Autor Wątek: Sprzedam łuk bloczkowy 60#  (Przeczytany 6536 razy)

White_Eagle

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 267
Odp: Sprzedam łuk bloczkowy 60#
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 01, 2010, 12:59:51 pm »
Witam serdecznie.
Proszę przeczytać tytuł wątku i odpowiadać na temat.

Pozdrawiam serdecznie
White Eagle
Łuk Bloczkowy Bowtech PATRIOT DUALLY
Celownik Shibuya
Optyka Las Vegas SCODE + 0,50
Strzały EASTON POWER FLIGHT 400
HW100Tqf LONG
FWB 300S Universal
TWINMASTER SPORT + LUNETKA 2X20 WALTHER
ŁUCZNIK 1970
GG 3176262

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: Sprzedam łuk bloczkowy 60#
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 01, 2010, 01:18:19 pm »
Odpowiedziałem na temat.
Również piszę na temat tytułu wątku - czyli kupowania łuków.
A ściślej - niezrozumiałego kupowania łuków typowo łowieckich przez osoby ...brzydzące się polowaniem.

P.S. Więcej pogadamy (mam nadzieję) osobiście 8 maja na zawodach 3D na Jurze. Łatwo mnie będzie można poznać - bo zamiast szpanować ubiorem camo będę rozsądnie i bezpiecznie ubrany w odblaskową kamizelkę. W końcu to nie polowanie, gdzie trzeba się kryć przed celem.

preddy

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Walk Softly... And Carry A Big Gun
Odp: Sprzedam łuk bloczkowy 60#
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 01, 2010, 11:21:33 pm »
Witam.
Poczuwam się niniejszym do skierowania prośby do Moderatora o zamknięcie i skasowanie wątku. Dochodzi tutaj bowiem do szeregu pewnego rodzaju nadużyć, w potocznym języku nazywanch przerostem formy nad treścią. I to znacznym... Z wypisywaniem totalnych bzdur wynikających z totalej niewiedzy.
Pomimo, że jestem kompletnym świeżakiem jeżeli chodzi o łucznictwo i zrozumiałym, przynajmniej dla mnie jest oczekiwanie pomocy i wsparcia od bardziej doświadczonych osób okazuje się, że poza barwnym słowotwórstwem niewiele niektóre z nich mają do powiedzenia. Celem uzupełnienia wiedzy i informacji:
-łuk jest w kolorze czarnym, zdecydowanie nie matowym, równie dobrze, jak nie lepiej odbijającym się w promieniach słonecznych jak dołączony srebrny celownik, skąd więc bzdurny pomysł twierdzenia, że luk jest w stanie spełniać podstawowe kryterium myślistwa, jakim obok celności jest umiejętność ukrywania się (kamuflażu), jak więc można nazywać takie zestawienie sprzętem łowieckm...
-jeżeli napisałem gdzieś, że brzydzę się polowaniem, to... Niczego takiego nie wypisywałem! Śmieszy mnie tylko słabość biednych ludzi szczycących się zwycięstwem w braku możliwości poniesienia porażki...
-"... zamiast szpanować ubiorem camo..." - domyślam się, że to zmiana image'u autora, ale żeby tak od razu na kamizelkę odblaskową...
-i ostatnie - wątek dotyczył kupna/sprzedaży łuku...
 
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2010, 03:51:31 pm wysłana przez preddy »
Taki recurve w liście...

Mam też czapkę Hoyt'a camo...:)

arkadio

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 234
  • Bowhunting! I love this game!
Odp: Sprzedam łuk bloczkowy 60#
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 02, 2010, 10:56:49 am »
@ jopsa
kolego jesteś lekarzem a nie ogrodnikiem więc nie "przesadzaj" :)
wielu z nas posiada łuki w kolorze camo, jednak o gustach się nie dyskutuje.
@ preddy
przecież nikt nie kazał się Tobie tłumaczyć z kolorystyki sprzętu  czy też odmiennego nastawienia do bowhuntingu.
osobiście nie widzę potrzeby by ciągnąć ten wątek dłużej.
łuk: PSE X-Force 6 GX 72#, PSE X-FORCE 6 HF 70#
podstawka: Ripcord Code Red
celownik: Viper Predator MICRO 5PIN
stabilizator: SVL S-COIL XL 7"
kołczan: Bohning Lynx 6
spust: T.R.U BALL Copperhead Xtra
strzały: Beman ICS Hunter 300
dalmierz: Leupold

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: Sprzedam łuk bloczkowy 60#
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 02, 2010, 12:59:10 pm »
Panie preddy, ma Pan zupełną rację w jednej sprawie - czas zakończyć ten wątek.
Z mojego niewinnego żarciku o bażancie zrobiła się sieriozna bitwa słowna z wytaczaniem najcięższych armat. Szkoda, że wziął Pan bezpodstawnie moje uwagi o nadużywaniu kolorów camo jako atak konkretnie na Pana.
I szkoda, że atakuje Pan innych ludzi na podstawie subiektywnych odczuć.
Czy polowanie jest żenujące i wynika z niedowartościowania, czy nie - to tylko Pańskie subiektywne, negatywnie wartościujące odczucie.
Dla odmiany - czy stosowanie kamuflażu bez potrzeby jest żenujące czy nie - ja bynajmniej nie twierdziłem.
Natomiast nie subiektywnie, lecz całkiem obiektywnie śmiem twierdzić, że stosowanie kamuflażu bez potrzeby jest NIEBEZPIECZNE.

Osoby idące do lasu w ubraniu kamuflującym na zabawę w postaci zawodów polegających na strzelaniu do atrap zwierząt, na grzyby czy w jakimkolwiek innym celu nie związanym z prawdziwym polowaniem czy wojną - postępują głupio i niebezpiecznie, narażając łucznika na zawodach 3D lub myśliwego zasadzającego się na zwierzynę na nieumyślne postrzelenie zbędnie kamuflującego się człowieka.

Dlatego moja zapowiedź, że pojawię się w Olsztynie w stroju odblaskowym, a nie kamuflującym nie jest "zmianą image'u", lecz konsekwentną decyzją wynikającą z myślenia i przewidywania. W końcu już widział mnie Pan kilka razy - i nigdy nie miałem na sobie ani jednego łaszka w kolorach camo, nieprawdaż? Gdy się ostatnio widzieliśmy w terenie - to właśnie ja miałem na sobie jaskrawą czerwona koszulę, nieprawdaż?
To ja kilkakrotnie prosiłem innych ludzi, by zeszli nie tylko z linii strzału, ale i z pobliża - gdyż istnieje prawdopodobieństwo, że łucznik się potknie, niechcący zwolni spust - i zastrzeli osobę postronną.


Pozdrawiam serdecznie, życząc więcej spokoju i dystansu ;) 8)
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2010, 01:14:20 pm wysłana przez jopsa »

preddy

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 95
  • Walk Softly... And Carry A Big Gun
Odp: Sprzedam łuk bloczkowy 60#
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 02, 2010, 03:58:31 pm »
Witam.

Kończąc więc pozdrawiam uczestników dyskusji, która jaka by nie była burzliwa zawsze prowadzi chociażby do uzupełnienia wiedzy na temat zdania innych.
Panie jopsa, nie mieliśmy okazji się jeszcze spotkać, ale może uda mi się dotrzeć do Olsztynka (na razie jako obserwator - nie będę psuł zawodów swoim obecnym brakiem umiejętności) - więc może to był jakiś inny preddy...:)

Pozdrawiam raz jeszcze i miłej reszty weekendu życzę.

preddy
Taki recurve w liście...

Mam też czapkę Hoyt'a camo...:)