Autor Wątek: Parametry strzał  (Przeczytany 39517 razy)

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: Parametry strzał
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 25, 2008, 10:43:11 pm »
Przepraszam Adamie ale termin "wysilony" w użyciu do tych ramoon nie jest chyba właściwy. Wygląd nowych ramion PSE nie wynika z ich bardzo dużego napięci, tzn, nie są to ramiona płaskie wygiete do takiej kszywizny. One są fabrycznie w kształcie takiego wygięcia .

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

adamc1

  • Gość
Odp: Parametry strzał
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 26, 2008, 08:21:48 am »
No to plama tzn przyjąłem za pewnik że są proste (gdzieś  widziałem takie )i nie sprawdziłem tego dokładnie.
Pozdrawiam Adam :-[

« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2008, 10:26:32 am wysłana przez adamc1 »

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: Parametry strzał
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 26, 2008, 09:54:18 pm »
Dokładnie takie. Zwróć uwagę, że one nawet na tym zdjeciu nie są proste. Mają lekkie zagięcie końcówek co po naprężeniu cięciwą daje wygiecie:


Mam jednak wrażenie, że one nię są jakoś znacznie bardziej naprężone niż normalne ramiona. Budowa łuku jest inna niż typowych parallel i łączy w sobie technologie tradycyjną i poziome ramiona. Nie wiem czy to lepsze czy nie, nie strzelałem z tego łuku ale na pewno dla PSE X-Force był wybawieniem i pozwolił im ponownie wrócić na rynek dobrych łuków. Poza tym PSE ma w koncu charakterystyczny styl.

A tak apropo nowego łuku Hoyta stylizowanego na Bowtecha. Hoyt nie dość, że sprzedaje te same modele pod różnymi nazwami co roku to jeszcze musi wzorować sie na innych. W moim odczuciu porażka...

Marek
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2008, 10:03:08 pm wysłana przez cypher »
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

Pioter

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 347
Odp: Parametry strzał
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 29, 2008, 08:56:02 am »
Koledzy, wstępne napięcie ramion przyspiesza łuk? A mi się zdaje, że wręcz przeciwnie - zwróćcie uwagę, że skracając długość cięciwy tracimy ciut z "funtażu" a w konstrukcjach "tradycyjniejszych" (durne słowo, chodzi mi o sprzęty z nierównoległymi ramionami) To się nawet HB wydłuża...
A, takie poranne rozmyślania...
SŁ "GRYF" Szczecin. Noł chojt, noł siurlok
Piszę poprawnie po polsku

adamc1

  • Gość
Odp: Parametry strzał
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 29, 2008, 10:02:06 am »
Skrócenie ramion lub odcinka reakcji przekłada się na zwiększenie prędkości działania, a więc na prędkość strzały, natomiast naprężenie wstępne sprężyny to niekoniecznie ta sama bajka może być na przykład stosowane dla obniżenia masy sprężyny.

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: Parametry strzał
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 14, 2008, 12:12:22 am »
Witam serdecznie
W trakcie strzelania ... wypadła mi śrubka z krzywki, nowego łuku (Browning kupiony w Łuksporcie). Było trochę kłopotu, bo nigdzie takiej śruby znaleźć nie mogłem, w końcu Łuksport mi pomógł i przysłał.
U mnie też się odkręciła i zgubiła śrubka od krzywki i łuksport rozłożył ręce z bezradnoci. Śrubkę nie mogłem nigdzie kupić. Przypadkowo zauważyłem, że wraz z zakupem obudowy do PC mam śrubki calowe. Założyłem i działa.
Odkręcenie się śrubki nie ma nic wspólnego ze strzałami z których strzelasz.

.... probowalem tez http://www.decathlon.com.pl/PL/strza-a-karbonowa-geologic-300-11203423/ i podobaja mi sie -sa bardzo szybkie tylko nie wiem czy nie za lekkie
Strzelałem przez ponad rok z tych strzał w łuku BOWTECH DUALLY PATRIOT o sile naciągu 60# oddając ponad 10 tys strzał. Łuk działa cały czas dobrze. Strzały miały jednak mała wadę w przypadku mojego strzelania. Ja strzelam strzałochwytu zrobionego z plyty pilśniowej. Przy wyjmowaniu strzał często zdarzało mi się, że groty zostawały w macie. Groty są nasuwan na promień, co powodowało, że są grubsze od promieni. Zacząłem kupować groty w łuksporcie. Kleiłem i problem się powtarzał. To był jedyny powód na wymianę strzał na inne.
Obecnie używam strzał w stopce.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

Lonm

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Parametry strzał
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 14, 2008, 11:25:58 am »
No to plama tzn przyjąłem za pewnik że są proste (gdzieś  widziałem takie

I słusznie, te ramiona są proste. Kiedyś miałem do czynienia z tym łukiem.

Pozdrawiam
Łuk: Mathews Monster 70#
Podstawka: NAP Quik Tune Smart Rest
Celownik: G5 Optix XR 2
Stabilizator: Doinker BF11
Peep: G5 Meta Magnesium