Autor Wątek: Pierwszy Łuk :D który wybrać?  (Przeczytany 13586 razy)

Inferno31

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Pierwszy Łuk :D który wybrać?
« dnia: Listopad 28, 2010, 09:11:36 pm »
 Witam, od jakiegoś czasu zainteresowało mnie Łucznictwo, tak po prostu. Zamierzam w pełni się poświęcić mojemu nowemu hobby lecz aby to zrobić muszę dokonać zakupu czegoś od czego łza się kręci w oku otóż chodzi mi o pierwszy łuk! Przeczytałem trochę wątków na różnych serwisach związanych z Łucznictwem i polecają tzw. łuk bloczkowy. Toteż takiego poszukuje. Dodam, że mam lat 17 a moje fundusze w chwili obecnej to jakieś 500zł (może wzrosnąć do 1000+) - pewnie nie wiele, ale jak na pierwszy łuk, powinno starczyć - tak sądzę. Nie potrzebuje jakiegoś łuku w stylu "maszyna do zabijania" za trylion złotych. Myśląc Łucznictwo nie mam na myśli strzelania konkretnie do czerwonego kółeczka tj. tarczy zamontowanej na drzewie, ani żadnego monotonnego 3D. Tylko drobne polowania na drobną zwierzynę a potem na większe sztuki (tak wiem w Polsce zakazane ale do czasu). Prawda jest taka, że jak za coś się wezmę to na całego. Chce zdobyć wiedzę która pozwoli mi polować czy to do surwiwalu czy na zwierzynę po za granicami naszej pięknej Polski. Strzelać raczej będę uczył się sam a całą wiedzę będę czerpał z internetu/forum. Dodam, że całe swoje fundusze, każdy grosz mogę na to cudne hobby przeznaczać. Proszę o konkretnie podawanie proponowanych Łuków czy to w linkach czy w opisach. Kontakt e-mail: allegro-15@o2.pl / gadu: 5223299 Gorąco Pozdrawiam wszystkich pasjonatów Łucznictwa.

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Pierwszy Łuk :D który wybrać?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 28, 2010, 11:30:34 pm »
Browning micro adrenaline.
Wybacz, że nie będę Ci szukać linków na aukcjach, ale jestem bardziej w tej materii leniwy od Ciebie ;D

Inferno31

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Pierwszy Łuk :D który wybrać?
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2010, 12:03:45 am »
Szukałem, szukałem i znalazłem:
http://www.e-luk.pl/luk_bloczkowy_browning_micro_adrenaline-p-30,3-272.html?utm_source=nokaut.pl&utm_medium=cpc&utm_campaign=2010-11&utm_content=272
To jest to, prawda? Jeśli tak, to używany za ile dostane?
Znalazłem również wersje HX, która o niebo lepiej wygląda:
http://www.browning-archery.com/prod.php?k=134449&sk=0&p=PRN0723HXLBU2540#
Co lepsze?

« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2010, 12:07:54 am wysłana przez Inferno31 »

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Pierwszy Łuk :D który wybrać?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2010, 01:34:20 am »
HX oczywiście :)
Przy okazji - zajrzyj tutaj oraz w pokrewne tematy na stronie. Na pewno sporo Ci się rozjaśni.

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: Pierwszy Łuk :D który wybrać?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 29, 2010, 07:56:54 am »
http://www.luksport.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=1292&category_id=57&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=31

http://www.centrum-lucznicze.pl/index.php?centrum=oferta&id_kategoria=16&id_podkategoria=140&show_podkategoria

Ten drugi bardziej bym Ci polecił, jest w układzie bloczków solo, (łatwiejszy w ustawianiu), bardziej "HUNTER" niż pozostałe proponowane, w większym zakresie siły naciągu niż reszta Browningów, tani, łatwy w regulacji, a przede wszystkim mój brat z niego strzela i jest zadowolony.

Ten pierwszy, to łuk z którego możesz strzelać i strzelać (opinia jednego ze sprzedawców - zresztą słuszna), zalety to długi zakres siły i długości naciągu, łatwość ustawiania powyższych i ...niska cena - poza tym to często polecany łuk na poczatek, je też go polecam bo z niego strzelam i ..."na razie dalej będę walcem jeździł". 
z łuczniczym pozdrowieniem
---->ŚWIST---->
Sage 35#

PK

  • Gość
Odp: Pierwszy Łuk :D który wybrać?
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 29, 2010, 08:58:13 am »
...Myśląc Łucznictwo nie mam na myśli strzelania konkretnie do czerwonego kółeczka tj. tarczy zamontowanej na drzewie, ani żadnego monotonnego 3D. Tylko drobne polowania na drobną zwierzynę a potem na większe sztuki...

Przy okazji Twoich łowieckich planów... zanim zaczniesz szyć z łuku ... do żywych zwierząt (nie ważne czy małych, czy dużych i czy w Polsce, czy za granicą)...to polecam mimo wszystko uczestnictwo w "monotonnych zawodach 3D"  :). Szybciej przyswoisz umiejętności i wiedzę którą chcesz zdobyć...i realnie ocenisz swoją "gotowość".
Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2010, 09:00:08 am wysłana przez PK »

Inferno31

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Pierwszy Łuk :D który wybrać?
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 29, 2010, 09:30:54 am »
mój brat z niego strzela i jest zadowolony.
A twój brat nie chce czasem sprzedać?  ;)
Witam ponownie
Dziękuje za pomoc wszystkim którym chciało się odpowiadać na mój wątek :D Więcej takich ludzi! W takim razie jestem oficjalnie zainteresowany kupieniem tego pięknego łuku  ::), więc mój wątek przenoszę do działu "Kupię, sprzedam, zamienię....." Gorąco Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki!  :-*

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: Pierwszy Łuk :D który wybrać?
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 29, 2010, 10:47:16 am »
@INFERNO31, nie wiem, ale wątpię, bo ma tylko jeden łuk, jeśli będziesz cierpliwy to pewnie zbierzesz pieniądze, napisz do Baltazara Gąbki priva.

P.s. Słuchaj... Rady @PK to nie strzała wypuszczona w niebo, która bierzy ku słońcu, tylko konkretne i rzeczowe X w punkt.
Niestety, jeśli zamierzasz polować kiedykolwiek to bez treningu 3d się nie obędzie, poza tym 3d to dość dynamiczne strzelanie, w przeciwienstwie do strzelania "do czerwonych kółek na drzewie". Co więcej, z forum nie wszytkiego się nauczysz, więc spotkania w takim towarzystwie bardzo Ci pomogą.
No i ostatnia rzecz, ASG to nie polowanie choć niektórym się wydaję, że tak (człowiek pozbawiony broni to ułomna istota w lesie i na polu) jest, sam się o tym przekonałem. Mam nadzieję, że nie odbierzesz tego jako pouczania ale jako fakty.
ŚWIST   
Sage 35#

Inferno31

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Pierwszy Łuk :D który wybrać?
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 29, 2010, 10:59:46 am »
z forum nie wszytkiego się nauczysz, więc spotkania w takim towarzystwie bardzo Ci pomogą.
To od razu mam prośbę, jestem z okolic Poznania konkretnie z Oborniki Wielkopolskich (w moim mieście o Łuku nawet nie słyszano :-X, więc tu wiedzy nie znajdę) i chętnie dojadę do kogoś kto by mi wskazał kilka wskazówek, nauki w praktyce z danym tematem ::). Pewnie sobie słono cenicie przekazanie takiej wiedzy i stratę czasu, zielonego nowicjusza :'(. Jak będę miał pieniążki chętnie wykupie godziny nauki 8). A co do strzelania typu 3D to można prosić konkretniejsze informacje?  ???

dany

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 920
Odp: Pierwszy Łuk :D który wybrać?
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 29, 2010, 11:16:26 am »
Do Poznania masz niedaleko, w Poznaniu masz 2 kluby Surmę i Leśnika (poszukasz w internecie ich adresy), tam możesz nauczyć się podstaw wszystkiego, pobrać kilka lekcji strzelania.
Nie mam zielonego pojęcia ile kto bierze za lekcję, pewnie można się dogadać, a jak nikt Ci nie pomoże to możesz przyjechać do Stargardu Szcz. to ja Ci coś doradzę.
Link do P.A. 3D
 http://www.cypher.home.pl/sekcjalucznicza/index.php?option=com_contact&Itemid=3
Resztę sobie doczytasz i doszukasz
..ale jestem bardziej w tej materii leniwy od Ciebie ;D
true  :P
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2010, 11:18:33 am wysłana przez dany »
Sage 35#

Inferno31

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Pierwszy Łuk :D który wybrać?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 29, 2010, 11:48:16 am »
Dziękuje za informacje, pozostało kupić Łuk i zacząć przygodę... ::)
Pozdrawiam całe Forum Łucznicze!

PK

  • Gość
Odp: Pierwszy Łuk :D który wybrać?
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 29, 2010, 01:34:51 pm »
...pozostało kupić Łuk i zacząć przygodę... ::)

Browning Micro-Adrenaline to bardzo fajny łuczek bloczkowy do nauki strzelania, dla dzieci i nie przerośniętej młodzieży  ;).
Zanim go nabędziesz, upewnij się na 100%, że zakres dł. naciągu oraz zakres siły łuku będą dla Ciebie odpowiednie, bo nie napisałeś nigdzie o swoich gabarytach (wzrost, waga).

Inferno31

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Pierwszy Łuk :D który wybrać?
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 29, 2010, 02:52:40 pm »
Podaj mi konkretnie jakie informacje o moich gabarytach musisz wiedzieć to sprawdzę i napuszę tutaj a następnie wybierzecie dla mnie odpowiednie preferencje łuku.

PK

  • Gość
Odp: Pierwszy Łuk :D który wybrać?
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 29, 2010, 03:00:30 pm »
...rozstaw między palcami rozłożonych na boki rąk (w przybliżeniu równy wzrostowi), oraz waga.
Odpowiednie tabele masz w poradniku, który Ci wysłałem. Tam upewnij się czy parametry Micro-Adrenaline (do 28", do 50#) będą odpowiednie.
Pozdrawiam

Inferno31

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Pierwszy Łuk :D który wybrać?
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 29, 2010, 03:15:39 pm »
Jak znajdę miarę to się zmierzę, bo gdzieś mi zgineła :-\
Ale na oko mój wzrost to 175cm, a waga 63kg