Autor Wątek: Strugaczka do strzał ?  (Przeczytany 12156 razy)

PadreMateo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Strugaczka do strzał ?
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 11, 2011, 12:42:37 pm »
No tak ale z włókna węglowego są też najdroższe, dlatego na początek tylko drewniane  8).

Ivar Trzy Strzały

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 107
    • Posłannicy Chorsa
Odp: Strugaczka do strzał ?
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 11, 2011, 01:24:17 pm »
A nie lepiej, zamiast kombinować jak koń pod górkę przygotować sobie porządnie "tor łuczniczy" ?
Wtedy raz kupione porządne karbony posłużą na tyle długo, że zapomnisz o struganiu...
A jeśli nie to chyba nie pomylę się dużo stwierdzając, że jeśli nie robisz promieni na skalę masową to i tak taniej wyjdzie kupić gotowy...
Pozdrawiam
"Mój sekret celności? - PRAKTYKA" - Simo Häyhä

N

  • Gość
Odp: Strugaczka do strzał ?
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 11, 2011, 04:29:06 pm »
No tak ale z włókna węglowego są też najdroższe, dlatego na początek tylko drewniane  8).

Trzeba było kupić sobie jakiś łuk drewniany lub drewniano-laminatowy a nie klasyczny, to byłoby w sam raz...a tak trochę wymyślasz i marudzisz  kolego... :P
Zdziwiłbyś się ile czasem potrafią kosztować porządnie zrobione strzały z drewna... ::)

Biorąc pod uwagę że początkujący zwykle niemiłosiernie katują swoje strzały a bilans strat przewyższa zyski- kupno tanich i często kiepskich strzał wychodzi drożej niż mogłoby się wydawać...

Beman Carbon flash- najtańsze strzały węglowe-idealne do takich łuków jak Twój...
 jedna gotowa do strzelania- 18-20 złotych(w komplecie lub złożona samodzielnie wychodzi jeszcze trochę taniej) czyli niewiele więcej niż niejedna kiepsko sklecona "strzała" z alle, alle... za to ich trwałość przy niewielkiej sile naciągu i powtarzalność nieporównywalnie większa...(patrz: ich zakup zwraca się po czasie)...
 :P

PadreMateo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Strugaczka do strzał ?
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 13, 2011, 11:18:50 am »
No dobra ale żeby nie zakładać nowego tematu to mógłby mi ktoś polecić jakieś mocne strzały drewniane ? Mam jedną drewnianą i jest bardzo wytrzymała, idąc tym tropem dokupiłem jeszcze 2 drewniane, które od razu się złamały gdy tylko uderzyły w drewno, w tym samym miejscu (odpadł grot).  >:(

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: Strugaczka do strzał ?
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 13, 2011, 11:50:51 am »
Do jakiego łuku(siły naciągu?)? Powyżej 45# nie ma mocnych strzał,jeśli trafisz w stojak od maty lub w terenie w kamień/korzeń/drzewo nie ma strzał drewnianych które to wytrzymają,możesz zrobić pięćdziesiąt strzał i wybrać z nich te mocniejsze,możesz zainwestować w trwalsze promienie,odpuścić teren,i strzelać do większej maty,....ale nie ma strzał niezniszczalnych,a straty są wpisane w ten sport,i nie ma co mnożyć wątków z nadzieją że ktoś wymyśli coś mądrzejszego,... Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2011, 12:09:29 pm wysłana przez Świstak »
Samick Woodsman 50#

Ivar Trzy Strzały

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 107
    • Posłannicy Chorsa
Odp: Strugaczka do strzał ?
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 13, 2011, 01:05:36 pm »
Hej!
Jeśli trafisz w drewno inaczej niż czołowo to możesz się pożegnać z grotem na 95% bo żaden patyk nie zniesie takich przeciążeń. Ja z 55# turka strzelam 9 mm świerkami i jeżeli promień nie ma jakichś wad to przy w miarę odpowiednim usłojeniu ich żywotność jest naprawdę duża...oczywiście w szeroko pojętym strzelaniu tarczowym. Przy strzelaniu w twardsze cele ważne jest też przyklejenie grotu idealnie w osi strzały bo strugaczki zostawiają jednak pas tolerancji przy klejeniu.
A swoja drogą, raz udało mi się złożyć nimi stojak ze słomianką, seria trzech strzał, jedna nie trafiła, dwie pozostałe trafiły w nogi, każda w inną... i potem słomiankę juz trzeba było położyć na wale ziemnym. Strzały przeżyły ale to był oczywiście przypadek.
"Mój sekret celności? - PRAKTYKA" - Simo Häyhä

konstruktor

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Strugaczka do strzał ?
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 13, 2011, 07:34:56 pm »
Witam taka maszynka była kiedyś na allegro oczywiście samoróbka. Jak to działało - głowica frezer-ska z odwrotnie zamocowanymi ostrzami czyli do wewnątrz o wiele mnie zaawansowana technologicznie niż kijarka i sprzedający robił z tego promienie do strzał

konstruktor

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 84
Odp: Strugaczka do strzał ?
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 13, 2011, 07:39:40 pm »
Ten patent który jest na you tube jest dobry tylko trzeba wykonać ze dwie deski z otworem poniżej brzeszczotu jako prowadzenie i wychodzi jak tokarka
 :D a i nie z każdej deski da się zrobić strzałę 

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Strugaczka do strzał ?
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 13, 2011, 07:41:26 pm »
No dobra ale żeby nie zakładać nowego tematu to mógłby mi ktoś polecić jakieś mocne strzały drewniane ? Mam jedną drewnianą i jest bardzo wytrzymała, idąc tym tropem dokupiłem jeszcze 2 drewniane, które od razu się złamały gdy tylko uderzyły w drewno, w tym samym miejscu (odpadł grot).  >:(
Nie rozumiem po co strzelasz w drzewa..?
Tak parafrazując to "może ktoś polecić jakiś mocny samochód? Ostatnio przywaliłem w drzewo i od razu się zepsuł".

PadreMateo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Strugaczka do strzał ?
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 14, 2011, 04:05:01 pm »
Wiesz że drzewo i drewno to nie to samo ?

Konstruktor możesz coś więcej powiedzieć na temat tej aukcji ? Nazwa sprzedającego, aukcji ?
« Ostatnia zmiana: Luty 14, 2011, 04:07:26 pm wysłana przez PadreMateo »

MisYogi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Strugaczka do strzał ?
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 14, 2011, 05:50:35 pm »
Hey cześć...

Moim zdaniem jeśli chcesz mieć wytrzymałe strzały to jedynie karbonowe. Nie ma mowy byś maszynką domowej roboty zrobił promienie drewniane tak proste i powtarzalne jak promienie karbonowe gdzie dokładność wykonania wynosi w okolicach 0,006" . Chyba że nie interesuje Cie powtarzalność i chcesz po prostu strzelać bezmyślnie gdzie popadnie. Tak jak koledzy już wspomnieli gotowe karbony EASTON POWERFLIGHT czy BEMAN ICS bywają na równi z ceną dobrych strzał drewnianych ( bo sam pytasz o dobre ) więc weźmy pod uwagę na przykład cedrowe. Nawet jeśli byłaby to różnica 2 -3 zł to karbonowe kilkukrotnie , a jak będziesz strzelał z głową to nawet kilkunastokrotnie przewyższą żywotem te drewniane. Krótko kalkulując pieniążki już dawno się zwracają. Jeśli naprawdę lubisz bawić się w kompletowanie strzał to kup wszystko w większej ilości osobno. Wyjdzie jeszcze taniej a pokleisz strzały sam tak jakbyś miał to robić z drewniakami własnej roboty. Nom i oczywiste jest że nie z każdej dechy zrobisz strzałę. Ułożenie słoi i te sprawy ech... Namęczysz się z jedną drewnianą , strzelisz w coś twardszego i tyle Twojej pracy i przyjemności. Przy słabszym łuku , nie wiem jaki jest Twój , kup BEMAN FLASH są jeszcze tańsze.
I nie kupuj aluminiowych na allegro bo większość to porażka. Strzały bez żadnych oznaczeń i gnące się jak słomki a nasadki prują się po paru strzałach. Nie do mocnych łuków.

To tyle. 

Miłego strzelania  8)

Pozdrawiam...
Samick SHB  65#
Hoyt GameMaster II  65#
Ben Pearson Javelina  45#
Hoyt Easton Ram Hunter II  60#

PadreMateo

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Strugaczka do strzał ?
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 14, 2011, 07:42:39 pm »
Może rzeczywiście warto zainwestować w karbonówki, ale na razie z braku kasy pozostają drewniaki...
Może mi ktoś podpowie gdzie kupuje solidne, i za jaką cenę, czy nie opłaca się dołożyć do karbonowych.

MisYogi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Strugaczka do strzał ?
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 14, 2011, 07:57:19 pm »
Powiedz jaki masz łuk , jaką ma siłę i Twoją długość naciągu...

Sklepów internetowych jest sporo.

http://sklepluczniczy.pl/
http://www.luksport.pl/index.php
http://www.e-luk.pl/index.html
http://www.centrum-lucznicze.pl/index.php

Moim zdaniem karbony warto mieć. Na pewno przy nauce strzelania. Powinny posłużyć dość długo a jak zbierzesz trochę dineros , to dla bardziej tradycyjnego odwzorowania kupisz sobie drewniane jak będziesz chciał.

Pozdrawiam Cię Padre...

Miłego wieczoru.
Samick SHB  65#
Hoyt GameMaster II  65#
Ben Pearson Javelina  45#
Hoyt Easton Ram Hunter II  60#