Field_Evaluation__Octane__Hostage__Rest.shtml

teraz mam problem bo sprawdziłem zakrzywionym drucikiem i nie pokrywa się linia cięciwy z linią strzały :( brakuje z kilka milimetrów-problem jest tego rodzaju że już nie mogę bardziej w prawo przesunąć podstawki i co mam zrobić bo coś czuje że mogło to mieć wpływ na tracenie lotek, dodam że straciłem tylko lewe lotki, prowadząca i prawa nadal są, jeżeli podstawka jest za mocno przechylona w lewo skutkowało by to utratą lewych lotek ?

PK

  • Gość
Odp: Czyszczenie promieni przed wymiana lotek
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 24, 2010, 12:30:14 pm »
posmaruj krawędzie lotek np. jaskrawą szminką* i zobacz co umażą w trakcie strzału. Będziesz wiedział co ci je niszczy i w którą stronę musisz z nimi uciekać.

Z tym, że musisz zadbać o równoczesne spełnienie nast. warunków:
- podstawka ustawiona centrycznie (w osi bloczków i cięciwy),
- nock-point właściwie - ustalony na cięciwie,
- siła łuku odpowiednia dla strzały (w przeciwnym wypadku strzała będzie przechodzić przez podstawkę zygzakiem i kombinowanie z przesuwaniem podstawki nic nie da).



* "pożyczając" szminkę od bliskiej kobiety - zrób to dyskretnie, by nie wzbudzić niezdrowych podejrzeń  :D 
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2010, 01:49:27 pm wysłana przez PK »

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Czyszczenie promieni przed wymiana lotek
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 24, 2010, 03:27:57 pm »
- ocieraniem lotek przy wyjściu z łuku (o podstawkę, majdan, kable,...),
- wzajemnym ocieraniem strzał grupujących się w macie,
- złym klejem lub złym naklejeniem,
- konfliktem kleju z oklejką (firmowe oklejki są winylowe - i np. kleje typu "kropelka" nie wiążą dobrze z winylem).
Ja jeszcze dorzucę do listy miernej jakości klej. Z kiepskiej jakości klejami jest tak, że jak się raz je otworzy i spróbuje wykorzystać ponownie za jakiś miesiąc to lotki odpadają - znam to z autopsji. Jakiś czas temu Dawid ze Sklepu Łuczniczego polecił mi (;D tak wiem brzmi... normalnie jak jakaś reklama z TV ;) ) klej Fastset. Drogi, ale grzechu warty. Pierwszy raz otworzyłem go kilka miesięcy temu a ostatni raz używałem parę dni temu. Trzyma tak dobrze, jak na początku.

painkiller84

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: Czyszczenie promieni przed wymiana lotek
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 24, 2010, 06:04:19 pm »
wykonam próbne strzelanie i zobaczę czy tak może być, dziś okleiłem oklejką strzałę i przyznam że jest to dobre rozwiązanie bo oklejkę usunąć jest banalnie prosto :D 

painkiller84

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: Czyszczenie promieni przed wymiana lotek
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 25, 2010, 01:53:37 pm »
dziś drodzy Panowie przeprowadziłem próbne strzelanie i o dziwo jest ok-żadnych strat w lotkach-natomiast zrobiłem jeden strzał bez spustu i strzała poszybowała jak pijana ( po dokładniejszych oględzinach) okazało się że jedna z lotek została urwana. natomiast pojawił się problem z niedźwiadkiem




cięciwa co jakiś czas wydaję się nie trafiać w amortyzator ? a może po prostu się odbija?
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2010, 02:17:08 pm wysłana przez painkiller84 »

PK

  • Gość
Odp: Czyszczenie promieni przed wymiana lotek
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 25, 2010, 02:13:53 pm »
Hm!...generalnie niedźwiadki są za krótkie, by strzelać z nich palcami. Prawdopodobnie ta opcja nie była "wiodąca" ;) w zamiarach konstruktorów. Poza tym strzała dobra do strzelania ze spustu, może okazać się do niczego przy strzelaniu palcami.
Jeśli cięciwa omija STS nawet wypuszczona spustem  ???... sprawdź czy w stanie spoczynku guma dotyka cięciwy czy masz szparę (powinna lekko dotykać). Cięciwa powinna spoczywać w najgłębszym miejscu zderzaka.   
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2010, 02:28:40 pm wysłana przez PK »

painkiller84

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: Czyszczenie promieni przed wymiana lotek
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 25, 2010, 03:09:49 pm »
w stanie spoczynku spoczywa bez problemowo-po niektórych strzałach układa się idealnie ale przy niektórych niestety omija lub odskakuje-zaobserwowałem taki fakt dopiero dziś i zaniepokoiłem się-jestem ciekawy czy inni użytkownicy niedźwiadków mają takie problemy?

PK

  • Gość
Odp: Czyszczenie promieni przed wymiana lotek
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 25, 2010, 05:36:02 pm »
Asymetryczne, gumowe korytko zderzaka, prawdopodobnie można obrócić na wysięgniku (u mnie w Truth2 można). Ustaw je tak by ramię bardziej wysunięte wypadało od strony w którą ma zwyczaj "uciekać" cięciwa.
Ja miałem kiedyś taki przypadek, ale jak zderzak był już dość mocno nacięty przez cięciwę. Po wymianie zderzaka na nowy, coś takiego się już nie zarzyło.

painkiller84

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: Czyszczenie promieni przed wymiana lotek
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 25, 2010, 08:05:38 pm »
Asymetryczne, gumowe korytko zderzaka, prawdopodobnie można obrócić na wysięgniku

można, ale po przesunięciu cięciwa układa się krzywo, zobaczę jak się będzie powtarzać to zmienię ogranicznik-ciekawe czy komuś się coś takiego dzieje ?

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Czyszczenie promieni przed wymiana lotek
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 25, 2010, 08:51:49 pm »
A powiedz, robiłeś strzelanie przez papier czy nie? Mi tak się działo przy źle ustawionym Hoycie. Strzały niby trafiały do celu ale czasem cięciwa lądowała z prawej strony STSa. Po próbach z papierem problem zniknął.

painkiller84

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: Czyszczenie promieni przed wymiana lotek
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 25, 2010, 10:55:07 pm »
A powiedz, robiłeś strzelanie przez papier czy nie?

Nie

Mi tak się działo przy źle ustawionym Hoycie.

czym ?

Strzały niby trafiały do celu ale czasem cięciwa lądowała z prawej strony STSa. Po próbach z papierem problem zniknął.

jestem początkującym łucznikiem wiec sorry za głupie pytania, co do ustawienia łuku to wypoziomowałem i teoretycznie powinno być dobrze, na ostatnim strzelaniu zaczęło się tak dziać :( jeżeli możesz to powiedz co było u Ciebie nie tak ?
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2010, 11:04:58 pm wysłana przez painkiller84 »

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Czyszczenie promieni przed wymiana lotek
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 25, 2010, 11:57:37 pm »
A powiedz, robiłeś strzelanie przez papier czy nie?

Nie
Zrób. To nie jest trudne - w ostateczności nabij kartkę papieru A4 na strzałę i niech Ci ktoś potrzyma na wyciągniętej ręce.

Mi tak się działo przy źle ustawionym Hoycie.

czym ?
Łuku marki Hoyt. Celowo wymieniłem markę, bo chciałem zaznaczyć, że nie działo się to z łukiem Bear'a.

Strzały niby trafiały do celu ale czasem cięciwa lądowała z prawej strony STSa. Po próbach z papierem problem zniknął.

jestem początkującym łucznikiem wiec sorry za głupie pytania, co do ustawienia łuku to wypoziomowałem i teoretycznie powinno być dobrze, na ostatnim strzelaniu zaczęło się tak dziać :( jeżeli możesz to powiedz co było u Ciebie nie tak ?
Nie przejmuj się i pytaj - po to jesteśmy, żeby sobie pomagać :) Natomiast co to było... to trudne pytanie, bo po prostu nie pamiętam. Nie chciałbym Cię wprowadzać w błąd - ale mogło to być ustawienie podstawki w prawo-lewo.
« Ostatnia zmiana: Maj 25, 2010, 11:59:42 pm wysłana przez @(o.o)@ »

painkiller84

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 56
Odp: Czyszczenie promieni przed wymiana lotek
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 26, 2010, 08:24:03 am »
mając całą noc na przemyślenia :P doszedłem do wniosku że jest to wina podstawki, regulowałem ją i nawet w tym temacie o tym pisałem, nie wiem jak mogłem to przeoczyć-podstawkę przestawiłem maxymalnie w prawo i pewnie to jest problem, jeszcze takie pytanie mam bo nie wiem jak inni ustawiają w jednej linii cięciwę ze strzałą ? ja skorzystałem z zagiętego drucika ale coś czuje że dał on mylne wyniki, może lepiej by było taka zagiętą miarka w literę "L" jak są np. w castoramie ?


PK

  • Gość
Odp: Czyszczenie promieni przed wymiana lotek
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 26, 2010, 09:11:07 am »
...bo nie wiem jak inni ustawiają w jednej linii cięciwę ze strzałą ?...
1. Urządzonka laserowe są najdokładniejsze (szczególnie polecam laserową "strzałę" - Bow Plane - najbardziej miarodajną w przypadku łuków single-cam : http://www.doubletakearchery.com/bowplane.htm).
2. Można zmajstrować również przyrząd z druta zagiętego pod kątem prostym i zakrętki od szamponu - który daje dokładnie ten sam efekt co laserek EZE Center,
3. ...Lub zrobić to najbardziej popularną metodą:
http://bowhunting.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=37:ustawienia-wstpne-uku-bloczkowego&catid=2:sprzet&Itemid=13 (- opis w pkt.3) - za pomocą taśmy klejącej, długopisu i szkolnej linijki  :).
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2010, 09:43:22 am wysłana przez PK »