Autor Wątek: Witam łuk PSE mach 6, na sprzedaż !!! dla wymiatacza, 90-110!!! funtów naciągu  (Przeczytany 14788 razy)

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Witam łuk PSE mach 6, na sprzedaż !!! dla wymiatacza, 90-110!!! funtów naciągu
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 06, 2010, 10:41:43 pm »
Myślę że strzała o takiej wadze całkiem nieźle by się zachowywała po wypuszczeniu z takiego łuku spora energie niewielka prędkość.

A z tą techniką i pracą odpowiednich mięśni masz rację imienniku :)
Pozdrawiam

N

  • Gość
Odp: Witam łuk PSE mach 6, na sprzedaż !!! dla wymiatacza, 90-110!!! funtów naciągu
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 06, 2010, 10:50:55 pm »

Takie "zestawienie" mogłoby jednak wyglądać dość groteskowo ;)

Również pozdrawiam Adamie
:)

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Witam łuk PSE mach 6, na sprzedaż !!! dla wymiatacza, 90-110!!! funtów naciągu
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 07, 2010, 01:09:45 pm »
Pudzian jest silny o to chodzi.. :P

Wygląd Pudziana jeszcze o niczym nie decyduje, bo oprócz siły ważna jest również odpowiednia technika(w tym wykorzystanie mięśni na co dzień nie trenowanych) i odpowiedni trening psychologiczny  :)

"Bywalec siłowni" , który nigdy nie strzelał z łuku najprawdopodobniej się zes** albo dostanie ruptury już przy o połowę słabszym naciągu...no ale to tylko moje spojrzenie przez pryzmat łuków tradycyjnych*, może w przypadku łuków bloczkowych jest z tym trochę "łatwiej" ;)
testowałem na znajomych mój stary łuk Pse Nova ustawiony na ok 55 funtów. Prawie nikt nie dał rady naciągnąć łuku:) a ludzie to raczej wysportowani. Jedynie jeden z kolegów który jest pływakiem często jest na siłowni za "którymś" razem dał radę ale dopiero po tym jak mu pokazałem o co chodzi. Przyszło mu to z wielkim trudem. Początkowo chciał nawet kupic łuk no ale ostatecznie się rozmyślił... sam się często zastanawiam kto strzela z tym potworów... i do czego?
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

PK

  • Gość
Odp: Witam łuk PSE mach 6, na sprzedaż !!! dla wymiatacza, 90-110!!! funtów naciągu
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 07, 2010, 01:38:52 pm »
...często zastanawiam kto strzela z tym potworów... i do czego?

...ze trzy, cztery strzały w maskę... i samochód staje  :D

N

  • Gość
Odp: Witam łuk PSE mach 6, na sprzedaż !!! dla wymiatacza, 90-110!!! funtów naciągu
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 07, 2010, 05:03:28 pm »
...ze trzy, cztery strzały w maskę... i samochód staje  :D

Trzy, cztery ? Wystarczy jedna celna w blok silnika ;D

testowałem na znajomych mój stary łuk Pse Nova ustawiony na ok 55 funtów. Prawie nikt nie dał rady naciągnąć łuku:) a ludzie to raczej wysportowani. Jedynie jeden z kolegów który jest pływakiem często jest na siłowni za "którymś" razem dał radę ale dopiero po tym jak mu pokazałem o co chodzi. Przyszło mu to z wielkim trudem. Początkowo chciał nawet kupic łuk no ale ostatecznie się rozmyślił... sam się często zastanawiam kto strzela z tym potworów... i do czego?

Każdy początkujący w łucznictwie "bywalec siłowni"(a także każdy lubiący rzucać się z motyką na Słońce) powinien być przygotowany na sytuacje całkiem podobne do tych zaprezentowanych w poniższych filmikach, które szyderczo tudzież ironicznie można by zatytułować : "Tere-fere-kuku, każdy głupi strzeli z łuku" hehehe...

http://www.youtube.com/watch?v=rg_sVkoqXA4&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=35BckhdW86g&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=wMScXzNV6vg&feature=related

PS
W przypadku zbyt mocarnych dla użytkownika łuków tradycyjnych(ang.Overbowed) także dochodzi czasem do przezabawnych scen...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2010, 06:20:19 pm wysłana przez N »

preddy

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Walk Softly... And Carry A Big Gun
Odp: Witam łuk PSE mach 6, na sprzedaż !!! dla wymiatacza, 90-110!!! funtów naciągu
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 07, 2010, 10:26:29 pm »
A ja bym z takich "bywalców" nie kpił... Bo taki "bywalec" może, dzięki posiadanej wiedzy i doświadczeniu ułożyć odpowiedni zestaw ćwiczeń i obciążeń tak, by świadomie i bez idiotycznych kontuzji przygotować się rzetelnie do strzelania z naprawdę "ciężkich" łuków... Chyba, że jest po prostu głupi, ale tacy są także poza siłowniami...:)
Taki recurve w liście...

Mam też czapkę Hoyt'a camo...:)

N

  • Gość
Odp: Witam łuk PSE mach 6, na sprzedaż !!! dla wymiatacza, 90-110!!! funtów naciągu
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 07, 2010, 10:32:23 pm »
Hej

Zauważ że za każdym razem wspominam o "bywalcu..." co to nigdy w ręce łuku nie trzymał a teraz miałby go "z marszu" naciągać...
Jasne że z czasem wyrobiłby sobie odpowiednie mięśnie i odruchy ;)
Nie lekceważyłbym za to osób drobniejszej postury- czasem  można się srodze pomylić  :P

j4c3k

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Witam łuk PSE mach 6, na sprzedaż !!! dla wymiatacza, 90-110!!! funtów naciągu
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 07, 2010, 10:36:26 pm »
Jeśli można zapytać, jaka była by cena tego "potwora"? ponieważ byłbym zainteresowany zakupem, jeśli cena nie będzie zbyt duża.
 A potem będę śpiewał ; "Tere-fere-kuku, nikt nie strzeli z mego łuku", pewnie nawet ja sam ;D ;D ;D
 I żeby nie było że nie wiem na co się porywam...
Jeśli nie będę mógł z niego strzelać to powieszę na ścianie, lub przełożę ramiona od USA Spirit'a, bo będą pasować, rocznik prawdopodobnie ten sam i wymiary ramion również.

W katalogu z 1994 roku był to flagowy model firmy PSE, oczywiście w wersji standardowej.
BOW; MACH-6 TM
Length; 41"
Riser; Machined 6061-T6
Limb; 633 Molded Magnaglass/Graphite TM
Eccentric; Synergy III TM, 65% let-off
Hunter Draws/Weights;
27"/60,70#
28"/ 60,70,80#
29,30,31"/60,70,80,90#
32"/70,80#
Hunter Finish; TreBark II Camo

Competition Draws/Weights;
27"/60,70#
28,29,30,31"/60,70,80#
32"/70,80#
Competition Finish; Stin Black, Sunset red,
Royal Blue riser with Gloss Smoke metalic limbs.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2010, 09:00:24 pm wysłana przez j4c3k »
PSE Mach-6  120#  29,5"          PSE X-Force 6 70# 29" 
Slider No name,                        PSE USA Spirit 70# 29"
MH 'M1' T.M. Hunter Overdraw,
Konstrukcja własna,
J.Fletcher '44 Caliper,
Easton X7 2317 -830 grain

preddy

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Walk Softly... And Carry A Big Gun
Odp: Witam łuk PSE mach 6, na sprzedaż !!! dla wymiatacza, 90-110!!! funtów naciągu
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 07, 2010, 10:38:57 pm »
Niedawno i ja byłem takim "z marszu"...:) Siły nie brak, ale na technikę nie ma kiedy zapracować... Chyba że jakieś Lotto, albo co...;) A co do chudych/szczupłych/żylastych to racja, można się przejechać...
Taki recurve w liście...

Mam też czapkę Hoyt'a camo...:)

pio

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 1746
    • https://www.facebook.com/StowarzyszenieLuczniczeGryf
Odp: Witam łuk PSE mach 6, na sprzedaż !!! dla wymiatacza, 90-110!!! funtów naciągu
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 09, 2010, 12:44:25 am »
 Przedany  ;) czekamy na opinię o łuku..
zapalony łucznik

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Witam łuk PSE mach 6, na sprzedaż !!! dla wymiatacza, 90-110!!! funtów naciągu
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 09, 2010, 09:18:36 pm »
A potem będę śpiewał ; "Tere-fere-kuku, nikt nie strzeli z mego łuku", pewnie nawet ja sam ;D ;D ;D
Jest w tym ukryta głębia. Ja już nie mam obaw, że ktoś pod moją nieobecność rozpieprzy mi łuk ;D
Czasem wystarczy chwila. Jakiś czas temu do Małego przyszedł kolega i chciał zobaczyć łuk. Mały wyjął z walizki i podał koledze. Zanim zdążył ją zamknąć było po łuku...
A teraz przeciąga nam się "Sandomierzówka", bo czekamy, aż Mały dostanie swojego Carnage :)

Piotr Knapczyk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 164
Odp: Witam łuk PSE mach 6, na sprzedaż !!! dla wymiatacza, 90-110!!! funtów naciągu
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 12, 2010, 03:32:40 pm »
Nie zły brytan z tego łuku. Tak czytając o tym pływaku, bywalcu siłowni to się trochę dziwie że 55# miał problem. Ja bez przygotowania 70# parę razy w sklepie jak patrzyłem jaki mogę kupić. I to palcami. Wiadomo że aby strzelanie było przyjemne i mogło długo trwać trzeba skręcić trochę bo ramie lekko czułem na drugi dzień. Myślę że wśród łuczników z naszego forum na pewno są tacy co poradzili by bez problemu. Choć jestem laikiem to powiem że ma to chyba tylko sens do łowiectwa ale ciekawostką jest.
Bear Carnage 70#
Mathews Monster 6 70#

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Witam łuk PSE mach 6, na sprzedaż !!! dla wymiatacza, 90-110!!! funtów naciągu
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 12, 2010, 08:27:54 pm »
Drwalhunter  a tak odbiegając od sporych naciągów to kupiłeś już jakiś łuczek ??
w końcu jednego łucznika bloczkowego masz w swojej miejscowości a kilku innych niezbyt daleko.
 

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Witam łuk PSE mach 6, na sprzedaż !!! dla wymiatacza, 90-110!!! funtów naciągu
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 12, 2010, 08:38:01 pm »
[...]Ja bez przygotowania 70# parę razy w sklepie jak patrzyłem jaki mogę kupić. I to palcami. [...]
Palcami nałatwiej, bo skraca się układ. :) Później w kolejności spust palcowy i nadgarstkowy...

j4c3k

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 30
Odp: Witam łuk PSE mach 6, na sprzedaż !!! dla wymiatacza, 90-110!!! funtów naciągu
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 23, 2010, 11:25:30 am »
Witam
Nabyłem łuk i jest już u mnie od kilku dni, ale chwalę się dopiero teraz ponieważ chciałem go pomierzyć i poważyć, a żeby to zrobić potrzebna była nowa cięciwa, którą musiałem upleść.
Wymieniłem cięciwę, pomierzyłem, poważyłem i oto wyniki.

Długość naciągu regulowana co 0,5?? w zakresie od 30?? do 32 ??

Siła naciągu w zależności od długości naciągu;
32?? -  128-130#  :o :o :o
31?? -  112-115#
30?? -  98-100#

Waga wisząca w zakresie do - 224# (100kg), którą użyłem nie jest typowo łucznicza, więc pomiar może być niezbyt dokładny. Jakiś rok temu weryfikowałem tą wagę z elektroniczną Eastona i różnica pomiaru mojej wynosiła około 4-5# mniej. Wyniki podane wyżej są ze wskazań mojej, bez poprawek na różnicę.
Nie wiem dla kogo był robiony ten łuk i kto z niego strzelał, ale  moja szczena leży na podłodze!!!
 
Odkręciłem ramiona o 4,5 obrotu przy 30?? dl. -  siła zmniejszyła się do około 85 #  i na takiej da się już z niego strzelać w moim wykonaniu, chociaż ręka łuczna nieco drży? Nie mam do niego odpowiednich strzał, te które mam są za miękkie, więc na razie sobie nie postrzelam.
Najpierw jednak będę musiał nabyć hantelki i zostać pakierem, bo będzie ze mną krucho...  ;D
PSE Mach-6  120#  29,5"          PSE X-Force 6 70# 29" 
Slider No name,                        PSE USA Spirit 70# 29"
MH 'M1' T.M. Hunter Overdraw,
Konstrukcja własna,
J.Fletcher '44 Caliper,
Easton X7 2317 -830 grain