Autor Wątek: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)  (Przeczytany 677941 razy)

Jorguś

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
    • Szycie Osprzętu Strzeleckiego
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1845 dnia: Październik 21, 2017, 02:47:04 pm »
Po wywrotce na rowerze miałem dwa lata przerwy w strzelaniu i sprzedałem poprzedni łuk oraz całe wyposażenie bo nie sądziłem że jeszcze kiedykolwiek uda mi się naciągnąć cięciwę. Oneida Osprey to raczej rzadkość u nas więc pokarzę to czego już nie mam.




Planowałem zakup następnej Oneidy tym razem Kestrala, niestety po zmianie właściciela firmy w USA nie ma już przedstawicielstwa i serwisu w Polsce, a to spore utrudnienie chociażby w zakupie części bo serwis jest do opanowania nawet bez prasy.
Z góry przepraszam wszystkich Kolegów że nie konsultowałem z nikim moich wyborów i zakupów, ale ja się tym będę bawił i do siebie będę miał pretensje za nietrafione zakupy. Łuk który wybrałem wszyscy znają, jest to nieprodukowany już model Bowtecha z 2014 roku, RPM 360. Od kilku dni staram się opanować nową zabawkę i jestem pod wrażeniem bo ten łuk to WARIAT i trzeba się bardzo pilnować aby z niego strzelać. A może to tylko moje odczucia po przerwie i raczej bardzo łagodnym moim zdaniem łuku jakim był Osprey






PSE Xpression. 50#
Kolimator Pollington 33
ARC Systeme Mono Rest       
W&W HMC 22
ARC Systeme Index

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1846 dnia: Październik 21, 2017, 11:49:09 pm »
Z góry przepraszam wszystkich Kolegów że nie konsultowałem z nikim moich wyborów i zakupów, ale ja się tym będę bawił i do siebie będę miał pretensje za nietrafione zakupy.

Nie gniewamy się :)

Ważne, że wróciłeś do gry i znowu możesz się cieszyć tym, co dobre!
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1847 dnia: Październik 25, 2017, 03:47:24 pm »
A ja na zimę będę się bawił w konkretne cięcie i równanie strzał oraz w poziomowanie łuku, zobaczymy co to da.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1848 dnia: Październik 25, 2017, 08:27:19 pm »
Po wywrotce na rowerze miałem dwa lata przerwy w strzelaniu i sprzedałem poprzedni łuk oraz całe wyposażenie bo nie sądziłem że jeszcze kiedykolwiek uda mi się naciągnąć cięciwę. Oneida Osprey to raczej rzadkość u nas więc pokarzę to czego już nie mam.




Planowałem zakup następnej Oneidy tym razem Kestrala, niestety po zmianie właściciela firmy w USA nie ma już przedstawicielstwa i serwisu w Polsce, a to spore utrudnienie chociażby w zakupie części bo serwis jest do opanowania nawet bez prasy.
Z góry przepraszam wszystkich Kolegów że nie konsultowałem z nikim moich wyborów i zakupów, ale ja się tym będę bawił i do siebie będę miał pretensje za nietrafione zakupy. Łuk który wybrałem wszyscy znają, jest to nieprodukowany już model Bowtecha z 2014 roku, RPM 360. Od kilku dni staram się opanować nową zabawkę i jestem pod wrażeniem bo ten łuk to WARIAT i trzeba się bardzo pilnować aby z niego strzelać. A może to tylko moje odczucia po przerwie i raczej bardzo łagodnym moim zdaniem łuku jakim był Osprey








no to teraz Andrzeju będziesz szalał na 3D nie tylko z aparatem. Powodzenia i do zobaczenia gdzieś kiedyś!!! aha samych x-ów!!!
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

Jorguś

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
    • Szycie Osprzętu Strzeleckiego
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1849 dnia: Październik 25, 2017, 09:50:37 pm »
będziesz szalał na 3D nie tylko z aparatem.

Jest taki plan, bardzo bym chciał, tylko kto będzie robił fotki?
PSE Xpression. 50#
Kolimator Pollington 33
ARC Systeme Mono Rest       
W&W HMC 22
ARC Systeme Index

MD

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 91
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1850 dnia: Październik 26, 2017, 12:10:18 am »
co to za celownik miałeś na tej Oneidzie?

Jorguś

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
    • Szycie Osprzętu Strzeleckiego
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1851 dnia: Październik 26, 2017, 09:09:37 am »
co to za celownik miałeś na tej Oneidzie?

To tak zwany kolimator, a w tym wypadku skrzyżowanie kolimatora z celownikiem optycznym. Jest to celownik zaprojektowany i dedykowany do wszystkich luków Oneidy, ale bez problemu da się go zamontować także do innych łuków. Ma w zestawie dwa komplety montaży różnej wysokości co pozwoli na zamontowanie w osi cięciwy praktycznie w każdym łuku. Stałe powiększenie x4 przybliża obraz celu, a czerwona kropka o wielkości 3 MOA z dziesięcioma stopniami jasności pozwala na precyzyjne namierzanie celu. Celownik kolimatorowy posiada mikro-regulację w płaszczyźnie poziomej i pionowej, jeden klik przesuwa punkt trafienia o 4 cm na stu metrach i odpowiednio 2 cm na pięćdziesięciu, o ile dobrze pamiętam. Przy celowaniu należy pamiętać aby kropka była zawsze w środku pola widzenia, to zapewni nam osiowe namierzanie celu i nie popełnianie tak zwanego błędu paralaksy.
Jest to idealne rozwiązanie przy wszelkich strzelaniach góra-dół gdzie poziomnica już nie daje rady. Podobnie jest w celowniku IQ, gdzie Retina informuje nas o przekoszeniu łuku, czyli nieosiowym  jego trzymaniu.
Cena tego kolimatora to około 400$
PSE Xpression. 50#
Kolimator Pollington 33
ARC Systeme Mono Rest       
W&W HMC 22
ARC Systeme Index

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1852 dnia: Październik 28, 2017, 09:29:37 am »
będziesz szalał na 3D nie tylko z aparatem.

Jest taki plan, bardzo bym chciał, tylko kto będzie robił fotki?
tym razem ja bo od dwóch lat praktycznie nie strzelam :/
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1853 dnia: Listopad 10, 2017, 10:12:04 pm »
Kolejne gadżety do ustawiania sprzętu - tym razem drobiazg do ustawiania celowników w trzech osiach prosto od Hamskea dzięki sklepluczniczy.pl :)



Z racji tego, że brakuje mi już tylko jednej rzeczy (jest w drodze) już niedługo będę mógł zaproponować Szanownym Kolegom i Koleżankom pomoc w ustawianiu łuku :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

gibber

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 955
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1854 dnia: Listopad 10, 2017, 10:20:29 pm »
3 oś jest przereklamowana, tzn. to że ustawia się ją tylko przy pełnym naciągu. Niemniej mam ta poziomnicę i używam do zestrojenia 2 osi z 1 osią w Axcelu np.
Mathews V3 31, Elite Impulse, Gillo G1, Border Hex

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1855 dnia: Listopad 11, 2017, 12:27:32 pm »
3 oś jest przereklamowana, tzn. to że ustawia się ją tylko przy pełnym naciągu. Niemniej mam ta poziomnicę i używam do zestrojenia 2 osi z 1 osią w Axcelu np.

Zobaczymy :)
Najwyżej się trochę pobawię, ale w połączeniu z pozostałymi narzędziami myślę, że mogę się czegoś nauczyć.
A dodatkowo zakupiłem i jestem w trakcie oglądania filmów szkoleniowych jednego z fajniejszych kanałów na YT - rcarchery oraz kupiłem aplikację od Apptitune - tam jest sporo fajnych informacji które ciężej znaleźć w sieci. Niby drobiazgi, ale za to ważne.
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

leopoldos

  • Gość
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1856 dnia: Listopad 13, 2017, 11:13:08 pm »
Wiem, że nie ma się czym chwalić, ale frajda ze strzelania jest ogromna. Po kilkuletniej przerwie w strzelaniu to właśnie dzięki tej zabawce przypomniałem sobie, co tak bardzo mi się podobało w tym hobby.
Widać jeszcze pewną niekonsekwencję w osprzęcie. Sprawa jest rozwojowa i powoli dojrzewam do zmiany celownika na tarczówkę ;)

W tle można przy okazji zobaczyć jakie mam doskonałe warunki do strzelania :)
PS. Widoczne w drugim planie ptactwo to nie figurki 3d...
« Ostatnia zmiana: Listopad 13, 2017, 11:21:56 pm wysłana przez leopoldos »

vellkan

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 595
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1857 dnia: Listopad 14, 2017, 08:45:17 am »
Wiem, że nie ma się czym chwalić, ale frajda ze strzelania jest ogromna. Po kilkuletniej przerwie w strzelaniu to właśnie dzięki tej zabawce przypomniałem sobie, co tak bardzo mi się podobało w tym hobby.
Widać jeszcze pewną niekonsekwencję w osprzęcie. Sprawa jest rozwojowa i powoli dojrzewam do zmiany celownika na tarczówkę ;)

Zawsze jest się czym pochwalić, jeśli tylko strzelasz :)
Mathews TRX38 50"
Shibuya CBX+ Viper 1 3/4"
Trophy Taker Spring Steel 2 Micro
BeeStinger Premium Elite + BeeStinger Sidebar Elite
Truball HBC
VAP V1 450
W wolnej chwili: Win&Win Black Wolf 44"
Były: PSE Phenom / PSE Supra / Hoyt Podium

chojnas44

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 455
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1858 dnia: Listopad 14, 2017, 08:49:47 am »
Dokładnie, zawsze masz się czym pochwalić, np tym że dołączyłeś do niedużej w naszym kraju rodziny strzelców marki Elite :D Ja dokładnie z tego łuku zaczynałem swoją przygodę, po sznurkach poznałem xD
Klasyk i bloczek, strzelam z tego co mam :D
Produkcja cięciw do bloczków i klasyków, bo to lubię ;)

leopoldos

  • Gość
Odp: Kącik chwalipięty czyli zdjęcia sprzętów ;)
« Odpowiedź #1859 dnia: Listopad 14, 2017, 08:57:59 am »
Sznurki niebawem idą do wymiany. :)