Autor Wątek: cięcie promieni a/c  (Przeczytany 4742 razy)

@(o.o)@

  • Gość
Odp: cięcie promieni a/c
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 28, 2010, 09:18:33 pm »
Aj tam zaraz śmiać. Chodzi przecież o to żeby działało. Niestety nie mogę sobie wyobrazić jak to wygląda w praktyce.

A tak przy okazji- znalazłem taka piłę:
http://cgi.ebay.pl/Apple-Archery-Pro-Arrow-Saw-Lowest-Price-on-Internet-/370427382878?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item563f314c5e

Zachęcająca cena.
Jak tutaj tego nie zobaczysz to ja się poddaję...

Obecnie robione zasilacze impulsowe dość dobrze radzą sobie z pracą w szerokim zakresie napięć - 100...230V oraz częstotliwości - 50...60Hz.
Jeżeli rozwiązanie jest na 110V i bez zasilacza impulsowego to wtedy trzeba zastosować transformator obniżający napięcie.

aro1569 - Arkadiusz Kania

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 249
Odp: cięcie promieni a/c
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 28, 2010, 10:10:04 pm »
Kiedys próbowalem na szybko skracac promien piłka do metalu. Wyszlo dobrze tylko celem wyrownania scianek musialem posluzyc sie pilniczkiem. Dziala.
Bowtech Invasion CPX 70#, Mathews Drenalin 70#,
TR Micro Alpha v5, Sure- Loc QC,
Ripcord Code Red, Mathews HD II,
Cartel Midas Max ,
Octane 11'' , Bee stinger pro hunter max 8"
CE Maxima 250

mariusz_wroblewski

  • Gość
Odp: cięcie promieni a/c
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 11, 2010, 01:34:23 pm »
Nie tnijcie strzał piłką ani brzeszczotem! Rozkleja się wtedy karbon od aluminium!
Najlepszym rozwiązaniem jest sposób przedstawiony wyżej z Dremelkiem. Najważniejsze jest to aby obracać strzała podczas docinania aby krawędź była cięta pod wszystkimi kątami działania siły - wtedy nie strzępi się w jedną stronę.

Swego czasu cięliśmy strzały aluminiowe na obozie... za pomocą 5 gwoździ i pilnika trójkątnego, wbitego w... kant łóżka. Też się da i też jest dobrze (obracanie), ale do carbonów nie polecam.

No, i pamiętajcie żeby od wewnątrz krawędź rurki wyszlifować.