Autor Wątek: Mathews REEZEN 6.5 i 7.0 - który lepszy dla początkującego?  (Przeczytany 26222 razy)

lansky

  • Gość
Odp: Mathews REEZEN 6.5 i 7.0 - który lepszy dla początkującego?
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 28, 2010, 08:35:51 pm »
Z tym naciągiem bywa różnie ,jeśli brakuje niewiele a regulacji już nie mamy , wystarczy wydłużyć pętelkę na cięciwie , lub ustawić troszkę wyżej  Peep Sight  czasami to pomaga.

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Mathews REEZEN 6.5 i 7.0 - który lepszy dla początkującego?
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpień 29, 2010, 11:59:05 am »
[...]
Mam jednak problem z krzywkami- mam za małą wiedzę i nie wiem jak je zsynchronizować.
Krzywki są zsynchronizowane, gdy kabel wchodzi na "ścianę" w tym samym momencie. Brak synchronizacji polega na tym, że na jednej z krzywek kabel opiera się w pozycji stopu a na drugiej jeszcze nie.
W instrukcji do łuku (http://www.hoyt.com/assets/tune_charts/2010HoytAlphaBurner.pdf) na stronie 18 (11 strona PDF) widać jak powinno być na obrazku "Fig. 10".

Do regulacji braku synchronizacji potrzebna jest prasa. Łuk luzuje się na prasie i skręcając/rozkręcając kabel (a tym samym zmieniając jego długość) reguluje się wzajemne położenie krzywek. Zwykle krzywki mają wyfrezowane oznaczenia pomagające w synchronizacji - jakieś rowki itd.

Drugim powodem jest to że nacią okazał się troszeczkę za krótki. Tak to jest w polskich (przynajmniej niektórych) sklepach że do łuku bloczkowego można się przymierzyć dopiero po kilku tygodniach (jak już zamówiony przypłynie ze Stanów). Poza tym każdy model jest troszeczkę inny. W dodatku ktoś mi doradził że przy bloczkach używa się spustu i naciąg powinien być z tego powodu krótszy.  Wszystko poskutkowało tym, że przy celowaniu muszę się trochę przygarbić.
To, co piszesz przyprawia o gęsią skórkę. Nie mam pojęcia na jakich "TurboDymoHandlarzy" trafiłeś, ale niestety trafiłeś źle.

Po kolei - łuk jest ze Spiral Camami i te trzeba zakupić w odpowiednim rozmiarze, bo każda zmiana długości naciągu niesie za sobą zmianę bloczków (dlatego też dobrze jest, aby pierwszy łuk posiadał bloczki z możliwością regulacji długości naciągu, no ale nie dzielmy włosa na czworo). O tym, że bloczki są nieregulowane, handlarze na pewno wiedzieli i powinni zmierzyć Ci długość naciągu.

Zdaję sobie sprawę z tego, że nie wszystko można w naszym kraju dotknąć przed zakupem, ale długość naciągu to parametr opisujący Ciebie a nie łuk i zmierzona na jakimkolwiek sprzęcie, nawet łuku klasycznym, czy bodaj miarką budowlaną i wyliczona będzie niezmienna niezależnie od łuku.

To, że musisz się przygarbić dobitnie świadczy o tym, że masz źle ustawiony łuk. Podstawowa reguła jest taka, że Ty masz stać prawidłowo i do tej prawidłowej pozycji musisz dopasować łuk. Nie na odwrót. Strzelając z jakiejś dziwnej pozycji - garbiąc się, przekrzywiając głowę, wyginając ręce - nie osiągnie się dobrych rezultatów.

Krótko podsumowując - moim zdaniem nie ma sensu, żebyś teraz szukał kolejnego łuku. Alphaburner nie jest złym łukiem. Jeżeli nie możesz sobie poradzić z ustawieniami łuku czy synchronizacji krzywek - udaj się z tym do fachowca (ja polecałbym Centrum Łucznicze w Jaworzu, lub popytać na forum, czy jest w Twojej okolicy doświadczony łucznik) . Dowiesz się, jak trzeba się z łukiem ustawić, zmierzy się naciąg i w razie potrzeby zamówi krzywki na odpowiednią długość naciągu. Być może Twoje garbienie jest spowodowane nieprawidłową wysokością peepa...? Tak czy siak trzeba to wszystko porządnie ustawić, pod fachowym okiem, bo bez tego ani rusz.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2010, 12:03:21 pm wysłana przez @(o.o)@ »

SUAHTTAM

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 162
Odp: Mathews REEZEN 6.5 i 7.0 - który lepszy dla początkującego?
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpień 29, 2010, 04:17:53 pm »
Dziękuję Wam wszystkim za rady!!! Chyba wybiorę się do tego Jaworza. Mam spory kawał drogi ale jeśli tam pomogą mi wszystko poustawiać to wolę pojechać niż zmieniać łuk. Nie orientujesz się przypadkiem ile mogą kosztować takie bloczki? Cięciwę i kable też będzie trzeba zmienić?

Iras

  • Stowarzyszenie
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Mathews REEZEN 6.5 i 7.0 - który lepszy dla początkującego?
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpień 29, 2010, 04:32:46 pm »
 Calych bloczkow sie nie wymienia, tylko modul odpowiadajacy za dl. naciagu. Koszt to ok. 100 pln, moze nawet mniej. Cieciwe i kable nie musisz wymieniac. Do Jaworza koniecznie sie wybierz, bedziesz czwarta osoba z 80# lukiem na zawodach :D

 Slyszalem, ze jeden z kolegow zakupil 80# potworka w wersji XLR8 ;D   Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2010, 04:42:06 pm wysłana przez Iras »
Diamond Marquis Mathews Monster

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Mathews REEZEN 6.5 i 7.0 - który lepszy dla początkującego?
« Odpowiedź #19 dnia: Sierpień 29, 2010, 06:51:32 pm »
Calych bloczkow sie nie wymienia, tylko modul odpowiadajacy za dl. naciagu. Koszt to ok. 100 pln, moze nawet mniej. Cieciwe i kable nie musisz wymieniac.

W tym wypadku niestety musi.
AlphaBurner ma nieregulowane bloczki Spiral X. Zmiana długości naciągu wiąże się z ich wymianą. Cięciwy i kable wtedy też muszą zostać wymienione - za wyjątkiem jeżeli nowe bloczki są w tej samej "grupie rozmiarowej" w której były poprzednie. Czyli w tym łuku niestety zmiana długości naciągu to ta najdroższa z możliwych.

SUAHTTAM

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 162
Odp: Mathews REEZEN 6.5 i 7.0 - który lepszy dla początkującego?
« Odpowiedź #20 dnia: Sierpień 29, 2010, 09:31:24 pm »
Her Otto Flick, możesz mi powiedzieć ile orientacyjnie zapłacę za wydłużenie naciągu z 27 na 28 cali? 28 to długość wyliczona. Chodzi mi o koszt bloczków (ewentualnie plus sznurki). A może opłacało by się zamienić na Maxxis 35/ albo na jeszcze inny model...? -Nie musiałbym wiele dokładać do takiej zamiany.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2010, 09:45:07 pm wysłana przez SUAHTTAM »

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Mathews REEZEN 6.5 i 7.0 - który lepszy dla początkującego?
« Odpowiedź #21 dnia: Sierpień 29, 2010, 09:33:34 pm »
Ja ostatnio zdecydowałem się na wymianę bloczków Hoyt z Cam &1/2 Plus na nieregulowane Z3. Koszt zamówionych bloczków wyniósł $120USD.

Oczywiście u mnie jest zupełnie inna grupa rozmiarowa i muszę zrobić sobie nowe kable i cięciwę. Do Twojego AB wygląda to tak:

http://www.hoyt.com/assets/tune_charts/2010HoytAlphaBurner.pdf

P.S. Przy zamianie 27 na 28 cali kable zostają takie same.

SUAHTTAM

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 162
Odp: Mathews REEZEN 6.5 i 7.0 - który lepszy dla początkującego?
« Odpowiedź #22 dnia: Sierpień 29, 2010, 09:59:18 pm »
Niestety tak czy inaczej chyba będę musiał zmienić sznurki... Kiedy odbierałem łuk ze sklepu po długim oczekiwaniu, sprzedawca po nieprawidłowym założeniu pętelki strzelił mi na sucho:/ Następnego dnia ucieszony poszedłem z matą na podwórko. Kiedy próbowałem oddać pierwszy strzał przy naciąganiu rozległ się wielki huk- pękła mi cięciwa (dokładnie w miejscu peep'a). Spory peep, który był na gumce nieźle mi przywalił, a ślizgacz do kabli rozleciał się w drobny mak. Stałem przez chwilę zastanawiając się czy żyję. Sprzedawca sam zaproponował wymianę cięciwy na nową, niestety sznurki się rozciągnęły, bloczki poprzestawiały i wszystko chodzi teraz beznadziejnie, a cięciwa zużywa się niewiarygodnie szybko.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2010, 10:03:37 pm wysłana przez SUAHTTAM »

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Mathews REEZEN 6.5 i 7.0 - który lepszy dla początkującego?
« Odpowiedź #23 dnia: Sierpień 29, 2010, 10:11:19 pm »
Gdzie kupowałeś łuk ??

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Mathews REEZEN 6.5 i 7.0 - który lepszy dla początkującego?
« Odpowiedź #24 dnia: Sierpień 29, 2010, 10:25:01 pm »
Niestety tak czy inaczej chyba będę musiał zmienić sznurki...
[...]
Trzeba było pisać od razu w czym rzecz.
Jeżeli jest tak, jak piszesz, to najlepiej spakuj ten łuk odnieś do handlarza i poproś o zwrot pieniędzy. Wymieniając na kolejny sprzęt od niego z pewnością nie możesz liczyć na jego uczciwość (przecież widział, co i w jakim stanie oddaje Ci do użytku!) Wątpliwości budzi jego fachowość i pomoc (oddał Ci zupełnie nieustawiony pod Ciebie łuk - no chyba, że tak ustaliliście). W przypadku uzyskania czegoś na gwarancji mogą pojawić się kolejne problemy.

SUAHTTAM

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 162
Odp: Mathews REEZEN 6.5 i 7.0 - który lepszy dla początkującego?
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 29, 2010, 10:28:41 pm »
Nie będę robił antyreklamy. W każdym razie moją historia niech będzie przestrogą przed kupowaniem u niesprawdzonych osób. Spokojnie, to żaden ze znanych sklepów. Mam nadzieję, że sprzedawca choć trochę się zrehabilituje i pomoże mi to jakoś ponaprawiać, w innym wypadku nie zachowam o nim dobrego zdania.

SUAHTTAM

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 162
Odp: Mathews REEZEN 6.5 i 7.0 - który lepszy dla początkującego?
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 29, 2010, 10:34:07 pm »
Bardzo chętnie bym go oddał, bo są z tym łukiem same problemy... Mam na niego gwarancję. Jak dotąd sprzedawca zaproponował zamianę tego AlphaBurnera na nowego Maxxisa 35 z dopłatą 200 zł.

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Mathews REEZEN 6.5 i 7.0 - który lepszy dla początkującego?
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 29, 2010, 10:37:00 pm »
Podziwiam spokój z którym piszesz. Będę szczery - ja sobie takiej "pomocy w naprawie" nie wyobrażam. Masz do wyrzucenia ramiona, bloczki, kable i cięciwę. Tego się nie da naprawić w garażu.
Przy 80# naciągu niewykluczone, że mogło nawet przekosić majdan. Płacąc za nowy łuk nie chciałbym w cenie dostawać reanimowanego trupa.
P.S. Gwarancją zwykle objęte są usterki wynikłe z procesu technologicznego produkcji i to już tylko dobra wola producenta, gdyby podjął się nieodpłatnie naprawy.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2010, 10:40:07 pm wysłana przez @(o.o)@ »

SUAHTTAM

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 162
Odp: Mathews REEZEN 6.5 i 7.0 - który lepszy dla początkującego?
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 29, 2010, 10:44:15 pm »
Nie brzmi to fajnie:/ W takim razie tak tego nie zostawię. Co myślisz o tej wymianie na Maxxisa? Nie wiem czy mogę liczyć na zwrot gotówki.

Herr Otto Flick

  • Global Moderator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 381
Odp: Mathews REEZEN 6.5 i 7.0 - który lepszy dla początkującego?
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 29, 2010, 11:45:18 pm »
Jeżeli masz kupić w Europie nowe bloczki, cięciwy i kable to koszt 800-1000zł - NIEZBYT OPŁACALNE
Nie zastanawiałbym się i wziąłbym tego Maxxisa. Regulacja długości naciągu za pomocą zmiany modułu jest dużo prostsza i tańsza.
Kupując Maxxisa zwróć uwagę którą grupę rozmiarową XTR CAM będzisz miał czy #2 czy #3 - jest to istotne gdyż każda ma inny zakres regulacji.