Autor Wątek: Warsztaty szkoleniowe dla łuczników bloczkowych - REJESTRACJA  (Przeczytany 4218 razy)

Hungry

  • Gość
Warsztaty szkoleniowe dla łuczników bloczkowych - REJESTRACJA
« dnia: Sierpień 05, 2011, 06:32:53 pm »
Warsztaty prowadzić będzie Fred Van Zupthen, bardzo doświadczony i utytułowany łucznik z Holandii, członek elitarnego klubu FITA 1400. Fred od wielu lat konsultuje łuczników bloczkowych m.in. w Holandii, Niemczech i Rosji.

REJESRTACJA UCZESTNIKÓW PROWADZONA JEST NA: http://marymont.rejestrato.pl/Events/Show/s/13

Warsztaty odbywać się będą w trakcie Mistrzostw Polski Weteranów na terenie klubu RKS Marymont w Warszawie w sobotę i niedzielę (10-11 września 2011).

Jest to niepowtarzalna okazja na nabycie cennej wiedzy na temat łucznictwa bloczkowego, tj.:
  - doboru sprzętu,
  -  treningu,
  -  skutecznego udziału w zawodach (przygotowania, radzenie sobie ze stresem, pogodą itp.).

Fred chce by warsztaty składały się w znacznej części z sesji pytań i odpowiedzi wraz z pokazami praktycznymi, tak by każdy uzyskał wiedzę jakiej potrzebuje.  Prosimy więc o przygotowanie sobie listy pytań, którą można także udostępnić Fredowi wcześniej, publikując na tym poście  :)

Zapraszamy nie tylko zawodników bloczkowych, ale i trenerów łucznictwa klasycznego, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę o tematykę strzelania z łuku bloczkowego.
Planujemy 2 spotkania po min. 3 godziny, w sobotę i w niedzielę, w czasie gdy nie będą rozgrywane konkurencje bloczkowe na Mistrzostwach Polski Weteranów.
Nie jest konieczna znajomość języka angielskiego - warsztaty będą tłumaczone na j. polski.
Koszt udziału w warsztatach jednej osoby to 150 zł. W wypadku udziału ponad 20 osób, koszt zostanie obniżony.

Piotr Knapczyk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Warsztaty szkoleniowe dla łuczników bloczkowych - REJESTRACJA
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 05, 2011, 11:34:42 pm »
Darek!
Zaraz pobieraj zaliczkę i to konkretną.
U mnie na kursie np. pewne osoby się nie stawiły bez jakiegokolwiek uprzedzenia stawiając na głowie budżet kursu a właściwie jego uczestników.
Tak czy siak niech żałują bo jest super a powstające środowisko bowhuntingu wystawi im odpowiedni rachunek moralny.
POBIERAJ ZALICZKI TO JEST POLSKA !
Bear Carnage 70#
Mathews Monster 6 70#

burykot

  • Gość
Odp: Warsztaty szkoleniowe dla łuczników bloczkowych - REJESTRACJA
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 06, 2011, 03:40:04 pm »
Tak nam czegoś takiego brakuje, a życie swoje.
Wpisałbym się chętnie, bo ten kurs i weterani ale
od 4 do 10 września mam kwalifikacje paraolimpijskie w Anglii.
Nie mogę być obecny. Może będzie do kupienia jakiś film z tych warsztatów.

Hungry

  • Gość
Odp: Warsztaty szkoleniowe dla łuczników bloczkowych - REJESTRACJA
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 19, 2011, 04:15:10 pm »
szkolenie zakończone sukcesem, przynajmniej dla mnie :)
na pierwszych zawodach strzelało mi sie pewniej i uzyskałem 2 rekordy życiowe
odległość 344 i rundka 143
a to dzięki skruceniu dł. naciągu do obecnie optymalnej jak się wydaje :)

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Warsztaty szkoleniowe dla łuczników bloczkowych - REJESTRACJA
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 19, 2011, 09:58:13 pm »
Dużo naciągu Ci spadło? Pół cala czy cal.
A pytam bo jak Cię "podglądałem" to zauważyłem, że odchylasz się coś jak Reo Wilde do tyłu. On tak właśnie strzela w odróżnieniu od innych Amerykanów , a wychodzi mu to super.
Ja na Hoycie mam zmierzone 29,75 cala DL i jest ok ale lekko w tył się odchylam.
Na Apexie jest zmierzone 29.25 cala i muszę się przygarbić aby nosem złapać cięciwę i nie mogę ułożyć  pleców. Czekając na bloczek 29,5cala próbuję i próbuję ale te 29,25 cala jednak jest chyba za mało, a ręki wolałbym nie zginać.

Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

Hungry

  • Gość
Odp: Warsztaty szkoleniowe dla łuczników bloczkowych - REJESTRACJA
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 20, 2011, 10:05:12 am »
Dużo naciągu Ci spadło? Pół cala czy cal.
...

miałem 30 teraz mam 29" :)

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Warsztaty szkoleniowe dla łuczników bloczkowych - REJESTRACJA
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 20, 2011, 09:40:35 pm »
Cal to dużo.
Dzisiaj znów próbowałem A7 i obniżając nieznacznie peep oraz zmieniając  lekko ułożenie ręki ze spustem  udało mi się  złapać odczucia jakich oczekiwałem. Przy krótszym naciągu więcej pracy moim zdaniem idzie w plecy bo nie mam tendencji do zbyt bliskiego wbijania kości dłoni za żuchwę i to pewnie dobrze.
Trzeba będzie postrzelać na dalsze odległości i zobaczymy.

Dzięki za odpowiedz
Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Warsztaty szkoleniowe dla łuczników bloczkowych - REJESTRACJA
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 30, 2011, 11:19:43 pm »
Zgodnie z Darka przykładem i po części z konieczności ostatnio strzelam z Apex 7 z naciągiem o pół cala krótszym  niż na Hoycie i nie jest źle.
Dlatego w Hoycie też ustawiłem te 29 na bloczkach bo na szczęście są regulowane.
Ponieważ jak strzelam w domu to staram się pisać wyniki to wyszło, że nie jest gorzej.
Chyba na 29 zostanę chociaż jeszcze Adam mnie w "nowej pozycji" nie widział , ale myślę ze jak  postrzelamy to się coś dodatkowo wyjaśni bo może robię jakieś straszne dziwactwa.

Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP