Autor Wątek: Pytanie o umiejscowienie strzały  (Przeczytany 7792 razy)

helix

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 50
Pytanie o umiejscowienie strzały
« dnia: Czerwiec 21, 2010, 09:15:17 pm »
Mam pytanie - jeśli moje lewe (dla mnie) oko jest dominujące a jestem praworęczny to czy podstawka pod strzałę powinna być umiejscowiona też z lewej strony? Pytam bo kolega mi mówił (który się ""zna na łucznictwie"") że z prawej strony ma być...  A mówił mi to rok temu kiedy nie miałem jeszcze internetu (były trudności z podłączeniem)  Czyli o to mi chodzi - jestem praworęczny czyli - łuk trzymam lewą ręką a cięciwę napinam prawą, strzałę mam po lewej i celuję lewym okiem (z lipkiem)?  A i jeszcze jedno - jeśli dotychczas strzelałem z luk 15funtowego to lepiej kupić  24 czy 26 funtowy? Samick Polaris ;) ???

A i jaki parametr strzały będzie odpowiedni to tych twardości ? Bo szukałem na forum i mniej - więcej wiem o co w tym chodzi ale niewiem jak dobrać...

http://www.luksport.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=1043&category_id=84&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=31
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2010, 10:07:21 pm wysłana przez helix »

helix

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 50
Odp: Pytanie o umiejscowienie strzały
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 21, 2010, 10:12:11 pm »
Dzięki za odp. Ale jednak wolałbym wypowiedź bardziej doświadczonego np. N czy nasz Admin Cypher ;)

bowx

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Pytanie o umiejscowienie strzały
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 21, 2010, 10:17:25 pm »
No to już nie ma odpowiedzi. Skasowałem. Miłego wykręcania kręgów szyjnych życzę oraz owocnego szukania strzał wystrzelonych w krzaki za tarczą! 8)

A tak z czystej ciekawości - skąd masz informacje, że wymienieni przez ciebie ludzie mają konflikt lateralizacji oka i ręki? Czysta logika:

1. jezeli nie masz takich informacji, to nie masz podstaw zakładać, że ich doświadczenie w tej sprawie jest większe.
2. jeżeli nie mają takiego konfliktu - to ich doświadczenie w tej sprawie jest zerowe, czyli nawet mniejsze, niż osoby z konfliktem, która strzeliła z łuku tylko jeden jedyny raz w życiu.

Ale to już tylko twój problem 8)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2010, 11:21:31 pm wysłana przez bowx »

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Pytanie o umiejscowienie strzały
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 21, 2010, 10:18:11 pm »
Taki temat był już poruszany wpisz po prostu w wyszukiwarkę "oko dominujące"

N

  • Gość
Odp: Pytanie o umiejscowienie strzały
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 22, 2010, 04:22:09 pm »
Tak jak napisał Adam- skorzystaj z wyszukiwarki, bo był już chyba nawet nie jeden a kilka wątków na ten temat.

Ale w skrócie powiem Ci tylko, że łatwiej jest zmienić łuk praworęczny na leworęczny(z półką po prawej stronie-pod tym względem bardziej uniwersalne są łuki o majdanie symetrycznym), niż zmusić prawe oko do "pokonania" dominującego lewego ;)

Dominujące oko i ręka muszą być "po tej samej stronie barykady" ;) inaczej nic z tego nie będzie...

Powodzenia
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2010, 04:49:38 pm wysłana przez N »

helix

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 50
Odp: Pytanie o umiejscowienie strzały
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 22, 2010, 04:27:49 pm »
Tylko że ja próbowałem strzelania z lewej ręki z mojego starego łuku i nie da rady :-\ Ale jak próbowałem celować z lewego oka trzymając łuk w prawej ręce to dość dobrze mi szło... Niewiem jak to możliwe  :o         Czekam jeszcze na odp dotyczącą - "jaki parametr strzały będzie odpowiedni to twardości łuku 22 funtowego? Bo szukałem na forum i mniej - więcej wiem o co w tym chodzi ale nie wiem jak dobrać...

http://www.luksport.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=1043&category_id=84&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=31
" ??? ???

Bo otrzymaniu odp mam zamiar zakupić łuk (razem z lipkiem no i oczywiście trzema strzalami 8))

N

  • Gość
Odp: Pytanie o umiejscowienie strzały
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 22, 2010, 04:59:59 pm »
Tylko że ja próbowałem strzelania z lewej ręki z mojego starego łuku i nie da rady :-\
Twoja lewa ręka(a właściwie cała lewa strona) sama się nie wzmocni ;)

Ale jak próbowałem celować z lewego oka trzymając łuk w prawej ręce to dość dobrze mi szło... Niewiem jak to możliwe  :o        
Bo wtedy zrobiłeś tak jak napisałem w poprzednim poście-lewe oko dominujące i lewa ręka cięciwna ;) tylko że wtedy półka Twojego Polarisa musiałaby być po prawej stronie...słowem łuk leworęczny
W tym momencie nie jestem pewien czy rozumiesz do końca to o czym piszesz- bo sam sobie zaprzeczyłeś :)

Czekam jeszcze na odp dotyczącą - "jaki parametr strzały będzie odpowiedni to twardości łuku 22 funtowego? Bo szukałem na forum i mniej - więcej wiem o co w tym chodzi ale nie wiem jak dobrać...

hmmm...no to jak wiesz o co chodzi to w czym problem ?
Zdaje się że to Ty pytałeś niedawno o dobór długości łuku i strzał czyż nie ? ;)

wystarczy że tamte dane podstawisz do tego selektora
http://www.beman.com/products/shaft-selector

i problem rozwiązany ;)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2010, 05:29:37 pm wysłana przez N »

helix

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 50
Odp: Pytanie o umiejscowienie strzały
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2010, 06:15:03 pm »
Łooo co ja napisałem - łuk trzymałem lewą ręką a prawa była cięciwna :-X Pomyliły mi się.

lucznikruda

  • Gość
Odp: Pytanie o umiejscowienie strzały
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 22, 2010, 09:26:30 pm »
Jedyny poprawny sposób na rozwiązanie twojego problemu (jeżeli nie chcesz strzelać z leworęcznego łuku) to celować prawym okiem ale lewe oko ma być zamknięte lub zasłonięte.

helix

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 50
Odp: Pytanie o umiejscowienie strzały
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 22, 2010, 09:43:36 pm »
Acha :) W takim razie sprawię sobie taką klapkę na oko jak używa się za zawodach strzeleckich (z pistoletu). A i jeszcze jakieś porady przed kupnem (już dużo czytałem)? Dziś lub jutro zamawiam ;)
A i tak z ciekawości - czemu służy strzelanie z otwartej ręki ???
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2010, 09:45:47 pm wysłana przez helix »

helix

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 50
Odp: Pytanie o umiejscowienie strzały
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 28, 2010, 09:11:27 pm »
No i łuk doszedł :) I się okazało że po kilku próbach mogę używać prawego oka ;D
Tylko mam jeszcze jedno zapytanie - na 10m używam celownika ustawionego na zero i dość dobrze idzie, ale jeszcze jest wzwyż kilka miar i 3 w dół od zera - może ktoś powiedzieć lub dać linka jak ustawić celownik np. na 15, 20 itp m?

N

  • Gość
Odp: Pytanie o umiejscowienie strzały
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 28, 2010, 09:17:07 pm »
...wraz ze wzrostem odległości od celu, musisz obniżać szpilkę celownika(im bliżej-odwrotnie)...a o ile, to już musisz SAM eksperymentalnie ustalić...   ;) to samo w przypadku poprawek bocznych(zasada "podążaj za błędem")
Ale zanim zaczniesz strzelać z celownikiem, dobrze opanuj technikę by nie rozrzucać się po całej macie...w przeciwnym razie "priceł" ;) do niczego Ci się nie przyda...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2010, 10:35:11 pm wysłana przez N »

helix

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 50
Odp: Pytanie o umiejscowienie strzały
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 29, 2010, 09:21:49 am »
No to oczywiste ;D Wczoraj to ja z tatą do lasu pojechałem postrzelać (wypróbować) ale komarów miliony - nie można wytrzymać :'( Chyba będzie trzeba znaleźć sobie jakieś pomieszczenie do strzelania czy cuś.

Robson

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 720
Odp: Pytanie o umiejscowienie strzały
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 08, 2011, 10:58:39 pm »
Albo jakąś dobrą maść    przeciw tym owadom
Hoyt Pro Elite  XT 3000 ,carter chocolate,,, , superlite acc