Autor Wątek: Jak to jest ze strzelaniem w zimie ?  (Przeczytany 16457 razy)

janusz _m

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 39
Odp: Jak to jest ze strzelaniem w zimie ?
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 30, 2012, 07:23:21 pm »
A ja strzelając wczoraj przy - 8*C miałem wrażenie, że lotki jakby bardziej szumią w locie ::)

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Jak to jest ze strzelaniem w zimie ?
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 30, 2012, 07:30:49 pm »
ja się już nie mogę doczekać magicznej granicy -30 8) wtedy to się będzie strzelać ;)
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Piotr Kociołek

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 416
    • PBA
Odp: Jak to jest ze strzelaniem w zimie ?
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 30, 2012, 08:05:20 pm »
Może się zdarzyć, że przy strzelaniu w minusowych temperaturach, siła łuku nieznacznie wzrośnie, co może skutkować koniecznością minimalnego przesunięcia pinów w górę. Wielowarstwowe ubranie i rękawice, mogą spowodować niewyczuwalne różnice w złożeniu, kotwiczeniu,...itd. i konieczność doregulowania celownika również w poziomie.

W ostatni weekend, strzelając dłużej w temp. ok. -6, siła mojego łuku myśliwskiego wzrosła o ok.1#. Pomiary dokonywane w temp. pokojowej i po dłuższym przebywaniu na mrozie...pokazały podobną różnicę również u innych kolegów.
Anarchy, Conquest Apex 8

Hungry

  • Gość
Odp: Jak to jest ze strzelaniem w zimie ?
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 31, 2012, 11:10:11 am »
co do spustów, to ja jakoś nie widzę siebie strzelającego na mrozie ze spustu trzymanego w dłoni. po prostu w rękawiczce palce nie wejdą tam dzie trzeba :)
Musiałbym w takiej sytuacji przejść na spust nadgarstkowy lub zostać w domu i napić się grzańca  ;D

Adam Cymkiewicz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 188
Odp: Jak to jest ze strzelaniem w zimie ?
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 31, 2012, 02:04:13 pm »
Darku ja strzelałem z palcowego spustu ale bez rękawiczek ;)

Hungry

  • Gość
Odp: Jak to jest ze strzelaniem w zimie ?
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 31, 2012, 02:12:00 pm »
Darku ja strzelałem z palcowego spustu ale bez rękawiczek ;)

podziwiam Cie za to  :o

ja poniżej +5 nie mam przyjemności ze strzelania i wolę poczekać na cieplejsze dni  ;D

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Jak to jest ze strzelaniem w zimie ?
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 31, 2012, 10:24:37 pm »
Byle do wiosny a to już tuż, tuż
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

Monster

  • Gość
Odp: Jak to jest ze strzelaniem w zimie ?
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 05, 2012, 03:12:10 pm »
ja się już nie mogę doczekać magicznej granicy -30 8) wtedy to się będzie strzelać ;)

Tam skąd przed chwilką z Jarkiem wróciliśmy (Słowacja)
ta magiczna granica -30 st. C pękła:
http://news.money.pl/artykul/atak;zimy;i;rekordowe;mrozy;w;czechach;i;na;slowacji,87,0,1019479.html

W niektórych miejscowościach były temperatury najniższe od 50 lat:
http://biznes.onet.pl/atak-mrozu-na-europe-srodkowa-padaja-rekordy-zimna,18515,5013912,1,news-detal

I co?
I nic!!!!
Pojechaliśmy strzelać z łuków - no to strzelaliśmy z łuków. Nawet dało się stać kilka godzin nieruchomo pięć metrów nad ziemią nie tylko na mrozie, ale i na hulającym lodowatym wietrze. Strzelało dwóch Słowaków i dwóch Polaków. Baliśmy się tylko o nasze łuki, ale że łuki były dobre (trzy Mathewsy z7 Xtreme i jeden Hoyt Rampage), to mrozy wytrzymały. O siebie się nie baliśmy, przecież słowaccy i polscy bowhunterzy to nie ofermy i byle chłodku się nie boją ;).

Więcej o tej wyprawie ze szczegółami i zdjęciami będzie już wkrótce na pierwszym i dotąd jedynym portalu polskich bowhunterów:
http://www.bowhunting.pl/

Zapraszam do zaglądania i udziału w tamtejszym forum!