Autor Wątek: Spotkanie - Częstochowa  (Przeczytany 14753 razy)

lukilak1994

  • Gość
Odp: Spotkanie - Częstochowa
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 05, 2011, 08:18:02 pm »
Dziękuje za odpowiedz panie Adamie.

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Spotkanie - Częstochowa
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 06, 2011, 10:31:54 am »
Słowacy oparli się na przepisach FITA i wciskają to nam.W sumie wyjdzie chaos i nerwy.Podejrzewam,że chodzi o eliminowanie łuczników polskich strzelajacych do tej pory z b.silnych łuków - stare przepisy EAA tego przecież nie precyzowały.
Na stan moich wiadomości sprawy wyglądają tak - zapadła decyzja o rozwiązaniu EAA i przekształceniu w IAA.

Odbyło się zgromadzenie w gronie Węgrów, Słowaków i Czechów (być może jeszcze Austria - nie pamiętam, ale mniejsza o to) na którym zawiązane zostało stowarzyszenie IAA. Wyszło to trochę dziwnie, bo nikt nie uznał za stosowne powiadomić naszą stronę o takim spotkaniu a na spotkaniu przyjęto do wiadomości, że "Polacy się nie stawili i nie są zainteresowani".

Pikanterii dodaje fakt, że prezesem IAA został właściciel wytwórni celów 3D i mat Eleven, który ponoć ma aspiracje sprzedawać swoje wyroby nie tylko do strzelania 3D ale też i FITA, stąd być może regulamin wzorowany na FITA...

Na spotkaniu częstochowskim pytałem obecnych czy ktoś wie, jak wyglądało spotkanie założycielskie IAA, bo jestem okrutnie ciekaw czy faktycznie inne kraje bez sprzeciwu przyjęły ot tak sobie limit 60#, jednak tego nie wiemy.

Reasumując - temat przynależności do organizacji skupiającej łuczników terenowych 3D jej patronat nad zawodami oraz regulamin wydają mi się tematem otwartym.


Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Spotkanie - Częstochowa
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 06, 2011, 02:10:25 pm »
Miedzy innymi też się nad tym zastanawiamy jest to duża i stabilna organizacja mająca długą tradycję .

motek

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Spotkanie - Częstochowa
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 06, 2011, 07:10:14 pm »
Cześć!

Otóż to. Uważam że jest to bardzo dobry pomysł.

                                                                      Pozdrawiam

eM

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
    • Towarzystwo Łucznicze 3D w Rudzie Śląskiej
Odp: Spotkanie - Częstochowa
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 06, 2011, 09:35:46 pm »
Wg mnie regulamin powinien byc po to zeby wszystko precyzowac i byc latwy z zrozumieniu, a jak narazie to to jest podobna sytuacja jakby miec 3 programy antywirusowe na komputerze zainstalowane - kazdy bedzie wykluczal te inne... Nie rozumiem po co az 3 regulaminy ??? Dlaczego praktycznie co roku zmieniamy regulamin zamiast go udoskonalac???

No i sprawa, ktora jest dla mnie dziwna: dlaczego mamy miec calkowicie pokrywajace sie wraz z Czechami i Slowacja regulaminy? Ja to rozumiem tak, ze kazdy kraj ma swoj regulamin i jesli chce jechac na zawody do Sasiadow to stosuje sie do ich regulamu.

A co do sily luku to co maja zrobic lucznicy, ktorzy pokupili sobie luki np 70-80#? Jak to tak moze byc wogole?! Dobrze, ze mnie to nie dotyczy...

Pozdrawiam
HOYT Katera XL
TruBall Stinger, Cascade 10 Double
NAP Apache
Tru Glo Micro Bright DDP
Elite Hunter Stabilizer
Easton Bloodline


http://lts3d.private.pl/

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Spotkanie - Częstochowa
« Odpowiedź #20 dnia: Luty 06, 2011, 09:45:19 pm »
A gdzie widzisz zmiany w regulaminie, jakoś n ie rozumiem o czym piszesz.

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Spotkanie - Częstochowa
« Odpowiedź #21 dnia: Luty 06, 2011, 09:48:35 pm »
No i sprawa, ktora jest dla mnie dziwna: dlaczego mamy miec calkowicie pokrywajace sie wraz z Czechami i Slowacja regulaminy?
CSP = puchar Czesko-Słowacko-Polski.
Powiedz mi, jak wyobrażasz sobie rozegranie rund takich zawodów bez identycznego regulaminu przy każdej rundzie...?

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Spotkanie - Częstochowa
« Odpowiedź #22 dnia: Luty 06, 2011, 10:18:32 pm »
Popatrzmy na temat sił naciągu bardziej optymistycznie.....
Będzie pretekst by zakupić nową zabawkę.
Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

eM

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
    • Towarzystwo Łucznicze 3D w Rudzie Śląskiej
Odp: Spotkanie - Częstochowa
« Odpowiedź #23 dnia: Luty 06, 2011, 10:24:57 pm »
A gdzie widzisz zmiany w regulaminie, jakoś n ie rozumiem o czym piszesz.


moj blad - zle odczytalem kilka zdan.

No i sprawa, ktora jest dla mnie dziwna: dlaczego mamy miec calkowicie pokrywajace sie wraz z Czechami i Slowacja regulaminy?
CSP = puchar Czesko-Słowacko-Polski.
Powiedz mi, jak wyobrażasz sobie rozegranie rund takich zawodów bez identycznego regulaminu przy każdej rundzie...?

No to w druga strone: jesli mamy ten czesko-slowacko-polski regulamin, to dlaczego na polskie zawody nie moze byc tez ten sam?? Czy to EAA czy IAA.  

A mam jeszcze jedno pytanie: Skoro 3 i 4 wrzesnia odbywaja sie zawody MP 3D, to ktory zwyciezca z wymienionych zawodow bedzie prawdziwym mistrzem polski w 3D?
HOYT Katera XL
TruBall Stinger, Cascade 10 Double
NAP Apache
Tru Glo Micro Bright DDP
Elite Hunter Stabilizer
Easton Bloodline


http://lts3d.private.pl/

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Spotkanie - Częstochowa
« Odpowiedź #24 dnia: Luty 06, 2011, 10:56:37 pm »
:) ten z soboty w łucznictwie terenowym 3d

eM

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
    • Towarzystwo Łucznicze 3D w Rudzie Śląskiej
Odp: Spotkanie - Częstochowa
« Odpowiedź #25 dnia: Luty 06, 2011, 11:19:18 pm »
Diekuje za odpowiedz.

Pozdrawiam!
HOYT Katera XL
TruBall Stinger, Cascade 10 Double
NAP Apache
Tru Glo Micro Bright DDP
Elite Hunter Stabilizer
Easton Bloodline


http://lts3d.private.pl/

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Spotkanie - Częstochowa
« Odpowiedź #26 dnia: Luty 06, 2011, 11:30:22 pm »
No to w druga strone: jesli mamy ten czesko-slowacko-polski regulamin, to dlaczego na polskie zawody nie moze byc tez ten sam?? Czy to EAA czy IAA.  
To nie do końca tak.

Regulamin mamy nasz, stary - nic się w tej materii nie zmienia. Nie ma czesko-słowacko-polskiego regulaminu.

Czesi i Słowacy mają nową organizację IAA z nowym szefem i nowym regulaminem (i ograniczeniem do 60#). EAA już nie istnieje.

Oprócz naszych corocznych zawodów 3D, które rozgrywamy jak dotąd (Puchar Polski, Mistrzostwa Polski) mamy jeszcze dwie rundy wspólnego Czesko-Słowacko-Polskiego pucharu CSP. Czesi i Słowacy będą rozgrywać go pod patronatem IAA, które powołali. My zaś kurtuazyjnie przyjmujemy te zasady IAA na mające się odbyć u nas dwie rundy CSP.

Mam nadzieję, że teraz wszystko jasne :)

@tomo
Myślałem i moje przemyślenia są podobne do punktu zapatrywania się osób z którymi o tym rozmawiałem. Strzelanie z dwóch różnych konfiguracji to nic dobrego - lepiej opanować jedną ale z lepszym skutkiem. Dwa - to druga strona medalu w kwestii "pretekstu" - a mianowicie aspekt finansowy. :D
« Ostatnia zmiana: Luty 06, 2011, 11:42:30 pm wysłana przez @(o.o)@ »

PK

  • Gość
Odp: Spotkanie - Częstochowa
« Odpowiedź #27 dnia: Luty 07, 2011, 12:51:07 am »
Jestem jak najbardziej za związaniem się z poważną organizacją 3D, taką jak I.B.O. lub IFAA.
Szkoda tylko, że IFAA w kategorii myśliwskiej - nie pozwala na celownik z pinami ułożonymi w pionie  - bo akurat taki nabyłem  :D...i co najważniejsze, doskonale mi się z niego strzela  ;D.

http://www.ifaa-archery.org/index.php?option=com_content&view=article&id=53&Itemid=176
http://www.ifaa-archery.org/index.php?option=com_content&view=article&id=52&Itemid=175

Dobrze, że posiadam jeszcze jeden sportowy sprzęt, który co prawda na polowanie by się nie nadawał...ale dziwnym trafem pasuje do wszelkich regulaminów 3D (!)  :)
« Ostatnia zmiana: Luty 07, 2011, 12:55:02 am wysłana przez PK »

PK

  • Gość
Odp: Spotkanie - Częstochowa
« Odpowiedź #28 dnia: Luty 09, 2011, 09:49:00 pm »
Tu szybki podgląd istotnych fragmentów regulaminu I.B.O. - jako kandydata do rozgrywek 3D w Polsce:

Odległości graniczne:
a. niebieski palik: 50 yd lub 45.72 m
b. zielony palik: 45 yd 41.15 m
c. czerwony palik: 40 yd lub 36.70 m
d. żółty palik: 35 yd lub 32 m
e. pomarańczowy palik: 30 yd lub 27.43
f. biały palik: 25 yd lub 22.86m
w zależności od klasy sprzętu, wieku, płci.

Pola trafień: 11-10-8-5, brak trafienia lub trafienie poza "ciało" figury - 0

Strzała: min.5grs/1#, (jeśli generuje szybkość <280fps to strzała może być lżejsza), max. średn. promienia = 0.422" (1.07cm)

ograniczenia siły łuku:
- dzieci - 40#
- kobiety i młodzież - 60#
- pozostali - 80# (longbow - 90#)
- kusze - 190#

ogólne ograniczenia dla osprzętu:
- celowniki emitujące promień lasera w kierunku celu - są zabronione
- łucznik używający nietypowego osprzętu którego nie można sklasyfikować, powinien być przydzielany do klasy Open.
- peep-sight jest dozwolony we wszystkich klasach zezwalających na używanie celowników.

ograniczenia dla wyposażenia:
- zakaz urządzeń do pomiaru odległości

niektóre klasy(przykładowo):
- Hunter Class - HC (bloczki, refleksy, longbow'y) z- lub bez- celowników.
Celowniki - bez szkieł powiększających, nie wolno regulować celowników w trakcie rozgrywki, na strzałach dokładnie 3 lotki, nie krótsze niż 1.75", 1 stabilizator do 12" długości.
Strzał z żółtego palika
- Pro Release - PMR (bloczki, refleksy, longbow'y) - bez ograniczeń,
  strzał z niebieskiego palika
- Pro Female -PRF - FBO j.w. strzał z zielonego palika

...moim zdaniem interesująca propozycja. Najważniejsze, że nie ma łuku ani osprzętu (z wyłączeniem celowników laserowych) które nie mogłyby brać udziału w zawodach.
Pozdrawiam

p.s.
przed nowelizacją reguł w 2010, był w klasach myśliwskich - zakaz używania więcej jak 4-ech pinów, lotek krótszych niż 4" i lornetek silniejszych niż 8.5x. Te ograniczenia zniesiono.
« Ostatnia zmiana: Luty 10, 2011, 09:41:18 am wysłana przez PK »

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: Spotkanie - Częstochowa
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 10, 2011, 07:47:22 am »
Czytam i dostaję kręćka :-\ Chciałbym przyjechać z bratem na Mistrzostwa Polski lub na jeden z pucharów blisko Szczecina, postrzelać do prawdziwych figur poznać was, porozmawiać i nie wiem kiedy mam znaleźć czas ???:
Bear 60 funtów, lotki 1,5 calowe, stabilizator Doinker bf11 (11,5 cala)/ svcoil 7, celownik 5-pinowy, lornetka 7x, 6.2 graina na funt strzały. 
Sage 35#