Autor Wątek: Kupno łuku  (Przeczytany 19539 razy)

Hassar

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Kupno łuku
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 13, 2010, 10:45:00 pm »
Ok dzięki to sobie taki sznureczek muszę zrobić ;D dzisiaj zrobiłem po swojemu stanąłem na majdan i jednocześnie podniosłem ramiona a brat zdjął cięciwę. Operacja przeprowadzona w ten sposób to wielki grzech? Bo tym sposobem co jest na filmiku bez użycia linki nie daję rady.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2010, 10:54:04 pm wysłana przez Hassar »

wojtekimbier

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: Kupno łuku
« Odpowiedź #31 dnia: Sierpień 17, 2010, 02:43:38 pm »
wiecie nie warto pytac czy 29 to nie za duze moze lepsze 28 jesli nie sa za male to ok a 2,5 centymetra nie robi roznicy lepiej to niz kupic w ogole zle strzaly i bierzcie tez pod uwage wage gietkosc i lotki bo to wazne czy dobra strzala na male czy duze dystanse zebyscie potem nei powiedzieli ze z bliska wam idzie a z daleka nie bo to zniecheca do turniejow np. na 70 metrow

BokkenSword69

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kupno łuku
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 15, 2010, 03:18:43 pm »
Witam ! w dzieciństwie biegałem z łukiem po podwórku i strzelałem do czego się dało, jak na swoje czasy i wiek, łuk miałem całkiem całkiem, choć i tak wstyd mówić. Postanowiłem właśnie kupić sobie łuk, lecz mój budżet jest ograniczony do 200zł. Chciałbym za te cenę kupić łuk który sprawi mi satysfakcję, ale żebym też za miesiąc nie marudził że potrzebuję czegoś lepszego. Wybór zawęziłem już do dwóch łuków:
http://allegro.pl/luk-eraser-carbon-zestaw-gratisow-i1302700340.html

http://allegro.pl/luk-jesionowy-i1314604576.html

Preferuję zwykły drewniany łuk, lecz ten jest dziwnie tani. Moją uwagę skupił sporą
siłą naciągu, i nie wiem co robić. Trochę się go boję. Podejrzewam, że obydwa łuki sa godne wyśmiania, ale proszę o dobrą przyjacielską radę. który łuk powinien wybrać taki nowicjusz jak ja ?

krzychu4P

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 93
Odp: Kupno łuku
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 15, 2010, 03:39:30 pm »
Witaj,
jeżeli kasy brak to wydaj ją chociaż z pożytkiem.
Proponuję Dianę - chociaz i tak 200 pln to trochę za mało.
Poniżej tej ceny to wyroby  ;)  łukopodobne.
Poniżej masz linki do dobrych sklepów łuczniczych - zadzwoń, zapytaj i zakup.

http://www.luksport.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=524&category_id=127&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=31

albo

http://www.centrum-lucznicze.pl/index.php?centrum=oferta&id_kategoria=23&id_podkategoria=71&show_podkategoria

życzę sukcesów

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Kupno łuku
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 15, 2010, 04:36:30 pm »
[...]Postanowiłem właśnie kupić sobie łuk, lecz mój budżet jest ograniczony do 200zł. Chciałbym za te cenę kupić łuk który sprawi mi satysfakcję, ale żebym też za miesiąc nie marudził że potrzebuję czegoś lepszego.
[...]
Nie jestem przekonany, że taki eraser by Ci w ogóle miesiąc wytrzymał.
Do 200pln możesz rozejrzeć się za łukami tradycyjnymi (nie montuje się do nich drogiego osprzętu, jak w klasykach czy bloczkach).

Na początek siła naciągu łuku - coś około 35...40 funtów.

Dobre łuki robi Adam Bisok:

http://www.centrum-lucznicze.pl/index.php?centrum=oferta&id_kategoria=23&id_podkategoria=71&show_podkategoria

BokkenSword69

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kupno łuku
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 15, 2010, 09:21:55 pm »
Zatem łuki które preferuję to tradycyjne^^ dzięki choćby za to^^ no i za dobrą radę, myślę że Diana mnie zadowoli. Potrzebowałem nabrac takiej pewności, bo trochę sie bałem kupić taki łuk. Myślałem ze taki sklep, sprzedający np tego Erasera jest wiarygodniejszy. Dzięki za wyprowadzenie mnie z błędu^^

Halt

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Kupno łuku
« Odpowiedź #36 dnia: Styczeń 11, 2011, 06:45:30 pm »
Witam serdecznie wszystkich jako że to mój pierwszy post. Przepraszam że bawię się w archeologa ale temat wydawał mi się odpowiedni do poruszenia mojego problemu. Mianowicie, zamierzam kupić swój pierwszy łuk. Mój wybór padł na łuk Samick SKB 50. Czy to dobry łuk dla początkującego? Jestem otwaty na propozycje. Mój budżet wynosi ok. 400 zł. To sprawa nr 1. Spawa numer 2 : parametry. Jakoś nie mogę tego rozkminić. Tu głównie liczę na waszą pomoc, ponieważ w mojej okolicy (tarnów) nie ma sklepów łuczniczych przez co nie mogę sprawdzić np. czy dobrze strzela mi się z łuku o danym naciągu. Tak więc nie wiem jakie parametry mam wybrać do rzeczonego Samicka. Mam 13 lat, 168 cm wzrostu, ważę ok. 50 kg. Ćwiczę szermierkę (szpadę) i ( niestety dopiero nie dawno) wpadłem na skądinąd genialny pomysł czyli codzienna praktyka robienia pompek. Jestem całkiem 'skołowaciały' i nie wiem co robić więc bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję- Halt
Ale się rozpisałem! (w każdym bądż razie tak to wygląda na urządzeniu z którego piszę ;))
łuk- 15kg Łuk fantasy z Camelot-u
Pozdrowienia dla wszystkich!

Halt

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Kupno łuku
« Odpowiedź #37 dnia: Styczeń 11, 2011, 06:45:59 pm »
Witam serdecznie wszystkich jako że to mój pierwszy post. Przepraszam że bawię się w archeologa ale temat wydawał mi się odpowiedni do poruszenia mojego problemu. Mianowicie, zamierzam kupić swój pierwszy łuk. Mój wybór padł na łuk Samick SKB 50. Czy to dobry łuk dla początkującego? Jestem otwaty na propozycje. Mój budżet wynosi ok. 400 zł. To sprawa nr 1. Spawa numer 2 : parametry. Jakoś nie mogę tego rozkminić. Tu głównie liczę na waszą pomoc, ponieważ w mojej okolicy (tarnów) nie ma sklepów łuczniczych przez co nie mogę sprawdzić np. czy dobrze strzela mi się z łuku o danym naciągu. Tak więc nie wiem jakie parametry mam wybrać do rzeczonego Samicka. Mam 13 lat, 168 cm wzrostu, ważę ok. 50 kg. Ćwiczę szermierkę (szpadę) i ( niestety dopiero nie dawno) wpadłem na skądinąd genialny pomysł czyli codzienna praktyka robienia pompek. Jestem całkiem 'skołowaciały' i nie wiem co robić więc bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję- Halt
Ale się rozpisałem! (w każdym bądż razie tak to wygląda na urządzeniu z którego piszę ;))
łuk- 15kg Łuk fantasy z Camelot-u
Pozdrowienia dla wszystkich!

N

  • Gość
Odp: Kupno łuku
« Odpowiedź #38 dnia: Styczeń 11, 2011, 07:12:34 pm »
Witaj

SKB to łuk tradycyjny a nie klasyczny(wybacz ale nie mam ochoty kolejny raz tłumaczyć dlaczego); bardzo dobry,stosunkowo dobrze wybaczający błędy sprzęt dla osób początkujących choć nie tylko;

Użyj opcji szukaj a na pewno "coś" na jego temat tutaj znajdziesz
a jeśli to zbyt mało to jeszcze TUTAJ

Ok. 400 złotych niestety Ci na niego nie wystarczy
http://www.sklepluczniczy.pl/803-luki-wschodnie...

Poza tym oprócz łuku potrzebne jeszcze będą strzały...

Jeśli szukasz czegoś odrobinę tańszego, to bardzo dobre są także łuki Adama Bisoka...albo już bardziej sportowy Samick Polaris(koszt plus minus 300 pln)
 
Ale skoro się zdecydowałeś, masz 13 lat a ten łuk ma być Twoim pierwszym to kup najsłabszy jego wariant(30#)-nie zrobisz sobie krzywdy(albo raczej on Tobie jej nie zrobi) a nauka podstaw będzie dużo prostsza i przyjemniejsza...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2011, 07:28:41 pm wysłana przez N »

Halt

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Kupno łuku
« Odpowiedź #39 dnia: Styczeń 11, 2011, 08:37:14 pm »
Przepraszam bardzo za moją ignorancję ale jak już wspomniałem jestem całkiem zielony. Przepraszam również za wprowadzenie w błąd- mam ponad 400 zł a SKB z tego co widziałem kosztuje 430 zł. Moje pytanie pojawia się tu - jakie strzały? Dziękuję bardzo za wszystkie udzielone mi informacje. Mam jeszcze 2 pytania:
I. Czy łuk o sile 35# nie będzie za mocny?
II. Co ja to... acha. Czy kupić ten łuk czy bardziej opłaca się zebrać jeszcze trochę i kupić coś jeszcze lepszego? Jeszcze raz wielkie dzięki!
łuk- 15kg Łuk fantasy z Camelot-u
Pozdrowienia dla wszystkich!

N

  • Gość
Odp: Kupno łuku
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 11, 2011, 08:54:30 pm »
Kolego nie przepraszaj, tylko czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj...nie bój się szukać interesujących Cię informacji, bądź dociekliwy,wytrwały i...cierpliwy(co także nie wyklucza samodzielności)...każdy na początku tej drogi był "zielony"-tylko od Ciebie zależy czy się rozwiniesz...czy też nie...

W kwestii siły naciągu ciężko jest doradzać-zwłaszcza tak młodej osobie jak Ty...pamiętaj że wciąż jeszcze rośniesz...i o urazy bardzo łatwo...a po co Ci to ?
Nie znam Cię ani nie wiem jakie masz możliwości-chociaż to i tak bez znaczenia- bo odpowiednie "łucznicze" mięśnie musisz dopiero wytrenować-na Twoim miejscu pozostałbym jednak przy 30# ale i tak zrobisz jak zechcesz...

Co do doboru strzał(choć nie tylko) to zrób tak jak napisałem w poprzednim poście-skorzystaj z albo z podanych linków albo...

II. Co ja to... acha. Czy kupić ten łuk czy bardziej opłaca się zebrać jeszcze trochę i kupić coś jeszcze lepszego?
to trochę zbyt ogólne pytanie...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2011, 08:56:50 pm wysłana przez N »

Halt

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Kupno łuku
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 11, 2011, 09:11:44 pm »
DZIĘKI WIELKIE. Mam obecnie mały problem z internetem i dostępem do komputera tak więc z czyta się na moim urządzeniu cieńko... i ma problemy z otwieraniem stron. Jeszcze raz dziękuję, na pewno skorzystam z porad ;)
łuk- 15kg Łuk fantasy z Camelot-u
Pozdrowienia dla wszystkich!