Autor Wątek: Pierwszy łuk bloczkowy  (Przeczytany 4559 razy)

wojtekimbier

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Pierwszy łuk bloczkowy
« dnia: Sierpień 17, 2010, 03:09:24 pm »
Witam . Mam zamiar kupić bloczkowy łuk druid razem z zestawem . http://allegro.pl/item1191934398_luk_druid_jade_camo_kolczan_strzaly.html
To mój pierwszy łuk poza drewnianym 115 centymetrowym łukiem tradycyjnym o sile niaciągu 3 kg i długości naciągu max. 55 cm . Kupiłem ten łuk 2 lata temu na wyjeździe (wiec nie miałem skad wziąć informacji czy bedzie dla mnie dobry) a miałem wtedy 9 i pół roku . Nauczyłem sie strzelać ale jest za słaby i strzelam nim na max 45 m (celując poziomo 20m). Potrzebuje lepszego łuku dlatego zdecydowałem się na ten model druid . Jakby co rodzice nie kupią mi drugiego wiec chce was zapytać czy ten łuk i wszystkie rzeczy w zestawie będą dla mnie odpowiednie . Mam nie całe 12 lat 150 cm wzrostu u mnie wygodna długość naciągu to 60-70 cm ale chce żeby ten łuk posłużył mi pare lat .

wojtekimbier

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2010, 03:10:33 pm »
Jak ktoś zna jakiś inny lepszy zestaw to prosze zamieszczać linki i zdjecia  tak w granicach 250 zł i żeby nie trzeba było nic dokupywać oddzielnie
« Ostatnia zmiana: Sierpień 17, 2010, 06:00:15 pm wysłana przez wojtekimbier »

Snickers_tkd

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 18, 2010, 02:02:39 pm »
Witam . Na poczatek mam pewna uwage do Ciebie - powinienes najpierw poszukac na forum tematu , ktory Cie interesuje a dopiero pozniej , nie znajdujac takowego , doklejac kolejny juz temat z serii .............
Co do luku ktory zaprezentowales powiedziec moge tyle , ze jest to kolejny z tandetnych luczkow , ktore nie przedstawiaja soba zadnej jakosci , a wrecz moga stanowic zagrozenie dla uzytkownika .
Tak jak koledzy z forum w innych tego typu tematach polecam zawitanie do jakiegos sklepu luczniczego - nie mylic z militarnymi gdzie czesto tandetne luczki sa sprzedawane a sprzedawca ma o lucznictwie takie samo pojecie jak XVI wieczny chlop o nanotechnologii ^^ .
Pamietaj ze luk bloczkowy jest zakupem dosc drogim zarowno przy zakupie jak i w dalszej eksploatacji , moze zatem warto pomyslec o luku klasycznym by sprawdzic czy lucznictwo nie znudzi ci sie wraz z koncem wakacji lub zauroczenia jakims tam filmem " robin hood " itp.......
Przy okazji nie narazisz rodzicow na koszty a za sene tego druida juz spokojnie wyszarpiesz jakiegos fajnego klasyka :)
Bear Lights out - 31 " 62 #
AAE cavalier
Cobra DRM 5 pin
Easton X7 2315

wojtekimbier

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 18, 2010, 06:24:45 pm »
wiesz ten łuk ma gwarancje 12 miesiecy jak ma wade to go odeśle jak taki model to albo sie zepsuje od razu - po paru tygodniach albo wytrzyma paredziesiąt miesiecy mnie chodziło o to żeby był tani bo w wieku 16 lat na pewno z niego wyrosne i bede szukał znowu czegoś taniego albo już porządnego łuku za 1000 - 4000 złotych bo ten już bede mógł używać długo

wojtekimbier

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 18, 2010, 06:27:39 pm »
a poza tym tu sa 22 strony w tej kategorii i to głównie "czy cobra jest dobra"  ,"bear attack" albo  "szukam łuku tak w granicach 3 000 złotych" to niby mam to wszystko przeczytać żeby znaleźć 1 stronke co na niej i tak nic może nie byc?

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2010, 06:42:36 pm »
wiesz ten łuk ma gwarancje 12 miesiecy jak ma wade to go odeśle jak taki model to albo sie zepsuje od razu - po paru tygodniach albo wytrzyma paredziesiąt miesiecy mnie chodziło o to żeby był tani bo w wieku 16 lat na pewno z niego wyrosne i bede szukał znowu czegoś taniego albo już porządnego łuku za 1000 - 4000 złotych bo ten już bede mógł używać długo
Skoro już sam sobie odpowiedziałeś na swoje pytanie to nie śmieć więcej.

N

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 18, 2010, 06:43:38 pm »
a poza tym tu sa 22 strony w tej kategorii i to głównie "czy cobra jest dobra"  ,"bear attack" albo  "szukam łuku tak w granicach 3 000 złotych" to niby mam to wszystko przeczytać żeby znaleźć 1 stronke co na niej i tak nic może nie byc?

Tak właśnie POWINIENEŚ to WSZYSTKO przeczytać a najlepiej skorzystać z "popularnej" opcji szukaj... by nie zaśmiecać forum niepotrzebnymi nikomu postami...

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 19, 2010, 08:23:36 am »
Witam serdecznie

POWINIENEŚ ale nie oznacza to, że MUSISZ.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 19, 2010, 11:20:39 am »
POWINIENEŚ ale nie oznacza to, że MUSISZ.
Oczywiście, że nie musi nic czytać. A my nie musimy mu odpowiadać na pytania...

Zamiast czepiać się słówek mam dla Ciebie propozycję - zamiast pisać "to nie jest właściwy wątek/dział, więc napiszę do moderatora...." zacznij odpisywać na każde, zadane po raz n-ty pytanie o "łuk z allegro", "cobra" i tak dalej. Myślę, że wtedy nas zrozumiesz.

matrix

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 282
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 19, 2010, 08:07:52 pm »
Dorzucę swoje trzy grosze...
Jeśli chcesz kupić łuk wojtekimbier  w granicy 250zł to ja mam do sprzedania Cobrę w bardzo dobrym stanie.
Alę jak masz 12 lat to chyba cobra będzie dla ciebie za twarda i nie dasz rady jej naciągnąć.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 19, 2010, 08:14:06 pm wysłana przez matrix »
Łuk-  Bowtech RPM 73,2# 28''
Celownik- Viper Predator Micro Realtree 5 pin
Podstawka- Quad HDX
Strzały- Axis N-Fuse 300 26,2''
Stabilizator- Latarka Nitecore CG6 Green
Spust- T.R.U Ball Hornet
Dalmierz- Bushnell Tour V2
Camera Shot Track HD