Autor Wątek: Czyste wyjście strzały, problem.  (Przeczytany 14964 razy)

gregor

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
Czyste wyjście strzały, problem.
« dnia: Maj 04, 2010, 11:41:15 pm »
Witam

Nie mogę dać sobie rady z prawidłowym czystym wyjściem strzały.
Praktycznie za każdym razem strzała uderza końcem o majdan.

Strzelam z polarisa 68" o sile 30#
Optymalna długość strzały dla mnie to 28" i przy tej długości ciągnę łuk na 27,5# (zmierzone). Strzały to beman carbon flash 630.
Podstawka hunter hoyt.

Dotychczas zawalałem ten problem na złe spuszczanie cięciwy ale wiszę że problem raczej leży po stronie strzał (chyba).

Bemanki mi się już praktycznie zużyły i przyszedł czas na zakup nowych strzał. Problem w tym że nie wiem tak naprawdę jakie kupić.

Programy i inne dobieracze wskazują mi te same flash-e 630.
Łuksport też 630, niby ok ale...
Załoga z Centrum- łucznicze twierdzi że 630 są za twarde i polecają wersję 900 to samo można zauważyć w opisach stopkowych innych kolegów.......  sam już nie wiem ???

A może jakieś alusy ?

Poradźcie coś.

P.S.Planuje też w tym roku założyć button-a i podstawkę uchylną.

Pozdrawiam
gregor

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Czyste wyjście strzały, problem.
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 05, 2010, 01:14:59 am »
Witam

Nie mogę dać sobie rady z prawidłowym czystym wyjściem strzały.
Praktycznie za każdym razem strzała uderza końcem o majdan.

Strzelam z polarisa 68" o sile 30#
Optymalna długość strzały dla mnie to 28" i przy tej długości ciągnę łuk na 27,5# (zmierzone). Strzały to beman carbon flash 630.
Podstawka hunter hoyt.

Dotychczas zawalałem ten problem na złe spuszczanie cięciwy ale wiszę że problem raczej leży po stronie strzał (chyba).

Bemanki mi się już praktycznie zużyły i przyszedł czas na zakup nowych strzał. Problem w tym że nie wiem tak naprawdę jakie kupić.

Programy i inne dobieracze wskazują mi te same flash-e 630.
Łuksport też 630, niby ok ale...
Załoga z Centrum- łucznicze twierdzi że 630 są za twarde i polecają wersję 900 to samo można zauważyć w opisach stopkowych innych kolegów.......  sam już nie wiem ???
Ekipa Centrum Łuczniczego ma rację :) Spin 630 to za twarda strzała i dlatego skręca Ci w prawo. Zapewne w parametrach szukania podałeś coś niepoprawnie - bo mi shaft selector Eastona wypluł strzały o spinie 750...980 dla tych parametrów.

Kolejny element układanki to brak buttona.

Wookie

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 92
Odp: Czyste wyjście strzały, problem.
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 05, 2010, 10:55:30 am »
@gregor

Witam

  Również strzelam z Polarisa (68", 32#@28"),oraz używam Bemanek z tym samym parametrem 630 (mają długość 29"). Łuk naciągam na 27", jako że używam Buttona i podstawki uchylnej nie doświadczyłem tego o czym piszesz. Button i podstawka uchylna pomogą, choć nie polecali mi tego rozwiązania ponieważ okno w majdanie ma zbyt małe wcięcie i nie można odpowiedni ustawić buttonu. Zgadzam się, jednak posiadałem już button i podstawkę więc postanowiłem je zamontować. Button wkręcony do końca, bo w innej sytuacji strzała zawadzała o majdan (może zdarła Ci się część podstawki odpowiedzialna za odległość strzały od majdanu?)(http://www.luksport.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=165&category_id=42&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=31, ale za to można sprężyną się pobawić oraz przy zmianie odległości dokonywać zmiany przeziernika (lewo, prawo). Może w całym tym kombinowaniu natrafiłem na optymalne ustawienie? Drobne zmiany ustawienie przeziernika i można strzelać. Taki kompromis. Przy znanej odległości to nie jest problem.

  Co do nowych strzał. To właśnie zamówiłem w Łuksporcie po konsultacji strzały Easton Carbon One (http://www.luksport.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=1703&category_id=113&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=31
 Promień (30zł/szt), natomiast po oklejeniu gotowa taka strzała kosztuje 39 zł/szt. Parametr 660 przy 29". Interesuje mnie strzelanie tarczowe (outdoor) dlatego zdecydowałem się na karbon, z aluminium nigdy nie strzelałem.

Pozdrawiam
Adam


majero

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 200
Odp: Czyste wyjście strzały, problem.
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 05, 2010, 07:57:37 pm »
Ja strzelam z Polarisa 32# 66" i w Centrum Łuczniczym doradzili mi Flash'e 900-tki i przyznam się, że jestem z nich zadowolony. Wydaje mi się, że pasuja do tego łuku... Problem pojawia się kiedy zaczynam strzelać na 45m i więcej... Wtedy wychodzą wady łuku (głównie mała siła naciągu) i strzał. Zaczynają one "myszkować" w powietrzu ... Czasami śmieje się, że stojąc 40m od tarczy strzała przelatuje min. 50m hehehe ;-)

łuk: Merlin
celownik: Toxonics
strzałki: Easton ACC (do tarczy), Easton Lightspeed (do 3D)
podstawka: MonArch
laga: Easton ACE

gregor

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Czyste wyjście strzały, problem.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 05, 2010, 09:37:05 pm »
Panowie, dzięki za zainteresowanie.
Przeczytałem, przemyślałem i doszedłem do wniosku że jednak zamówię na  próbę bemanki o spinie 900. Zobaczymy jak będą się sprawować.
Polećcie mi jeszcze jaki button i podstawkę dobrać do mojego polarisa tylko takie które występują w wersji leworęcznej.

Zastanawia mnie jeszcze co ewentualnie warto by dokupić, takie niezbędne minimum ?

Jeszcze jedno pytanie, jak powinna być ustawiona lotka prowadząca?
Równolegle czy prostopadle do cięciwy?

Pozdrawiam
gregor

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Czyste wyjście strzały, problem.
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 05, 2010, 09:42:59 pm »
Jeszcze jedno pytanie, jak powinna być ustawiona lotka prowadząca?
Równolegle czy prostopadle do cięciwy?
Hunter Hoyt - prostopadle.

N

  • Gość
Odp: Czyste wyjście strzały, problem.
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 05, 2010, 09:49:47 pm »
Cześć

Jesli chodzi o podstawkę i button to uzywałem z powodzeniem takiego zestawu:
KAP Adjustable(magnetyczna)+ button Cartel Triple


i


pozdr

gregor

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Czyste wyjście strzały, problem.
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 05, 2010, 09:50:22 pm »
A z buttonem i uchylną podstawką?

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Czyste wyjście strzały, problem.
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2010, 09:57:35 pm »
A z buttonem i uchylną podstawką?
Z buttonem też. Inaczej zawadzi lotkami o button :)

gregor

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 27
Odp: Czyste wyjście strzały, problem.
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 05, 2010, 10:02:21 pm »
Nie rozumiem, to przecież jest podstawka uchylna i z buttonem :)

pozdr

Sorki to nie było do Ciebie. Odniosłem się do poprzedniej odpowiedzi.
BTW dzięki za podpowiedź :)

A z buttonem i uchylną podstawką?
Z buttonem też. Inaczej zawadzi lotkami o button :)

Dzięki :)

leopoldos

  • Gość
Odp: Czyste wyjście strzały, problem.
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 30, 2011, 09:51:23 pm »
Mam takie pytanie: jaka jest żywotność podstawki Hunter Hoyt? Moja po około trzech tygodniach codziennego treningu dość znacząco się zużyła - część najbardziej oddalona od majdanu w zasadzie przestaje istnieć a ta bliżej korpusu też się sporo wytarła. Strzelam z luku SHT 30# strzałami Jazz 1916. Zacząłem się zastanawiać czy nie pokombinować z metalowymi podstawkami i zamiast buttona nie podkleić filcowego dystansu. Czy to zda egzamin?

motek

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Czyste wyjście strzały, problem.
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 30, 2011, 10:07:27 pm »
Cześć.

Dobrze kombinujesz. Metalowa podstawka z płaską sprężynką. W otwór na button wklejasz krążek filcu grubości~3-4mm. Na to naklejasz kawałek skórki, futerka, w zależności od tego co będziesz miał pod ręką. Strzelam tak od kilku lat.Podstawka nie do zdarcia.

                                                                                pozdrawiam

leopoldos

  • Gość
Odp: Czyste wyjście strzały, problem.
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 30, 2011, 10:16:26 pm »

motek

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: Czyste wyjście strzały, problem.
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 30, 2011, 11:20:38 pm »
 Jeżeli to Polaris to może być. Krążek filcu przyklejasz do majdanu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2011, 12:30:05 am wysłana przez motek »

leopoldos

  • Gość
Odp: Czyste wyjście strzały, problem.
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 31, 2011, 08:02:06 am »
To nie Polaris. Mam SHT, który też ma gwint pod button, ale z wiadomych względów chcę aby został "goły". Znalazłem jeszcze jedną podstawkę, która mi się podoba (od takie zboczenie wizualno-estetyczne) http://www.centrum-lucznicze.pl/product_info.php?products_id=313 nada się?