Autor Wątek: Spotkanie - Częstochowa  (Przeczytany 14751 razy)

Baila

  • Gość
Spotkanie - Częstochowa
« dnia: Luty 04, 2011, 11:16:59 pm »
W dniu 04 lutego 2011 odbyło się w Częstochowie krótkie spotkanie organizacyjne, w którym uczestniczyli:
Adam Cymkiewicz
Adam Bisok
Arek Gondro
Krysia i Waldek Rewers
Michał Byrecki
Tomek Kobuszewski
Ewa i Mirek Huzar.

Na spotkaniu poruszono kwestię organizacji zawodów w tym sezonie.

Ustalono:

1. Wszystkie zawody Pucharu Polski i Mistrzostwa Polski odbywać się będą wg regulaminu EAA, który przyjmujemy za regulamin Polskiego Łucznictwa 3D.

2. Po MP 3D w Jaworzu 3 września 2011, następnego dnia odbędą się sondażowo Mistrzostwa Polski 3D wg FITA.

3. Licencje i opłaty pozostają bez zmian. Usunięty zostanie tylko znaczek EAA. Opłaty prosimy wnosić na konto klubu X10. (Numer rachunku bankowego zostanie podany w najbliższych dniach)

4. Na koniec bieżącego sezonu startowego wyłoni się reprezentację - kadrę zawodników, do startu w zawodach międzynarodowych Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata w kolejnym sezonie. Pieniądze z opłat za licencję w Federacji Europejskiej 3D zostaną przeznaczone na dofinansowanie do opłat startowych dla tych zawodników.

5. Zawody Polsko-Czesko-Słowackiego Pucharu Grand Prix 2011 odbywać się będą wg zasad IAA.
Regulamin otrzymaliśmy od Słowaków. Spory kawał tego regulaminu, chyba najważniejsze dla nas jego punkty, przetłumaczył Adam Bisok.

Zamieszczam go tutaj aby można było spokojnie go sobie przeczytać i przeanalizować.

Zasady organizowania zawodów (turniejów) 2D i 3D w łucznictwie na rok 2011



1. KATEGORIE WIEKOWE
?   minis     wiek do 12 lat
?   kadet     wiek od 12 do 14 lat
?   junior    wiek od 15 do 17 lat
?   dorosły    wiek od 18 do 50 lat
?   weteran     wiek powyżej 50 lat
Minis i kadeci startują bez podziału na płeć, juniorzy i dorośli dzielą się na kategorie meżczyżni i kobiety, weterani startują bez podziału na płeć.
Wszyscy zawodnicy mogą startować w kategorii dorosłych, juniorki i kobiety mogą startować w kategorii juniorzy i mężczyżni.
Minis, kadet i junior mogą startować w kategorii o jeden stopień wyżej.
Przy ustaleniu kategorii wiekowej w zawodach rozgrywanych w roku 2011 rozstrzygający jest wiek osiągnięty na dzień 31.12.2010.
W  Mistrzostwach Świata i Europy FITA3D startują tylko dorośli i weterani.


2.KATEGORIE   ŁUKÓW
?   OL ? olimpijski łuk,  bez żadnego limitu
?   BB ? bare bow.  Matalowy lub drewniany majdan łuku, przesuwanie palców po cięciwie (string walking) dozwolone. Łuk  musi przejść przez otwór o średnicy 12.2cm, bez limitu siły naciągu, strzały dowolne (drew, alum, carbon)

?   TRRB ? tradycyjny refleksyjny łuk.  Wyłącznie drewniany majdan, palce muszą dotykać końca strzały (nasady),
?   podstawka  dozwolona, stabilizator  (tłumik) max 13cm, max. Siła naciągu 60lbs, strzały dowolne (jak BB)

?   TRLB ? long bow.  Wyłącznie drewniane strzały z naturalnymi piórkami(lotkami), palce muszą dotykać końcówki strzały, podstawki niedozwolone, minimalna długość łuku ze zdjętą cięciwą to 150cm dla kobiet i 160cm dla mężczyzn.Nasadki plastikowe dozwolone.

?   PBHB ?  luk.   Wyłącznie drewniane strzały z naturalnymi piórkami(lotkami), palce muszą dotykać końcówki strzały, podstawki niedozwolone,

?   CU ? bloczkowy łuk bez limitu. Jest dozwolony dowolny osprzęt
?   HU ? bloczkowy łuk Hunter. Dozwolony tylko jeden stabilizator (tłumik) max 30 cm, celownik  max 5 pinów , max  sila 60 lbs , poziomica w celowniku dozwolona.
Kołczany na strzały mocowane do łuku są dozwolone jedynie w kategoriach sprzetowych  TRRB,TRLB,HU.
We wszystkich łukach i wszystkich kategoriach nie są dozwolone żadne (z wyjątkiem oryginalnych) graficzne znaki, malowania majdanów i wewnętrznych stron ramion umożliwiające mierzenie albo ocenę odległości.

?   Ze względu na problemy związane z ustawą o broni w roku 2011 nie będą organizowane zawody z udziałem kuszy.
?   Strzały muszą być podpisane nazwiskiem zawodnika albo tylko inicjałami na promieniu strzały,max. Średnica strzały to 9,3mm a grota 9,4mm



3. ODLEGŁOŚCI  I BEZPIECZEŃSTWO
- bialy palik max 10 m , minis
- niebieski palikík max 27 metrów , kadeci,BB,TRRB,TRLB,PBHB
- czerwony palik max 45 metrów , OL,CU,HU

- Dopuszcza się organizowanie zawodów z ilością celów od 20 aż do 30 tarcz 3D po jednej strzale do każdej tarczy ( w zależności od warunków terenowych i możliwości organizatora)
- Zawody muszą być organizowane według zasad :
a) wszystkie strzały mają być oddawane na zewnątrz okręgu trasy zawodów b) strzelnica ćwiczebna musi być zabezpieczona  i usytuowana w sposób pozwalający kontrolować każdy strzał.
- Kombinowane zawody 2D z 3D można organizować z minimalnie 14 tarczami ( 7+7), strzelając trzy strzały do każdej tarczy.

- Wszystkie zawody muszą być organizowane według ogólnie znanych wcześniej ogłoszonych regulaminów i rozpisów informacyjnych  zawodów.
- Jeżeli nie jest podane inaczej w rozpisach zawodów, we wszystkich  turniejach mogą brać udział tylko zawodnicy z opłaconą licencją IAA lub z licencją krajową PL 3D

5. KALENDARZ ZAWODÓW
- Kalendarz zawodów przygotowuje zarząd Federacji, za kalendarz odpowiada
  Prezes federacji.
- Podstawą umieszczenia zawodów w kalendarzu jest przygotowanie informacji materialno ? technicznej i organizacyjnego zabezpieczenia przez przyszłych organizatorów, dogodny teren i niezbędne socjalne obiekty (dobry dojazd,parkowanie,socjalne zaplecze,wyżywienie,zakwaterowanie, schronienie w przypadku nieprzyjaznej pogody,zabezpieczenie medyczne,informacja o pomocy  gmin i urzędów lokalnych )
- Kalendarz głównych zawodów na rok następny, musi być gotowy najpóźniej do końca roku bieżącego.

6. RODZAJE ZAWODÓW 3D
-   zawody pucharowe ( GRAND PRIX )
-   mistrzostwa kraju
-   zawody międzynarodowe



-   Federacja 3D i Polski Związek Łuczniczy powierza organizacje zawodów łuczniczym klubom.Organizator odpowiada za prawidłowy przebieg zawodów.
-   -Sędziów na zwody deleguje PZŁucz.



7. KOMUNIKATY ORGANIZACYJNE ZAWODÓW
-   -Komunikat przygotowuje organizator.Komunikat  musí być ogłoszony najpóźniej 1 miesiąc przed dniem zawodów.
-   Komunikat organizacyjny powinien zawirać :
-   Nazwa zawodów? organizator i współorganizator(jeżeli jest) , data i miejsce  wspórzędne GPS , typ zawodów , ilość celów -tarcz , imiona i nazwiska osób odpowiedzialnych za przebieg zawodów (organizator,sędzia główny,....),adres do wysyłania zgłoszeń , program zwodów , kategorie wiekowe i sprzętowe , wysokość startowego , sposób wplaty  ,mapka , informacje o wyżywieniu , zakwaterowaniu , regulamin zawodów , termin przysyłania zgłoszeń ,zmiany regulaminu obowiązujące na dane zawody.

8. ZGŁOSZENIA NA ZAWODY
-   Zgłoszenia muszą być przesyłane zgodnie z datami podanymi w komunikacie organizacyjnym,rozstrzyga data stempla pocztowego lub data wysłania e-maila.
-   Zgłoszenia przysyła klub za swoich członków,albo każdy zawodnik sam za siebie .
-   Zgłoszenie musi zawierać imię i nazwisko , kategorię wiekową , numer licencji, kategorię łuku , narodowość (dla zagranicznych zawodników).
-   Zgłoszenia o innej treści nie będą uznawane.
-   Zawodnik może się wygłosić z zawodównajpóźniej do losowania grup.Jeżeli się tak niestanie,organizator nie musi zwrócić opłaty startowej.
-   Jeżeli zawodnik wysle zgłoszenie,albo na zawody zgłosi się po terminie zamknięcia zgłoszeń organizator ma prawo żądać od zawodnika startowego zwiększonego o 50 %.Jeśli zawodnik nie bedzie tego akceptował,nie będzie mógł startować.





9. STARTOWE I ZASADY UCZESTNICTWA W ZAWODACH
-   Wysokość startowego ustala organizator.
-   Zalecana wysokość opłaty startowej  60 eurocentów/tarcza
-   W cenie startowego nie jest przewidziany posiłek ani napoje chyba że organizator ustali inaczej.
-   Zawodnicy i inni uczestnicy turniejów, biorą udział w zawodach na własną odpowiedzialność, przy czym muszą stosować sie do poleceń organizatora i stosują wszystkie zasady bezpieczeństwa .
-   Dzieci do 12 roku mogą uczestniczyć w zawodach tylko pod opieką rodziców,albo dorosłej osoby za nie odpowiedzialnej.Opiekun nie może podczas zawodów opuścić swojego podopiecznego i musi się stosować do poleceń kierownika grupy, organizatora tak jakby był zawodnikiem.
-   Dzieci od 12 do 15 lat są przydzielane do grup z minimum dwoma osobami dorsłymi i respektują polecenia kierownika grupy.
-   Zakazane jest używanie napojów alkocholowych i innych środków odużających podczas trwania zawodów, na trasie a także na strzelnicy terningowej.
-   Palenie jest dozwolone tylko wwyznaczonych do tego miejscach.
-   Organizator ma prawo zakazać zawodnikowi uczestnictwa w zawodach i usunąć go z trasy lub ze strzelnicy treningowej jeżeli jest ewidentnie pod wpływem alkoholu albo innej niebezpiecznej substancji.
-   Wykluczonemu zawodnikowi nie jest zwracane startowe.
-   Usunięty z powodu alkoholu zawodnik nie ma prawa do jakichkolwiek odwołań ani protestów.



10. ORGANIZÁCIA , ORGANIZAČNÝ ŠTÁB A JEHO POVINNOSTI
-   -Administracyjne centrum zawodów przygotowuje organizator w wygodnych pomieszczeniacz tak,aby mogło bez problemu pracować w przypadku nieprzyjaznej pogody.
-   Pomieszczenie rejestracji zawodników i liczenia wyników(odbiór wypełnionych metryczek punktowych) musi być oznaczone.
-   Informacje dotyczące zawodów muszą być umieszczone na tablicy informacyjnej w dobrze widocznym i dostępnym miejscu
-   Na tablicy informacyjnej muszą być umieszczone regulaminy, porządek zawodów, mapka areału, mapka okręgu z podanymi numerami celów, kontakty na funkcyjne osoby, wykaz zgłoszonych zawodników, lista startowe-rozlosowane grupy, listy wyników, inne informacje nap. zakwaterowanie,dojazd,......
-   Za przebieg zawodów odpowiada organizator (porządek, bezpieczeńswo, sportową i społeczną równość). Uczestnicy zawodów(zawodnicy, opiekunowie, goście, widzowie,....)są zobowiązani respektować polecenia organizatora i kierować się nimi.
-   Organizacyjny sztab ustala i powołuje organizator zawodów a jego członkami są:
-   Organizator zawodów
-   Zastępca ? kierownik zawodów
-   Konferansjer
-   Osoby stawiające trasę z celami i strzelnicę ćwiczebną.
-   Sędzia główny i sędziowie pomocniczy.
-   snitariusz lub lekarz
-   Zaleca się żeby wszyscy członkowie sztabu organizacyjnego byli jednakowo ubrani lub oznaczeni tak aby byli łatwo rozpoznawalni pośród innych uczestników zawodów.
-   Riaditeľ súťaže: spolu s hospodárom vypracuje rozpočet súťaže,vypracuje rozpis a včas ho zverejní,zabezpečí umiestnenie pomocných orientačných a smerových tabulí na prístupové komunikácie do miesta konania preteku , organizuje usporiadateľský zbor,zabezpečí potrebné povolenia,vykoná rozlosovanie,zabezpečí ceny,kontroluje vyhodnocovanie,
-   S hlavným rozhodcom rieši reklamácie a protesty,odovzdáva ceny,zabezpečí zverejnenie výsledkov,
-   Tajomník súťaže: je najbližším spolupracovníkom riaditeľa,vedie všetku písomnú agendu a zabezpečuje servis súťaže,zodpovedá za obsah nástenky a výzdobu , plní ostatné pokyny riaditeľa,
-   Hospodár súťaže:spolu s riaditeľom pripravuje rozpočet súťaže,
-   Vedie evidenciu príjmov a výdavkov,zodpovedá za pokladňu súťaže,
-   Plní pokyny riaditeľa,
-   Staviteľ pretekárskej trate a cvičnej strelnice: zodpovedá za technickú náročnosť trate a za jej bezpečnosť,trať musí postaviť podľa pravidiel a zásad pre stavbu pretekárskeho okruhu.Riadi skupinu pomocného personálu (STAFF).Dohliada na bezpečnú prevádzku cvičnej strelnice  buď sám,alebo touto úlohou poverí poučeného člena organizačného štábu.Spolupracuje s hlavným rozhodcom pri kontrole pretekárskeho okruhu a odstraňuje prípadné nedostatky,oboznámi pretekárov s pretekárskym okruhom,vypracuje nákres pretekárskeho okruhu a tento umiestni na nástenku súťaže,spolu s členmi organizačného štábu odprevadí pretekárov na jednotlivé stanovištia,plní pokyny riaditeľa
-   Hlavný rozhodca: skontroluje spolu so staviteľom trate pretekársky okruh,zodpovedá za to,že trať je bezpečná a postavená podľa pravidiel a zásad pre stavbu pretekárskeho okruhu,počas súťaže dohliada na dodržiavanie pravidiel , dbá na bezpečnosť,rieši sťažnosti a reklamácie,má právo z preteku vylúčiť pretekárov hrubo porušujúcich pravidlá a bezpečnosť(alkohol,nebezpečné konanie),riadi pomocných rozhodcov,
-   Zdravotník súťaže : ošetruje drobné zranenia , zabezpečuje prípadný presun zranených do nemocnice
-   Technický personál (STAFF): plnia úlohy a pokyny na zverených úsekoch , plnia pokyny riaditeľa


11. LOSOVANIE,ZAHÁJENIE SÚŤAŽE,UKONČENIE SÚŤAŽE,VÝSLEDKOVÁ LISTINA,VYHLASOVANIE VÝSLEDKOV
-   Rozlosovanie vykoná riaditeľ alebo tajomník súťaže.
-   Vjednotlivých skupinách môže byť najviac 6 pretekárov.
-   Doporučuje sa skupiny zostavovať tak,aby v nej boli rovnomerne zastúpené všetky divízie,čím sa vytvorí predpoklad pre plynulý pohyb skupín po pretekárskom okruhu.
-   Je žiadúce,aby v skupine boli popri skúsených pretekároch aj menej skúsení.
-   Pretekár,ktorý bol čítaný ako prvý,je spravidla vedúci skupiny a zodpovedá za priebeh súťaže v skupine,určí poradie strelcov pre rotáciu a zapisovateľov do bodovacích kariet,zodpovedá za riadne vyplnenie kariet a ich včasné odovzdanie organizátorovi.
-   Skupiny štartujú zo stanovíšť s rovnakým číslom ako bola skupina rozlosovaná.
-   Staviteľ pretekárskeho okruhu oboznámi pretekárov s traťou pred rozlosovaním a spolu so svojimi pomocníkmi odvedie pretekárov na ich stanovištia
-   Štart preteku vykoná riaditeľ zvyčajne výrazným zvukovým signálom(výstrel alebo siréna) a to do max 30 minút od ukončenia rozlosovania.
-   Pretekári,ktorí ukončili pretek skompletujú bodovacie karty a bez meškania ich odovzdajú organizátorovi na spracovanie výsledkov.
-   Streľba v súťaži sa považuje za ukončenú vystrelením posledného šípu ,alebo ak hlavný rozhodca ukončil predčasne pretek pre okolnosti nedovoľujúce pretek riadne dokončiť obvykle výrazným zvukovým signálom3x po sebe
-   Pretek sa vyhodnocuje,ak bola odstrieľaná nadpolovičná väčšina terčov
-   Organizátor v závislosti na počte pretekárov,max však do 1 hodiny po odovzdaní poslednej karty vykoná vyhodnotenie a zverejní na nástenke predbežné výsledky,
-   Pretekári majú 10 minút na podanie prípadných protestov
-   Protesty prijíma riaditeľ a hlavný rozhodca,ktorí o protestoch aj rozhodnú
-   Definitívna výsledková listina je zverejnená do 20 minút
-   Organizátor má právo neprijať riadne nevyplnenú a nepodpísanú bodovaciu kartu
-   U súťaží,kde sa zapisuje do dvoch kariet(súťaže riadené SLA 3D) , musia byť odovzdané obidve karty,
-   Ak  bude chýbať jedna karta,dotyčný pretekár nemusí byť vyhodnotený
-   Pretek sa považuje za ukončený po vyhlásení výsledkov a odovzdaní cien víťazom
-   Originály bodovacích lístkov a výsledkovú listinu archivuje organizátor po dobu min 1 roka
-   Výsledkové listiny sú spracovávané tabuľkovým procesorom EXCELL
-   Výsledková listina musí obsahovať tieto údaje: názov a dátum preteku, meno a priezvisko,kategória,divízia,číslo licencie,počet zásahov 11,10,8,5,0,získaný nástrel,počet bodov,poradie
-   Výsledkovú listinu doručí organizátor predsedovi SLA 3D na zverejnenie najneskôr 2.deň po ukončení súťaže


12.  PRAVIDLÁ PRE VYHODNOTENIE DLHODOBEJ SÚŤAŽE
      GRAND PRIX 2011
-   Preteky sú jednodňové
-   Počet terčov sa bude môcť pohybovať od 24 do 30 ( závisí to od miestnych podmienok a možností organizátora)
-   Súťaž je vypísaná pre všetky vekové kategórie a všetky divízie
-   Do celkového výsledku sa počítajú 4 najlepšie výsledky,vrátane finálového
-   Preteky sa bodujú  1miesto -30 bodov , 2- 27 , 3- 24 , 4- 21 , 5- 18 , 6- 15 , 7- 12 , 8- 9 , 9- 6 , 10 miesto - 3 body
-   Výsledkové listiny sú spracované tabuľkovým procesorom EXCELL
-   Rozpisy na jednotlivé kolá musia byť zverejnené min 21 dní pred konaním preteku
-   Uzávierka prihlášok je 4 dni pred konaním preteku
-   V preteku sa používajú 2 bodovačky pre každého pretekára (musia byť odovzdané riadne vyplnené a obi dve)
-   Organizátorom sa doporučuje tzv.motivačné oceňovanie minis a kadetov ( ocenený,aj keď nie je splnená podmienka min 3 pretekári v triede a divízii)
-   Juniori a dospelí sa oceňujú ak sú min 3 pretekári v triede a divízii
-   Ceny sú v jednotlivých kolách na voľbe organizátora,minimálne však medaile pre prvé tri miesta,na ktorých bude uvedený názov preteku ,miesto a dátum
-   Záverečnou cenou pre víťazov 1.miesto, v triedach a divíziach je pohár,alebo adekvátna cena
-   Súťaž sa riadi týmito pravidlami a týmto súťažným poriadkom
-   Po schválení pravidiel  3D IAA a 3D SLA 3D ,bude rozhodnuté o prípadných úpravách tohto súťažného poriadku


13. CENY A OCEŇOVANIE
-   Doporučuje sa motivačné oceňovanie minis a kadetov
-   Juniori a dospelí sa oceňujú , ak sú minimálne 3 pretekári v kategórii a divízii
-   Majstrom Slovenska sa stane víťaz z min 4 pretekárov v triede a divízii
-   Minimálnymi cenami sú medaile pre prvých troch na ktorých musí byť uvedený názov preteku,miesto a dátum
-   Ostatné ceny(diplomy,poháre,vecné ceny,.....)sú na voľbe organizátora


14. ÚSTROJ A VÝSTROJ ÚČASTNÍKOV
-   Doporučuje sa športové oblečenie v závislosti na ročnom období a predpokladanom vývoji počasia v mieste preteku počas celého podujatia
-   Je vhodné,aby boli účastníci pripravení aj na náhle zmeny počasia
-   Obuv účastníkov by mala byť plná športová do terénu
-   Pri maskovacom oblečení sú povinné výrazné reflexné prvky(autovesty)
-   Pretekárom ,ich doprovodu ,rozhodcom a organizátorom sa doporučuje počas preteku dodržiavať pitný režim na pretekárskom okruhu a cvičnej strelnici,taktiež sa doporučuje na pretekársky okruh pribaliť do výbavy ľahkú energetickú stravu(tyčinky,čokolády,keksy,....)


15. SPRIEVODNÉ PODUJATIA
-   Organizátor môže pripraviť pre účastníkov rôzne sprievodné kultúrno-spoločenské a športové vystúpenia a atrakcie a za ich priebeh plne zodpovedá.
-   Taktiež sú vítané rôzne komerčné , inštruktážne a propagačné ktivity výrobcov a predajcov lukostreleckej techniky , výstroja a športových potrieb

















Baila

  • Gość
Odp: Spotkanie - Częstochowa
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 04, 2011, 11:28:55 pm »
Kalendarz zawodów poszerzony o imprezy europejskie zamieszczę w najbliższych dniach. Sorki :(
Pozdrawiam ;D

N

  • Gość
Odp: Spotkanie - Częstochowa
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 04, 2011, 11:30:48 pm »
2.KATEGORIE   ŁUKÓW
?   OL ? olimpijski łuk,  bez żadnego limitu
?   BB ? barebow.  Metalowy lub drewniany majdan łuku, przesuwanie palców po cięciwie (string walking) dozwolone. Łuk  musi przejść przez otwór o średnicy 12.2cm, bez limitu siły naciągu, strzały dowolne (drew, alum, carbon)

?   TRRB ? tradycyjny refleksyjny łuk.  Wyłącznie drewniany majdan, palce muszą dotykać końca strzały (nasady),
?   podstawka  dozwolona, stabilizator  (tłumik) max 13cm, max. Siła naciągu 60lbs, strzały dowolne (jak BB)



Witaj

Mam pytanie: Dlaczego w kategorii BB brak jest limitu siły naciągu a w TRRB ograniczono ją do max. 60# skoro w kategorii BB można przynajmniej teoretycznie wystartować z łukiem silniejszym niż te 60 lb ?

:)

Pozdrawiam

Baila

  • Gość
Odp: Spotkanie - Częstochowa
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2011, 11:43:33 pm »
Przykro mi, ale nie umiem Ci odpowiedzieć na to pytanie.
Jakimi regułami i zasadami kierowali się autorzy?
Tak jak pisałam "zasady organizowania zawodów i turniejów łuczniczych w 2011" otrzymaliśmy od Słowaków a fragmenty, które są zamieszczone przetłumaczył Adaś Bisok.
Będą obowiązywały na wszystkich zawodach Czesko-Słowacko-Polskich.
Pozdrawiam
Ewa

N

  • Gość
Odp: Spotkanie - Częstochowa
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 04, 2011, 11:55:06 pm »
Bardzo dziękuję za odpowiedź...

Chociaż sama przyznaj, że to trochę głupio nie zostać dopuszczonym do udziału w zawodach z powodu np.5-funtowego przekroczenia dopuszczalnego limitu, podczas gdy w innej kategorii w której łuk posiada możliwość dokręcenia osprzętu do metalowego lub również drewnianego majdanu może on mieć nieograniczoną twardość ...

No cóż...mówi się trudno ;)

Miłego wieczoru

Edit:
Wiem Adamie...w tym wypadku można się jedynie dostosować...albo zapomnieć o starcie...

pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2011, 12:41:30 pm wysłana przez N »

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Spotkanie - Częstochowa
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 05, 2011, 08:43:54 am »
Adamie tam gdzie mieliśmy faktyczny wpływ na regulamin czyli w zawodach Pucharu Polski oraz Mistrzostwach Polski pozostawiliśmy stary regulamin wbrew tendencją nowej organizacji 3D. Natomiast na zawodach które są organizowane jako wspólne przedsięwzięcie z Czechami Słowakami Węgrami  muśmy przyjąć regulamin większości.
Pozdrawiam

lukilak1994

  • Gość
Odp: Spotkanie - Częstochowa
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 05, 2011, 10:15:27 am »
Cytuj
- Jeżeli nie jest podane inaczej w rozpisach zawodów, we wszystkich  turniejach mogą brać udział tylko zawodnicy z opłaconą licencją IAA lub z licencją krajową PL 3D

Dotyczy to PP i MP czy tylko  CSP CUP ???

Jeżeli odnosi się to do wszystkich zawodów, to do kogo trzeba się zgłosić odnośnie wydania licencji IAA ???

Pozdrawiam Łukasz Przybylski

Baila

  • Gość
Odp: Spotkanie - Częstochowa
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 05, 2011, 11:10:05 am »
IAA dotyczy wszystkich zawodów CSP CUP Grand Prix 2011. (wszystkie 8 rund -Słowacja, Czechy, Polska)
Polskie zawody PP i MP rozgrywane będą wg regulaminu EAA, tak jak to napisałam w poście otwierającym wątek.

lukilak1994

  • Gość
Odp: Spotkanie - Częstochowa
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 05, 2011, 12:32:44 pm »
Czyli na zawodach PP i MP nie trzeba posiadać żadnej licencji łuczniczej???

Baila

  • Gość
Odp: Spotkanie - Częstochowa
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 05, 2011, 01:02:42 pm »
3. Licencje i opłaty pozostają bez zmian. Usunięty zostanie tylko znaczek EAA. Opłaty prosimy wnosić na konto klubu X10. (Numer rachunku bankowego zostanie podany w najbliższych dniach)


O licencjach jest w oddzielnym wątku. Podałam już numer rachunku i wysokość wpłaty na ten rok.

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Spotkanie - Częstochowa
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 05, 2011, 04:28:09 pm »
Czyli na zawodach PP i MP nie trzeba posiadać żadnej licencji łuczniczej???
PP i MP
Tak, PP i MP odbywają się według niezmienionych, ubiegłorocznych zasad.

CSP
W miejsce EAA powstała nowa federacja IAA, do której należą Czesi, Węgrzy i Słowacy.

Do rozgrywek pucharowych CSP Czesi i Słowacy będą stosować nowy regulamin nowej federacji (zacytowany w poście Baili, ten częściowo przetłumaczony). My podjęliśmy decyzję o przyjęciu tego regulaminu na rozegranie dwóch rund pucharu CSP u nas.

Mimo wszystko nowe regulacje IAA nam nie leżą, przede wszystkim ze względu na ograniczenie siły łuków do 60 funtów.

Mistrzostwa Polski FITA
Będą pierwszymi pilotażowymi zawodami zorganizowanymi wspólnie przez naszą dotychczasową ekipę wespół z PZŁ. Zobaczymy, jak ten mariaż wyjdzie i co się z tego urodzi.

ZASADA JEST PROSTA:
- Tam, gdzie w kalendarzu widnieje EAA zawody rozgrywane są wg. dotychczasowego regulaminu EAA
- Tam, gdzie widnieje FITA - zawody rozgrywane są wg. regulaminu 3D FITA
- Tam, gdzie widnieje IAA - zawody rozgrywane są wg. regulaminu, którego częściowe tłumaczenie znajduje się powyżej.

Dla tych, których łuki mają siłę naciągu pow. 60# możliwy jest start jedynie tam, gdzie widnieje "EAA" w opisie zawodów.

tomasz.k

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 211
Odp: Spotkanie - Częstochowa
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 05, 2011, 06:24:49 pm »
Witam!!
Jak ktoś chce sobie fajnie postrzelać niech przyjeżdza na zawody  PP i MP w regulaminie EAA. Prosta sprawa ;D
Tomasz Kobuszewski

lukilak1994

  • Gość
Odp: Spotkanie - Częstochowa
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 05, 2011, 06:39:01 pm »
Czyli na zawody PP i MP nie musze mieć żadnej licencji ???
Prosze o konkretną odpowiedz
pozdrawiam łukasz przybylski

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Spotkanie - Częstochowa
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 05, 2011, 06:48:43 pm »
Nie ale posiadacze licencji płacą mniejsze opłaty startowe.

PK

  • Gość
Odp: Spotkanie - Częstochowa
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 05, 2011, 08:12:44 pm »
Dla tych, których łuki mają siłę naciągu pow. 60# możliwy jest start jedynie tam, gdzie widnieje "EAA" w opisie zawodów.

 ???...czytając zamieszczone tłumaczenie, wnioskuję, że zawodnicy posiadający myśliwską konfigurację sprzętową: (ustawienie siły łuku >60#, krótki sabilizator i celownik wielopinowy) - mogą wystartować w zawodach 3D organizowanych wg dwóch regulaminów:
EAA - jako HU
IAA - jako CU ("łuk bloczkowy bez ograniczeń, jest dozwolonny dowolny sprzęt")

czy dobrze zrozumiałem ?
« Ostatnia zmiana: Luty 05, 2011, 09:48:00 pm wysłana przez PK »