Autor Wątek: Pierwszy łuk 180cm wzrostu, 90kg wagi.  (Przeczytany 25130 razy)

daromuzg

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Pierwszy łuk 180cm wzrostu, 90kg wagi.
« Odpowiedź #30 dnia: Wrzesień 19, 2010, 05:13:44 pm »
Zastanawiam się czy kupić profesjonalną rękawiczkę( teraz strzelam z samoróbki) czy spust do mojego polarisa 38#. Myślałem o tym http://www.sklepluczniczy.pl/produkt/allen-master-hunter-1206.html. Przeglądałem sobie różne naciągi łuków i największy jaki znalazłem to bloczkowy 90# co daje około 40 kilo naciągu. Dość słabo wypadają do dawny łuków angielskich gdzie siła naciągu sięgała 80kg. Czy siła naciągu jest uwarunkowana jakimiś aspektami prawnymi ,których nie może przekroczyć???

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk 180cm wzrostu, 90kg wagi.
« Odpowiedź #31 dnia: Wrzesień 19, 2010, 05:20:15 pm »
Daro, wszystko zamotałeś :)
Warbowy czy longbowy to nie łuki klasyczne tylko tradycyjne.
Organiczenie nie jest prawne, ale takie, że jakbyś spróbował 150# warbowa pociągnąć to byś się zapewne połamał :P Kilka lat trzeba było trenować, żeby coś takiego naciągnąć.

daromuzg

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Pierwszy łuk 180cm wzrostu, 90kg wagi.
« Odpowiedź #32 dnia: Wrzesień 19, 2010, 05:59:41 pm »
Szukałem największej siły naciągu w sklepach internetowych bez względu na kategorie łuku. A jakie łuki klasyczne mają naprawdę dużą siłę naciągu i ile ona wynosi??? Bo to co jest w sklepach to maks 60 lbs.
Na razie  mój samick mi starcza pytam z ciekawości.

P.S czy spust to jest dobry pomysł do mojego samicka??? Czy trzeba posiadać specjalną cięciwę żeby strzelać ze spustu???

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk 180cm wzrostu, 90kg wagi.
« Odpowiedź #33 dnia: Wrzesień 19, 2010, 08:54:16 pm »
Wiesz, żeby strzelać ze 150# trzeba trenować parę lat. Ludzie, którzy taki sprzęt kupują to odsetek łuczników. Popyt i zbyt takiego sprzętu jest marginalny. Będąc sprzedawcą raczej skupiłbyś się na towarach bardziej płynnych ;)

Ale są takie firmy, które robią na rynek niszowy:
http://www.bickerstaffebows.co.uk
http://www.welchmanlongbows.com
wystarczy google uruchomić :) Tylko cena... niejednokrotnie wyższa od dobrego bloczka :P

N

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk 180cm wzrostu, 90kg wagi.
« Odpowiedź #34 dnia: Wrzesień 19, 2010, 10:11:37 pm »
Szukałem największej siły naciągu w sklepach internetowych bez względu na kategorie łuku. A jakie łuki klasyczne mają naprawdę dużą siłę naciągu i ile ona wynosi??? Bo to co jest w sklepach to maks 60 lbs.
Na razie  mój samick mi starcza pytam z ciekawości.

P.S czy spust to jest dobry pomysł do mojego samicka??? Czy trzeba posiadać specjalną cięciwę żeby strzelać ze spustu???

Hej

Daromózg... twardości łuków klasycznych "kończą się" na 45# a ponoć nawet i 50# ale jakoś nie chce mi się w to wierzyć (zresztą dla większości sportowych łuczników nawet ta skromna wartość to już "kosiarka do palców" albo wręcz "mobilna siłownia" lub "kij do łopaty" ::) ),
Dla łukówtradycyjnych rozpiętość sił naciągu jest praktycznie nieograniczona np. od 10-15 do nawet 230# ;)

Piszesz:
Szukałem największej siły naciągu w sklepach internetowych bez względu na kategorie łuku... Bo to co jest w sklepach to maks 60 lbs.
Na razie  mój samick mi starcza pytam z ciekawości.
Podejrzewam że te "maks 60# byłoby dla Ciebie aż nadto  :P
...

Te firmy z linków które podał Ci @(o.o)@ to tak naprawdę tylko kropla w morzu ...
Łuki o dużej sile są świetne ale dla wielu osób praktycznie nieosiągalne- i nie mam tu na myśli kwestii finansowej...po prostu są bardzo wymagające względem swojego właściciela-zarówno fizycznie jak i psychicznie...to sprzęt wyłącznie dla DOŚWIADCZONYCH i CIERPLIWYCH osób :P
Nowicjusze choćby dla własnego bezpieczeństwa już na samym początku powinni wybić je sobie z głowy !!!

Spust do strzelania z tak słabego Polarisa ??  :) to już byłby niczym nieuzasadniony przerost formy nad treścią(zresztą niedopuszczalny na jakichkolwiek zawodach w tej kategorii łuków)...Spust oferuje oczywiście wiele korzyści(najwięcej w przypadku łuków bloczkowych), ale w tym momencie i tak nie byłbyś w stanie ich wykorzystać...
Kup sobie rękawiczkę albo ew. łatkę z rozdzielaczem palców i pracuj nad poprawną techniką strzału...

daromuzg

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Pierwszy łuk 180cm wzrostu, 90kg wagi.
« Odpowiedź #35 dnia: Wrzesień 19, 2010, 10:15:19 pm »
Wiesz, żeby strzelać ze 150# trzeba trenować parę lat.  :P

Na pewno ,ale jak bym zmieniał łuk za rok za dwa to bym chciał tak coś o 30# mocniejszego.

P.S Znalazłem taki temat http://www.forumlucznicze.pl/tematy-zwi%C4%85zane-ze-sprz%C4%99tem/ci%C4%99ciwa-t914.0.html Czyto to znaczy ,że po każdym strzelaniu powinienem ściągać cięciwę z mojego samicka bo myślałem że dopiero przy dłuższych okresach jak np. na zimę???

N

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk 180cm wzrostu, 90kg wagi.
« Odpowiedź #36 dnia: Wrzesień 19, 2010, 10:22:54 pm »
P.S Znalazłem taki temat http://www.forumlucznicze.pl/tematy-zwi%C4%85zane-ze-sprz%C4%99tem/ci%C4%99ciwa-t914.0.html Czyto to znaczy ,że po każdym strzelaniu powinienem ściągać cięciwę z mojego samicka bo myślałem że dopiero przy dłuższych okresach jak np. na zimę???

A wiesz że możesz także zdemontować ramiona a czasem nawet przesmarować śruby ? że o konserwacji już nie wspomnę  ;D

Wybacz nie mogłem się powstrzymać...

daromuzg

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Pierwszy łuk 180cm wzrostu, 90kg wagi.
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 19, 2010, 10:26:38 pm »
P.S Znalazłem taki temat http://www.forumlucznicze.pl/tematy-zwi%C4%85zane-ze-sprz%C4%99tem/ci%C4%99ciwa-t914.0.html Czyto to znaczy ,że po każdym strzelaniu powinienem ściągać cięciwę z mojego samicka bo myślałem że dopiero przy dłuższych okresach jak np. na zimę???

A wiesz że możesz także zdemontować ramiona a czasem nawet przesmarować śruby ? że o konserwacji już nie wspomnę  ;D

Wybacz nie mogłem się powstrzymać...

Przy kupnie u łuku sprzedawca mówił ,że nie wymaga żadnej konserwacji. Ale z tą cięciwą to naprawdę trzeba ją ściągać po każdym strzelaniu???

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk 180cm wzrostu, 90kg wagi.
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 19, 2010, 10:43:42 pm »
Przy kupnie u łuku sprzedawca mówił ,że nie wymaga żadnej konserwacji. Ale z tą cięciwą to naprawdę trzeba ją ściągać po każdym strzelaniu???
Wybacz, ale nie mogę się powstrzymać, żeby nie pytać - kupowałeś łuk w e-luk.pl czy w którymś ze sklepów z militariami..? :D
Z Samicka po strzelaniu trzeba ściągnąć cięciwę do czasu następnego strzelania.

daromuzg

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Pierwszy łuk 180cm wzrostu, 90kg wagi.
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 19, 2010, 10:47:54 pm »
Przy kupnie u łuku sprzedawca mówił ,że nie wymaga żadnej konserwacji. Ale z tą cięciwą to naprawdę trzeba ją ściągać po każdym strzelaniu???
Wybacz, ale nie mogę się powstrzymać, żeby nie pytać - kupowałeś łuk w e-luk.pl czy w którymś ze sklepów z militariami..? :D
Z Samicka po strzelaniu trzeba ściągnąć cięciwę do czasu następnego strzelania.

W e-luk.pl :( a w sumie to byłem zdziwiony że nie było żadnej instrukcji dotyczącej konserwacji,dbania o sprzęt, zasad bezpieczeństwa itp. 

N

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk 180cm wzrostu, 90kg wagi.
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 19, 2010, 11:01:11 pm »
Kupowałeś w e-luk ... hmm to wszystko wyjaśnia  ;D
"Nie wymaga konserwacji"- to taka sama sytuacja jak z samoczyszczącymi się filtrami, szybami i innymi wynalazkami ;)

KAŻDY ŁUK WYMAGA KONSERWACJI-

Jasne że jedne będą wymagały jej w  większym(np. łuki naturalne) a drugie w mniejszym stopniu (np. drewniano laminatowe)

Konserwacja i właściwa eksploatacja Twojego Polarisa obejmuje :

- Luzowanie łuku(zdejmowanie cięciwy) po KAŻDYM strzelaniu (ramion nie musisz demontować tak często- jeśli nie chcesz)
- Przecieranie całości miękką szmatką i dokładnych oględzin pod kątem rys, pęknięć itp- dzięki temu unikniesz niespodziewanych awarii "w polu"
- Sporadyczne smarowanie gwintów śrub mocujących ramiona do majdanu i ich gniazd(ale niezbyt obfitego)
Do tego celu NIGDY nie używaj WD-40 czy podobnych mu środków-bo korozja murowana !!!
- Okresowe woskowanie cięciwy i jej wymiana
- Wymianę lub ew. naprawę uszkodzonych podzespołów
-Odpowiednie przechowywanie np. nie wystawiania łuku na działanie wysokiej temperatury
- UNIKANIE SUCHYCH STRZAŁÓW
- UNIKANIE SKRĘCENIA RAMION
- Stosowanie strzał o odpowiednich do siły naciągu parametrach

itp, itd, etc.

NIGDY NIE STRZELAJ Z NIESPRAWNEGO ŁUKU, NIESPRAWNĄ "AMUNICJĄ" !!!



Jeśli nie zluzujesz łuku, to po pewnym czasie zmienią się jego parametry i charakterystyka pracy...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 20, 2010, 08:00:10 pm wysłana przez N »

daromuzg

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Pierwszy łuk 180cm wzrostu, 90kg wagi.
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 19, 2010, 11:14:38 pm »
Kupowałeś w e-luk ... hmm to wszystko wyjaśnia  ;D
"Nie wymaga konserwacji"- to taka sama sytuacja jak z samoczyszczącymi się filtrami, szybami i innymi wynalazkami ;)

KAŻDY ŁUK WYMAGA KONSERWACJI-

Jasne że jedne będą wymagały jej w  większym(np. łuki naturalne) a drugie w mniejszym stopniu (np. drewniano laminatowe)

Konserwacja i właściwa eksploatacja Twojego Polarisa obejmuje :

- Luzowanie łuku po KAŻDYM strzelaniu (ramion nie musisz demontować tak często- jeśli nie chcesz)
- Przecieranie całości miękką szmatką i dokładnych oględzin pod kątem rys, pęknięć itp- dzięki temu unikniesz niespodziewanych awarii "w polu"
- Sporadyczne smarowanie gwintów śrub mocujących ramiona do majdanu i ich gniazd(ale niezbyt obfitego)
Do tego celu NIGDY nie używaj WD-40 czy podobnych mu środków-bo korozja murowana !!!
- Okresowe woskowanie cięciwy i jej wymiana
- Wymianę lub ew. naprawę uszkodzonych podzespołów
-Odpowiednie przechowywanie np. nie wystawiania łuku na działanie wysokiej temperatury
- UNIKANIE SUCHYCH STRZAŁÓW
- UNIKANIE SKRĘCENIA RAMION
- Stosowanie strzał o odpowiednich do siły naciągu parametrach

itp, itd, etc.

NIGDY NIE STRZELAJ Z NIESPRAWNEGO ŁUKU, NIESPRAWNĄ "AMUNICJĄ" !!!



Jeśli nie zluzujesz łuku, to po pewnym czasie zmienią się jego parametry i charakterystyka pracy...

Wyśle mu tego posta z zapytaniem o konserwacje ;D A co do strzał to mi polecił na początek te http://www.e-luk.pl/strza%C3%82%C5%82a-easton-trooper-p-42.html tylko że je pogubiłem ,że zostały mi dwie to do kupiłem podobne http://www.sklepluczniczy.pl/produkt/easton-trooper-502.html

P.S łuk już rozłożyłem ,ale nic mu się nie stało jak poleżał z tydzień złożony???

N

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk 180cm wzrostu, 90kg wagi.
« Odpowiedź #42 dnia: Wrzesień 19, 2010, 11:21:21 pm »
Wyśle mu tego posta z zapytaniem o konserwacje ;D A co do strzał to mi polecił na początek te http://www.e-luk.pl/strza%C3%82%C5%82a-easton-trooper-p-42.html tylko że je pogubiłem ,że zostały mi dwie to do kupiłem podobne http://www.sklepluczniczy.pl/produkt/easton-trooper-502.html

P.S łuk już rozłożyłem ,ale nic mu się nie stało jak poleżał z tydzień złożony???

Nie wiem tylko czy cokolwiek z tego do "pana sprzedawcy" dotrze :)
Co do strzał- to lepsze byłyby już Beman Carbon Flash ;)

Po tygodniu nie powinno się nic stać ale już tego "procederu" nie powtarzaj  :P

Martin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Pierwszy łuk 180cm wzrostu, 90kg wagi.
« Odpowiedź #43 dnia: Wrzesień 19, 2010, 11:22:42 pm »
Hehe ten temat to prawdziwa kopalnia wiedzy :) ... Pozdrowienia :P :)

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk 180cm wzrostu, 90kg wagi.
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 20, 2010, 12:38:07 am »
Wyśle mu tego posta z zapytaniem o konserwacje ;D A co do strzał to mi polecił na początek te http://www.e-luk.pl/strza%C3%82%C5%82a-easton-trooper-p-42.html
Cytuję (skąd-wiadomo):
"Niewielka średnica czyni je bardzo lekkimi dzięki czemu mają optymalną inercję."

"Strzały wykonane są w długośći 31" (78,5cm), dzięki czemu nadają się zarówno do długich jak i krótkich łuków."

O spinie i gpi strzały głucho...