Autor Wątek: Hoyt Gamemaster  (Przeczytany 14567 razy)

preddy

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Walk Softly... And Carry A Big Gun
Hoyt Gamemaster
« dnia: Styczeń 07, 2011, 11:53:49 pm »
Witam serdecznie.
Pomocy:)
Powolutku przymierzam się do zakupu Gamemastera, prawdopodobnie 65#.
Wiem, że to dużo, zwłaszcza dla świeżaka, ale jakoś sobie poradzę ;)
Mam kilka pytań, na które przeglądając forum nie znalazłem kompletnych odpowiedzi - jeżeli można, proszę Kolegów o takowe.
Pytania:
1. Jak taki łuk znosi ciągłe kompletne składanie i rozkładanie (wiem, że trzeba zdejmować cięciwę w trosce o parametry ramion, ale chodzi także o ich odkręcanie) - czy nie cierpią na tym zbytnio gwinty w majdanie? Czym je traktować, żeby znosiły to lepiej (smar silikonowy?)? Czy można je (także ten od stabilizatora/tłumika) wymieniać?
2. Jak często należałoby zmieniać cięciwę?
3. Helikalne klejenie lotek... wiem po co, ale czy ma aż tak duże znaczenie?
4. Na początek do 65# Powerflight 300 w pełnej długości (mam długawe łapki) z grotem treningowym 100 gr i lotkami 5"?
5. Ochraniacz na palce czy rękawica? - Pytam z ciekawości, ja już wybrałem, ale nie wiem, czy dobrze;)
6. Proszę o ew. opinie na temat kołczanu Fuse Satori Shorty - chodzi m.in. o stabilność, trwałość systemu szybkiego montażu/demontażu i ew. porównanie do np. montowanych "na stałe".
To chyba tyle... Rezerwuję sobie prawo do zadawania dodatkowych pytań...:)
Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
preddy
« Ostatnia zmiana: Styczeń 07, 2011, 11:59:59 pm wysłana przez preddy »
Taki recurve w liście...

Mam też czapkę Hoyt'a camo...:)

N

  • Gość
Odp: Hoyt Gamemaster
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 08, 2011, 07:33:14 pm »
Cześć

Tutaj masz link do podobnego tematu
http://www.forumlucznicze.pl/tematy-zwi%C4%85zane-ze-sprz%C4%99tem/odp-hoyt-game-masterii-t1212.0.html

1. Jeśli będziesz rozkręcać łuk zawsze po uprzednim zdjęciu cięciwy z ramion, to nic nie powinno się stać-zresztą gwintowane wkładki-zdaje się ze stalowe albo mosiężne-są solidne i nie wytrą się jak w przypadku tajwańskiej tandety...
Jeśli nie chcesz to nie musisz demontować ramion za każdym razem a tylko co jakiś czas...(oczywiście "sznurek" musisz zdejmować zawsze)
Gwinty zarówno gniazd jak i śrub mocujących wystarczy co jakiś czas przesmarować zwykłym olejem maszynowym(oczywiście wszelkie oleje"jadalne", jak i WD-40 odpadają)
nie należy także przesadzać z ilością oleju-zwoje maja być nim zwilżone a nie przelane...

2. Cięciwę należy niezwłocznie wymienić gdy zauważysz jakiekolwiek przetarcie lub zerwanie nitek...w pozostałych przypadkach wystarczy woskowanie-tym częstsze w im bardziej skrajnych warunkach przyjdzie Ci jej używać; po strzelaniu w upale, w deszczu, w wilgotnym powietrzu itp...
Właściwie traktowana i konserwowana cięciwa starczy na dość długo...w zależności od intensywności treningów czas ten może być krótszy lub dłuższy ale z reguły nie przekracza roku...w międzyczasie trzeba wymieniać przetarte owijki(środkowe) ale to już nie problem...

3. To zależy od odległości na których chcesz strzelać...strzały z takimi lotkami są idealne na dystansach 3D-wiem bo sam tak oklejonych strzał próbowałem; stabilizują się błyskawicznie...u nas rzadko kto je stosuje a szkoda...

4. Strzelam z łuku 65#(nie GM II) przeciąganego na 67#; moja długość naciągu to 29-29.5"; a promienie to opierzone Powerflight albo ICS Hunter 340 z grotem 100gr...lotki o długości 5.5"

5. Używam rękawicy

6. Przykro mi -nie pomogę- nigdy nie używałem kołczanów montowanych do łuku...

Pozdrawiam

PS
Hoyt Gamemaster II to łuk który bardziej przypomina łuki klasyczne/sportowe...metalowy majdan z gniazdami pod cały osprzęt, mocowanie ramion ILF itp...

EDIT: Dzięki Herr Otto za info i sprostowanie : GM II nie ma ILF (International Limb Fitting) -chociaż istnieją do niego odpowiednie adaptery produkowane przez firmę TradTech
http://www.tradtecharchery.com/Details.aspx?itemNo=3880096
umożliwiające montaż ramion z ILF.

... bez takich przejściówek użytkownik Gamegettera "skazany" jest wyłącznie na jednego producenta(tu Hoyt`a) tego jedynego, konkretnego typu ramion przeznaczonych tylko i wyłącznie do GM II bo żadne inne nie będą pasowały... 

no cóż Errare humanum est
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2011, 10:04:19 am wysłana przez N »

preddy

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Walk Softly... And Carry A Big Gun
Odp: Hoyt Gamemaster
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 08, 2011, 09:08:45 pm »
Witam.

Dziękuję za odpowiedź. Zwłaszcza Fachowca, bo od Fachowców świeżak powinien się uczyć.

Linka poczytałem wcześniej, poszukałem przed założeniem nowego wątku, żeby nie zostać zbesztanym... ;)

ad. 1 - Łuk będę musiał składać/rozkładać za każdym razem - w przeciwnym razie drogi moje i Małżonki nieco się rozwidlą... ;)
ad. 3 - Chyba czas w takim razie rozejrzeć się za nową maszynką...
ad. 4 - I tak myślałem, że strzały to jednak będzie zgryz... Chyba więc a początek zamówię 300 lub 340 (shaft selector niby mówi 300, ale kto go tam wie - nie uwzględnia wszystkich parametrów), groty 100 gr i będę kombinował...
ad. PS - fakt, zgadzam się całkowicie, jednak zdaniem świeżaka (znaczy się moim) więcej w nim z tradycji, niż z typowo sportowo/klasycznych "świecidełek"... Spodobał mi się od "pierwszego wejrzenia" i śmiem podejrzewać, że z racji podejścia prędzej ja swoje umiejętności dostosuje do/pod niego, niż rozejrzę się za czymś innym... Taki "fioł" na stare lata... :)

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję.
preddy
Taki recurve w liście...

Mam też czapkę Hoyt'a camo...:)

N

  • Gość
Odp: Hoyt Gamemaster
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 08, 2011, 09:18:49 pm »
Cześć

Nie szastaj tak tym "fachowcem" bo jest wielu którzy na to miano rzeczywiście zasługują... :) napisałem tyle co mogłem-mam nadzieję że choć w czymś Ci to pomoże...

Z parametrami promieni bywa różnie..tak jak z dynamiką różnych łuków; to co sprawdza się w przypadku jednego nie musi wcale w innym...dlatego nie napisałem że muszą być 340 i koniec :)

A co do gustów- to jak wiadomo o nich się nie dyskutuje...no chyba ze obiektem westchnień jest "azjatycka śmierć z bloczkami" ;)

miłego wieczoru


PS
Cięciwę w łukach o tej sile(zresztą nie tylko tej) warto wytłumić choćby najprostszymi wełnianymi albo gumowymi tłumikami...zawsze to pewien "oddech" dla ramion...a także cichsza i bardziej miękka praca...
Groty najlepiej mieć wkręcane-zawsze można poeksperymentować z różnymi ich wagami...np."dostrajając" strzały do łuku...
Zresztą na zachowanie się strzał można także wpływać rodzajem i konfiguracją lotek...możliwości jest wiec sporo
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2011, 10:24:27 am wysłana przez N »

preddy

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Walk Softly... And Carry A Big Gun
Odp: Hoyt Gamemaster
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 08, 2011, 10:16:04 pm »
I jak tu nie szastać...
Dziękuję raz jeszcze za wszelkie uwagi i gotów na więcej miłego wieczoru również życzę :)
Taki recurve w liście...

Mam też czapkę Hoyt'a camo...:)

motek

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Hoyt Gamemaster
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 10, 2011, 05:09:08 pm »
Cześć

Preddy jeżeli masz zamiar startować z tym łukiem w oficjalnych zawodach 3D to trzeba sprawdzić, czy ten łuk w stanie rozprężonym, przejdzie przez pierścień o średnicy wewnętrznej 122mm. Taki jest wymóg dla łuków w kategorii BB a tylko w takiej z tym łukiem będziesz mógł zgodnie z regulaminem 3D startować.


                                                                          Pozdrawiam

N

  • Gość
Odp: Hoyt Gamemaster
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 10, 2011, 06:38:52 pm »
Tak jak napisał Motek, w świetle obowiązujących regulaminów Gamemaster należy do kategorii BB (Bare Bow- łuk goły czyli sportowy bez osprzętu; z celownikiem i stabilizatorem to...niemal "pełna gębą" łuk klasyczny... a raczej jego dosyć silna "mutacja" )a nie TRRB (TRaditional Recurve Bow)-co może wydawać się dziwne zważywszy na jego wymiary, dostępną w jego przypadku siłę ramion (do 65#)i nieolimpijski kamuflaż...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2011, 06:42:08 pm wysłana przez N »

preddy

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Walk Softly... And Carry A Big Gun
Odp: Hoyt Gamemaster
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 14, 2011, 07:58:03 pm »
Witam.
Dzięki za dodatkowe informacje, jednak zanim z nich skorzystam (czyli zanim dotrę na jakieś zawody), nauczę się strzelać na poziomie przynajmniej przyzwoitym... Żeby sobie ani komuś krzywdy nie zrobić ... ;)
Chociaż może wreszcie pojawię się w roli widza, bo zeszłorocznego Olsztynka spod Częstochowy do dziś nie mogę odżałować.
Bloczka jako tako ogarniam, za to recurve'a jeszcze nawet w łapkach nie miałem... Ale słowo się rzekło, zostało dogranie paru drobiazgów, bo mi się jeszcze tłumika (chyba dodatkowo przedłuży trwałość całej konstrukcji) i kołczanu (tak po prostu... ;)) jednak zachciało... - ma ktoś sobotnie numery totka? Parę...naście dni czekania i zobaczymy... Chociaż przy takiej pogodzie mogę poczekać dłużej, jakoś mi się nie spieszy w deszcz... Wolałem już z bloczkiem i tarczą marznąć gdzieś w krzakach...
Taki recurve w liście...

Mam też czapkę Hoyt'a camo...:)

N

  • Gość
Odp: Hoyt Gamemaster
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 14, 2011, 11:51:06 pm »
 :)
Mam nadzieję że jak skompletujesz sprzęt to cykniesz jakieś jego zdjęcia ?
Poniżej kilka fotek z nieistniejącego już tematu...








pozdr

PS
Stosowanie podstawek Whisker Bisquit w łukach niebloczkowych to "trochę" nietrafiony pomysł...
Naklejona na szczyt ramienia łatka(ostatnie zdjęcie) ma za zadanie dodatkowo wyciszyć uderzającą w nie cięciwę...

preddy

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Walk Softly... And Carry A Big Gun
Odp: Hoyt Gamemaster
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 15, 2011, 01:07:02 am »
Witam.

Wedle życzenia - jak już będzie po wszystkim, galeria gwarantowana. Dziś kolejny wieczór minął przed ekranem w poszukiwaniu "tego jedynego" zestawienia... Nawet Lepsza Połowa, zerkając na zdjęcia pokrowca od GMII zareagowała: "ale ładny, taki brązowy", więc chyba też jest za... :)

A tak na serio to powoli zaczynam gotować się na 65#, bo choć ogólnie siły chyba nie brak (choć to mocno względne pojęcie), to zdaję sobie sprawę, że to "nieco" więcej i "nieco" inaczej, niż 60# bloczek. Sam jestem ciekaw, jak to będzie...

Co do podstawki, to WB i inne pomysły trącą mi nieco szczurkiem... Wolałbym strzałę położyć na półce (na odpowiedniej podstawce) i tego się będę trzymał. Łatka zaś ciekawy pomysł, co prawda zapoluję nieprędko (jeśli w ogóle - co też mnie wcale nie stresuje), więc na wyciszaniu raczej chyba skupiać się nie będę, ale zobaczymy. Z kolei żeby tak oblepiać bezlitośnie nową zabawkę... :)

Pozdrawiam!
Taki recurve w liście...

Mam też czapkę Hoyt'a camo...:)

N

  • Gość
Odp: Hoyt Gamemaster
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 15, 2011, 10:17:40 am »
No to fajnie :)

65# w wydaniu niebloczkowym... z pewnością odczujesz różnicę- zwłaszcza że będziesz musiał je w całości utrzymać  ;) ale i reszta odczuć będzie też zupełnie inna...
Podstawki...możesz strzelać z zabezpieczonej półki albo przykleić sobie jakaś uchylną metalową...
Wiesz , nie trzeba polować by wyciszać łuk...zawsze to przyjemniej strzelać z czegoś co miękko pracuje i nie wydaje dźwięków przypominających świszczący bicz...a jeśli jeszcze przy okazji przedłuża mu się "życie" to sam rozumiesz...

Jeśli ustali się odpowiednie dla danego łuku i jego użytkownika BH(w przypadku GM II to zakres między 7 a 8")  i dopasuje strzały, rozwiązanie z łatką może okazać się zbyteczne...
Zresztą postrzelasz to sam stwierdzisz co Ci odpowiada a co nie...

Pozdr
« Ostatnia zmiana: Styczeń 15, 2011, 11:55:39 am wysłana przez N »

MisYogi

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 46
Odp: Hoyt Gamemaster
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 09, 2011, 12:08:45 am »
Preddy , jak tylko postrzelasz trochę z GM II , napisz jakie wrażenie. Też się na niego zamierzam i także na 65# ale to dopiero w czerwcu. Różnica między bloczkiem a tym hunter'em na pewno będzie , sam rozumiesz.
Cóż , co do Twych pytań , na większość odpowiedział Ci już N .Nic mądrzejszego nie dodam  ;D  Myślę że N jest zbyt skromny  ;) Zawsze przyjemnie czyta się jego wypowiedzi.

Miłego strzelania ...

Pozdrawiam  8)
Samick SHB  65#
Hoyt GameMaster II  65#
Ben Pearson Javelina  45#
Hoyt Easton Ram Hunter II  60#

preddy

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Walk Softly... And Carry A Big Gun
Odp: Hoyt Gamemaster
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 09, 2011, 12:38:00 am »
Witam.
Melduję się po krótkich wakacjach. Wstępna informacja o dotarciu łuku - początek marca, ale to mi akurat nie przeszkadza - mam z czego postrzelać (tylko ta pogoda...). Po dokładnych oględzinach obiecuję kompletny raport, także ze strzelania z FMJ camo - choć faktycznie ciężkie, nie mogłem się oprzeć... :)
Aura mam nadzieję nieco się wyprostuje, to i ogólne wrażenia będą lepsze ;)
Co do N  - faktycznie, "przegina" ;)  Ale to zrozumiałe - takie świeżaki jak ja mogłyby potem zarzucać Go pytaniami ;)
Pozdrawiam,
preddy
Taki recurve w liście...

Mam też czapkę Hoyt'a camo...:)

N

  • Gość
Odp: Hoyt Gamemaster
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 09, 2011, 07:29:22 pm »
Cześć

Z niecierpliwością będziemy oczekiwać relacji pisanej na gorąco ;) no i wspólnego strzelania na którejś z imprez ;)
Fajnie by było- bo kategorie TRRB i BB są wciąż bardzo nieliczne w naszym kraju.

Pozdrawiam

PS

No i co ja mogę Wam na to wszystko odpowiedzieć... :-[... ;)
Mam jednak nadzieje że to słowo na "ś" już więcej tu nie padnie (podobnie jak to na "f"), OK ? :) :-[
Tu nie ma podziału na "my" i "ONI"...

W każdym razie cieszę się z tego że mogę podobnym do mnie zapaleńcom pomóc-o ile oczywiście potrafię...ale to działa w obie strony, bo przecież nie można wiedzieć wszystkiego...(ja też wciąż się uczę....bo ta nauka nie ma końca ;) )

N

  • Gość
Odp: Hoyt Gamemaster
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 26, 2011, 09:58:37 am »
Gamemaster w mniej deformującym "kamuflażu" ;)


powiększenie

powiekszenie

powiększenie

Jest to Gamemaster "1" stąd drobne różnice w wyglądzie majdanów, widoczne po porównaniu tych i poprzednio zamieszczonych zdjęć.

Źródło: www.bogenkram.de
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2011, 01:11:47 pm wysłana przez N »