Autor Wątek: Kupię podst. ripcorda lub podobną.  (Przeczytany 4721 razy)

Adam Zygarlicki

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 169
Kupię podst. ripcorda lub podobną.
« dnia: Maj 18, 2011, 07:06:35 pm »
Witam.
Zdecydowanie kupię podstawkę opadającą J/W.Może ktoś zmieniał na inną lub wiąże się z wymianą w stanie dobrym oczywiście  ::) jakby co to piszcie na priva.
     Pozdrawiam.
Jakiś tam łuczek jest .....

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Adam Zygarlicki

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Kupię podst. ripcorda lub podobną.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 18, 2011, 11:25:24 pm »
Tak wiem widziałem  jednak szukamy dalej ,zależy mi na konkretnym modelu z zabezpieczeniem ( pałąkiem nad widełkami)zabezpieczającymi strzałę z każdej ze stron.Ale dziękuje koledze za czujność pozdrawiam.
Jakiś tam łuczek jest .....

Mariusz Wojtasiuk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Kupię podst. ripcorda lub podobną.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 19, 2011, 10:57:12 am »
Kolego-zabezpieczenie w postaci pałąka lub belki nad widełkami nie są koniecznością, a czasami wręcz problemem. Tak było w przypadku mojej podstawki QAD Ultra HD,w której obecnie wyciąłem beleczkę, bo stosując lotki dośc wysokie zahaczały o tą belkę, a że nie strzelam w powietrze i pionowo w górę(np. do wiewiórek ;)  ), to beleczka nie jest mi potrzebna, a głębokie widełki sprawiają, że strzała nie ma prawa z nich spaśc, ani podczas napinania cięciwy, ani podczas samego strzału. Ważne żeby sam mechanizm opuszczający widełki działał prawidłowo, a beleczka?..no cóż-konieczna nie jest-sam pewnie się o tym przekonasz. Pozdrawiam. :)
Łuk- PSE X-Force Dream Season 28"  80#
Celownik- TruGlo Tru Site Xtreme Micro Adjust8pin
Podstawka- QAD Ultra Rest HD Camo
                 Trophy Ridge Revolution
Kołczan- Shooter 6
Spust- Scoot Rhino Release
Strzały-A/C/C Pro Hunting 300, FMJ 300.

Adam Zygarlicki

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Kupię podst. ripcorda lub podobną.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2011, 05:23:19 pm »
Słuszna uwaga kolego MARIO to prawda ta beleczka jak psu na budę, no chyba że strzela się stojąc na głowie  :D ale głębokie widełki były by  mile widziane pozdrawiam ADAM.
Jakiś tam łuczek jest .....

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Kupię podst. ripcorda lub podobną.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 30, 2011, 11:55:10 pm »
..a co jak się podchodzi ukradkiem niemalże leżąc figurę 3D z zapiętą strzałą??
 ..tak wtedy szkoda by było takiej brakującej beleczki :P
zapalony łucznik

Adam Zygarlicki

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Kupię podst. ripcorda lub podobną.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 31, 2011, 09:16:11 am »
Niemalże leżąc robi wielką różnice od leżąc  ;)z resztą z pewnością takie sytuacje zdarzają się sporadycznie.Pozdrawiam.
Jakiś tam łuczek jest .....

lupus1

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: Kupię podst. ripcorda lub podobną.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 31, 2011, 09:21:23 am »
QAD Ultra HD powstał właśnie na potrzeby bowhuntingu i po to jest ta beleczka.Przedzierając się przez krzaczory musisz manewrować łukiem obracając w różne strony.Konfigurujesz łuk i strzały tak by się ze soba nie gryzły.Jeżeli ktoś krzaczków nie lubi a woli strzelać tarczowo to istnieje cała rzesza innych podstawek wręcz stworzonych do tego typu strzelectwa i nie trzeba w nich nic wycinać.QAD ma mieć beleczkę bo właśnie dzięki niej zyskał renomę!
Bear Carnage 70#;Trophy Ridge - Hit-Man 5 ;Ultra Rest;Tru-Fire;SVL S-Coil;ICS-Hunter300

Mariusz Wojtasiuk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Kupię podst. ripcorda lub podobną.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 31, 2011, 10:43:00 am »
Być może przy przedzieraniu się przez gęste krzaki, podczas podchodzenia zwierzyny beleczka miała by rację bytu, lecz jak na razie w naszym pięknym kraju bowhunting zalegalizowany nie jest, więc tego problemu nie ma. A jeśli chcesz do makiety 3D skradać się w pozycji leżącej i czołgać pomiędzy krzaczorami-to możesz być pewny, że wtedy strzały założonej na cięciwę mieć nie musisz-zwierz ten na 1000% Ci nie umknie nawet jeśli będziesz robił tyle hałasu, co startujący Boeing. :). W sumie brałem udział w kilku zawodach 3D i jak dotychczas nigdy aż tak ekstremalnych warunków terenowych nie było, żeby się trzeba było kłaść... .Pozdrowionka.  :).
Łuk- PSE X-Force Dream Season 28"  80#
Celownik- TruGlo Tru Site Xtreme Micro Adjust8pin
Podstawka- QAD Ultra Rest HD Camo
                 Trophy Ridge Revolution
Kołczan- Shooter 6
Spust- Scoot Rhino Release
Strzały-A/C/C Pro Hunting 300, FMJ 300.

Mariusz Wojtasiuk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Kupię podst. ripcorda lub podobną.
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 31, 2011, 02:41:24 pm »
Adaś-jakbyś chciał kupić w miarę niedrogą podstawkę,a całkiem znanej firmy Trophy Ridge, to zerknij na te linki-nawet Koledzy piter87 i lupus1 w najgęstszych krzakach będą mogli się z nią tarzać, pomimo iż nie ma beleczki ;)

http://www.youtube.com/watch?v=5-wXTy47xkM

http://www.youtube.com/watch?v=d-G3fJJV_OU&feature=related

http://cgi.ebay.pl/Trophy-Ridge-Revolution-Rest-RH-BLK-/110683270515?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19c53cad73

Cena to około 45$ wraz  kosztami wysyłki(na nasze "dziengi" 125,88 zł).
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2011, 02:50:59 pm wysłana przez Mario2833 »
Łuk- PSE X-Force Dream Season 28"  80#
Celownik- TruGlo Tru Site Xtreme Micro Adjust8pin
Podstawka- QAD Ultra Rest HD Camo
                 Trophy Ridge Revolution
Kołczan- Shooter 6
Spust- Scoot Rhino Release
Strzały-A/C/C Pro Hunting 300, FMJ 300.

Adam Zygarlicki

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Kupię podst. ripcorda lub podobną.
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 31, 2011, 03:35:57 pm »
Kurcze Mario bardzo kusząca propozycja. Znasz może kogoś kto posiada takową podstawkę?Wiesz ,nie wiem jak ta podstawka przekłada się w praktyce ta innowacja chyba zapoczątkowała nową technologią w produkcji podstawek ,jak by ją nazwać?może rotacyjna? Ale przyznam ci się że bardzo mi się podoba,tylko czy duże lotki nie będą miały z nią kontaktu? ;)
Jakiś tam łuczek jest .....

Mariusz Wojtasiuk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Kupię podst. ripcorda lub podobną.
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 31, 2011, 08:21:33 pm »
Hmm....wpadłem na nią zupełnie przypadkowo, ale ta firma bubli raczej by nie wypuszczała. Ale tego się można na 100% dowiedzieć dopiero po pewnym czasie. Ale w porównaniu do QAD ULTRA HD lub Ripcord'a cena jest przyzwoita, więc w razie czego dużo się nie traci. A QADy mimo, iż kosztują 4x więcej wcale do bezawaryjnych nie należą-Mateusz miał problemy z ciężko pracującymi widełkami(co prawda podstawkę zareklamował i z tego co wiem dostał nową) , a i u mnie ostatnio zauważyłem pojawiający się ten sam problem i nie wiem czym jest to spowodowane? W sumie nie strzelam na deszczu, choć raczej nawet taka aura nie powinna być przyczyną usterek. Zabrudzić również jej nie zabrudziłem, więc może ilość oddanych strzałów-ostatnio dość intensywnie ją eksploatuję testując różnego rodzaju ustawienia i ulepszenia. Ale wiem, ze Piotrek (PK) w tym również jest niezły(ilość oddanych strzałów), a u niego działa bez zarzutu. Więc kto wie co by było gdyby mi padła całkowicie??? Czy bym nie wymienił tym razem na Trophy Ridge, chociażby ze względu na cenę. A jak jeszcze zrobią taką  w camo-to się skuszę na pewno! ;)
Łuk- PSE X-Force Dream Season 28"  80#
Celownik- TruGlo Tru Site Xtreme Micro Adjust8pin
Podstawka- QAD Ultra Rest HD Camo
                 Trophy Ridge Revolution
Kołczan- Shooter 6
Spust- Scoot Rhino Release
Strzały-A/C/C Pro Hunting 300, FMJ 300.

Adam Zygarlicki

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Kupię podst. ripcorda lub podobną.
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 31, 2011, 09:56:01 pm »
To prawda cena naprawdę przyzwoita oglądałem pozostałe przedmioty tego użytkownika powiem ci że mają b.duży wybór i nie tylko podstawek  ;)od wyrzutni do najnowszych podstawek nie pomijając ripcordów qadów itd,a wszysko w bardzo konkurencyjnych cenach.Pytanie tylko czy akurat wezmę tę podstawkę tego jeszcze nie wiem widziałem też tego apacza również wygląda apetycznie i ta cena oj wodzi na pokuszenie.Zobaczę na ameryckich forach może będą jakieś opinie o nich.Bo co nagle to po wiagrze ;)      Pozdrawiam.
Jakiś tam łuczek jest .....

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Kupię podst. ripcorda lub podobną.
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 01, 2011, 06:59:46 pm »
Pytanie tylko czy akurat wezmę tę podstawkę tego jeszcze nie wiem

Witam!
Na priva masz namiar na podstawki,które "kasują" wszystko to,co w/w.
Pozdrawiam!
a można spytać cóż to takiego??
pozdrawiam
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Adam Zygarlicki

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 169
Odp: Kupię podst. ripcorda lub podobną.
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 01, 2011, 07:25:24 pm »
Chodzi o firmę DMI ;)Pozdrawiam.
Jakiś tam łuczek jest .....