Autor Wątek: Zawody 3D na Słowacji - 5.06.2010  (Przeczytany 5264 razy)

bowman2

  • PBA
  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
Zawody 3D na Słowacji - 5.06.2010
« dnia: Maj 10, 2010, 08:34:10 pm »
W bardzo urokliwych terenach pod Małą Fatrą w Miejscowości VARIN (około 10km od Żyliny)
odbędą sie zawody 3D w cyklu Czesko - Słowackiego Pucharu 3D.
Zawodnicy z POLSKI mogą brać w nich udział pod warunkiem posiadania polskiej licencji 3D lub licencji federacyjnej EAA. (decyzja Czeskiej i Słowackiej Federacji 3D - według regulaminu EAA)
Komunikat organizacyjny już za kilka dni będzie w zakładce aktualności
Zapraszam w imieniu łuczników z Lukostreleckeho Klubu Varin :)
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2010, 01:04:07 am wysłana przez bowman2 »

kissielec

  • Gość
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2010, 08:45:47 am wysłana przez kissielec »

Baila

  • Gość
Odp: Zawody 3D na Słowacji - 5.06.2010
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2010, 10:40:52 pm »
Może i my pojedziemy?

kissielec

  • Gość
Odp: Zawody 3D na Słowacji - 5.06.2010
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 10, 2010, 11:50:01 pm »
A zdążymy odebrać tegoroczne licencje ?

bowman2

  • PBA
  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Zawody 3D na Słowacji - 5.06.2010
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 11, 2010, 01:02:46 am »
Jutro mam dostać pierwszą partię licencji z drukarni, będą do odbioru w Centrum Łuczniczym lub na najbliższych zawodach.

paczek46

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Taki stary koń a łukami się bawi.
    • strona warmińskich łuczników i nie tylko..
Odp: Zawody 3D na Słowacji - 5.06.2010
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 11, 2010, 07:48:50 am »
Na IRPP poszła informacja,że dotrą pocztą do każdego.
DZIDOWNICE:Bowtech Specjalist#60;29"
Bowtech CPX Insanity vel rzeźnik
Celownik ;jeden do lasu drugi FITA
Dzidy: ostre kawałki carbonu.

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: Zawody 3D na Słowacji - 5.06.2010
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 14, 2010, 01:34:09 pm »
Tydzień wcześniej są zawody w miejscowości Oravski Podzamok.
Pozdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

@(o.o)@

  • Gość

bowman2

  • PBA
  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Zawody 3D na Słowacji - 5.06.2010
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 26, 2010, 10:37:41 pm »
Wszystkich zainteresowanych zawodami w Varinie na Słowacji informuje że rejestracji zawodników można dokonać na stronie UWAGA  ??? www.archery3d.cz/ do 01.06.2010.
[www.archery3d.cz/]
rozpisy a wysledky - kalendar zavodu v roce 2010 - Varin rozpis - prihlasky - zde

Po dokonaniu zgłoszenia zawodnik jest od razu widoczny  na liscie startowej.
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2010, 10:41:43 pm wysłana przez bowman2 »

bowman2

  • PBA
  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Zawody 3D na Słowacji - 5.06.2010
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 26, 2010, 11:02:28 pm »
Tydzień wcześniej są zawody w miejscowości Oravski Podzamok.
Pozdrawiam
Dostałem informację że zawody zaplanowane na nadchodzący weekend w Oravskim Podzamoku na Słowacji są odwołane ze względu na ciężkie warunki pogodowe.

PK

  • Gość
Odp: Zawody 3D na Słowacji - 5.06.2010
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 06, 2010, 01:49:53 pm »
Pozdrowienia dla wszystkich członków polskiej ekipy na słowacko-czeskich zawodach w Varinie.
Pogoda dopisała nadzwyczajnie, błoto w lesie i na łąkach co prawda było, ale w słonecznym skwarze szybko nikło.
Zawody bardzo fajnie zorganizowane, trasa i stanowiska strzeleckie urządzone bez wyjątkowo wymyślnych pułapek, ...ale nie oceniam ich jako łatwe, głównie ze względu na dość duże odległości i więcej niż zwykle - celów ustawionych "pod górę". Parę razy miałem kłopot w oszacowaniu dystansu - a ostatnią dla mojej grupy figurę (nr 5) - spudłowałem przez strzelecki błąd  :D.  Niestety były również organizacyjne wpadki - brak zmyślnego systemu komputerowego (czym przykładowo my już, dzięki Adamowi C. - dysponujemy...) znacznie wydłużył czas oczekiwania na wyniki i dekoracje,...a w rezultacie (o zgrozo!) lista z wynikami w ogóle się nie ukazała (výsledky nie su k dispozícií!), ...dokonano jedynie dekoracji medalowych trójek - i redekoracji po apelacjach pokrzywdzonych.

"Rekordowe wyniki" wśród nas nie padły,... jedynie jaworzański, niezawodny tandem A.Bisok - L.Socha przywiózł do Polski medale w swoich kategoriach łuków. Serdeczne gratulacje  :) !
Tym nie mniej te wyjątkowo przyjemne zawody - były świetną okazją do treningu - i miłego spotkania* - które zawsze jest pretekstem do wymiany poglądów, doświadczeń i dobrej zabawy.
Ja z zasłyszanych na zawodach rozmów - wywnioskowałem, że jest międzynarodowa wola i tendencja zjednoczeniowa - do organizacji wspólnie klasyfikowanych turniejów 3D między krajami: Czechy-Polska-Słowacja-Węgry... co osobiście uważam, za  świetną sprawę, wartą podchwycenia.
Do fotoreporterów prośba o podzielenie się zdjęciami... ;)

* - podziękowania dla Lucka - za piątkowe "Camel Trophy" na stokach Błatnej, oraz za to, że z całego tego łuczniczego wysiłku -  ;D dziś tak na prawdę boli mnie tylko brzuch po 2 dniach niepohamowanego śmiechu.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2010, 03:18:25 pm wysłana przez PK »

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Zawody 3D na Słowacji - 5.06.2010
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 07, 2010, 11:12:04 am »
Ahoj!
Członek dziękuje ;D
Trasa była ciekawa i do prostych nie należała. Całe szczęście, że część trasy była położona w lesie, bo słońce świeciło jak nigdy w te ostatnie, deszczowe dni.
Tak naprawdę największym wyzwaniem była konkurencja z łukami. Nasi południowi sąsiedzi strzelają naprawdę niesamowicie o czym po raz pierwszy miałem okazję się przekonać.
PK przez wrodzoną skromność nie pisze swoim wyniku w HU (ale jak się nie mylę to coś około 250pkt. z jednym pudłem). Na I rundzie PP byłoby to medalowe miejsce! Tak czy siak również żałuję, że nie ma dostępnych wyników bo jestem niezmiernie ciekaw jakie wyniki punktowe padły na tych zawodach.
Warto było pojechać, bo - przynajmniej mnie - przegrana z lepszymi mobilizuje do dalszej pracy.

Organizacyjnie faktycznie wpadka była, bo jak plotka niesie, pani, która miała obsługiwać zawody przed zliczaniem wyników wykasowała listę startujących a potem cały program po czym zabrała się i pojechała do domu ;D Startujących było około 140 a ręczne liczenie punktów zajęło około 3-4 godzin.

Moim rekordowym wynikiem były trzy pudła ;) Jedno z nich było dosyć haniebne, bo niedźwiadek, w którego nie trafiłem był postawiony nie na trawie a na oborniku. ;D Całe szczęście, że zaraz był strumyk i można było umyć strzałę ;D No i, że niedźwiadek nie był prawdziwy ;D

Nasz niesamowity Adam Bisok - o czym PK zapomniał napisać - ukończył zawody z medalem mimo pękniętego łuku.

Ja również mam nadzieję, że utrzyma się pomysł jednoczenia i reaktywuje się Puchar Olzy. Jedyne zdjęcia, jakimi dysponuję zostały wykonane przez dwójkę malutkich fotoreporterów i niekoniecznie związane z zawodami ;)

S pozdravem

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2010, 02:07:48 pm wysłana przez @(o.o)@ »

PK

  • Gość
Odp: Zawody 3D na Słowacji - 5.06.2010
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 07, 2010, 11:30:36 am »
PK ... nie pisze swoim wyniku w HU (ale jak się nie mylę to coś około 250pkt. z jednym pudłem)

kolega @(o.o)@ trochę przesadził ... :)
wstukałem 241, ale w mojej kategorii - lepsi byli nasi sąsiedzi z południa (które zająłem miejsce - tradycyjnie nie wiem  ???).

Do następnego razu...A-HOJ przygodo!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 07, 2010, 01:28:26 pm wysłana przez PK »

Adam Cymkiewicz

  • Gość
Odp: Zawody 3D na Słowacji - 5.06.2010
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 07, 2010, 02:10:09 pm »
Piotrze strzeliłeś piękny wynik i mimo wrodzonej skromności masz być z czego dumny.
Lucjan ubawił nas do łez :) towarzysko, a z zawodów przywiózł piękny medal :).
Adam mimo usterki jak już było napisane godnie reprezentował łuczników tradycyjnych i również stanął na podium.
Impreza była super a liczenie wyników hmm, w końcu na każdego organizatora spadają 150 osobowe zawody :) w Ogrodzieńcu poszło nam jeszcze gorzej.
Pozdrawiam Adam

PK

  • Gość
Odp: Zawody 3D na Słowacji - 5.06.2010
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 07, 2010, 03:40:16 pm »
To jak z tradycyjnego łuku strzela Adam Bisok - w moim odczuciu zawsze zakrawało na jakieś czary-mary (jak można tak celnie szyć ze zwykłego kijaszka  ;) bez tych wszystkich farfocli - bez których ja strzelać nie umiem)... a to że tym razem szył równie celnie - z kijaszka pękniętego - muszę się przyznać - uszło mojej uwadze. Chapeau bas! Adamie.