Autor Wątek: Czyste wyjście strzały, problem.  (Przeczytany 14965 razy)

motek

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Czyste wyjście strzały, problem.
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 31, 2011, 10:48:25 pm »
Cześć.

Najpraktyczniejsza to ta:
http://luksport.pl/index.php/luczniczy-sklep-internetowy?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=775&category_id=71

Reszta jak wyżej. Jak nakleisz na nią skórkę to widać tylko drut.

leopoldos

  • Gość
Odp: Czyste wyjście strzały, problem.
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 05, 2011, 06:23:23 pm »
Nowa podstawka zainstalowana. Musiałem trochę pokombinować z grubością filcu. Kiedy był za cieńki, to koniec strzały był podbijany przez drugi koniec drucika co powodowało niezłe tańce w locie. W końcu się odało. Drucik dodatkowo potraktowałem termokurczką, bo jakoś denerwował mnie odgłos strzały sunącej po metalu ;)

N

  • Gość
Odp: Czyste wyjście strzały, problem.
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 05, 2011, 06:43:01 pm »
...a jeśli pewnego dnia "drucik" Ci się znudzi to polecam bardzo prostą, trwałą, cichą tudzież skuteczną podstawkę  ;)




Pozdr



« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2011, 06:47:32 pm wysłana przez N »

Brov

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Czyste wyjście strzały, problem.
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 02, 2011, 03:25:52 pm »
Witam.
Parę tygodni temu kupiłem mój pierwszy łuk (polaris 36#), jednak dopiero teraz mam czas żeby to ogarnąć (L4 ;D). Używam strzał B. Carbon flash 750/30? i przy każdym strzale lotki uderzają w podstawkę (hunter hoyt). Pomyślałem, że skrócenie promienia może rozwiąże problem, strzały ogólnie były za długie więc przyciąłem jedną o ~1?, po czym przykleiłem odzyskany grot. Efekt chyba jeszcze gorszy, bo zauważyłem że lotki zostawiają ślad na majdanie zaraz przed podkładką.
Czy to oznacza że te strzały są za miękkie? A może jeszcze powinienem wprowadzić korektę długości?
Teraz, przy pełnym naciągu wygląda to mniej więcej tak:


Pozdrawiam.

leopoldos

  • Gość
Odp: Czyste wyjście strzały, problem.
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 02, 2011, 03:36:02 pm »
Brov, a czy dobrze ustawiasz strzałę tzn. lotką prowadzącą prostopadle do majdanu i po jego zewnętrznej stronie?

Brov

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Czyste wyjście strzały, problem.
« Odpowiedź #20 dnia: Wrzesień 02, 2011, 03:54:58 pm »
Tak.

btw, jakie to ma znaczenie, lotka prowadząca ma inną twardość, albo jest pod innym kątem?
Czym właściwie się różni, po za kolorem?
 

N

  • Gość
Odp: Czyste wyjście strzały, problem.
« Odpowiedź #21 dnia: Wrzesień 02, 2011, 04:15:25 pm »
Witam.
Parę tygodni temu kupiłem mój pierwszy łuk (polaris 36#), jednak dopiero teraz mam czas żeby to ogarnąć (L4 ;D). Używam strzał B. Carbon flash 750/30? i przy każdym strzale lotki uderzają w podstawkę (hunter hoyt). Pomyślałem, że skrócenie promienia może rozwiąże problem, strzały ogólnie były za długie więc przyciąłem jedną o ~1?, po czym przykleiłem odzyskany grot. Efekt chyba jeszcze gorszy, bo zauważyłem że lotki zostawiają ślad na majdanie zaraz przed podkładką.
Czy to oznacza że te strzały są za miękkie? A może jeszcze powinienem wprowadzić korektę długości?
Teraz, przy pełnym naciągu wygląda to mniej więcej tak:


Pozdrawiam.


Optymalnie dobrana strzała powinna być tak długa, by w pełnym naciągu przed majdan wystawał tylko grot...

Co do reszty to już niestety nie jest tak różowo...masz niestety strzały o nieodpowiednim parametrze, przy długości naciągu 28"(siła naciągu 36#) to między 630 a 570 a przy 29"(s.naciągu 38#) 570...przy 30(gdy siła naciągu wzrasta już o 4# względem standardowych 28") flash niestety odpada w ogóle...
Strzały o par. 750 byłyby odpowiednie do Twojego łuku, gdyby Twoja długość naciągu nie przekraczała 26-26,5"... albo gdyby sam łuk miał nie więcej niż 26#@28"

Tak.

btw, jakie to ma znaczenie, lotka prowadząca ma inną twardość, albo jest pod innym kątem?
Czym właściwie się różni, po za kolorem?
 

Przesuń dłonią płasko po stole...a następnie uderz w jego blat kantem dłoni...Czy nadal sądzisz że to bez znaczenia ?

Dla osoby praworęcznej strzelającej z palców- lotka prowadząca zawsze musi być ustawiona pod kątem prostym do cięciwy i w lewo(analogicznie osoba leworęczna ma lustrzane odbicie tego układu)
W przypadku strzelania z zekiera jest na odwrót...

PS
Poza tym zbyt miękkie względem siły naciągu strzały układają się na prawo od punktu celowania a zbyt sztywne na lewo-gdy strzela łucznik praworęczny...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 02, 2011, 04:35:21 pm wysłana przez N »

Brov

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Czyste wyjście strzały, problem.
« Odpowiedź #22 dnia: Wrzesień 02, 2011, 06:22:17 pm »
Dzięki za szybką odpowiedz.
Co do lotki prowadzącej to zrozumiałem o co chodzi dopiero jak spojrzałem na strzałę ;D.

[...]
Optymalnie dobrana strzała powinna być tak długa, by w pełnym naciągu przed majdan wystawał tylko grot...
[...]
Czyli długość po przycięciu (zdjęcie) jest dla mnie mniej więcej dobra, biorąc pod uwagę fakt że poszczególne strzały mogą różnić się długością naciągu o kilka mm :P?



N

  • Gość
Odp: Czyste wyjście strzały, problem.
« Odpowiedź #23 dnia: Wrzesień 02, 2011, 06:31:05 pm »
Czyli długość po przycięciu (zdjęcie) jest dla mnie mniej więcej dobra, biorąc pod uwagę fakt że poszczególne strzały mogą różnić się długością naciągu o kilka mm :P?

Jeśli Ta długość naciągu jest dla Ciebie komfortowa lub "w sam raz"(w sensie : nie kurczysz się albo nie przeciągasz)to tak...ale nie zmienia to tego co poprzednio napisałem o nieodpowiednim spinie ...
Poza tym jak już skróciłeś jedną do jakiegoś wymiaru to zrób to samo z pozostałymi...nie wiem może tylko ja mam takie "skrzywienie" ;)

PS
A tak dla samego siebie zrobiłbym sobie "test skupienia"...

Brov

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Czyste wyjście strzały, problem.
« Odpowiedź #24 dnia: Wrzesień 02, 2011, 07:42:07 pm »
[...]
Poza tym jak już skróciłeś jedną do jakiegoś wymiaru to zrób to samo z pozostałymi...nie wiem może tylko ja mam takie "skrzywienie" ;)

PS
A tak dla samego siebie zrobiłbym sobie "test skupienia"...

Mogę to zrobić z pozostałą strzałą ;D. Miałem 4, dwie zgubiłem podczas pierwszej godziny strzelania do pudła 60x60cm z niecałych 10m, potem założyłem celownik i trafiam w owe pudełko. Teraz spróbuję z parametrem 570/29?
Co do testu skupienia, to chyba na razie nie musze go robić, bo wiem że szału nie ma ;).
Koncentrowałem się raczej na razie na postawie, żeby wyrobić sobie powtarzalność. Nagrywam się, a potem analizuje co poprawić żeby nabierać odpowiednie nawyki.
Od października będę przebywał trochę w Krakowie, być może się zapisze na zajęcia w KS Płaszowianka.

freezersig

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Czyste wyjście strzały, problem.
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 09, 2012, 12:14:22 pm »
Zadam moze głupie pytanie.

Osobiście strzelam z luku bloczkowego. Zastanawiam się nad zakupem luku klasycznego. Mam pytanie.

Mozna zainstalować w luku np hoyt z wycięciem podstawkę od luku bloczkowego. taka która bez kolizyjnie z lotkami podtrzymuje strzałę?
Hoyt Rampage XT 63# Gold Tip Kinetic Hunter 300
Cartel FANTOM Fiber Glass With Wood Graphite 25H 68" 36 lbs

Adam Cymkiewicz

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 188
Odp: Czyste wyjście strzały, problem.
« Odpowiedź #26 dnia: Październik 09, 2012, 12:46:32 pm »
Strzała z łuku zwalnianego spustem wychodzi uginając się w pionie natomiast ze zwalnianego z palców w poziomie.

Axit

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 530
Odp: Czyste wyjście strzały, problem.
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 28, 2014, 07:18:25 am »
...a jeśli pewnego dnia "drucik" Ci się znudzi to polecam bardzo prostą, trwałą, cichą tudzież skuteczną podstawkę  ;)

Pozdr

Witam. Odgrzeje kotleta panowie. Odnośnie podstawki i buttona do Polarisa (mam 70" 22 lub 30# ale naciągam na około 30" więc  i siła pewnie trohe inna niż ta podana na metkach ramion), ale....
Interesuje mnie ta zapodana tutaj w linku powyżej


Ewentualnie wspomniane przez was kombinacje z drucikiem i filcem.

Możecie zapodać jakieś fotki takich rozwiązań?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 28, 2014, 07:23:17 am wysłana przez Axit »
Samick Polaris 70" 36#