Autor Wątek: Pękający Sting !  (Przeczytany 3929 razy)

kolo43

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Pękający Sting !
« dnia: Grudzień 08, 2010, 08:49:03 am »
Witam serdecznie.
Podczas czyszczenia po zimowym strzelanku zauważyłem niewielkie aczkolwiek trochę niepokojące pęknięcie majdanu! Występuje raczej tylko w warstwie włókna, ale zastanawiam się czy coś takiego może być już powodem reklamacji (a może po prostu panikuję) ? Dodam że łuk to świeżyna bo kupiłem go pod koniec czerwca. Oczywiście żadnych "suchych" i od początku z tłumikami cięciwy!!!
Byłbym wdzięczny za radę, gdyby ktoś z forumowiczów miał podobne "doświadczenia"!
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d4b94ff57be6b8fe.html

Stingray 45#
Hoyt CRX 35 70# 30"

Bowhunter

  • Gość
Odp: Pękający Sting !
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 08, 2010, 03:20:45 pm »
Na twoim miejscu bym to zglosil do sprzedawcy.

N

  • Gość
Odp: Pękający Sting !
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2010, 05:58:10 pm »
Cześć

Na tym zdjęciu niewiele widać;) ale jeśli rysa pojawiła się właśnie w znanym Tobie i jednym określonym momencie(i nie powstała na skutek np.otarcia lub uderzenia), to faktycznie można zacząć się martwić (oczywiście jeśli jest ona głęboka a w trakcie tamtego strzelania łuk brzmiał inaczej), bo jeśli jest to tylko powierzchowne zadrapanie to raczej nic łukowi nie grozi...
Napisałeś że nie było żadnych "suchych", i ze masz założone tłumiki...hmmm..ale masz pewnie także agresywną i dość sztywną fastflightową cięciwę, która niestety bardzo szybko zarzyna Samick`i... naprawdę gorąco polecam cięciwy z Dacronu ;)

W tym momencie możesz więc :

1. skorzystać z prawa do reklamacji jak radzi Bowhunter-jeśli rysa jest głęboka,laminat zbladł a przy naciąganiu łuku słychać skrzypienie albo inne podejrzane dźwięki.

2. Ewentualnie obserwować czy rysa się nie pogłębia a w razie gdyby to się potwierdziło patrz pkt. 1;

3.Jeśli rysa dale się nie pruje, można ją zabezpieczyć ,np. łatką z tkaniny szklanej lub węglowej przesyconej żywicą epoksydową...

4.Zmienić cięciwę FF na dakronową.

pozdr

PS
Miejsce wystąpienia rysy na przedłużeniu okna i przechodzące przez narożnik półki faktycznie może nie być przypadkowe...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2010, 06:20:23 pm wysłana przez N »

kolo43

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Pękający Sting !
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 08, 2010, 06:55:50 pm »
Witam.
   Sugestia ze zmianą cięciwy trafna (sam o tym myślałem). Rzeczywiście przy cięciwie fastfligh i 30" naciągu łuk nie ma lekko  ;)
   Jak dotychczas pęknięcie jest ledwie zauważalne i przechodzi jedynie przez warstwę włókna (nie zauważyłem zmian w drewnie) Żadnych skrzypień ani odczuwalnych zmian w pracy łuku, więc pozostaje chyba tylko strzelać i czekać  ;D

Ps
telefonowałem do sprzedawcy i z rozmowy wynika że nie powinno być problemu z reklamacją  ;D a że czas jeszcze na jej realizację jeszcze mam to chyba poczekam na rozwój wydarzeń!

Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi.
Stingray 45#
Hoyt CRX 35 70# 30"

motek

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Pękający Sting !
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 08, 2010, 10:10:19 pm »
Cześć.

Nie czekaj na rozwój wypadków! Łuk jest na gwarancji więc go wymień.
Jak stanie się to po gwarancji to chętnie powiem Ci jak to naprawić.

                                                                                   Pozdrawiam

N

  • Gość
Odp: Pękający Sting !
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 08, 2010, 10:18:00 pm »
Miałem cichą nadzieję Wiesławie , że też się wypowiesz w tym temacie :)

Pozdrawiam

motek

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Pękający Sting !
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 09, 2010, 01:42:31 am »
Cześć.

W łukach tej klasy co Stingray warstwa włókien szklanych przenosi w zasadzie tylko obciążenie wzdłużne. Prędzej czy póżniej muszą pojawić się pęknięcia czy to na ramionach czy też na majdanie, szczególnie gdy przy długości łuku 58" ciągniemy 30". Póżniej będzie wtedy gdy pójdziemy za radą "N" i założymy cięciwę dacronową. W Stingray'u  pęknięcie pojawia się dokładnie w tym miejscu.


                                                                                      Pozdrawiam

kolo43

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: Pękający Sting !
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 12, 2010, 07:08:18 pm »
Stingray i sprawy gwarancyjne przechodzą na jakiś czas na "bocznicę" - Właśnie dziś rano urodził mi się syn  ;D ;D ;D
Stingray 45#
Hoyt CRX 35 70# 30"

N

  • Gość
Odp: Pękający Sting !
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 12, 2010, 07:09:18 pm »
Najserdeczniejsze gratulacje Seniorze  :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2010, 07:29:52 pm wysłana przez N »

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Pękający Sting !
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 12, 2010, 09:12:02 pm »
Gratulacje dla rodziców :D Niech się chowa jak najlepiej :)