Autor Wątek: Jak to jest ze strzelaniem w zimie ?  (Przeczytany 16458 razy)

spider

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 128
Odp: Jak to jest ze strzelaniem w zimie ?
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 08, 2011, 11:33:33 am »
Fakt.Wdzianko fajne
Hoyt maxxis 35 - 85# 28"
QAD ULTRA-REST HD
VIPER PREDATOR MICROTUNE
G5 peep
Fuse AXIUM 10"
GOLD TIP Big Game

Mariusz Wojtasiuk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Jak to jest ze strzelaniem w zimie ?
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 08, 2011, 11:42:15 am »
Arek-strój zajefajny! Mam podobny i też wiem jakie to fajne uczucie gdy siedząc pod miedzą widzisz jak 3 metry od Ciebie kica szarak i nawet mu się nie śni, że Ty słyszysz jego oddech! ;-). Mój kolorem też z "letka" odbiega od bieli śniegu, ale to w niczym nie przeszkadza-dla nas odcienie kolorów są jak najbardziej do wychwycenia, ale zwierzęta widzą nieco inaczej i dzięki temu nie musimy idealnie się zlać z otoczeniem żeby nas nie dostrzegły. Doskonały kamuflaż jest w obecnych czasach raczej potrzebny do tego, by ktoś drugi nas nie wypatrzył-mowa o Homo sapiens! ;-). Mam nadzieję, że w końcu znajdziemy się pośród innych krajów, które już mogą polować z łukiem, a wtedy i kamuflaż pomarańczowy zyska na popularności! :-)
Łuk- PSE X-Force Dream Season 28"  80#
Celownik- TruGlo Tru Site Xtreme Micro Adjust8pin
Podstawka- QAD Ultra Rest HD Camo
                 Trophy Ridge Revolution
Kołczan- Shooter 6
Spust- Scoot Rhino Release
Strzały-A/C/C Pro Hunting 300, FMJ 300.

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Jak to jest ze strzelaniem w zimie ?
« Odpowiedź #32 dnia: Styczeń 08, 2011, 11:48:44 am »
Coś mi się załadować nie chcą
Usuń "http://1.1.1.4/bmi/" z adresów które podał Świstak :)

spider

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 128
Odp: Jak to jest ze strzelaniem w zimie ?
« Odpowiedź #33 dnia: Styczeń 08, 2011, 11:56:22 am »
Działa  :)
Hoyt maxxis 35 - 85# 28"
QAD ULTRA-REST HD
VIPER PREDATOR MICROTUNE
G5 peep
Fuse AXIUM 10"
GOLD TIP Big Game

arkadio

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 234
  • Bowhunting! I love this game!
Odp: Jak to jest ze strzelaniem w zimie ?
« Odpowiedź #34 dnia: Styczeń 08, 2011, 07:49:52 pm »
@spider
nie biorę tego do siebie ;) tylko nie zgadzała mi się Twoja wypowiedź z praktyką a w ogóle to po to dałem fotki żeby je można krytykować.
@ świstak
to jest ten sam strój armii włoskiej tylko ja swój kupiłem w innym sklepie. do tego wziąłem jeszcze buty, które są rewelacyjne. cieplutkie i nic nie przemaka. śnieg się nie czepia
a podeszwa sama się jakoś z błota czyści ???. za taką cenę szczerze polecam. do tego kominiarka i rękawiczki i jesteś prawie niewidzialny dla zwierzyny.
kolor stroju jest na świeżym śniegu prawie nie do odróżnienia. ten śnieg na zdjęciach jest powierzchownie zamarznięty po raz wtóry (po pierwszych roztopach) i dlatego stracił na bieli.
normalnie jak padał śnieg to sarenka podeszła na prawie 30m nie wiedząc o moim istnieniu.
pozdrawiam
łuk: PSE X-Force 6 GX 72#, PSE X-FORCE 6 HF 70#
podstawka: Ripcord Code Red
celownik: Viper Predator MICRO 5PIN
stabilizator: SVL S-COIL XL 7"
kołczan: Bohning Lynx 6
spust: T.R.U BALL Copperhead Xtra
strzały: Beman ICS Hunter 300
dalmierz: Leupold

PK

  • Gość
Odp: Jak to jest ze strzelaniem w zimie ?
« Odpowiedź #35 dnia: Styczeń 09, 2011, 09:18:27 pm »
Co do camo,... to ludzie używający takich ubiorów, wiedzą doskonale, że najlepszym kamuflażem optycznym w terenie jest bezruch. Odpowiedni wzór, deseń, odcień,...itd. jest do tego bezruchu jedynie doskonałym dodatkiem.
 
Pomarańczowe camo jest świetnym pomysłem na podniesienie bezpieczeństwa - w sezonie polowań bronią palną. Myśliwi lufowi w wielu krajach (jak pokazują statystyki wypadków) nagminnie strzelają do ruszających się zarośli... i to nie z 15-30m tylko z dużo większych odległości i nie rzadko o świcie lub zmierzchu. Szczególnie ci polujący z ambon. Ponadto na polowaniach zbiorowych, wodząc lufą za biegnącym zwierzem - myśliwy mógłby nie zauważyć w tle lasu - zamaskowanego jak krzak kolegi. Teoretycznie, na takim polowaniu myśliwi stoją w szyku i nie wolno im zmieniać pozycji, ale człowiek jest omylny, o czym świadczy również gros wypadków. Stąd taki pomysł.
Bowhunterzy używają takich kamuflaży tylko w sezonach wspólnych polowań z lufowcami. Ponadto - tych jaskrawych pomarańczy nie rejestruje zwykle kopytny, roślinożerny obiekt polowania, ale doskonale widzi je większość ptaków, które w lesie pełnią rolę czujek systemu alarmowego, więc dla bowhuntingu mającego w założeniu bardzo bliski kontakt ze zwierzyną, taki fluorescent - nie jest mimo wszystko ideałem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2011, 09:33:24 pm wysłana przez PK »

N

  • Gość

PK

  • Gość
Odp: Jak to jest ze strzelaniem w zimie ?
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 09, 2011, 10:50:04 pm »
No właśnie... :)

spider

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 128
Odp: Jak to jest ze strzelaniem w zimie ?
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 12, 2011, 09:40:17 am »
Arkadio a jakie to buty ?
Hoyt maxxis 35 - 85# 28"
QAD ULTRA-REST HD
VIPER PREDATOR MICROTUNE
G5 peep
Fuse AXIUM 10"
GOLD TIP Big Game

arkadio

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 234
  • Bowhunting! I love this game!
Odp: Jak to jest ze strzelaniem w zimie ?
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 12, 2011, 01:22:00 pm »
łuk: PSE X-Force 6 GX 72#, PSE X-FORCE 6 HF 70#
podstawka: Ripcord Code Red
celownik: Viper Predator MICRO 5PIN
stabilizator: SVL S-COIL XL 7"
kołczan: Bohning Lynx 6
spust: T.R.U BALL Copperhead Xtra
strzały: Beman ICS Hunter 300
dalmierz: Leupold

Monster

  • Gość
Odp: Jak to jest ze strzelaniem w zimie ?
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 24, 2012, 08:58:00 pm »
Odkopuję wątek - lecz nie po to by gadać o zimowym kamuflażu (z tym problemów nie ma) - lecz o zimowym strzelaniu na dużym mrozie. Niemal modliłem się o śnieg i mróz na przełomie stycznia i lutego - a tu moje błagania mają się spełnić aż za bardzo i zapowiadają mrozy nawet kilkunastostopniowe.
Czy ktoś wie, do ilu stopni mrozu można strzelać, z łuku bloczkowego by nie uszkodzić ramion?

gerard36856

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
Odp: Jak to jest ze strzelaniem w zimie ?
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 24, 2012, 10:13:45 pm »
kiedys juz czytalem o tym na forum.

bez ograniczen

podobno  ;D

estelo333

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 165
Odp: Jak to jest ze strzelaniem w zimie ?
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 25, 2012, 07:28:30 am »
na zime to jedynie strzały czerwone lub z czymś na końcu (coś :np taśma niebieska)
żeby było ją widać

ostatnio nie mogłem wytrzymać ;)
bo u mnie 87cm śniegu noi ide po garażu i taki wielki steropian, to wziąłem go i włożyłem do śniegu, biore mój sprzecik (steropian był 30m odemnie, myślałem że trafie! jestem bardzo początkujący) i wystrzeliłem 3 moje piękne strzały easton stalker, i nie trafiłem niktórą! i tu sie zaczęło!
myślalem ze znaleść nie będzie trudno, że będzie widać gdzie strzała wpadła, jedną znalazłem odrazu za jakieś 15min, i przeszukałem całe pole ( to było dość daleko od domu)
i mialem sie już wracać z jedną strzałą, ale na końcu znalazłem drugą, czyli jeszcze 14zł leży w śniegu ...

ale byłem zły.. nie dośc że nie postrzelałem to 1,5 h szukałem i byłem cały mokry, nie polecam!
chyba że jest mało sniegu to jak najbardziej! ;)

już lepiej jak sie strzała złamie niż żeby ją stracić...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2012, 07:30:31 am wysłana przez Icefox »
*Horizone Vulture camo 55#(/70#) 30"dł
*Hha optimizer lite 5019
*Nap Apache 8" camo
*Qad ultra rest hunter black
*Gamegetter 400 2117 32"
*BOOSTER Caliper Welcro

Jarecki

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
  • Arcus nimium tensus rumpitur!
Odp: Jak to jest ze strzelaniem w zimie ?
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 25, 2012, 02:53:55 pm »
Cytuj
...ale a propos tego śniegu - przyrastającego za oknem... Czy słyszał ktoś może o jakichś śnieżnych zawodach terenowych ?

Kilka konkurencji można zorganizować, na przykład:
Kto pierwszy znajdzie w śniegu strzałę albo komu najszybciej zgrabieją paluchy :-)

A tak na poważnie, to można normalnie strzelać. Unikam siarczystych mrozów, bo zabawa jest wtedy zwyczajnie mało komfortowa. Ale i w gęstym śniegu warto chodzić w teren, co szczerze polecam - fajna zabawa jest!

Monster

  • Gość
Odp: Jak to jest ze strzelaniem w zimie ?
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 25, 2012, 05:54:04 pm »
Hu hu ha, hu hu ha
Nasza zima zła.
My się zimy nie boimy
My złej zimie wp...
Niech pamiątkę ma...
Nasza zima zła :P

Ale czy zimy mają się bać nasze łuki?
Jaka jest granica mrozu, poniżej której już strzelać nie wolno?