Autor Wątek: identyfikacja luku  (Przeczytany 15443 razy)

Dzidziaa1990

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: identyfikacja luku
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 11, 2010, 05:48:18 pm »
jest on identyczny jak ten na zdjęciu do którego padałeś link

N

  • Gość
Odp: identyfikacja luku
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 11, 2010, 05:52:25 pm »
jest on identyczny jak ten na zdjęciu do którego padałeś link

Oba są do siebie podobne ale nie są identyczne- porównaj choćby inny kształt chwytu w majdanie i inny układ warstw drewna...

Dzidziaa1990

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: identyfikacja luku
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 11, 2010, 05:56:55 pm »
masz racje to na pierwszy rzut oka tak sie wydaje jednak sie rożną ale niemal ze identyczne nie wiem czy będę z niego korzystał choc chce bardzo ale tez tak dla mojej wiadomości wiesz moze ile on jest warty

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: identyfikacja luku
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 11, 2010, 06:30:50 pm »
Mam identyczny łuk (tylko o wiele mocniejszy). Co oznaczają symbole - wysłałem Panu wyjaśnienie na PM. Publicznie tu już nie piszę z powodu panującego na tym forum chamstwa.

Dzidziaa1990

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: identyfikacja luku
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 11, 2010, 07:18:33 pm »
a moze wiesz jaka jest wartosc tego luku albo moze wie tkos inny

kombatant

  • Gość
Odp: identyfikacja luku
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 11, 2010, 07:26:39 pm »
...
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2011, 11:28:47 pm wysłana przez kombatant »

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: identyfikacja luku
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 11, 2010, 07:28:43 pm »
Nie chcesz tu pisać - to po co ten tekst?

Nie twoja sprawa, nie pisałem do ciebie.

@(o.o)@

  • Gość
Odp: identyfikacja luku
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 11, 2010, 08:20:55 pm »
Nie chcesz tu pisać - to po co ten tekst?

Nie twoja sprawa, nie pisałem do ciebie.
To pisz na PW jak nie piszesz do nas. A najlepiej to zobacz może jest coś ciekawego w telewizji.

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: identyfikacja luku
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 12, 2010, 08:08:49 am »
Szanowny Panie Dzidziaa1990 - teraz Pan widzi, dlaczego uznałem towarzycho niektórych osobników za niegodne, by człek cywilizowany z nim się pospolitował.  Niedawno nie wiedziałem jaki mam łuk (jak i Pan), lecz że człowiek mądry uczy się przez całe życie - delikatnie usunąłem farbę która ktoś ten łuk pokrył, dotarłem do oznaczeń i dowiedziałem się co one znaczą. I teraz mogłem się tą informacją podzielić z Panem.

Głupki i chamy (tępota i buractwo idą ze sobą w parze) nie uczą się - dlatego jak głupek i cham był głupkiem i chamem, tak nim zostaje do niegodnej śmierci. Taki nawet nie potrafi zrozumieć, że rezygnacja z kontaktowania się z nim bynajmniej nie oznacza rezygnacji z kontaktowania się z ludźmi cywilizowanymi.

Byłbym wdzięczny, gdyby Pan napisał, czyje informacje które Pan uzyskał były dla Pana najbardziej przydatne oraz najbardziej ścisłe i fachowe.

Niskie ukłony dla Pana oraz wszystkich ludzi cywilizowanych
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2010, 08:39:40 am wysłana przez jopsa »

Dzidziaa1990

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: identyfikacja luku
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 12, 2010, 10:05:55 am »
 Przepraszam ale nie chciał bym sie wypowiadać kto więcej pomógł kto mniej ja tu jestem od wczoraj i nie mam problemu do nikogo z was dziękuje za pomoc i jeśli coś jeszcze ktoś wie to czekam

zgaszony

  • Gość
Odp: identyfikacja luku
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 12, 2010, 10:12:16 am »
Szanowni Panowie, czas zakończyć tę ciężką nikomu niepotrzebną robotę.

Dzidziaa1990

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: identyfikacja luku
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 12, 2010, 10:13:38 am »
To znaczy????

Jarek

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 69
  • There are two types of shot - precision and love
Odp: identyfikacja luku
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 12, 2010, 12:11:09 pm »
...proszę o wszelkie informacje na temat tego luku nawet wartość dzięki z góry...
Nie mam co prawda pod ręką sprzętu do porównań, ale to raczej na pewno Kondor - dobry polski łuk sportowy. Nie jest to longbow, ale łuk refleksyjny. Majdan i ramiona z klejonego drewna, wzmacniane laminatem. Co do naciągu, długości i twardości, trzeba odczytać wartości naniesione przez producenta na łuku. Jeśli to niemożliwe można precyzyjnie je zmierzyć. W tym celu skontaktuj się z kimś bardziej doświadczonym w pobliżu a dowiesz się o tym sprzęcie absolutnie wszystkiego. Także jak prawidłowo i bezpiecznie eskploatować ten sprzęt.

Co do wartości sprzętu, nie można jej określić jednoznacznie. Kupiłem kiedyś dwa takie luki na Allegro. Za jeden zapłaciłem 52 zł, za drugi chyba 76 zł. Ale oba były dalekie od ideału. To bardzo stary sprzęt, więc ma przede wszystkim wartość kolekcjonerską lub sentymentalną dla ewentualnego nabywcy. Co nie znaczy, że nie nadaje się już do strzelania! Wręcz przeciwnie - to bardzo przyjemny w użytkowaniu łuk. Sądzę, że jeśli stan sprzętu jest bardzo dobry lub idealny, to jego realna wartość oscyluje dzisiaj pomiędzy 150zł a 250zł.

W swoje "karierze" łuczniczej nie miałem do czynienia z wieloma Kondorami. Łącznie było ich może pięć (dwa moje i reszta u znajomych). Aż trzy z tych łuków miały problemy z wichrowaniem się ramion. To jednak nie jest wada tego sprzętu, ale raczej skutek złego przechowywania lub nieprawidłowego użytkowania. Trzeba więc w Kondorze zwrócić baczną uwagę na:
1. Prawidłowe zakładanie cięciwy o odpowiednio dobranej długości.
2. Zdejmowanie (prawidłowe!) cięciwy po każdym strzelaniu.
3. Przechowywanie łuku wyłącznie w pozycji poziomej, najlepiej na kołkach.
4. Tak starego sprzętu nie należy narażać na silne zmiany warunków (deszcz i wilgoć lub długotrwałe silne nasłonecznienie).

To dotyczy zresztą każdego sprzętu, nie tylko starego Kondora.

Większość z tych tematów była już poruszana na Forum. Jeśli nie znajdziesz lub będziesz potrzebował konkretnych informacji - pytaj.     
There are two types of shot. It's a precision and... love.

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: identyfikacja luku
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 12, 2010, 12:34:08 pm »
To znaczy????

To znaczy, że nie dowie się Pan już niczego więcej, niż wysłałem Panu na PM.
Rodzaj łuku, jego model, rok produkcji i siłę naciągu już Pan zna, a jego wartości nikt nie jest w stanie prawidłowo Panu podać - bo transakcje takimi łukami w dobrym stanie nie są przeprowadzane, by można było porównać.

Musi Pan wiedzieć, że Pański łuk ma niską wartość użytkową:

1. Nie nadaje się do wyczynowego sportu - przestarzała konstrukcja.
2. Nie nadaje się do polowania - zbyt słaby (naciąg poniżej 40 funtów)
3. Nie nadaje się do szkolenia dzieci i młodzieży (zbyt mocny).
4. Zostaje tylko rekreacja dorosłych.

Jaka jest wartość kolekcjonerska - jedyny sposób by się zorientować, to zrobić "rozpoznanie bojem" - to znaczy dać ogłoszenie o sprzedaży. W Polsce zaproponują Panu niskie ceny - przy czym warto przy ogłoszeniu na tym forum podać swój nr telefonu lub e-mail - bo może się okazać, że wkrótce zostanie zbanowana nie tylko osoba, która udzieliła Panu najbardziej fachowych odpowiedzi, ale i ta, która będzie Panu chętna zaoferować najwięcej ;D

Za mój identyczny łuk (w gorszym stanie wizualnym, za to o wyższej wartości użytkowej, bo jest tak szybki, że nadaje się do polowania) proponowano mi między 50 ;D a 300 zł. Tylko proponowano, bo ja nie chciałem sprzedać z powodu wysokiej dla mnie wartości emocjonalnej.

Za granicą - szukać forów łucznictwa tradycyjnego. Ale przez takie forum raczej Pan nie sprzeda - będą się bali wysłać pieniądze do postkomunistycznej Polski.

pozdrawiam

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: identyfikacja luku
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 12, 2010, 06:22:06 pm »
Jaka jest wartość kolekcjonerska - jedyny sposób by się zorientować, to zrobić "rozpoznanie bojem" - to znaczy dać ogłoszenie o sprzedaży. W Polsce zaproponują Panu niskie ceny - przy czym warto przy ogłoszeniu na tym forum podać swój nr telefonu lub e-mail - bo może się okazać, że wkrótce zostanie zbanowana nie tylko osoba, która udzieliła Panu najbardziej fachowych odpowiedzi, ale i ta, która będzie Panu chętna zaoferować najwięcej ;D


Szanowny Panie Dzidziaa1990 , sądzę, że bardzo bym obraził Pańską inteligencję, gdyby mi choć przez myśl przeszło, że z zacytowanej wyżej mojej wypowiedzi  mógłby Pan wysnuć wniosek, że "musi Pan podawać swój numeru telefonu i ujawniać swój adres mailowy jeśli Pan nie chce".  ;D

No dobrze, nie będę już się z wiadomej osoby naśmiewał. Raczej należy współczuć nieszczęsnej rodzinie tegoż osobnika, że dotknęło ich takie nieszczęście.



« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2010, 09:50:32 pm wysłana przez jopsa »