Autor Wątek: solidny spust nadgarstowy  (Przeczytany 4754 razy)

lansky

  • Gość
solidny spust nadgarstowy
« dnia: Maj 27, 2010, 06:15:22 pm »
Mam zamiar nabyć spust nadgarstkowy , do tej pory  strzelałem z pożyczanego     
Tru-Fire Hurricane Power Strap  i spisywał się doskonale ,ale nie widzę tych spustów w naszych sklepach  co byście polecali w zamian z tego typu .

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: solidny spust nadgarstowy
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 27, 2010, 09:22:21 pm »
ja zamawiałem tru fire hurricane na sklepluczniczy.pl, dodam że spisuje sie dobrze:) o niebo lepiej niż jego poprzednik. Najlepiej zadzwoń i zapytaj, nie wiem czy nadal mają go w swojej ofercie.
pozdrawiam
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

lansky

  • Gość
Odp: solidny spust nadgarstowy
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 27, 2010, 09:56:25 pm »
Cytuj
ja zamawiałem tru fire hurricane
Tylko który model ?,
Też zamawiałem w tym sklepie , zresztą zawsze kupuję u nich ale ostatnio coś tam nie gra zamawiałem Power Strapa a otrzymałem Extreme  który niezwłocznie  odesłałem , niby nic takiego ale trochę nerwów i nadal nie mam spustu.

PK

  • Gość
Odp: solidny spust nadgarstowy
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2010, 10:09:43 pm »
Z myśliwskich nadgarstkowych - bardzo fajnym, solidnym spustem jest TruBall Tornado, aż dziwne, że jest taki tani. Ja używam go od początku przygody z łukiem, obecnie do łuku sportowego.

Jarek

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • There are two types of shot - precision and love
Odp: solidny spust nadgarstowy
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 27, 2010, 11:08:04 pm »
...fajnym, solidnym spustem jest TruBall Tornado (ciach)
Masz gdzieś linka do niego? Też jestem "w potrzebie", więc chętnie przymierzę się do tego, który polecasz  ;)
There are two types of shot. It's a precision and... love.

lansky

  • Gość
Odp: solidny spust nadgarstowy
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 28, 2010, 09:14:06 pm »
Wątpię abyś kupił ten spust w w jednym ze sklepów łuczniczych w tym kraju ,smutna rzeczywistość niby wszystko jest ale, no właśnie przypomina się tutaj pewna dewiza
Cytuj
"możesz otrzymać samochód w każdym kolorze, pod warunkiem, że będzie to kolor czarny"
;).

@(o.o)@

  • Gość
Odp: solidny spust nadgarstowy
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 28, 2010, 10:12:40 pm »
Z nieoficjalnych źródeł wiem, że chłopaki z Centrum Łuczniczego wybierają się do sporej hurtowni w przyszłym tygodniu... ;)

Jarek

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • There are two types of shot - precision and love
Odp: solidny spust nadgarstowy
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 28, 2010, 11:43:16 pm »
Wątpię abyś kupił ten spust w w jednym ze sklepów łuczniczych w tym kraju
Trudno, spróbuję za miesiąc w USA
There are two types of shot. It's a precision and... love.

lansky

  • Gość
Odp: solidny spust nadgarstowy
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 29, 2010, 04:35:45 pm »
Ja też już mam dosyć szukania spustu też myślę o kupieniu w USA ,chyba że jakaś używka na alledrogo lub nówka ale z tym to  trudno będzie , ja obstaje przy True Fire Hurricane Power Strap 51$ .

PK

  • Gość
Odp: solidny spust nadgarstowy
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 30, 2010, 08:33:20 pm »
... ja obstaje przy True Fire Hurricane...

Używam do 3D,...nie narzekam.

lansky

  • Gość
Odp: solidny spust nadgarstowy
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 30, 2010, 09:34:24 pm »
... ja obstaje przy True Fire Hurricane...

Używam do 3D,...nie narzekam.
Nie napisałeś o jaki konkretnie model chodzi , nie sugerujmy się nazwą Hurricane to tylko pewna grupa tych produktów , w której znajduje się też zwykły skośnooki szmelc .

PK

  • Gość
Odp: solidny spust nadgarstowy
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 30, 2010, 09:51:10 pm »
nie sugerujmy się nazwą Hurricane to tylko pewna grupa tych produktów , w której znajduje się też zwykły skośnooki szmelc .

...Sądziłem, że mowa o produkcie f-my True Fire  :) (100% American made)
Ja używam: True Fire Hurricane (Buckle Foldback)
Ergonomiczny. Poza strzelaniem - bardzo wygodna pozycja "foldback".
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2010, 09:56:15 pm wysłana przez PK »

lansky

  • Gość
Odp: solidny spust nadgarstowy
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 30, 2010, 10:12:24 pm »
Cytuj
Ja używam: True Fire Hurricane (Buckle Foldback)
Całkiem fajny i solidny tylko czemu tego nie ma w sklepach ,czyżby  jakieś embargo na American made wyroby. ???

PK

  • Gość
Odp: solidny spust nadgarstowy
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 30, 2010, 10:57:26 pm »
Spustów, używanych na świecie są setki... w ofercie naszych sklepów też jest ich sporo (są też spusty b. wysokiej klasy).
Ten akurat trafił do mnie z Hunter's Friend (z USA), gdzie kupiłem łuk i osprzęt z całą walizką.

Jedna moja, skromna uwaga:
wg mnie, na spuście nie wolno oszczędzać, bo to jedna z takich rzeczy do której bardzo przyzwyczaja się nasza psychofizyka - i wymienić toto później na inny model - to sprawa niełatwa.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2010, 11:08:39 pm wysłana przez PK »

@(o.o)@

  • Gość
Odp: solidny spust nadgarstowy
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 30, 2010, 11:24:22 pm »
Spustów, używanych na świecie są setki... w ofercie naszych sklepów też jest ich sporo (są też spusty b. wysokiej klasy).
Ten akurat trafił do mnie z Hunter's Friend (z USA), gdzie kupiłem łuk i osprzęt.

Jedna moja, skromna uwaga:
wg mnie, na spuście nie wolno oszczędzać, bo to jedna z takich rzeczy do której bardzo przyzwyczaja się nasza psychofizyka - i wymienić toto później na inny model - to sprawa niełatwa.

Podpisuję się pod tym obiema rękami. Łuki - gdyby była potrzeba - mógłbym sobie zmieniać bez problemu. Ale raczej nie zdecydowałbym się na zmianę spustu.

Przyznam się Wam, że niezmiernie ciekawi mnie jak się strzela ze Stanislawskiego. Jeżeli rozważałbym zmianę spustu to na pewno kolejnym byłby back tension i nie zmieniałbym go na pewno w trakcie sezonu.

Jednym z czynników jest psychofizyka o której pisze PK. Drugi to moja świadomość tego, co daje używanie takiego spustu jak back tension w nauce strzelania z łuku. I co byłem w stanie osiągnąć zwykłym, tanim nadgarstkowym spustem.

P.S. Ostatnio widziałem nawet kombinacje do spustów nadgarstkowych, gdzie trigger wykonuje się zamiast z jednolitego elementu metalowego - ze sprężynki.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2010, 11:26:28 pm wysłana przez @(o.o)@ »