Autor Wątek: Odpowiednia grubość materiału.  (Przeczytany 3056 razy)

mercy275

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odpowiednia grubość materiału.
« dnia: Lipiec 06, 2010, 02:54:09 pm »
Witajcie! Mam za sobą szereg wykonanych prymitywnych łuków, które chociaż strzelają i są jak na łuki prymitywne przyzwoitej celności, to stoję przed zamiarem wykonania pierwszego łuku prostego z dębiny.
Otóż jestem w posiadaniu dębowego pnia o średnicy około 20cm i długości 2m 10cm i zamierzam wykonać z niego odpowiedni surowiec na łuk. W tym celu muszę tylko udać się do tartaku i... no i właśnie - jakiej grubości powinny być deski z tegoż pnia (przy założeniu, że pierwszy łuk [tamtych prymitywów z leszczyny nie uznaję] może zostać wykonany przy dużym zużyciu materiałów)?

N

  • Gość
Odp: Odpowiednia grubość materiału.
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 06, 2010, 04:32:11 pm »
Cześć

Skontaktuj się z zarejestrowanym tutaj użytkownikiem lukaszn albo i zerknij na to forum...

http://www.forum.arcus-lucznictwo.pl/


mercy275

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: Odpowiednia grubość materiału.
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 06, 2010, 04:42:27 pm »
Dziękuję, mam nadzieję, że ktoś odpowie, bo to pytanie rzeczywiście jest nietypowe.

lukaszn

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 75
Odp: Odpowiednia grubość materiału.
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 07, 2010, 12:46:29 am »
sugerowałbym nie udawac się do tartaku tylko samemu rozszczepić belkę i pozyskać szczapy z pierwszym słojem na grzbiet.Jesli chcesz ciąc w tartaku i robic z twardzieli dębu to musisz dzialać w poprzecznym układzie słoi do grzbietu , grubośc deski ok 4 cm bedzie dobra .Wszystko to juz był opisywane wielokrotnie na forum arcus , tam na pewno znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania