Autor Wątek: Rozpoczęcie przygody z łucznictwem.  (Przeczytany 5347 razy)

Błażej

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Rozpoczęcie przygody z łucznictwem.
« dnia: Wrzesień 23, 2010, 09:59:14 pm »
Witam,
Jestem kompletnym laikiem jeżeli chodzi o łucznictwo i chciałem zadać parę pytań tak na dobry początek.
Otóż mam łuk (drużyny harcerskiej) firmy Łukbis 170 cm długości (czy to dobra firma?), jest na nim wybite "22", łuk jest raczej bardzo stary ponad 10 lat bo niestety nie wiem kiedy został kupiony. Dzisiaj kupiłem do niego cięciwę "66" za 10 zł i chciałbym zapytać czy będzie się ona do niego nadawała(krótsza czy dłuższa powinna być?).
Chciałbym również kupić do niego strzały ale nie mam pojęcia jakie, raczej zbyt mocne nie są mi potrzebne ale też bym nie chciał żeby od nich lotki poodpadało bo jak pamiętam zawsze tak się dzieje, pan w sklepie mi proponował drewniane za 11 zł i aluminiowe za 18? czy takie zdadzą egzamin? Czy lepiej zainwestować w coś lepszego?
No i chciałbym jeszcze prosić jeszcze o jakieś ogólne uwagi co do sprzętu i techniki strzelania gdyż tak jak wspominałem nie mam o tym pojęcia.
Z góry dziękuję za odpowiedzi
i Pozdrawiam

Błażej

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Rozpoczęcie przygody z łucznictwem.
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 23, 2010, 10:21:28 pm »
Wiem, ale chciałem zapytać po prostu o łuk i strzały bo się nie dopatrzyłem tych tematów,
Dzięki za odpowiedz, czuje się pocieszony. A jak mogę sprawdzić siłę naciągu łuku i cięciwy o czym pisałeś?
Interesuje mnie jeszcze jedynie sprawa tych strzał.
PS.
Czyli powinienem ją wymienić na 63", Dzięki, kupiłem taką gdyż bałem się krótszą kupował bo miałem wrażenie że połamię ten łuk kupując krótszą.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 23, 2010, 10:24:25 pm wysłana przez Błażej »

Błażej

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Rozpoczęcie przygody z łucznictwem.
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 24, 2010, 03:49:58 pm »
Dzwoniłem do firmy Łukbis i tam pan mi powiedział że do łuku 170 cm powinna być cięciwa 66", to tak jakby ktoś kiedyś szukał takiej informacji jak ja.

N

  • Gość
Odp: Rozpoczęcie przygody z łucznictwem.
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 24, 2010, 04:06:25 pm »
Tak czy siak jeśli łuk bez cięciwy ma długość 66" to cięciwa musi być od niego o te 3-4" krótsza-inaczej będziesz miał conajwyzej bat a nie łuk  :P

W krajach zachodnich gdy kupujesz gotową cięciwę pod łuk np. 66" to jej oznaczenie jest owszem 66" ale tylko dlatego ze jest do takiego łuku przeznaczona(co wcale nie oznacza ze ma 66" długości)...zresztą skoro masz łuk i cięciwę to złóż wszystko do kupy i sam się przekonaj...

Cytuj
to tak jakby ktoś kiedyś szukał takiej informacji...
:P
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2010, 05:26:14 pm wysłana przez N »

Arsene Lupin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Rozpoczęcie przygody z łucznictwem.
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 17, 2010, 08:48:26 pm »
Witam serdecznie. Mam nadzieję, że uzyskam odpowiedź na moje pytanie i że założyciel tematu wybaczy mi wtargnięcie w jego wątek, ale nie chciałam zakładać nowego tematu. Chciałabym zacząć moją przygodę z łucznictwem, problem jest taki, że nie bardzo się na tym znam. Mam piętnaście lat, metr sześćdziesiąt wzrostu, ważę tyle co wróbel i mam słabą siłę mięśni ramion, dlatego zależy mi, żeby łuk nie był zbyt ciężki, tyle mogę powiedzieć. ;) Poza tym, będę samoukiem, jako, że nie mam możliwości uczęszczanie na specjalne zajęcia (Jeżeli ktoś wie coś o łucznictwie w okolicach Chełma, niech da mi znak ;) ), nie wiem więc czy szybko się nie znudzę, dlatego chcę, żeby mój pierwszy łuk nie był zbyt drogi. Inną rzeczą jest, że nie mam zbyt wiele pieniędzy, rodzice nie ufundują mi takiego prezentu, gdyż nie chcą nawet słyszeć o łucznictwie. Jakieś rady? :)
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2010, 08:54:42 pm wysłana przez Arsene Lupin »

Arsene Lupin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Rozpoczęcie przygody z łucznictwem.
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 17, 2010, 10:02:34 pm »
Jeżeli chodzi o łuk, to maksymalnie 450-500 zł, oczywiście liczę się też z dodatkowymi kosztami.

Arsene Lupin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 3
Odp: Rozpoczęcie przygody z łucznictwem.
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 18, 2010, 06:43:44 pm »
Zdecydowanie tradycyjne.

N

  • Gość
Odp: Rozpoczęcie przygody z łucznictwem.
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 18, 2010, 06:57:08 pm »
A bardziej współcześnie-bez popadania w ortodoksyjną histeryczność czy jednak "po zbójcersku" ?  ;)
Łuk długi czy może raczej krótki ?

W miarę możliwości spróbuj opisać swoje wyobrażenia - jak Ty to widzisz; opcji jest tak wielka różnorodność że ten nasz "wywiad" może się ciągnąć w nieskończonosć  ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 18, 2010, 07:06:59 pm wysłana przez N »