Autor Wątek: SAMICK SKB 50  (Przeczytany 11871 razy)

sloviczy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
SAMICK SKB 50
« dnia: Marzec 15, 2011, 10:42:12 pm »
Witam

Zaczynam zabawę z łucznictwem nawet mogę powiedzieć że zacznie się ona w nowo powstającym bractwie łuczniczym, wrócę do tematu SAMICK SKB 50 przypadł mi do gustu chce mieć ten sprzęt pytanie tylko o naciąg, należę do tych "zawziętych" i zawsze zaczynam stawiając sobie wysoko poprzeczkę i jako tako wychodzi mi to.

Mam 182cm/88kg wysiłek fizyczny nie jest dla mnie nowością, kolega ma SAMICK Polaris 30# chodzi jak zabawka z ok.25m trafiam w tarcze nawet czasem środek pada, zastanawiałem się nad SAMICK SKB 50 45#, za dużo czy za mało, nie chce kupić łuku który w krótkim czasie nie będzie dla mnie wyzwaniem, a może ktoś ma taki łuk Lublin i okolice abym sobie sprawdził ?

Pozdrawiam i proszę o jaką podpowiedz.

sloviczy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: SAMICK SKB 50
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2011, 11:20:54 am »
Temat już nieaktualny nabylem 50-tke, mocny sprzęt :)

sloviczy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: SAMICK SKB 50
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 18, 2011, 08:31:22 am »
Witam

Potrzebuje rady fachowca od w/w łuku, mianowicie zrobiłem sobie majdan używając dołączonej gumy i skóry, niestety nie mogę w tym momencie dołączyć zdjęcia do tego wątku ( praca na telefonie komórkowym), jedynie co mogę to wysłać MMS bądź maila.

Proszę o pomoc :) na priva czy w tym wątku.

Sloviczy@gmail.com
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2011, 08:34:38 am wysłana przez sloviczy »

sloviczy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: SAMICK SKB 50
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 18, 2011, 04:21:06 pm »
Hmm widzę ze tu się niczego nowego nie dowiem, trudno będę szukał pomocy gdzie indziej.

krzychu4P

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
Odp: SAMICK SKB 50
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 18, 2011, 09:32:39 pm »
Witam

Potrzebuje rady fachowca od w/w łuku, mianowicie zrobiłem sobie majdan używając dołączonej gumy i skóry, niestety nie mogę w tym momencie dołączyć zdjęcia do tego wątku ( praca na telefonie komórkowym), jedynie co mogę to wysłać MMS bądź maila.

Proszę o pomoc :) na priva czy w tym wątku.


Sprecyzuj pytanie bo z tego co napisałeś można jedynie wywnioskować,
że masz problem z wysłaniem zdjęcia swojego łuku.
A jaki masz problem z łukiem? Co chcesz wiedzieć?
pozdrawiam

sloviczy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: SAMICK SKB 50
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 21, 2011, 10:00:48 am »
Witam

Hmm jedena odpowiedz znikła z tego wątku Pana Turbo chyba, z łukiem już nie mam problemu, poprawilem swój uchwyt na majdanie tak aby strzała była oparta symetrycznie jak zalecał Pan Turbo.

Interesuje mnie strzelanie z "zekera" (chyba tak to się fachowo pisze), którego sobie zrobiłem sam z grubej skóry, początki baaaardzo ciężkie biorac pod uwage że ma 50funtowca na poczatek ale po woli zaczynam chwytac o co kaman, ważnym elementem do takiego łuku są chyba strzały, bo jak na naciagałem na maxa łuk strzelając z kolegi karbonowych strzał to miałem wrażenie że strzała jest za lekka do mocy łuku, inaczej to wygląda jak strzelam swoimi drewniakami ze 100g grotem i lotkami z piór ( z tym ze przeżywalnosc dużo mniejsza tych strzał jak nie trafię w cel).

Kolejna sprawa co mnie gryzie to celowanie, jak strzelalem ze sportowego łuku gdzie było wycięcie na majdanie że strzała "leżała" w srodeczku, przymykajac jedno oko mierząc po strzale leciała tak gdzie chciałem, odnoszę wrażenie że w SKB chyba nie ma takiej opcji jak "celowanie" tu chyba się strzela intuicyjnie, nie wiem jak to wytłumaczyć ale naciagam, nie zamykam żadnego oka, patrząc na całokształt luzuje palec wskazujący myśląc gdzie ta strzała ma lecieć no i ona mniej wiecej tam zmierza.

Jeżeli się mylę w jakiejś kwestii to niech mnie ktoś poprawi, bądź udzieli jakichś wskazówek, i jeszcze jedno jakich strzał powinienem używać ?


krzychu4P

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
Odp: SAMICK SKB 50
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 21, 2011, 12:19:15 pm »
O strzałach dużo już napisano na tym forum.
Musisz tylko poszukać i poczytać.
Do łuku 50# - jeżeli chodzi o strzały karbonowe - powinny pasować np. Powerflight 400

O strzelaniu intuicyjnym też jest już założony wątek.
Zekier używany był przez ludy koczownicze przy strzelaniu z łuku w czasie jazdy konnej.
W takich warunkach trudno mówić o celowaniu - pozostawało im strzelanie intuicyjne.

Ale łucznik pieszy - strzelając z zekiera - może próbować i strzelać "celująco" z tzw. przymrużeniem oka  ;)

Początki każdej pasji mogą być ciężkie  :o
Swój "ciężar początkowy 50 lbs" wybrałeś świadomie  - i teraz bądź konsekwentny - wybierając dla siebie i swojego łuku odpowiedni rodzaj strzał, styl strzelania i sposób celowania ;D

Powodzenia

sloviczy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: SAMICK SKB 50
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 21, 2011, 12:34:50 pm »
Bardzo dziękuje za odpowiedz. Następnym razem poszukam odpowiedzi na forum jak się znowu w czymś zamotam.

Pozdrawiam

PS: Jeszcze będzie ze mnie Robin ;)

krzychu4P

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
Odp: SAMICK SKB 50
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 21, 2011, 01:08:36 pm »
Bardzo dziękuje za odpowiedz. Następnym razem poszukam odpowiedzi na forum jak się znowu w czymś zamotam.

Pozdrawiam

PS: Jeszcze będzie ze mnie Robin ;)

Tego Ci życzę  ;D
Tylko sie nie poddawaj i wytrwale trenuj !!!

sloviczy

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: SAMICK SKB 50
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 21, 2011, 01:23:32 pm »
Zakładamy bractwo Łucznicze wiec nie ma mowy ze się poddam, pewnie będę za tatara robił tak wiec muszę się nauczyć, no i jak bym z "kija" z 50m trafił do celu o średnicy powiedzmy 50cm to by była frajda i nieopisana radość.

Strzelając z "bloczka", czy to łuku sportowego czy prostego typu Polaris od Samicka nie miałem takiej frajdy ja strzał z mocnego refleksa taki jak mój, nie zamienne "refleksa" na nic innego, jak bym chciał postrzelac z celowniekiem to bym sobie wiatrowke kupił. Kto wie może kiedyś się dorobie i kupię jakic konkretniejszy sprzęt np: od Grozera albo jakiś inny krymsko-tatarski bądź mongolski z pięknymi zdobieniami.

Pozdrawiam

PS: przepraszam z góry za moja ewentualną niewiedza odnośnie sprzętu bądź historii.

Wyrak

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: SAMICK SKB 50
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 26, 2011, 10:53:56 am »
Co do krymsko-tatarskich to Bisok takie robi na zamówienie, pokrywane skórą z metalowymi okuciami jednak odradzam-mimo, że ładny z wyglądu ma w sobie wiele wad. Szarpie niemiłośiernie-nawet tłumiki na cięciwie niewiele pomagają. Poza tym wystrzelona strzała z "tego-czegoś" leci nader "flegmatycznie". To nie to samo co SKB samick czy windfighter. Ja posiadam oba powyższe-jeden ma 55 funtów, drugi 60 i powiem, że nic lepszego w świecie jak strzelanie z tych dwóch łuczków.
:)

lukaszn

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: SAMICK SKB 50
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 26, 2011, 11:02:12 am »
w żadnym wypadku mongolski  , od grozera tylko turek.

N

  • Gość
Odp: SAMICK SKB 50
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 26, 2011, 12:26:41 pm »
Godnym polecenia jest także bardzo podobny(a wręcz bliźniaczy z Windfighterem)koreański  KAYA...bardzo lekki, szybki(choć minimalnie wolniejszy od WF z powodu okleiny ze sztucznej skóry pokrywającej ramiona)

Z łukami Grozera byłbym ostrożny- ostatnimi czasy ich jakość a także i osiągi pozostawiają wiele do życzenia(często to po prostu nic nadzwyczajnego)-za te pieniądze można by oczekiwać czegoś więcej.
Piętą achillesową są także ciągnące się niekiedy całymi miesiącami reklamacje...
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2011, 12:32:34 pm wysłana przez N »

Rosomak

  • Gość
Odp: SAMICK SKB 50
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 26, 2011, 04:06:10 pm »
Z Grozerami  obecnie dość niepewnie , trzeba przyznać... I tylko Turek jeśli już , dobrze Łukasz prawi ..

Zdobione Bisoki fakt dość wolne ale nie zdobione całkiem ładnie wyglądają , strzelają i są nie do zajechania a w ofercie są tez Bisoki z carbonem szybsze niż "zwykłe".

lukilak1994

  • Gość
Odp: SAMICK SKB 50
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 26, 2011, 09:26:13 pm »
A o jakim modelu mówisz??(chodzi mi o te z carbonem);D
pozdrawiam