Ankieta

Czy strzelanie tylko na 50m zachęci Cię do udziału w zawodach tarczowych?

tak
2 (13.3%)
nie
6 (40%)
zastanawiam się
0 (0%)
startuję juz teraz
4 (26.7%)
nie jestem bloczkowcem
3 (20%)

Głosów w sumie: 11

Głosowanie skończone: Czerwiec 16, 2010, 01:20:37 pm

Autor Wątek: czy nowe zasady tarczowego strzelania z bloczków zwiększą liczbe startujących?  (Przeczytany 4985 razy)

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Łuk bloczkowy i 50 metrów - według mnie jest to nieporozumienie.

PK

  • Gość
Łuk bloczkowy i 50 metrów - według mnie jest to nieporozumienie.

Również uważam, że ten "eksperyment" nie promuje łuku bloczkowego - jako bardziej zaawansowanego technologicznie i precyzyjniejszego.

Z tym, że o jego stosowaniu już zdecydowano...więc pozostaje ciekawość jak się to strzela w praktyce, jakie wrażenia się z tym wiążą,... i jakie to ma zalety ? Nie sądzę, by wprowadzono to wyłacznie "na złość" łucznictwu bloczkowemu  ;).
Póki co nikt się do wprowadzenia tego, w krajowych zawodach nie kwapi, więc może MMPW byłyby okazją by wyrobić sobie na ten temat zdanie ?

   

Hungry

  • Gość
pierwsze oficjalne przestrzelanie nowych tarcz odbyło się na Memoriale Nowakowskiego w Warszawie.
Z zaskoczenia organizator pozwolił ustwić celownik 3 strzałami próbnymi i potem kto strzelił żółte ten przechodził dalej. Ja nie przeszedłem :(
Wygrał kolega z Ukrainy drugi był  Witek Kijas z Żywca.

zdjęcia znajdziecie na http://www.hungry4sport.com/Relations/Show/s/126

PK

  • Gość
Więc, mam nadzieję,...że taka opcja nie zostanie uznana przez organizatorów - za poniżająco łatwą  ;) dla zawodników bloczkowych (wg mnie - wbrew pozorom nie jest...) - i będziemy mogli popróbować takiego strzelania w atmosferze zawodów.
« Ostatnia zmiana: Maj 31, 2010, 05:42:22 pm wysłana przez PK »