Autor Wątek: Pierwszy łuk bloczkowy.  (Przeczytany 37230 razy)

helix

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 50
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #45 dnia: Maj 17, 2010, 07:10:32 pm »
Ale jak mam sprawdzić mój naciąg jeśli nie mam tego łuku...???

N

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #46 dnia: Maj 17, 2010, 07:11:46 pm »
Ale jak mam sprawdzić mój naciąg jeśli nie mam tego łuku...???

Zmierz widoczną na filmie metodą bez łuku ;)

helix

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 50
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #47 dnia: Maj 17, 2010, 07:26:00 pm »
Mam jeszcze jedno pytanie - jak dobrać długość strzały do długości łuku?

forlorn

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 909
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #48 dnia: Maj 17, 2010, 07:46:26 pm »
chyba do długości naciągu... ja przy długości naciągu 28 cali używam strzał o długości również 28 (mierzy się od wcięcia w nasadce do końca promienia) no i do tego jeszcze dochodzi grot w moim przypadku 100 granowy. Wejdź na stronę Easton i znajdź tam shaft selector to program do doboru strzał. jeśli nie jesteś pewien jaką masz długośc naciągu to najlepiej narazie strzał nie docinaj. Pamiętaj że długośc naciągu jest elementem kluczowym ):) powodzenia
P.S. dotyczy łuku bloczkowego 8)
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2010, 07:51:27 pm wysłana przez forlorn »
Bowtech Sentinel FLX, 60# 28" RipCord
Hoyt Carbon Element G3, 60# 28" RipCord
Old Mountain 15" ILF + TRADTECH Blackmax 38#
Kinetic Novius 25" ???

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #49 dnia: Maj 17, 2010, 09:46:00 pm »
N podał Ci w zasadzie wszystko jak na tacy.
Przy pomocy obecnie posiadanego łuku zmierz sobie długość strzały - naciągnij poprawnie łuk i poproś kogoś o zaznaczenie na strzale miejsca ok. 1 cal za podstawką. Następnie podziel długość strzały w centymetrach przez 2.54 aby mieć wynik w calach (pomiaru dokonuje się jak forlorn napisał od wcięcia nasadki do początku promienia). Potem mając długość strzały dobierasz łuk:

http://www.forumlucznicze.pl/tematy-zwi%C4%85zane-ze-sprz%C4%99tem/pierwszy-%C5%82uk-bloczkowy-t1599.0.html;msg14555#msg14555

P.S. Sam widzisz, że zaczynają się schody "jak zrobić to czy tamto" i dlatego proponowaliśmy skorzystać z fachowej obsługi w którymś z wymienionych wcześniej sklepów.
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2010, 09:47:44 pm wysłana przez @(o.o)@ »

helix

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 50
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #50 dnia: Maj 18, 2010, 09:47:14 am »
Zmierzyłem długość naciągu tą metodą z filmu bez łuku - wyszło mi 26cali.
Czyli według tego co napisał N łuk powinien mieć 66cali?
A zmierzyłem moją strzałę karbonową (mam jedną - druga mi w zeszlym roku zginęła >:() i ma (razem z grotem) 31cali.

N

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #51 dnia: Maj 18, 2010, 04:13:05 pm »
Zmierzyłem długość naciągu tą metodą z filmu bez łuku - wyszło mi 26cali.
Czyli według tego co napisał N łuk powinien mieć 66cali?
A zmierzyłem moją strzałę karbonową (mam jedną - druga mi w zeszlym roku zginęła >:() i ma (razem z grotem) 31cali.

Skoro wyszło Ci 26 cali to w tej chwili:
Opowiednia długość Twojego łuku wg. prawideł PZŁucz powinna wynosić 65-66 cali(raz jeszcze powtórzę-reguła ta dotyczy wyłącznie łuków sportowych), chociaż strzały, powinny być tak jak już ostatnio wspominałem o 1-2 cali dłuższe(ze względów bezpieczeństwa)-czyli mieć 27-28 cali...
<długość mierzy się od wcięcia w nasadce do końca promienia-bez grota>

Teraz w zależności od tego jakiej twardości będziesz miał łuk będziesz mógł dobrać strzały o odpowiednim parametrze...o tym jak to zrobić i gdzie tego szukać, już nie ma sensu pisać, bo wielokrotnie ten temat tutaj poruszano.

PS
Musisz kolego wziąć pod uwagę  również to, że masz dopiero 13 lat i wciąż jeszcze rośniesz a w związku z tym(o ile się nie zniechęcisz) będziesz musiał za jakiś czas "zaktualizować" swój sprzęt...a zwłaszcza strzały...

Podejrzewam że te o długości 31 cali nigdy nie będą Ci potrzebne...chociaż mogę się mylić :)
Tak na marginesie-powstał niezły Offtop w bloczkowym dziale ;)

Pozdr
« Ostatnia zmiana: Maj 18, 2010, 04:42:49 pm wysłana przez N »