Autor Wątek: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)  (Przeczytany 658476 razy)

DDT

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 192
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #60 dnia: Październik 25, 2008, 01:03:23 pm »
Jeśli Tobie jest " Strasznie ... " to mnie jest jednak przykro,że wytykam błędy. >:(
??? - co przez to rozumiesz?

Zawsze możesz liczyć na czyjeś szczęki :)
Wlasnie po to jest to forum ;)
Reflex GROWLER 70#
Podstawka - QAD Ultra LD Pro Rest
Celownik - Trophy Ridge Micro Alpha V5
Peep - G5 META MAGNESIUM
Stabilizator - LimbSaver Sims S-Coil
Spust - TRUBall LOOP MASTER
Strzaly - BEMAN ICS BowHunter 400 (385gr)
oraz kołczan - Treelimb

Iras

  • Stowarzyszenie
  • Doświadczony forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 113
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 25, 2008, 06:39:57 pm »
Oto mój nabytek z Hunter's Friend   Diamond Marquis wraz z jego szczęśliwym właścicielem :D








Dodam, że nie zmieniałem długości naciągu. Wydaje mi się, że mógłbym skrócić naciąg o długość pętelki. Co o tym sądzą szanowni koledzy ???
Diamond Marquis Mathews Monster

adamc1

  • Gość
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #62 dnia: Październik 25, 2008, 06:44:11 pm »


Łopatki oparłeś o kręgosłup , przynajmniej lewą prawej jeszcze trochę brakuje , przedramię dobrze byłoby gdyby było przedłożeniem strzały czyli poreguluj długością pętli lub długością spustu ewentualnie w niewielkim stopniu długością naciągu (albo wszystkim naraz chociaż tutaj  łatwo błąd)  ale w strunę wydłużenia tak aby prawe przedramię było równoległe z przedłużeniem strzały. Lewa dłoń - jeżeli ja bardziej skręcisz w lewo będziesz mniej narażony na uderzenie cięciwy w przedramię.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2008, 06:54:28 pm wysłana przez adamc1 »

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #63 dnia: Październik 25, 2008, 10:03:18 pm »
Witam
to ja sie pochwale mathews'em Q2xl ;)


Troche z innej beczki. Poprzeglądałem Twoje zdjecia na plfoto i muszę powiedzieć, że jestem pod ogromnym wrażeniem. I mówie tu zarówno i umiejętnościach  jak i modelkac ;)

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

kissielec

  • Gość
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #64 dnia: Październik 25, 2008, 11:11:58 pm »
Żeby odwieść Was trochę od geometrycznych dyskusji nad "łucznikiem idealnym", wrzucam samochwalczo parę fotek mojego nowego sprzętu w wydaniu Field oraz Hunter:

 ;)
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2009, 12:59:29 am wysłana przez kissielec »

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #65 dnia: Październik 25, 2008, 11:17:46 pm »
WOW!

Jestem pod wrazeniem. Jak sie strzela?

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

kissielec

  • Gość
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #66 dnia: Październik 25, 2008, 11:50:28 pm »
Strzela się jakoś tak łagodnie i przyjemnie,...a przede wszystkim niewiarygodnie cicho.
Ta fotka pokazuje przypadkowe odległości w zakresie ok. 20-45m które posłużyły mi również dla sprawdzenia nowego dalmierza. Przy okazji ten dalmierz- to super sprawa w treningu, pozwala sprawdzić podjętą decyzję o ocenie odległości. Skonstruowany specjalnie dla łuczników (przykładowo strzelajac pod kątem w góre lub w dół, pokazuje nie odległość rzeczywistą, tylko taką na jaką należy nastawić celownik).


 :)
« Ostatnia zmiana: Marzec 17, 2009, 12:58:06 am wysłana przez kissielec »

adamc1

  • Gość
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #67 dnia: Październik 26, 2008, 07:05:48 pm »
Czołem Piotrze a jaki masz model tego dalmierza.
Pozdrawiam Adam

adamc1

  • Gość
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #68 dnia: Październik 26, 2008, 08:59:01 pm »
Dalmierz oblicza przyprostokątną dane wejściowe to kąt i odległość w rzeczywista do celu dane końcowe to odległość na którą należy nastawić celownik.

kobusz

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 26, 2008, 09:46:49 pm »
...hm... przyprostokątna to rzeczywista odległość od celu w poziomie ( jeśli się nie mylę )....
....czy nie inaczej nastawia się celownik celując w górę a inaczej w dół ....?
...czy nie zależy to również od toru lotu strzały, a co za tym idzie od strzały, łuku,itp ?

kissielec

  • Gość
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 26, 2008, 10:05:06 pm »
Dalmierz (NIKON Archer's Choice) ma 2 zakresy:
- do strzelania płaskiego i wtedy działa jak każdy inny, oraz
- do strzelania pod kątami (tzw. technologia ID: incline/decline) gdzie wskazuje (wyliczając z tw. Pitagorasa) jak Adam wyjaśnił niżej, odległość na którą należy mierzyć.
Przykładowo: stoimy na stoku, cel jest w dole. Pomiar zwykłym trybem pokazuje 25m do celu. Po zmierzeniu z włączonym ID, dalmierz pokazuje 23,5m i tak właśnie musimy mierzyć by trafić dokładnie w cel. Oczywiście każdy ma piny w celowniku inaczej ustawione, każdy ma inną siłę łuku i zazwyczaj inne strzały, ale chodzi tu o to by w trakcie celowania wybrać to miejsce między pinami - które odpowiada w naszym celowniku odległości 23,5m i ...pociągnąć za spust  ;D.
Sprzęt pomaga w oswojeniu się z poprawkami do ocen odległości, jakie należy uwzględniać w strzelaniach w terenie mocno pofałdowanym. Ja osobiście mam z tym jeszcze niemały kłopot.
Sprzęt jest wybitnie łuczniczy: zakres w którym wyświetla pomiar to 5-100m. Wynik podaje z dokładnością do 0,5m.
Oczywiście jak ktoś chce w yardach, to nie ma problemu, można ustawić.
http://www.binoculars.com/rangefinders/laser-rangefinders/nikonarcherschoicewithidtechnologylaserrangefinder.cfm#details

  
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2008, 10:27:01 pm wysłana przez kissielec »

kobusz

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 26, 2008, 10:33:41 pm »
...nie łapię...
... mamy rzeczywistą odległość pod kątem i kąt... ok....
....wychodzi z pitagorasa przyprostokątna ...ok.... to rzeczywista odległość od celu w poziomie ....
...TYLKO CZY ODLEGŁOŚĆ WYLICZONA W POZIOMIE TO TAKA NA JAKĄ NALEŻY USTAWIĆ CELOWNIK ?
... czyli jak będę strzelał 60 stopni w dół czy w górę nie ma to żadnego znaczenia?

...ekstremalnie...strzelam do ptaka na drzewie - wysokiej sekwoi ;D .... stoję od drzewa 10metrów.... ptak jest na wysokości 70 metrów .... i ustawiam celownik na 10 metrów???? ...
...wg. tego filmiku nikona tak właśnie jest....
« Ostatnia zmiana: Październik 26, 2008, 11:18:08 pm wysłana przez kobusz »

kissielec

  • Gość
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 26, 2008, 11:40:52 pm »
Wypróbuję to na jakimś wyższym budynku (bez strzelania oczywiście  ;D) i zobaczymy czy coś dolicza czy pokazuje po prostu odległość w poziomie.

Pioter

  • Stowarzyszenie
  • Stały bywalec
  • *
  • Wiadomości: 347
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #73 dnia: Październik 27, 2008, 08:36:08 am »
A ja sobie myślę, że jak jest łuk dobrze zgrany z łucznikiem - mam tu na myśli długość naciągu, wysokość peep-dziurki, to on - ten łucznik - nie jest w stanie przyjąć niepoprawnej postawy. Ale może się mylę.
Pozdro.
SŁ "GRYF" Szczecin. Noł chojt, noł siurlok
Piszę poprawnie po polsku

kissielec

  • Gość
Odp: Kacik chwalipiety czyli zdjecia sprzetow ;)
« Odpowiedź #74 dnia: Październik 27, 2008, 10:30:17 am »
 :)
Powiedziałbym jeszcze dosadniej: jeśli mu najwygodniej stać na głowie i strzelać nogami - i sypie dziesiatkę za dziesiątką, to wynika z tego, że ma bardzo prawidłową postawę... ;D.