Autor Wątek: Kupno łuku  (Przeczytany 19541 razy)

SiD

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 54
Odp: Kupno łuku
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 01, 2010, 02:25:06 pm »
Dzięki
zgodnie z wyliczeniami 29"
ale chce dobrac pod kliker zeby nie były za długie
co do wiadomości prywatnych też mam z tym problem jak tam sie dostac ?
musze wchodzic na swojego posta i z tamtąd wybierac prywatne?

bodzio-Bogdan Guminski

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • www.slowianscylucznicy.fora.pl
Odp: Kupno łuku
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 01, 2010, 03:11:14 pm »
witam.
Jezeli chcesz napisac do kogos prywatną wiadomosc kliknij na jego nick i pod spodem masz wyslij wiadomosc.
Samick Vision +Ramiona Fiber 38#, Basic 32#
Turek Styrczula 35#
Samick Sage 35#


Strzaly Cedrowe
Strzaly carbonowe Stepic 500
Strzaly carbonowe Beman Flasch 630
Strzaly carbonowe Black Max Elite 500

Bowhunter

  • Gość
Odp: Kupno łuku
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 01, 2010, 07:35:45 pm »
Witam, na dniach mam zamiar zamówić łuk samick polaris, sprzęt chcę kupić w sklepie http://www.e-luk.pl/ czy to sprawdzony sklep? i tak na marginesie czy 32ibs na początek to nie za dużo?
(Mam 181 cm wzrostu ok. 65 kg wagi lat 18)
Chciałbym również zapytać czy jest ktoś w okolicy powiatu piskiego który strzela, w kilku zawsze człowiek lepiej się czuje,
pytanie głównie kieruje do Pana Bowhunter ponieważ identyfikuje się Pan herbem Pisza.
Aktualnie nie mieszkam wPiszu ale czasami tam bywam.Moim zdaniem 32lbs to za duzo, zacznij od 22 do 24lbs mzesz spokojnie 68 calowy kupic .byc moze przyjade w sierpniu do Polski (Pisza) to ci przywioze mocniejsze ramiona.

bodzio-Bogdan Guminski

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 263
    • www.slowianscylucznicy.fora.pl
Odp: Kupno łuku
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 01, 2010, 08:00:44 pm »
22 ibs to strzelaja dzieciaki u mnie w klubie  a nie chlopak 18 letni przy takim naciagu to lepiej strzala rzucac
Samick Vision +Ramiona Fiber 38#, Basic 32#
Turek Styrczula 35#
Samick Sage 35#


Strzaly Cedrowe
Strzaly carbonowe Stepic 500
Strzaly carbonowe Beman Flasch 630
Strzaly carbonowe Black Max Elite 500

Hassar

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Kupno łuku
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 01, 2010, 08:03:06 pm »
To mam jeszcze jedno pytanie słyszałem że za granicą łuki można dostać taniej chodzi o bloczkowe Hoyt może jakieś namiary na sklep dobry bym dostał?

Bowhunter

  • Gość
Odp: Kupno łuku
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 02, 2010, 06:04:33 am »
22 ibs to strzelaja dzieciaki u mnie w klubie  a nie chlopak 18 letni przy takim naciagu to lepiej strzala rzucac
U mnie tez ale rowniez dorosli. Ci ktorzy zaczynali od slabszych naciagow szybciej ucza sie poprawnej techniki. Hassar jaki sport uprawiales do tej pory?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2010, 06:15:45 am wysłana przez Bowhunter »

Hassar

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Kupno łuku
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 02, 2010, 12:24:10 pm »
Sport .... trochę biegałem ale po lasach wieczorami ubrany w struj maskujący (mam kolegę którego fascynuje kamuflaż) z braku zajęcia. ;D A po za tym uczyłem się walki na treningowe katany i takie tan inne bzdety :D

Hassar

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Kupno łuku
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 02, 2010, 12:25:47 pm »
Ale jeśli chodzi o siłę to raczej trochę mi jej brak, jestem żywy szkielet ;D

Świstak

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 229
Odp: Kupno łuku
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 03, 2010, 08:09:23 am »
Miałem przyjemność poznać gościa z Pabianic  który jest suchy jak kij od szczotki a strzela z wind fightera 60# bo lubi jak go cięciwa po paluchach gryzie:) postura nie definiuje sprzętu tak do końca

p.s-jeśli na forum są ludzie z "Pabianickiej szkoły Kyudo" proszę się ujawnić, pozdrawiam;)
Samick Woodsman 50#

N

  • Gość
Odp: Kupno łuku
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 03, 2010, 11:00:01 am »
Miałem przyjemność poznać gościa z Pabianic  który jest suchy jak kij od szczotki a strzela z wind fightera 60# bo lubi jak go cięciwa po paluchach gryzie:) postura nie definiuje sprzętu tak do końca...

Cześć

Początkujący (a zwłaszcza o posturze "kija od szczotki" ;)nie powinien w ogóle porywać się na łuki o twardości powyżej 40 funtów...bo te mogłyby go po prostu połamać...dosłownie i w przenośni...

Pzdr

PS
A łuki azjatyckie...i strzelanie na duże odległości-np. koreańskie-super...
« Ostatnia zmiana: Lipiec 03, 2010, 11:23:55 am wysłana przez N »

Hassar

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Kupno łuku
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 09, 2010, 07:24:52 pm »
Od czytania na tym forum miałem zmądrzeć a zgłupiałem ;D niech mi ktoś powie jakie strzały dobrać do polarisa 68 cali i 30 ibs. Byłbym dozgonnie wdzięczny.

Saladyn

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
Odp: Kupno łuku
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 09, 2010, 08:20:47 pm »
Nie podajesz jednego z najważniejszych parametrów - długości naciągu. Przy twoim wzroście kupiłbym strzały o dłgości 28 cali. Najlepsze na początek i najtańsze będą Beman  flash 630
Dobierając strzały używaj tego programu

http://www.beman.com/products/shaft-selector

N

  • Gość
Odp: Kupno łuku
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 09, 2010, 09:06:50 pm »
... polarisa 68 cali i 30 ibs.

Tak na marginesie :

lb albo lbs (LB albo LBS) a nie ibs...

wyjaśnienie skrótu znajdziesz po kliknięciu w odnośnik...

http://www.forumlucznicze.pl/tematy-zwi%C4%85zane-ze-sprz%C4%99tem/odp-lbs-t1154.0.html


Hassar

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Kupno łuku
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 13, 2010, 08:35:14 pm »
Dzisiaj dostałem łuk Strzela się super. Tylko mam problem z zakładaniem cięciwy i z jej zdejmowaniem gdzieś na forum chyba czytałem że złe zakładanie jej  może doprowadzić do skręcenia ramion czy coś w tym rodzaju.  Jak to robić poprawnie ???  i tak z rozłożonym łukiem paradować przez miasto..... Ludzie gapili się na mnie jak na UFO   ;D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2010, 08:45:11 pm wysłana przez Hassar »

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Kupno łuku
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 13, 2010, 09:47:03 pm »
Dzisiaj dostałem łuk Strzela się super. Tylko mam problem z zakładaniem cięciwy i z jej zdejmowaniem gdzieś na forum chyba czytałem że złe zakładanie jej  może doprowadzić do skręcenia ramion czy coś w tym rodzaju.  Jak to robić poprawnie ???  i tak z rozłożonym łukiem paradować przez miasto..... Ludzie gapili się na mnie jak na UFO   ;D
Zazdrościli Ci ;D

A tu odpowiedzi na Twoje pytanie:
http://www.youtube.com/watch?v=7iJLZTjltFc