Autor Wątek: Tkanina syntetyczna do wyłapywania strzał.  (Przeczytany 25086 razy)

czar7777

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 133
Odp: Tkanina syntetyczna do wyłapywania strzał.
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 01, 2010, 08:27:15 am »
Witam Wszystkich szanownych Kolegów!
Na wstępie przepraszam za całe to zamieszanie, które wywołałem! Tkaninę o ile pamiętam zamówiłem osobnym pismem,które wysłałem do hurtowni, myślałem, że jako szanująca się firma dostarczy mi tę nieszczęsną tkaninę na mój adres? Tak się nie stało mimo, że wpłaciłem za nią pieniądze. Do rzeczy, po Waszych e-mailach i oskarżeniach mnie o defraudanta, zadzwoniłem do hurtowni, towar mi przywieziono wczoraj, proszę więc jeśli to Wam nie sprawi kłopotu o podanie ilości zamawianej tkaniny! Mam teraz bardzo dużo pracy i nie mam czasu na jej pocięcie, ale zlecę jej podzielenie mojemu synowi. Jeszcze raz przepraszam Was Szanowni Koledzy! I bardzo proszę o przypomnienie swoich ilości zamawianej tkaniny oraz adresy na, które mam ją przesłać.
Pozdrawiam Wszystkich
Czarek

kombatant

  • Gość
Odp: Tkanina syntetyczna do wyłapywania strzał.
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 01, 2010, 09:23:02 pm »
...
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2011, 11:05:22 pm wysłana przez kombatant »

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Tkanina syntetyczna do wyłapywania strzał.
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 01, 2010, 11:08:54 pm »
Zasygnalizuję, że podobny temat był wśród pneumatyków i sprawdzam, czy wyczajony tam  ?kolega? też nie był z Kilińskiego w Uniejowie przypadkiem??.
Uniejów to jakoś niedaleko. No i Arcus z Tomaszowa też po drodze. W razie czego można byłoby się spotkać an face i sprawdzić, czy dobrze działa taka tkanina ;)

kombatant

  • Gość
Odp: Tkanina syntetyczna do wyłapywania strzał.
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 01, 2010, 11:44:38 pm »
...
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2011, 11:04:13 pm wysłana przez kombatant »

Ivar Trzy Strzały

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 107
    • Posłannicy Chorsa
Odp: Tkanina syntetyczna do wyłapywania strzał.
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 11, 2010, 11:53:40 pm »
Czy ktoś się orientuje co z kolegą słychać? Bo mi się już niestety nie udaje z nim nawiązać kontaktu ani przez priv ani przez mail ani Ani... Sam już nie wiem czy czekać czy zwoływać jakieś pospolite ruszenie... głupia sprawa...
"Mój sekret celności? - PRAKTYKA" - Simo Häyhä

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Tkanina syntetyczna do wyłapywania strzał.
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 12, 2010, 12:48:18 am »
Zgłaszam się jako pierwszy- zamówienie w sumie na 290 pln
Powyżej 200pln to już nie jest wykroczenie a przestępstwo. Zbierzcie potwierdzenia wpłat z rachunków bankowych i dostarczcie w odpowiednie miejsce (podlega pod art. 286. § 1 kodeksu karnego  - za to jest od 6 miesięcy do 8 latek).

Ivar Trzy Strzały

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 107
    • Posłannicy Chorsa
Odp: Tkanina syntetyczna do wyłapywania strzał.
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 12, 2010, 12:58:03 am »
Noo... to moje było też na 200 PLN z hakiem...  :-\
"Mój sekret celności? - PRAKTYKA" - Simo Häyhä

mgs

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Tkanina syntetyczna do wyłapywania strzał.
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 14, 2010, 09:39:10 am »
Witam
Od jakiegoś czasu szukałem jakiegoś strzałochwytu i przeczesując google trafiłem na to forum. Sprawa tego dobrego materiału oferowanego przez kolege czar mnie zaintrygowała. Niestety z tego co widzę kolega w niezbyt piękny sposób załatwia sprawy, więc pomyślałem że poszukam materiału o jakim pisał na własną rękę. Wysłałem kilka maili do dużych firm produkujących materiały tego typu z zapytaniem o wspomniany materiał "Włóknina przeszywana tkaniną z polipropylenu.
Gramatura 500 g/m2 lub  600 g/m2". Kilka firm odpowiedziało i niestety takich tkanin nie produkują. Nie znaczy to oczywiście że takich tkanin nie ma no ale nie wygląda to dobrze  :(. Może udałoby się znaleźć jakąś firmę która jest w stanie taki materiał wyprodukować / sprzedac ? Pzdr.

Ivar Trzy Strzały

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 107
    • Posłannicy Chorsa
Odp: Tkanina syntetyczna do wyłapywania strzał.
« Odpowiedź #38 dnia: Lipiec 14, 2010, 11:13:56 pm »
Juhuuuuuu!!!
Otrzymalem dzisiaj jakas paczke - podobno ciezka  :D
Pech w tym, ze stalo sie to godzine po tym jak wyjechalem na 2 tygodnie za granice... wroce to sprawdze czy dostalem to czego sie spodziewalem ale oczywiscie jestem dobrej mysli  :D
Wychodzi na to, ze trzeba zastosowac taktyke "nie znacie dnia ani godziny"  ;D
Jestem ciekawy jak przebiega realizacja pozostalych zamowien i dlaczego czar7777 nie daje znaku zycia...
"Mój sekret celności? - PRAKTYKA" - Simo Häyhä

kombatant

  • Gość
Odp: Tkanina syntetyczna do wyłapywania strzał.
« Odpowiedź #39 dnia: Lipiec 17, 2010, 09:55:06 am »
...
« Ostatnia zmiana: Marzec 15, 2011, 11:06:02 pm wysłana przez kombatant »

czar7777

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 133
Odp: Tkanina syntetyczna do wyłapywania strzał.
« Odpowiedź #40 dnia: Lipiec 17, 2010, 02:19:49 pm »
Witam Wszystkich Kolegów!
Wróciłem dopiero z urlopu i wyjaśniam wszystkie wątpliwości, aby wszystko było jasne. Pytając o cenę tkaniny w hurtowni podano mi cenę 9,50 PLN i tę kwotę wpłaciłem na ich konto między innymi z pieniędzy przez Kolegów przesłane. Po jakiś dwóch miesiącach, kiedy miałem czas zadzwoniłem do hurtowni i okazało się, że muszę dopłacić im za transport do mnie, więc szukałem go na własną rękę, ale okazało się, że transport przekracza koszt towaru, w końcu hurtownia miała kurs do Poznania i przywiozła mi tkaninę jakby po drodze, jednak nie zapomniał doliczyć kosztów transportu. Przed urlopem spakowałem tkaninę i nadałem ją Pocztą , okazało się , że urzędnik na Poczcie Wojewódzkiej w Łodzi dopatrzył się czegoś i nie przesłał paczek dalej, paczki wróciły do mnie do domu. Syn zadzwonił do mnie i poinformował mnie o tym, więc poprosiłem go aby załatwił kuriera, okazało się, że to nie takie proste, chyba ze trzech kurierów odmawiało mu przyjęcia przesyłek, w końcu ubłagał kuriera chyba UPS i ten w końcu zabrał tę nieszczęsną tkaninę. Wszystkie koszty kazałem mu dokładnie co do grosza rozliczyć, nie wiem czy tak zrobił, bo z kolei on gdzieś wyjechał. W razie jakiś problemów proszę o wiadomość.
Pozdrawiam Wszystkich i Serdecznie Przepraszam, jeśli Któregoś z Kolegów obraziłem lub zawiodłem!
Czarek

paczek46

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Taki stary koń a łukami się bawi.
    • strona warmińskich łuczników i nie tylko..
Odp: Tkanina syntetyczna do wyłapywania strzał.
« Odpowiedź #41 dnia: Lipiec 18, 2010, 06:59:23 pm »
Witam. dzisiaj znalazłem trochę czasu i przetestowałem tą cud tkaninę.
Sprzęt klasyk 36@ 70"
strzałki Flash 900-13 i Jazz1616
strzał z ok 9 m  Beman Flash za każdym razem przechodził przez 2 warstwy co najmniej do połowy dł.     Jazz zatrzymywał się w 1 warstwie po ok 20 cm.
ostrzału z bloczka już nie próbowałem .
Dla mnie ten wynalazek przyda się do ochrony ściany przed dzieciakami i ich łukami podczas zajęć sekcji łuczniczej. Ochrona raczej stacjonarna ze względu na gabaryt po złożeniu, w teren się nie nada ale dzięki białej barwie można będzie zrobić na niej jakąś reklamę czy cóś ;D ;D ;D 8)
DZIDOWNICE:Bowtech Specjalist#60;29"
Bowtech CPX Insanity vel rzeźnik
Celownik ;jeden do lasu drugi FITA
Dzidy: ostre kawałki carbonu.

czar7777

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 133
Odp: Tkanina syntetyczna do wyłapywania strzał.
« Odpowiedź #42 dnia: Lipiec 18, 2010, 10:47:51 pm »
Witam Wszystkich Szanownych Kolegów!
Pisze Kolega pączek46, że tkaninę przeszywają jego strzały z 9 m. Pisałem już kiedyś na początku, że tkanina zastąpiła mi naturalny wał, czyli strzałochwyt a nie matę łuczniczą. Ja strzelam do pianki 120 x 120 cm a tkanina służy mi  niekoniecznie jako mata tylko do wyłapania niekontrolowanych strzałów , które mnie jakoś raz na jakieś kilkadziesiąt strzałów się zdarzają, a nie chcę z braku naturalnego wału mieć kogoś na sumieniu, a przy strzale na 70 m to się zdarza.
No ale jak ktoś strzela na 9 m? I przy jego parametrach sprzętu no to krowa na 70 m , może paść się spokojnie.
Czarek

paczek46

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 286
  • Taki stary koń a łukami się bawi.
    • strona warmińskich łuczników i nie tylko..
Odp: Tkanina syntetyczna do wyłapywania strzał.
« Odpowiedź #43 dnia: Lipiec 19, 2010, 07:13:39 am »
 ::) kolego , opisałem wyniki strzelań z 9 m bo akurat z tylu metrów miałem okazję oddać strzał, nie pisałem że jest do d.. więc się nie spinaj. 8) Przed strzałami z klasyka powinna dobrze spełniać swoje zadanie. Wyniki ostrzału z bloczka z 70 m zamieszczę jak tylko będę miał okazję .
Pozdrawiam serdecznie,
 
DZIDOWNICE:Bowtech Specjalist#60;29"
Bowtech CPX Insanity vel rzeźnik
Celownik ;jeden do lasu drugi FITA
Dzidy: ostre kawałki carbonu.

longbow

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Tkanina syntetyczna do wyłapywania strzał.
« Odpowiedź #44 dnia: Wrzesień 29, 2010, 02:24:57 pm »
witam ...
i co Panowie ... było tyle dyskusji i dywagacji na temat ~ czy wytrzyma ,czy sie nadaje ta tkanina ...?
niektórzy nawet obiecywali opowiedzieć o swoich doświadczeniach .......
i cisza .....!!!!

może któryś ze szcześliwych posiadaczy opowie nam czy i jak sprawdza się ten wynalazek ....?


mój łuk zawsze chce trafić " X " lecz ja doskonale mu w tym przeszkadzam