Autor Wątek: Kusza 150lbs  (Przeczytany 52161 razy)

markwild2100

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kusza 150lbs
« Odpowiedź #30 dnia: Kwiecień 05, 2010, 06:58:08 pm »
Można to później jakoś uzupełniać/regenerować?

ps. Ciekawostka: Do 25 metrów same dychy trafiałem, natomiast pięć kroków dalej lata to jak chce - wina bełtów czy kuszy?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2010, 07:05:07 pm wysłana przez markwild2100 »

zgaszony

  • Gość
Odp: Kusza 150lbs
« Odpowiedź #31 dnia: Kwiecień 05, 2010, 07:49:32 pm »
W ofercie producentów figur są zestawy naprawcze w postaci pianki którą można uzupełnić ubytki. Nie wiem jak z dostępnością w europie.

http://www.cabelas.com/cabelas/en/templates/pod/standard-pod-wrapped.jsp?id=0004695&navCount=1&parentId=cat20084&masterpathid=&navAction=push&cmCat=MainCatcat21424-cat20084&parentType=index&indexId=cat20084&rid=

markwild2100

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kusza 150lbs
« Odpowiedź #32 dnia: Kwiecień 05, 2010, 08:07:27 pm »
No i super dziękuje ślicznie, o postępach napisze w wątku.

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: Kusza 150lbs
« Odpowiedź #33 dnia: Kwiecień 05, 2010, 08:21:37 pm »
Ma Pan chińskie aluminiowe bełty o parametrach 2018.
Ja mam takie same do mojego (a ściślej kupiłem dla syna, niech mały rośnie na mężczyznę, nie na ciapę) chińskiego "Jaguara" o niemal identycznej budowie i parametrach, co Pański sprzęt.  I zgiąłem tylko jeden bełt, gdy nie trafiłem w matę regulując lunetę. Za to zniszczyłem sporo lotek, gdy się bełty wbijały za głęboko (gdy się często celnie trafia, na "żótku" tarczy robi się zbyt miękko)
Jutro podeślę fotkę

Ma Pan złą matę - i tylko w tym cały problem. Do takich wynalazków nie trzeba lepszych bełtów.

Lecz gdy koniecznie chce Pan mieć bełty sztywniejsze - polecam karbonowe o jak najmniejszym spinie - tylko proszę zwrócić uwagę, by waga całego bełta nie była mniejsza, niż tych bełtów, które Pan nabył razem z tą kuszką. Bo jak będą lżejsze - można złamać łuczysko podczas strzału. Może Pan manipulować wagą grota - w tych bełtach, które Pan ma są groty dość ciężkie (chyba 125 grain, dokładnie nie pamiętam, jak wrócę jutro z dyżuru to zważę i Panu podam). Może Pan kupić cięższe przez to sztywniejsze  promienie - lecz za to lżejsze groty.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2010, 08:34:33 pm wysłana przez jopsa »

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: Kusza 150lbs
« Odpowiedź #34 dnia: Kwiecień 05, 2010, 08:53:59 pm »
Ciekawostka: Do 25 metrów same dychy trafiałem, natomiast pięć kroków dalej lata to jak chce - wina bełtów czy kuszy?

To nie "wina" kuszy, lecz nieuchronny  efekt jej budowy. To archaiczna pod względem założeń konstrukcyjnych słabizna z power stroke zaledwie 10". Bełciki króciutkie - czyli mogą łatwo zmieniać kierunek lotu pod byle "pretekstem". Gdy wolny już na początku bełt zwolni jeszcze bardziej po 20 metrach - zaczynają mieć znaczenie niedoskonałości lotek i ich ustawienia. Do tego proszę zauważyć, jak porusza się cięciwa w czasie strzału w Pańskim sprzęcie - cały czas mocno  trze o łoże. Mój "dorosły" sprzęt (Barnett Quad) trze tylko w okolicach spustu - potem łoże się obniża i cięciwa nie trze.
I co z tego wynika - porządnie Pan natrze łoże i cięciwę lubrykantem - bełt leci szybciej, bo tarcie cięciwy małe. Po kilku strzałach bez posmarowania - już tarcie cięciwy jest większe - i bełt leci wolniej, i po 25 metrach wbija się znacznie niżej w cel, niż poprzednie bełty

Ten sprzęt z założenia służy do celnego strzelania do 20 jardów. Czyli do nauki, do niczego więcej
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 05, 2010, 09:58:26 pm wysłana przez jopsa »

Rosjanin

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Kusza 150lbs
« Odpowiedź #35 dnia: Kwiecień 06, 2010, 10:31:45 pm »
Najpopularniejsze w Rosji kuszy. Tanie i nie stwierdzono nieprawidłowości w konstuktsii. Sprzedałem ponad sto takich na 2 lata. Sloman jeden - został zmiażdżony przez samochód :) Bełty z zestawu nie jest bardzo dobry, polecam kupić karbonowych, w miarę możliwości, długości 16'', nie więcej. Ale nawet te chińskie bełty może nie łamać się, tylko trzeba właściwa tarcza.

W Rosji bardzo popularne są tarcza z "pienopleksa". http://www.penoplex.ru/ Nie wiem jak nazywa się ten materiał w Polska. To jest materiał izolacyjnego do domów. Może ten znak towarowy jest zastrzeżony tylko dla nas, ale w Polska ten materiał jest sprzedawany pod inną nazwąi. Tutaj "pienopleks" sprzedawany w sklepach OBI i innyh do naprawy i budowy. Cena za m3 kolo 100zł (1000 rub) . To wystarczy na 4 tarczy. Zalety: bardzo wytrzymała, tanio. Wady: strzała z łuku lub kuszy leci z dużą prędkością, materiał topi się i brudząc strzałki. Można smarować końcówki masła, nie będzie brudzić się i będzie łatwiej wyciągnąć strzałę z tarczy. http://talks.guns.ru/forums/icons/forum_pictures/003175/3175584.jpg
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2010, 10:44:38 pm wysłana przez Rosjanin »
Przepraszam za mój polski

@(o.o)@

  • Gość
Odp: Kusza 150lbs
« Odpowiedź #36 dnia: Kwiecień 07, 2010, 01:50:17 am »
http://talks.guns.ru/forums/icons/forum_pictures/003175/3175584.jpg
Zauważyłem, że i Wasi zaopatrują się u tego samego dostawcy co i nasze polskie sklepy (na zdjęciu widać zaklejone logo na tarczy). Pienopleksu jednak nie widziałem u nas w sklepach.


jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: Kusza 150lbs
« Odpowiedź #37 dnia: Kwiecień 07, 2010, 08:31:54 am »
Najpopularniejsze w Rosji kuszy. Tanie i nie stwierdzono nieprawidłowości w konstuktsii.

Nu, nawierno...
Daragoj arbaletczik, no to może my się założyć?
Ja strzelać z Barnett Quad bełtami Barnett, a wy z to kitajskie ustrojstwo "bez nieprawidłowości w konstuktsii" bełtami kitajskimi.
Dystans 50 metrów.
Minimalna kwota zakładu - 100 000 rubli

A że najpopularniejsze - to żaden argument. W Pańskim pięknym kraju (choć piękny, to nie darzę go nadmierną sympatią ze względu na skłonność większości Rosjan do zamordyzmu i ślepego posłuszeństwa władzy - nawet zbrodniczej) - nie tak dawno najpopularniejszymi samochodami były Łady i Moskwicze - choć raczej trudno im było dorównać do Mercedesów, BMW i Porsche.

Te kitajskie kusze są popularne jeszcze z jednego powodu poza śmiesznie niską ceną - producenci i sprzedawcy oszukują podając ich parametry. Przecież ktoś, kto nabywa tak tanią kuszę, nie kupi chronografu droższego niz kuszka - i nabrany gamoń myśli, że ma sprzęt lepszy niż... Excalibur Vixen  ;D (widziałem taką dyskusję na amerykańskim forum)
A Pan jako sprzedający ten sprzęt - jakie parametry podaje potencjalnym klientom?

Pazdrawlaju!



Panie markwild2100 ::

Zważyłem tego 17" chińskiego bełtcika
Całość waży ok. 23,7 gramów = ok. 366 ziaren (grain) Piszę "około" bo różnice wagi poszczególnych bełtów są zauważalne. Z czego aż 125 ziaren (dokładnie zważyłem - 126 grain) przypada na grot. Zatem środek ciężkości bełta (FOC) jest zbyt daleko skierowany do przodu.

Jak już koniecznie chce Pan używać lepszych bełtów do tego wynalazku (co według mnie ma taki sam sens, jak wkładanie silnika od Ferrari do Moskwicza), to:

1. Waga całości nie może być niższa niż 350 ziaren (grain) by nie złamać łuczyska, ani nie wyższa niż 380 ziaren (by to jeszcze leciało)

2. Niech Pan zastosuje lżejszy grot (100 lub nawet 80 grain) - za to cięższy promień. Gdy porządne promienie będą zbyt ciężkie - można zastosować bełty 16", choć nie polecam - będzie jeszcze trudniej dobrać twardośc maty, by swobodnie wyciągać wbitego bełcika.

3. Proszę wstawić do bełtów nock płaski (flatnock). Cięciwa w tym wynalazku podczas strzału cały czas trze o łoże, zatem zastosowany tu nock typu półksiężyc (halfmoon), dedykowany do sprzętu, który nie trze cały czas o łoże tylko skomplikuje wyrzut bełta. Popychający nock płaski będzie dawał w tej kuszce mniej możliwości perturbacji wyrzutu bełta.

4. Wkleić lotki nieznacznie (bardzo nieznacznie!) ukośnie, by się bełt obracał w czasie lotu wokół własnej osi.

5. Niech Pan zwróci uwagę na symetryczne wkładanie łuczyska. Ten wynalazek ma jedno łuczysko zamiast dwóch niezależnych ramion, a niesymetryczne umieszczenie łuczyska da boczne drgania bełta. Jak już się wyrobiła od śruby metalowa wkładka z przodu zamocowania łuczyska - należy starannie zmierzyć łuczysko, włożyć dokładnie centralnie, metalową wkładkę obrócić na druga stronę i bardzo ostrożnie dokręcać śrubę mocującą łuczysko, by się łuczysko nie przesunęło.

5. Dokładnie woskować łoże i cięciwę - a zwłaszcza owijkę w miejscu gdzie będzie popychany nock.

6. Równomiernie (symetrycznie) naciągać cięciwę.

A najlepiej potraktować ten sprzęt jako urządzenie do nauki nie tyle super celności, lecz wyrabiania nawyków ważnych dla bezpieczeństwa - naciągania, automatycznego sprawdzania, czy na pewno jest bełt (po którymś strzale każdemu początkującemu zdarza się z roztargnienia strzelić bez bełta - jak złamie Pan łuczysko chińskie za 25 euro, to żalu nie będzie, a gdyby Pan złamał łuczysko w sprzęcie markowym - to mocno uderzy po kieszeni). Wyrabianie nawyku dokręcania co jakis czas wszystkich śrub mocujących. Naukę płynnego uwalniania spustu. No i naukę jako-tako celnego strzelania, by nie niszczyc drogich bełtów firmowych, gdy już Pan kupi cos porządniejszego.

Pozdrowienia dla wszystkich "samostrzelców"!!

P.S. Zdjęcia tych bełcików wbitych w dobrze dobranę matę prześlę później
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2010, 08:57:53 am wysłana przez jopsa »

shiffo

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 100
Odp: Kusza 150lbs
« Odpowiedź #38 dnia: Kwiecień 07, 2010, 09:35:10 am »
Panie Jopsa, trochę kultury! Obraża Pan ludzi, pisząc takie brednie:

"skłonność większości Rosjan do zamordyzmu i ślepego posłuszeństwa władzy - nawet zbrodniczej"

Wystawia Pan świadectwo nie tylko sobie ale i nam Polakom.
PSE NOVA Vector 5, 50lbs,  TOXONICS STOCK DOG PLUS, Easton Powerflight 500

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: Kusza 150lbs
« Odpowiedź #39 dnia: Kwiecień 07, 2010, 01:55:36 pm »
Panie Jopsa, trochę kultury! Obraża Pan ludzi, pisząc takie brednie:

"skłonność większości Rosjan do zamordyzmu i ślepego posłuszeństwa władzy - nawet zbrodniczej"

Wystawia Pan świadectwo nie tylko sobie ale i nam Polakom.

Panie ładny - pisanie PRAWDY to nie są brednie.
Pisanie PRAWDY nie jest obrażaniem ludzi.
Czy to się komu podoba czy nie - zbrodniarz Dżugaszwili jest nadal w Rosji poważany, i do dziś Rosjanie wybierają do władzy z własnej woli kagiebowców pokroju Putina, zwolenników "silnej ręki".

To raczej Pański wpis wystawia nam, Polakom złe świadectwo. Świadectwo fałszywe - bo my, Polacy jednak pamiętamy o moskwicińskich zbrodniach i widzimy, kogo sobie Rosjanie do dziś wybierają.

P.S. Oczywiście to co napisałem nie dotyczy personalnie Szanownego Pana "Rosjanin" (niskie ukłony). Bynajmniej nie generalizuję, a jedynie zgodnie ze stanem faktycznym wskazałem zjawisko ogólne, statystyczne.

shiffo

  • Doświadczony forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 100
Odp: Kusza 150lbs
« Odpowiedź #40 dnia: Kwiecień 07, 2010, 07:30:15 pm »
Z Panem naprawdę nie warto dyskutować (pisze Pan, że tego naszego rosjanina to Pan nie obraża a był Pan z nim w urnie wyborczej?)

Tylko raz zareagowałem na Pana post i więcej nie będę, bo to jest forum łucznicze.

A na żywo to Pan taki pokoruniutki się wydawał.
PSE NOVA Vector 5, 50lbs,  TOXONICS STOCK DOG PLUS, Easton Powerflight 500

markwild2100

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Kusza 150lbs
« Odpowiedź #41 dnia: Kwiecień 07, 2010, 07:50:00 pm »
Panowie, osobiste wycieczki zbytniego sensu nie mają :)
Dziękuję wam za konkretne wypowiedzi na temat,
na razie jestem na etapie "testowania" nowej dziedziny strzelectwa!
W sierpniu wybieram się do kraju sprzedać "dymiące strzeladła"
Napewno pieniądze wymienię na Barnett'a Predator, lub coś z tej półki.
Tymczasem muszę wycisnąć wszystko z tego Chińskiego "cuda"
Pozdrawiam!

aro1569 - Arkadiusz Kania

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 249
Odp: Kusza 150lbs
« Odpowiedź #42 dnia: Kwiecień 07, 2010, 10:05:33 pm »
Panie szanowny jopsa ,tutaj naprawde nikogo nie obchodza panskie animozje w stosunku do innych nacji.Nie to miejsce i czas po temu.
Bowtech Invasion CPX 70#, Mathews Drenalin 70#,
TR Micro Alpha v5, Sure- Loc QC,
Ripcord Code Red, Mathews HD II,
Cartel Midas Max ,
Octane 11'' , Bee stinger pro hunter max 8"
CE Maxima 250

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: Kusza 150lbs
« Odpowiedź #43 dnia: Kwiecień 07, 2010, 11:44:13 pm »
Z Panem naprawdę nie warto dyskutować (pisze Pan, że tego naszego rosjanina to Pan nie obraża

Ja nie obrażam - nie pisałem wszak o tym Panu, lecz o WIĘKSZOŚCI Rosjan.
Dla odmiany Pan Go obraża, pisząc o nim małą literą "rosjanin".
Więcej szacunku dla ludzi!

Cytuj
A na żywo to Pan taki pokoruniutki się wydawał.

Myli Pan uprzejmość i dobre wychowanie z pokorą.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 07, 2010, 11:49:08 pm wysłana przez jopsa »

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: Kusza 150lbs
« Odpowiedź #44 dnia: Kwiecień 08, 2010, 12:02:19 am »
Napewno pieniądze wymienię na Barnett'a Predator, lub coś z tej półki.

Niech się Pan dobrze zastanowi, by nie wpaść z jednej skrajności (sprzęt zbyt wolny) w drugą (zbyt szybki).
Predator jak wszystkie Barnetty ma korpus z fiberglasu. To z jednej strony zaleta - bo lekki. Ale z drugiej strony do takiego korpusu nie mogą być przykładane zbyt duże obciążenia. Predator, najszybszy z Barnettów jest nadmiernie wyżyłowany - i oto, co się może przytrafić:

http://crossbownation.com/community/showthread.php?t=4403