Autor Wątek: Pierwszy łuk bloczkowy.  (Przeczytany 37233 razy)

helix

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 50
Pierwszy łuk bloczkowy.
« dnia: Maj 12, 2010, 03:48:22 pm »
Witam. Mam 13lat. Łucznictwem interesuje się od trzech lat a łuk mam od dwóch. Jest to łuk klasyczny Eagle http://www.bron.pl/shopbron/product/LUKI-I-PROCE/Luki/Luk-klasyczny-Eagle/1200
Ponieważ ten łuk po dwóch latach wydał mi się za slaby postanowiłem sprawić sobie bloczkowy (I zapisać sie do jakiegoś klubu). I teraz mam dylemat - czy zainwestować w mocny łuk Cobra http://www.bron.pl/shopbron/product/LUKI-I-PROCE/Luki/Luk-bloczkowy-Cobra-czarny-CO-001B-55/12841 lecz mimo że to bloczkowy nie wiem czy będę go w stanie naciągnąć. Druga opcja to łuk Nova http://www.bron.pl/shopbron/product/LUKI-I-PROCE/Luki/Luk-bloczkowy-Nova-czerwony/1213 Który bardziej polecacie dla zaawansowanego początkującego? 

mgo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 228
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 12, 2010, 03:57:00 pm »
Czasami warto korzystac z wyszukiwarki, to naprawde nie boli

helix

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 50
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 12, 2010, 05:23:31 pm »
No sorry sorry...  Poczytałem i po opiniach o Cobrze  jednak kupię łuk Nova ;) A tak się zapytam - czemu on jest taki zły? Bo pisze że nie nadaje się do prawdziwego strzelania.?

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 12, 2010, 05:34:04 pm »
To, co podałeś to nie są łuki tylko kiepskiej jakości przyrządy do rzucania strzałami. Popatrz za:
Mathews Genesis
Diamond Nuclear Ice
Browning Micro Adrenaline lub Micro Midas
Fred Bear Brave Warrior
Hoyt Trykon Junior

Najlepiej jak chcesz coś kupować dla siebie - to wybierz się do profesjonalnego sklepu ze sprzętem łuczniczym i tam coś na pewno podpowiedzą. W sklepach,  które sprzedają łuki typu Cobra i pokrewne siedzą ludzie którzy ze strzelaniem mają niewiele wspólnego i na ich fachowość nie masz co liczyć. Przyślą Ci sprzęt i jeżeli wcześniej nie ustawiałeś bloczka to ze złożeniem i poustawianiem sobie nie poradzisz.

P.S. PSE Nova to co innego niż Nova z Twojego posta. To tylko zbieżność nazwy. W łuksporcie mają całkiem sporą listę łuków młodzieżowych:
http://www.luksport.pl/index.php?option=com_virtuemart&page=shop.browse&category_id=149&Itemid=31

helix

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 50
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 12, 2010, 06:00:00 pm »
A znacie jakieś porządniejsze łuki za MAX 400zł A najlepiej za około 300? Bo ja na 1000zł kasy nie mam a rodzice powiedzieli że max 400zł. A uwielbiam łucznictwo i nie chce rezygnować...

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 12, 2010, 06:08:06 pm »
Za 400zł nic dobrego nowego nie kupisz. Nie ma nawet złudzeń. Pozostaje Ci jedynie szukanie używanego sprzętu. Na Allegro często pojawiają się "okazje" za niską cenę. Problem tylko w tym, że to łuki nie pierwszej młodości i nie wiadomo jaki tak naprawdę jest ich stan techniczny. Pytając o nie na forum z pewnością otrzymasz odpowiedzi, że to przestarzałe rozwiązania, z których pewnie nie da się już strzelać. Takich odpowiedzi udzielają jednak z reguły Ci, którzy strzelają z łuków za 3000zł lub droższych. Zapewniam Cię, że z tych "archaicznych" łuków na pewno będziesz mógł jeszcze długo postrzelać, jeśli tylko są w dobrym stanie technicznym.
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

helix

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 50
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 12, 2010, 06:19:27 pm »
Na allegro nie mam zaufania co do drogich rzeczy. A poza tym nic ostatnio ciekawego nie ma.  A co sądzicie o łuku Nova tym co podałem? Wiem - nie jest to profesjonalny łuk ale tylko na taki mnie stać... Błagam polećcie coś...

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 12, 2010, 06:24:02 pm »
Witam serdecznie
quote author=mgo link=topic=1599.msg14273#msg14273 date=1273672620]
Czasami warto korzystac z wyszukiwarki, to naprawde nie boli
[/quote]

Szanowny Kolego. Wypchaj się z takimi poradami. Jak tylko na tyle Ciebie stać, to się nie odzywaj. Kolega ma problem i dlatego zwraca się o pomoc, której oczekuje. Z opcji szukaj każdy wiem, że może skorzystać.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 12, 2010, 06:27:35 pm »
Jeśli Twój budżet to max 400zł to polecam Ci kolejnego klasyka, a mianowicie Samick'a Polaris. Zapomnij o tych tanich łukach bloczkowych!!! Lepszy klasyk niż tani łuk bloczkowy. Mam nadzieję, że inni bardziej doświadczeni forumowicze się ze mną zgodzą. Polaris to dobry łuk dla osób, których nie stać na drogi sprzęt. Jestem pewien, że długo Ci posłuży. Jeśli trochę poszukasz to znajdziesz sprzęt nowy wraz z osprzętem w tej cenie.

łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 12, 2010, 06:31:30 pm »
tutaj masz Polarisa, wystarczy dokupić strzałki, celownik, podstawkę pod strzałę i button. Powinieneś zmieścić się w kwocie max 420-430zł
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 12, 2010, 06:31:55 pm »
tutaj masz Polarisa, wystarczy dokupić strzałki, celownik, podstawkę pod strzałę i button. Powinieneś zmieścić się w kwocie max 420-430zł

i jeszcze link ;-)
http://www.sklepluczniczy.pl/produkt/samick-polaris-1198.html
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

helix

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 50
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 12, 2010, 06:58:19 pm »
Samick Polaris - chyba ten łuk sobie sprawię.  Tylko mam pytanie jaka wysokość będzie dobra dla mnie? Mam 160cm wzrostu.  Ps dziękuję za odradzenie Cobry i innych tanioch. A i czy taka strzała nada się do tego łuku?
Bo mam takich kilka (5drewnianych i jedna węglowa (będę dokupywał) i jedna aluminiowa) do mojego starego klasyka (ba przy tym to mój to zabawka)

majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 12, 2010, 07:12:26 pm »
Co do doboru długości łuku i siły naciągu zostawiam bardziej doświadczonym forumowiczom. Jeśli chodzi o strzałki to zdecydowanie odradzam drewniane. Moim zdaniem nadaja się wyłącznie jako "ozdoba" łuków tradycyjnych. Mają więcej wad niż zalet. W tej kwestii również masz ograniczony wybór (ze względu na budżet). Polecam Ci takie strzałki jakich sam używam, są to Beman Carbon Flash. Strzałki wykonane z karbonowego prętu. Jak na swoją relatywnie niską cenę (ok. 15zł za sztukę) są bardzo wytrzymałe i latają prościutko na max. 40m. Zakończone są metalowym ostrym grotem.
łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

Degusti

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 88
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 12, 2010, 07:44:13 pm »
@helix

http://www.forumlucznicze.pl/kupi%C4%99-sprzedam-zamieni%C4%99/pse-nova-t1572.0.html

tylko nie wiem czy dasz rade szarpnąć 50-60# :)

Pozdrawiam
łuk-PSE X-FORCE OMEN Pro UF 72# 29'
celownik-Truglo Range Rover Wheels
podstawka-Trophy Ridge Revolution
stabilizator-SVL S-COIL XL 7"
strzały-EASTON AXIS 300 (495 grain-295 fps)
kołczan-BOHNING JACK PINE 5
spust-Jim Fletcher 3D Hunter

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Pierwszy łuk bloczkowy.
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 12, 2010, 07:48:14 pm »
A znacie jakieś porządniejsze łuki za MAX 400zł A najlepiej za około 300? Bo ja na 1000zł kasy nie mam a rodzice powiedzieli że max 400zł. A uwielbiam łucznictwo i nie chce rezygnować...
A może miałbyś możliwość wybrać się z rodzicami do sklepu łuczniczego z prawdziwego zdarzenia? Na południu Polski - koło Bielska Białej - masz Centrum Łucznicze, prowadzone przez trenerów jednego z najlepszych klubów łuczniczych w Polsce - "X10 Jaworze". Na pewno dobrze Ci doradzą i dobiorą stosowny sprzęt. Może jakby rodzice z którymś z nich porozmawiali to udałoby się wynegocjować coś ekstra? ;)

P.S. A jaki rodzaj łucznictwa chcesz strzelać? FITA? 3D? Bo Polaris to łuk typowo do strzelania FITA... Zostałeś zaszufladkowany w dyskusji ale pytanie czy dobrze ;D

« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2010, 07:51:23 pm wysłana przez @(o.o)@ »