Autor Wątek: którą ręką i jak?  (Przeczytany 7814 razy)

wojtekimbier

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
którą ręką i jak?
« dnia: Sierpień 17, 2010, 01:20:58 pm »
Witam . Jestem nowy na tym forum (pozdro dla wszystkich) i mam pare pytań co do techniki strzelania . Dwa lata temu kupiłem na wyjeździe 115 cm-owy drewniany łuk prosty bez akcesoriów o długości naciągu 65 cm i sie naciągu 7 lbs (wiem że mało ale miałem wtedy 9 i pól roku) . Jestem prawo ręczny - mam więc i rawe dominujące oko . Trzymam łuk w lewej ręce bo już troche w necie poszperałem ale nie moge znaleźć paru istotnych szczegółów :
1. Strzałe mam po prawej stronie łuku (nie wiem czy dobrze).
2. Nie wiem jak trzymać strzałe czy czubkiem palca wskazującego i kciukiem (tak ma sie pięść) czy trzymać ją pomiędzy palcem wskazującym i środkowym . Różnica polega na tym że tym pierwszym sposobem trzymam strzałe która ciągnie do tyłu cięciwę a drugim sposobem naciągam cięciwę palcami a strzała jest pomiędzy nimi.

wojtekimbier

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: którą ręką i jak?
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 17, 2010, 01:46:09 pm »
Może sie wam wydawać dziwne że strzelam od dwóch lat i zadaje takie pytania ale uczyłem się strzelać praiwe jak pierwsi ludzie co łuk wynaleźli . Neta mam od paru tygodni w szkole nikt sie nie zna znajomi starych nikogo nie znają ksążek o łucznictwie nie mam i ogólnie coś potrafie bo kombinowałem i ćwiczyłem ale teraz chce troche ruszyć naprzód mam już na celowniku łuk  dobrałem parametry itp. ale potrzebuje rad co do techniki .


Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: którą ręką i jak?
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 07, 2011, 08:37:15 pm »


Zobacz profil Email Prywatna wiadomość (Offline)    
   
Odp: którą ręką i jak?
? Odpowiedz #1 : Sierpień 17, 2010, 01:46:09 ?    Odpowiedz cytując
Może sie wam wydawać dziwne że strzelam od dwóch lat i zadaje takie pytania ale uczyłem się strzelać praiwe jak pierwsi ludzie co łuk wynaleźli . Neta mam od paru tygodni w szkole nikt sie nie zna znajomi starych nikogo nie znają ksążek o łucznictwie nie mam i ogólnie coś potrafie bo kombinowałem i ćwiczyłem ale teraz chce troche ruszyć naprzód mam już na celowniku łuk  dobrałem parametry itp. ale potrzebuje rad co do techniki .               Nic się nie czaj  ja strzelam od 3lat a zacząłem pisać od tygodnia tyle że strzelam z bloczka  od dwóch i wszystko co umiem jest czysto moje teraz szukam tu potwierdzeń swojego myślenia  A wyników tęż się nie wstydzę  bo dychy dziurawie
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc

mati

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: którą ręką i jak?
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 19, 2011, 09:51:00 pm »
Siema, ;)
Strzały masz z dobrej strony (powinny być po prawej stronie majdanu). Co do napinania cięciwy jeśli strzelasz z zekiera ( oczywiście naciągasz prawą ręką ponieważ jesteś praworęczny) zgiętym wskazującym palcem przytrzymujesz strzałę żeby ci nie spadła z cięciwy. Jeżeli naciągasz palcami (patrz łuk klasyczny) nie jestem pewien jak to powinno wyglądać bo śą rurzne techniki i pamiętaj, że rękę cięciwną ciągniesz do ucha ( to tak na marginesie).
Powodzenia :D