Autor Wątek: Mathews REEZEN 6.5 i 7.0 - który lepszy dla początkującego?  (Przeczytany 26223 razy)

SUAHTTAM

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 162
Odp: Mathews REEZEN 6.5 i 7.0 - który lepszy dla początkującego?
« Odpowiedź #30 dnia: Sierpień 29, 2010, 11:48:59 pm »
Ok, ale co to znaczy? Które powinienem wybrać? #2 czy #3?

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Mathews REEZEN 6.5 i 7.0 - który lepszy dla początkującego?
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 29, 2010, 11:57:54 pm »
Dla 27" XTR #2.
XTR #3 nie osiągniesz tak, krótkiego naciągu.

P.S Ale nie kupuj Maxxis Dangerous Game  ;)

SUAHTTAM

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 162
Odp: Mathews REEZEN 6.5 i 7.0 - który lepszy dla początkującego?
« Odpowiedź #32 dnia: Sierpień 30, 2010, 12:14:46 am »
A czy przy #2 będę mógł zmienić na 28 lub 28,5? Maxxis Dangerous Game? To jakiś pod-model?

SUAHTTAM

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 162
Odp: Mathews REEZEN 6.5 i 7.0 - który lepszy dla początkującego?
« Odpowiedź #33 dnia: Sierpień 30, 2010, 12:17:26 am »
A co byś powiedział na jakiś model PSE albo Mathewsa? A może jednak wymierzyć dobrze naciąg, zaczekać 8 tygodni i wziąć jednak tego Alphaburnera?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2010, 12:58:41 am wysłana przez SUAHTTAM »

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Mathews REEZEN 6.5 i 7.0 - który lepszy dla początkującego?
« Odpowiedź #34 dnia: Sierpień 30, 2010, 12:33:16 am »
A może budyń...? ;D
Nie mogłem się powstrzymać :D

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Mathews REEZEN 6.5 i 7.0 - który lepszy dla początkującego?
« Odpowiedź #35 dnia: Sierpień 30, 2010, 12:38:30 am »
To teraz poszerzyłeś niesamowicie krąg poszukiwań złotego środka  ;D
Zależy co kto woli...
Coś z Mathewsa bym znalazł. Z PSE raczej nie, ale to moja subiektywna opinia.
Główną przeszkodą w tym AlphaBurnerze oprócz długości naciągu była jego siła. Jeżeli ta 80# Ci pasuje to zmień tylko bloczki. To nie jest przecież zły łuk.

SUAHTTAM

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 162
Odp: Mathews REEZEN 6.5 i 7.0 - który lepszy dla początkującego?
« Odpowiedź #36 dnia: Sierpień 30, 2010, 12:55:25 am »
Z siłą nie ma problemu ale 1000 zł to sporo żeby dokładać do nowego łuku... Co poleciłbyś z Mathewsa na poziomie Alphaburnera? Najlepej jakiś szybki solocam z regulowaną długością naciągu.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2010, 12:57:19 am wysłana przez SUAHTTAM »

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Mathews REEZEN 6.5 i 7.0 - który lepszy dla początkującego?
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpień 30, 2010, 01:00:44 am »
Zrozumiałem że będziesz miał to wymienione w ramach układu ze sprzedawcą.
Niestety w Mathewsie musisz wymienić bloczek żeby zmienić długość naciągu (co prawda jeden  ;D)
Kable i cięciwy zostają te same niezależnie od długości naciągu.

SUAHTTAM

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 162
Odp: Mathews REEZEN 6.5 i 7.0 - który lepszy dla początkującego?
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 30, 2010, 01:07:07 am »
Myślę że 1 bloczek będzie tańszy niż 1000 więc ok. Jaki model Mathewsa byś polecił?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2010, 01:11:43 am wysłana przez SUAHTTAM »

SUAHTTAM

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 162
Odp: Mathews REEZEN 6.5 i 7.0 - który lepszy dla początkującego?
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 30, 2010, 01:15:07 am »
A może budyń...? ;D
Nie mogłem się powstrzymać :D

Śmiej się śmiej :-[ Mi wcale nie jest do śmiechu. Czekałem na wymarzony łuk 2 miesiące i nadal nie mogę z niego strzelać :(

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Mathews REEZEN 6.5 i 7.0 - który lepszy dla początkującego?
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 30, 2010, 09:54:21 am »
A swoją drogą dlaczego kupiłeś popsuty łuk.
Patrząc na Twoje rozważania zastanawiam się o o chodzi.
Nie rozumiem, teraz każdy kupiony przez Ciebie łuk będzie nie do końca taki jak chcesz - ponieważ nie wiesz czego chcesz. Pomijając emocje, zacznij od nauki strzelania na dowolnym łuku o odpowiednich dla Ciebie parametrach.
O ile pamiętam gdy kupowałem swoją osiemdziesiatkę poinformowano mnie że łuki o tej sile naciągu firmy HOYT są wyłączone z gwarancji.
Wymiana na Maxisa przez dostawce jest do przyjęcia według mnie. (poza dopłatą oczywiście) .

SUAHTTAM

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 162
Odp: Mathews REEZEN 6.5 i 7.0 - który lepszy dla początkującego?
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpień 30, 2010, 10:06:45 am »
Odebrałem go bo nie wiedziałem co oznacza suchy strzał, po prostu poszedłem tam jako kompletny laik. Powiedziano mi, że wymieni się cięciwę i będzie git. To nie chodzi o to że jestem niezdecydowany. Chcę po prostu dobry łuk. Tylko, że wolę wcześniej zapytać kogoś bardziej zorientowanego.

Mariusz Wojtasiuk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Mathews REEZEN 6.5 i 7.0 - który lepszy dla początkującego?
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpień 30, 2010, 11:03:19 am »
Czytam i czytam i....czytam i...powiem tak: Mateusz- nie daj sobie wcisnąć ŻADNEGO "zreperowanego" łuku! Wiem w którym sklepie zakupiłeś swojego Hoyt'a i ja bym tego tak nie zostawił. Jeśli się ktoś podejmuje sprzedaży( podziel się ile za ten komplet zapłaciłeś-ja wiem), to powinien jako sprzedawca po pierwsze doradzić, po drugie wiedzieć co sprzedaje , a po trzecie choćby powiedzieć jak wyliczyć długość naciągu do Twojej osoby, bo to zajmuje dosłownie chwilę, a potem nie ma takich problemów. Przecież każda zmiana-nawet samych modułów to jest wydatek rzędu (razem z wymianą i późniejszą regulacją) kilkuset złotych, a przecież można tego uniknąć zamawiając u producenta sprzęt "pod siebie". A jeśli sprzedawca, który Ci sprzedał ten łuk nie potrafi spełnić tych kilku podstawowych zasad i obowiązków ciążących na nim jako osobie doświadczonej w tym co robi- to ja bym suchej nitki na nim nie zostawił. Polska jest małym krajem , a opinie na forum rozchodzą się błyskawicznie i KAŻDY o klienta powinien dbać. Jeśli nie-to niech może zacznie uprawiać buraki, a nie sprzedawać sprzęt wartości ponad 5000 zł , a potem z niego na sucho strzelać. Jakby co, to pisz na Priv.

P.s. Odniosę się do słów Michała:pisał jakoś tak: "chodzi mi po głowie 80#,(którą widział na zawodach w Toszku), tyle że jest brzydka jak noc-krzywki itd...". Michał-mam nadzieję, że nie chciałeś obrazić mojego PSE X- Force'a Dream Season'a??? hihihi. Mnie się on baaaardzo podoba, a to, ze zamiast 70# przyszła do mnie 80#-jestem tym zachwycony-a przecież też nie jestem jakimś Stallone i spokojnie daję radę pykać(obecnie ustawiłem na ok. 73# )!!!!!! ;-))
Łuk- PSE X-Force Dream Season 28"  80#
Celownik- TruGlo Tru Site Xtreme Micro Adjust8pin
Podstawka- QAD Ultra Rest HD Camo
                 Trophy Ridge Revolution
Kołczan- Shooter 6
Spust- Scoot Rhino Release
Strzały-A/C/C Pro Hunting 300, FMJ 300.

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Mathews REEZEN 6.5 i 7.0 - który lepszy dla początkującego?
« Odpowiedź #43 dnia: Sierpień 30, 2010, 11:56:07 am »
P.s. Odniosę się do słów Michała:pisał jakoś tak: "chodzi mi po głowie 80#,(którą widział na zawodach w Toszku), tyle że jest brzydka jak noc-krzywki itd...". Michał-mam nadzieję, że nie chciałeś obrazić mojego PSE X- Force'a Dream Season'a??? hihihi. Mnie się on baaaardzo podoba, a to, ze zamiast 70# przyszła do mnie 80#-jestem tym zachwycony-a przecież też nie jestem jakimś Stallone i spokojnie daję radę pykać(obecnie ustawiłem na ok. 73# )!!!!!! ;-))
Wywołany do tablicy - odpowiadam :)
80# z jaką zmierzyłem się w Toszku był Mathews Monster Irka.
Tekstu "brzydka jak noc" użyłem kiedyś pół żartem pół serio w odniesieniu do PSE Nova. Tekstu tego pół żartem pół serio użył w tym temacie Dany, a ja do niego nawiązałem pisząc o PSE tak ogólnie. Nie będę ukrywał, że PSE od strony estetycznej nie podoba mi się w ogóle. Natomiast cenię firmę za parametry jej dzidownic - mocne krzywki, układ past parallel, i tak dalej.

Mariusz Wojtasiuk

  • PBA
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 178
Odp: Mathews REEZEN 6.5 i 7.0 - który lepszy dla początkującego?
« Odpowiedź #44 dnia: Sierpień 30, 2010, 12:36:58 pm »
W takim razie zostało Ci odpuszczone Synu Michale! ;-). Może i faktycznie PSE jest "inne", ale mi to nie przeszkadza, a za osiągi to cenię. A przede wszystkim najważniejsze jest nie to, jak dany model łuku wygląda, lecz to jak leży w ręku, jak się z niego nam strzela i czy ten ostatni aspekt sprawia nam przyjemność! :-). Reszta jest bez znaczenia! ;-).
Łuk- PSE X-Force Dream Season 28"  80#
Celownik- TruGlo Tru Site Xtreme Micro Adjust8pin
Podstawka- QAD Ultra Rest HD Camo
                 Trophy Ridge Revolution
Kołczan- Shooter 6
Spust- Scoot Rhino Release
Strzały-A/C/C Pro Hunting 300, FMJ 300.