Autor Wątek: Pierwszy łuk bloczkowy.  (Przeczytany 37231 razy)

helix

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 50
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 12, 2010, 08:14:39 pm »
A co to FITA??

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 12, 2010, 08:24:22 pm »
Ogólnie rzecz biorąc to wyłącznie strzelanie do tarczy. Osobiście uważam, że bardzo ciekawa i pasjonująca dziedzina łucznictwa, jest to przecież konkurencja olimpijska. Wymaga jednak intensywnych treningów i niebywałej kondyncji fizycznej. No chyba, że zamierzasz traktować łucznictwo jako sport amatorski i miłe spędzenie wolnego czasu na świerzym powietrzu.
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

helix

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 50
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 12, 2010, 08:36:14 pm »
@helix

http://www.forumlucznicze.pl/kupi%C4%99-sprzedam-zamieni%C4%99/pse-nova-t1572.0.html

tylko nie wiem czy dasz rade szarpnąć 50-60# :)

Pozdrawiam

Jednak kupię klasyka - bloczkowe nie przypadły mi do gustu ;)
 
A co do FITA - jak to jest strzelanie do tarczy to o to mi chodzi :)
A na zawody to może jakieś szkolne (mam w mieście szkołę z naciskiem na sport i można latem postrzelać. (chodzę to innej)) czy lokalne ale nie jakieś poważniejsze.
Głównie mam zamiar strzelać amatorsko.

A inne zapytanie - czy strzały z włókna węglowego się nadadzą? Takie jak są w tym sklepie Bron.pl.
A tarczę mam taką: http://www.bron.pl/shopbron/product/LUKI-I-PROCE/Tarcze-i-maty/Mata-lucznicza-80cm-ze-stojakiem/1267  tylko większą.

Sorry za jakość posta ale się spieszyłem.

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 12, 2010, 08:45:30 pm »
Jedynie strzały z włókna węglowego, czyli karbonowe!!!

Co do tarczy to będzie dobra do klasyka, jednak nie nadaje się do łuku bloczkowego, strzały będą przelatywać na wylot.
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 12, 2010, 09:56:21 pm »
Strzelanie 3D, do makiet zwierzaków w terenie jest znacznie mniej monotonne niż tłuczenie do żółtek na tarczy. No i też wymaga kondycji.

http://www.olsztyn.ug.gov.pl/lucznictwo.php

Obejrzyj zdjęcia z zawodów - pierwszej rundy Pucharu Polski - podesłane w innym temacie przez Kombatanta:
http://picasaweb.google.pl/kombatantiela/PPOlsztynV2010#

W kwestii strzał:
- drewniane, porządne będą za drogie, a patyki odpuść
- jak strzelasz trochę i trafiasz w cel to kup karbonowe - nie pogną się tak szybko jak aluminiowe i na dłużej w rezultacie starczą
- jak nie czujesz się na siłach, to kup aluminiowe - są tanie, ale po jakimś czasie się pogną

W doborze strzały istotne są takie parametry jak:
- masa
- sztywność
- długość

Marka za wiele znaczenia nie ma... Przynajmniej nie na początku, gdzie nie są potrzebne super dokładne strzały.

mgo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 228
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 12, 2010, 10:45:47 pm »
Słusznie zauważyłeś że każdy wie, że może skorzystać z opcji szukaj - tylko po co, skoro łatwiej po raz kolejny zadać to samo pytanie i zaśmiecać forum. Jeżeli chodzi o wypychanie to bardziej nadaje sie do tego Biały Orzeł pod warunkiem że sam dokona żywota bo przecież pod ochroną on jest  :P.
Pozdrawiam (niekoniecznie serdecznie)
Witam serdecznie
quote author=mgo link=topic=1599.msg14273#msg14273 date=1273672620]
Czasami warto korzystac z wyszukiwarki, to naprawde nie boli

Szanowny Kolego. Wypchaj się z takimi poradami. Jak tylko na tyle Ciebie stać, to się nie odzywaj. Kolega ma problem i dlatego zwraca się o pomoc, której oczekuje. Z opcji szukaj każdy wiem, że może skorzystać.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
[/quote]

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 12, 2010, 11:09:48 pm »
Mgo słusznie zauważył, że jest wyszukiwarka i tam jest wszystko o tym "co kupić". W pewnym sensie jak najbardziej jest to odpowiedź na zadane pytanie.

Ja tak sobie pomyslałem, że chłopak jest młody i lubi strzelać z łuku więc pojęcie wyszukiwarka może być mu obce... Jest taki szybki, że nie nadąża sprawdzać postów przed wysłaniem ;D

White Eagle, Twoja wypowiedź porady nie zawierała tylko - w moim odczuciu - szukanie zaczepki. Wrzućcie na luz panowie, bo nie ma o co się tak spinać...

Jarek

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • There are two types of shot - precision and love
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 13, 2010, 01:38:16 am »
A znacie jakieś porządniejsze łuki za MAX 400zł A najlepiej za około 300? Bo ja na 1000zł kasy nie mam a rodzice powiedzieli że max 400zł. A uwielbiam łucznictwo i nie chce rezygnować...

W tej kwocie nie masz żadnych szans na nowy łuk dobrej firmy. I chyba nie byłby to dobry krok. Z kolei kupienie wynalazku z Chin jest najgorszym wyjściem z sytuacji. Rozważ więc zakup używanego sprzętu. Do 400 zł znajdziesz sobie naprawdę dobry sprzęt, który posłuży jeszcze wiele lat. Jak dorośniesz do nowszego, stary łuk firmowy odsprzedasz z relatywnie najmniejszą stratą. A tandeta, nawet jeśli się nie rozpadnie, trafi już tylko do śmietnika - nikt tego już nigdy nie odkupi. Być może czytałeś na Forum o PSE Nova. To doskonala propozycja na początek, ale ten łuk nie ma nic wspolnego z chińską zabawką pt. "Nova" z Allegro!

Moje cztery poprzednie łuki to także był sprzęt używany. I nie żałuję. Wraz ze wzrostem umiejętności przesiadałem się po prostu na coraz lepsze łuki. I jestem przekonany, że zakup topowego modelu już na początku nie byłby dla mnie dobrym rozwiązaniem. Łuki z górnej półki adresowane są do użytkowników doświadczonych. Nie wybaczają więc błędów, dlatego czasem łatwiej się przy nich zniechęcić do tego sportu niż czegoś nauczyć.

Wysyłkowa transakcja przez Allegro jest ryzykowna, szczególnie, jak ma to być Twój pierwszy sprzęt. Ale można kupić dobry łuk całkowicie bezpiecznie. Przede wszystkim kup produkt dobrej firmy (koledzy polecali już o Hoyt, PSE, Mathews, Bowtech, Browning... i inne). Ale nie kupuj niczego na podstawie danych, cudzych opinii czy wyglądu. Zwróć natomiast uwagę na dostępny zakres regulacji. Za kilka tygodni rozćwiczysz się i być może zechcesz zwiększyć twardość lub skorygować nieco naciąg?

Przed zakupem najlepiej umów się więc na przestrzelenie i wypróbowanie sprzętu, zwyczajnie przymierz się do niego. Sprawdź, czy dasz radę naciągnąć, czy naciąg nie jest zbyt długi lub za krótki, wreszcie, czy łuk wygodnie leży w ręce. Fajnie, gdyby ktoś mógł w tej kwestii coś doradzić. Wreszcie wybierz takiego sprzedawcę, który będzie w stanie ustawić łuk dla Ciebie i dać pierwsze wskazówki. Pomoże też w kwestii doboru strzał i reszty osprzętu. W sklepach militarnych nie licz na pomoc, bo zwykle sprzedawcy mają na ten temat podobną wiedzę, co nowicjusz poszukujący pierwszego łuku.

Więc kup sobie firmowy łuk. A potem na pewno dasz sobie radę  ;)
There are two types of shot. It's a precision and... love.

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 13, 2010, 06:22:54 am »
Jeżeli chodzi o wypychanie to bardziej nadaje sie do tego Biały Orzeł pod warunkiem że sam dokona żywota bo przecież pod ochroną on jest  :P.
Pozdrawiam (niekoniecznie serdecznie)

Polskojęzyczny drwi z Herbu (lub Godła) mojej Ojczyzny...
Tfu!

http://pl.wikipedia.org/wiki/God%C5%82o_Polski
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2010, 06:47:45 am wysłana przez jopsa »

helix

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 50
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 13, 2010, 01:14:24 pm »
Raczej nie kupię bloczkowego - spodobał mi się Samick Polaris i to bardzo. Namówiłem rodziców do wyjazd do Jaworza  - jaki jest tego sklepu adres? A i jeszcze chciałbym usłyszeć opinie innych użytkowników  o tym sklepie. ;) 

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 13, 2010, 01:18:46 pm »
Ja zamawiam u Kamila Sochy. Zawsze dobrze mi doradzał i byłem zadowolony z zakupów.
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

helix

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 50
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 13, 2010, 01:33:05 pm »
Kamila Sochy. .

Czy to właściciel sklepu??

Baila

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 13, 2010, 01:34:22 pm »
W Centrum Łuczniczym w Jaworzu znajdziesz dużo informacji osprzęcie, pomoc przy jego doborze oraz przy jego ustawieniu. Możesz sobie spróbować na miejscu co z czym się je. Polecam.
Pozdrawiam
Ewa ;D

Baila

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 13, 2010, 01:36:33 pm »
Majero, a jak tam postępy z Twoim bloczkiem?   ;D Przeczytałam Twój post o decyzji "na bloczka".  :o

Pozdrawiam

Ewa

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 13, 2010, 02:12:35 pm »
Majero, a jak tam postępy z Twoim bloczkiem?   ;D Przeczytałam Twój post o decyzji "na bloczka".  :o

Pozdrawiam

Ewa

hhehe od tego zamętu sprzętowego to cały czas bolała mnie głowa :-) Jednak podjąłem ostateczną i nieodwołalną decyzję o zakupie bloczka. Mam nadzieję, że nie będę tego żałował... T...k dał mi postrzelać z bloczka M...ki (praworęcznego) i przyznam Ci się szczerze, że byłem mile zaskoczony ;-) Pozostało tylko zbierać fundusze i biegiem do sklepu :-)
A Wy jak tam po zawodach? strzelacie cos? pamiętajcie, że ja jestem zawsze chętny na wspólne strzelanko więc jak cos to dajcie znać! bo ostatnio to tylko z T...kiem strzelamy...

pozdrawiam
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE