Autor Wątek: Dla wszystkich co maja problemy po przyjsciu nowege sprzetu..  (Przeczytany 13911 razy)

N

  • Gość
Odp: Dla wszystkich co maja problemy po przyjsciu nowege sprzetu..
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 29, 2010, 10:03:39 pm »
Mianowicie lotka i te pióra tworzące ją  przy tych strzałach muszą być ściśle blisko siebie tworząc jedną powierzchnie czy mogą być odstępy... I co bardziej poprawi lot tych strzał ??

"Wyszarpana,wytarta" chorągiewka to normalny i nieunikniony skutek używania...najlepiej stabilizuje pełna ale z czasem i jednolicie wyszczypana nie sprawia się dużo gorzej...
Wyprostuj skrzywione promienie i popracuj nad swoją techniką- to z pewnością poprawi sytuację ;p

Wookie

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
Odp: Dla wszystkich co maja problemy po przyjsciu nowege sprzetu..
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 29, 2010, 10:07:30 pm »
Witam

Na forum serwisu arcus jest to dokładniej opisane ale napiszę jak ja to robiłem i udawało się choć samo zrobione świerkowe strzały nie były do mojego polarisa lecz do (tu się pochwalę) samo zrobionego łuku płaskiego z deski jesionowej, który zgodnie z przykazanie pękł tam gdzie sęk.



Centrowanie drewnianych strzał na gorąco:


W trakcie kończenia pisania postu wyświetliło mi się (Uwaga - podzczas pisania wysłano nową odpowiedź, może chcesz przejrzeć swoją wiadomość?) pozwólcie na zamieszczenie jeszcze raz metody na gorąco, tylko troszcze w rozszerzonej wersji. Przepraszam N. :-\

Odpalasz palnik kuchenki gazowej, musi to być gaz aby uniknąć czarnego zwęglenia na promieniu, palnik na początku należy ustawić na dość słaby ogień aby nie spalić/nadpalić/opalić, zbyt bardzo podgrzać promień po czym robi się czarny. Następnie podgrzewasz promień w miejscu/pobliżu miejsca gdzie jest "odchył" podgrzewaj powoli nie może być za gorący! Następnie odginasz strzałkę dłońmi/palcami/z wyczuciem w miejscu gdzie jest krzywa do wymaganego kształtu (idealnego), przytrzymujesz do wystygnięcia i ta da! ;)

Najpierw poćwicz z kawałkiem cienkiego drewienka czy to aby pomoże, moje samoróbki były bardzo krzywe ale i tak byłem rad z tego że choć trochę wyprostowałem.

P.S. Nie wiem jak ta metoda ma się do twoich strzał (aby nie zniszczyć ochrony przed deszczem, beica?), ja próbowałem nad nieimpregnowanym, niemalowanym, nie naolejonym promieniu więc uważaj aby nie zniszczyć strzałek tudzież wywołać pożaru.

Pozdrawiam Adam
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 29, 2010, 10:10:30 pm wysłana przez Wookie »

Martin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Dla wszystkich co maja problemy po przyjsciu nowege sprzetu..
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 29, 2010, 10:22:49 pm »
DZIĘKUJE wam:)

Rady napewno sie przydadzą:)

Jutro do szkoły mam na 10 wiedz rano pobudka o 6 i wybiorę się na mały trenig a na wekendzie wyprostuje strzały.. Cierpliwości i ambicji mi napewno nie zabraknie.

KYOUKUSHIN : POSZUKIWANIE PRAWDY :) Jedno zwielu tłumaczeń tego słowa po japońsku i idealnie pasuje do mojej ciekawości i charakteru :)  a co się stym wiąże postępowania konsekwentnego do trenigów.:)

POZDROWIENIA:)

Martin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Dla wszystkich co maja problemy po przyjsciu nowege sprzetu..
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 27, 2010, 10:03:36 pm »
Witam to znowu ja:)

Ostatnio byłem postrzelać na tak zwanym ,,Niezobowiązującym w najbliższy weekend spotkaniu" Bardzo fajnie.. Coraz bardziej mnie to wciąga i myślę nad dalszym inwestowaniu w ten sport.

Wiec mam pytanie..

Czy Buton jest mi potrzebny??
Czy poprawił by moje osiągi w strzelaniu ??

wiem że technika jest najważniejsza jak i powtarzalność przy strzelaniu..

Ale mi chodzi o to w co teraz by mi najbardziej pomogło/przydało??

Planuje kupić strzałki to jestem pewien bo z 10 zostało mi 7 :(
( oj jak boli jak się zgubi strzałke )

Kwota nie jest duża do przeznaczenia tez nie chce bóg wie jak drogiego sprzetu..

Teraz co dostane wypłate po 20 listopada odkładam 150 zł na osprzet, strzałki. Chyba ze macie jakieś inne pomysły??

Narzie mam:
-Samika Polarisa
-7 z 10 strzałek tradycyjnych od arka .. (są super:) )
-1 podstawkę bo druga mi się zepsuła
-zapasowe zaciski 2 na cięciwę
-cięciwę dakronową
-celownik Cartel ALU MIDI EXTENSION 224001
-napinacz do cięciwy domowej roboty hehe ( http://picasaweb.google.com/105448947507339018843/StrzelankoWDolince#5531722441775185842 )
-kołczan też domowej roboty :)

Na tej imprezie nie szło mi żle ani dobrze strzelałem z odległosści około 30 ponad metrów i było tak:
http://picasaweb.google.com/105448947507339018843/StrzelankoWDolince#5531726059829305762

http://picasaweb.google.com/grafit7/NiedzielneStrzelanie?authkey=Gv1sRgCNmio9-S0cSx7gE#5531906334934914706

http://picasaweb.google.pl/olmek0710/ImprezaUcznicza?authkey=Gv1sRgCLGl4Lixv8HT5wE#5531920216756348514

Co do techniki strzelania również możecie zobaczyć na innych fotkach:) Jestem w czarnej bluzie z białymi napisami i spodniach pustynnych moro oraz w czapce z polarisem w ręku:).. A także arkadio i @(o.o)@ oraz inni widzieli jaki słabiutki jestem hehe:)

Moje strzałki są drewniane i mają białe lotki..  często bywało tak że strzały leciały tuż nad celem albo obok albo za blisko..
Wiem co myslicie brak powtarzalności i postawa zawodnika.. ogólnie trenig trenig trenig.. wiem o tym panowie..
Ale macie coś namyśli co może mi pomóc ??
Jeśli chodzi o kwotę (za mało na coś leprzego) nie muszę teraz wszystkiego kupować nadchodzi zima a ja i tak dalej sobie dorabiam i pewnie co miesiąc będę wstanie tam parę złotych odłożyć lub coś kupić..

Tylko odrazu mówię że nie mogę przeznaczyć np na sam buton kilka stówek czy stabilizator.. rozumiecie, wole tańsze alternatywy..

Pytam bo macie doświadczenie sami uczyliście się na błedach pewnie:) wiecie jakich nie robić. Licze że mi pomożecie...
Czyli panowie macie jakieś pomysły w co włożyć teraz najlepiej kase :) ??

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Dla wszystkich co maja problemy po przyjsciu nowege sprzetu..
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 27, 2010, 11:04:16 pm »
Hejka,
Jako jedyny strzelałeś z klasyka. A klasyka nie ma co porównywać z celnością do bloczka.

Cieszyłbym się, jakby takie nasze spotkania oprócz wspólnego strzelania służyły pomocą i wymianą doświadczeń. W razie czego dajcie hasło do Arka i spotykamy się po raz kolejny :) Co prawda nie czuję się mocny w łukach nie-bloczkowych, ale być może będę w stanie coś tam dopomóc.

Czytam Twojego posta i zastanawiam się... Jeżeli nie miałbym zbyt wiele kasy na sprzęt (a profesjonalny olimpijczyk kosztuje od cudu) i nie miałbym wizji siebie uczestniczącego w zawodach FITA to sprzedałbym to w cholerę i kupiłbym jakiegoś dobrego huntera, podstawkę z włosia, strzały cedrowe z naturalnymi lotkami za ułamek tej kasy...

Ja zwykle pilnuję się, żeby się nie wpierniczać między wódkę a zakąskę i mądrzyć n/t czyjegoś strzelania. Skoro jednak pytasz - może warto byłoby się spotkać raz jeszcze i dokładniej przyjrzeć się, co mogłoby pomóc.

Wookie

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
Odp: Dla wszystkich co maja problemy po przyjsciu nowege sprzetu..
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 27, 2010, 11:37:37 pm »
Witam ponownie

Button nie poprawi zbytnio skupienia (a przyczyni się do kłopotliwej regulacji)

Tak na moim przykładzie, bo to najłatwiej przychodzi:

Widzisz mam Polarisa, Strzałek Carbonowych też trochę posiadam (10 Bemanek w Gumach, 3 w Piórach, 6 Carbon One'ów), Z drewnianych strzał akurat z Polarisa nie strzelałem ale strzelam i będę strzelał z łuku tradycyjnego przy użyciu drewnianych strzał z lotkami naturalnymi. Tyle we wstępie.

Strzelanie olimpijskie. (wymagana zmiana zakotwiczenia na olimpijski)
Gdybyś zakupił strzały Carbonowe, które są lżejsze, szybsze przez co celniejsze niż drewniane (w przypadku twego polarisa) to musiałbyś na bank wydać 100zł na stabilizator centralny i tłumik drgań, po prostu łuk może by wytrzymał te drgania, ale żadna to przyjemność ze strzelania. Stabilizator + tłumik+ button (30zł) + podstawka uchylna (10zł) + strzały carbonowe (flash'e są po 19zł/szt). + kliker (8zł)

Ze zdjęć widzę w jaki sposób celujesz i zakotwiczasz, moim zdaniem bardziej Ci pasuje strzelanie w sposób "tradycyjny" (dociągasz nasadkę do kącika ust),mógłbyś strzelać np. Huntera + drewniane strzały + podstawka (ta która jest przyklejana na półce aby się nie obdarła), może spróbuj łuku tradycyjnego?

Pozdro


Martin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Dla wszystkich co maja problemy po przyjsciu nowege sprzetu..
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 27, 2010, 11:49:19 pm »
cześć Michał , wookie:)

Oczywiście że warto:)

Mało czasu ostatnio było na rozmowę a szkoda bo ja chętnie rad posłucham:)

A co to jest hunter?:D hehe nie jestem jeszcze za dobrze w temacie rozeznany..
To są te łuczki od pana Bisoka??
Ciągnie mnie do tradycjnego strzelania ale mam polarisa i nie przesiąde się narazie na inny łuk...
Szczeżę wole polarisa i nie powiedziałem o zawodach że absolutnie nie.. Napewno nie teraz ale kiedyś podejrzewam że spróbuje..
 
Patrząc na to co wookie napisał to jest wszystko to co mi jest potrzebne żeby było mi dużo łatwiej i strzelać po olimpijsku (tak się to nazywa?)??

A można jakoś połączyć tradycje z zawodami i polarisem oraz strzelaniem olimpiskim??

Pozdrowienia chłopaki:)

N

  • Gość
Odp: Dla wszystkich co maja problemy po przyjsciu nowege sprzetu..
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 27, 2010, 11:58:41 pm »
Gdybyś zakupił strzały Carbonowe, które są lżejsze, szybsze przez co celniejsze niż drewniane (w przypadku twego polarisa) to musiałbyś na bank wydać 100zł na stabilizator centralny i tłumik drgań, po prostu łuk może by wytrzymał te drgania, ale żadna to przyjemność ze strzelania...

Niezupełnie Adamie...strzały karbonowe są różne...a to że niektóre z nich są szybsze wcale nie znaczy że są celniejsze od drewnianych ;)
(Jak łucznik jest kiepski, to nawet najlepszy sprzęt go nie wyratuje...)
Ich przewaga leży w... stałości parametrów(i większej wytrzymałości mechanicznej), które umożliwiają wytwarzanie niemal doskonałych klonów...co przy powtarzalnej, wypracowanej technice daje równie powtarzalny efekt strzelania...

By zrobić coś podobnego z promieniami drewnianymi potrzeba masy czasu, pracy i doświadczenia...
Co do stabilizatora przy strzałach węglowych- to nie jest to wymóg !!!
Wiele osób strzela z np. Polarisów+strzały węglowe- bez żadnego oprzyrządowania i radzą sobie świetnie...

Łuki tradycyjne to baaardzo szerokie pojęcie obejmujące kilka różnych typów drewnianych/ drewniano-laminatowych łuków- od tych historycznych poprzez laminatowe udające historyczne aż po myśliwskie(Hunter/Field) z oknami w drewnianych majdanach...
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2010, 12:10:03 am wysłana przez N »

Martin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Dla wszystkich co maja problemy po przyjsciu nowege sprzetu..
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 28, 2010, 12:10:03 am »
no ja bym chciał ominąć stabilizator no i lubię drewniane strzały raz że ładne dwa nie koniecznie gorsze od karbonowych patrząc na historie:)

Ale wy wiecie lepiej wysłucham każdej opini o to właśnie zresztą mi chodzi:)

a co do tego czy dam rade nie wiem.. Czas pokaże mam nadzieje że pan ,,N" nie miał na myśli że jestem kiepskim łucznikiem.. Nawet jak tak jest to na miano dobrego łucznika pracuje się latami a czasami i to nie pomaga bo wiadome cza mieć też to coś.. Myśle że kiedyś taki Będę a napewno będę się o to starał :)
pozdrowienia:)

Martin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Dla wszystkich co maja problemy po przyjsciu nowege sprzetu..
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 28, 2010, 12:22:32 am »
A czy tak jak napisał pan ,,N" strzały weglowe mogą dać większy efekt w celności (tzn czy bedzie mi poprostu łatwiej)

Do tego gdybym kupił to Stabilizator + tłumik+ button (30zł) + podstawka uchylna (10zł) + strzały carbonowe (flash'e są po 19zł/szt). + kliker (8zł)

Mam rozumięć że to wszystko jest jeśli chodzi o poprawienie celności bezpieczeństwa zmiejszenia drgań i tuning jaki jest możliwy do polarisa (hehe sorki że tak pisze ale nie wiem jak to nazwać)

Martin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Dla wszystkich co maja problemy po przyjsciu nowege sprzetu..
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 28, 2010, 12:35:08 am »
I czym się różni stabilizator boczny od centralnego ??


N

  • Gość
Odp: Dla wszystkich co maja problemy po przyjsciu nowege sprzetu..
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 28, 2010, 12:52:10 am »
Chopoku ;) po pierwsze daj już sobie spokój z tym "panem" a po drugie strzelaj,strzelaj i jeszcze raz ćwicz...w pewnym momencie zdasz sobie sprawę że caly ten "złom" jest Ci do niczego niepotrzebny :)

Hej

Wookie

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
Odp: Dla wszystkich co maja problemy po przyjsciu nowege sprzetu..
« Odpowiedź #27 dnia: Październik 28, 2010, 12:23:59 pm »
Witam

Co do carbonów to w zupełności zgadzam się z N. Nie wziąłem pod uwagę różnych rodzajów strzał oraz ich idealnego wykonania.

Cytuj
Chopoku po pierwsze daj już sobie spokój z tym "panem" a po drugie strzelaj,strzelaj i jeszcze raz ćwicz...w pewnym momencie zdasz sobie sprawę że caly ten "złom" jest Ci do niczego niepotrzebny

Możliwe że tak jest, większą frajdę (relaks, zadowolenie) sprawia mi strzelanie intuicyjne z niedokończonego przeze mnie jesionowego łuku płaskiego wykorzystując jedynie dwie krótkie, krzywe strzały niż strzelanie z Polarisa, jednak abym nauczył się techniki bardzo polecam Samicka, mam do niego sentyment i czasem gdy będę chciał się poczuć jak "sportowiec" założę cieciwę, dokręcę stabilizator, celownik, ustawie kliker i będę wyrabiał ciężką jak dla mnie technikę olimpijską.

Pozdrawiam

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Dla wszystkich co maja problemy po przyjsciu nowege sprzetu..
« Odpowiedź #28 dnia: Październik 28, 2010, 12:28:22 pm »
Dla pewności, że się rozumiemy...
Polarisy są linią łuków przeznaczonych do amatorskiego strzelania. Jeżeli myślałbyś o poważnym strzelaniu FITA to musiałbyś zaopatrzyć się w te rzeczy, których aktualnie nie masz (stabilizatory, button, klickier) no i koniec końców wymienić łuk na jakiegoś Win&Win czy KAP.

Sprzęt - o którym pisałem (np. http://www.youtube.com/watch?v=EMnGc3gbkOs ) pozwala cieszyć się strzelaniem przy mniejszym nakładzie finansowym. Minus taki, że niekompatybilny ze sprzętem FITA. Jeżeli więc nie czujesz parcia na FITA to po co ładować się w koszty? :P

W olimpijczyku masz system stabilizatorów składający się z centralnego (ten długi) oraz dwa boczne (krótkie, skierowane w tył). Wszystkie trzy łączą się na kostce V-bar.

P.S.
W podanym przeze mnie filmiku na 1:08 jest ujęcie, którego powinni się wstydzić :(
« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2010, 12:32:46 pm wysłana przez @(o.o)@ »

N

  • Gość
Odp: Dla wszystkich co maja problemy po przyjsciu nowege sprzetu..
« Odpowiedź #29 dnia: Październik 28, 2010, 04:23:08 pm »
Możliwe że tak jest, większą frajdę (relaks, zadowolenie) sprawia mi strzelanie intuicyjne z niedokończonego przeze mnie jesionowego łuku płaskiego wykorzystując jedynie dwie krótkie, krzywe strzały niż strzelanie z Polarisa, jednak abym nauczył się techniki bardzo polecam Samicka...

Kurczę i znów małe sprostowanie  ;)
Strzelać w sposób tradycyjny bez celowników(także intuicyjnie; "także" bo to niezupełnie to samo) można zarówno z  Polarisa jak i z naturalnego drewnianego warbowa albo  z huntera...
Podobnie jest z nauką techniki...do której każdy z nich się nada( ;) )
Chociaż stopień trudności będzie wtedy dość zróżnicowany...

Michale- a dlaczego mają się wstydzić akurat tego ujęcia ? :)

Pozdr

« Ostatnia zmiana: Październik 28, 2010, 04:31:06 pm wysłana przez N »