Autor Wątek: Renowacja łuku  (Przeczytany 8728 razy)

N

  • Gość
Odp: Renowacja łuku
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 25, 2011, 08:25:30 pm »
Chciałeś chyba powiedzieć "rycerskich"  ;)

Bo Javelina( i inne łuki z tej kategorii)jest łukiem tradycyjnym a zważywszy na wiek niemal historycznym  ;D
A tak miedzy nami to nie masz czego żałować-bo oprócz łuku musiałbyś sobie uszyć jakieś "historyczne" wdzianko a nie każdemu to odpowiada :)

Zamiast tego warto pojeździć po imprezach 3 i kameralnych 2D lub field, np. Potachy, Grzybowo, Warszawa-Siekierki, Jaworze albo...Bydgoszcz :)
Tam nikt nie będzie stroił fochów na widok okna i półki albo karbonowych strzał...

Do łuków drewnianolaminatowych-zwłaszcza tych wiekowych jedynymi niepowodującymi awarii w sprzęcie są cięciwy z Dacronu...FF błyskawicznie takie łuki zarzynają...a i same odczucia audio-wizualno-percepcyjne przy strzelaniu nie należą do zbyt przyjemnych...
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2011, 08:28:18 pm wysłana przez N »

MisYogi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Renowacja łuku
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 25, 2011, 08:59:11 pm »

Dzięki że mnie poprawiłeś  ;)
Widzisz , no wychodzi na jaw jak mała moja wiedza o turniejowych i imprezach łuczniczych  :) Ale miałem wrażenie , że czytałem podobne wątki o dopuszczeniu do turniejów zawodników posiadających łuki z półkami pod strzałę.

W tym roku nie popuszczę , na pewno wybiorę się pooglądać takie zawody  8)



Samick SHB  65#
Hoyt GameMaster II  65#
Ben Pearson Javelina  45#
Hoyt Easton Ram Hunter II  60#

motek

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Renowacja łuku
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 25, 2011, 09:25:15 pm »
Carbony do tego łuku!!!!!!!!!!!!! :o  Tylko strzały cedrowe! Ewentualnie mogą być nasadki plastikowe. Dobrze dobrane strzały drewniane na naszych dystansach(TRRB) nie ustępują carbonom.

MisYogi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Renowacja łuku
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 25, 2011, 09:41:03 pm »
Na co dzień strzelam karbonowymi. Tak samo z bloczka jak i samick'a SHB . Nie da się ukryć że do treningu to najlepsze strzały. Przede wszystkim wytrzymałe a standardowo oddaje ponad 200 strzałów . Niefortunne trafienie i bum , po drewnianej. Mam też strzały cedrowe ale rzadko z nich strzelam ze względu na ich trwałość. To i tak najlepsze drewno ale SHB 65# więc szkoda mi nimi młócić choćby do tarczy ...   :) 

Samick SHB  65#
Hoyt GameMaster II  65#
Ben Pearson Javelina  45#
Hoyt Easton Ram Hunter II  60#

motek

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Renowacja łuku
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 26, 2011, 02:43:24 pm »
Żartowałem. Też strzelam z PF.

Artas

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Renowacja łuku
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 27, 2011, 02:20:15 pm »
Ja swojego Pearsona (też wyciągnięty z jakiegoś babcinego kuferka) czyściłem samochodową pastą Tempo (za radą Norberta z Łuksportu). Polecam.
Ben Pearson Collegian 30#
Samick Squall 45#