Autor Wątek: porównanie samick stingray vs łukbis hunter 62  (Przeczytany 7537 razy)

Witki

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 6
porównanie samick stingray vs łukbis hunter 62
« dnia: Marzec 30, 2010, 11:05:04 am »
Witam.
Czy ktoś z szacownego forum miał styczność z oboma łukami.
Szczególnie interesuje mnie jak wyglada sztywnośc i dynamika i na korzyść którego z podanych w tytule łuków.
Jak sprawdza się karbon użyty w łuku łukbis-u.
Za wszystkie opinie będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam
Witki

zgaszony

  • Gość
Odp: porównanie samick stingray vs łukbis hunter 62
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 30, 2010, 11:21:34 am »
Witaj strzelałem z jednego i drugiego ale różniło je 30# siły naciągu więc trudno porównywać.

N

  • Gość
Odp: porównanie samick stingray vs łukbis hunter 62
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 21, 2010, 06:23:48 pm »
Witaj Mathews

Odgrzewam temat:
1/ - Samick czy Bisok Hunter 62/68 jako alternatywa któregoś z łuków amerykańskich ?
2/ - take-down czy one-piece?
3/ - czy ktoś strzela z Bob Lee one-piece recurve?

Ad.1
Miałem podczas jednych zawodów 3D(zdaje się że na Słowacji) okazję wypróbować Hunter`a 62", i jeden z refleksyjnych,jednoczęściowych hunterów Ben Pearson(niestety nie pamiętam nazwy)- w tej konfrontacji, niestety ;) zwyciężył "amerykanin"...

Łuki polowe Samick`a są wzorowane na konstrukcjach amerykańskich,np. SHB, Volcano, Stingray, Hawkeye i jeszcze parę innych...
Łuki te cieszą się dużym zainteresowaniem na świecie; relacja ceny do jakości wykonania i dynamiki konstrukcji jest bardzo korzystna.
Osobiście polecam...
Dość dobre ale już zdecydowanie droższe od Samick`ów są łuki niemieckiej firmy Bearpaw-również wzorowane na łukach zza oceanu...np. Kiowa...

Ad.2
To zależy jakimi kryteriami będziesz się kierować; jeśli wygodą w transporcie albo przyszłościowo planujesz zmieniać siłę naciągu-albo w razie awarii-wymienić same ramiona bez kupna całkowicie nowego łuku to TD.
Najkrótsze łuki TD mają 38-44" długości (KT-44 i KT-38 Special)
A jeśli jesteś już "zdeklarowany" w kwestii # i zależy Ci na pięknej, jednolitej formie bez żadnych gwintów czy śrub to One piece...
Najkrótsze łuki jednoczęściowe 46-52" długości(np. Stalker Rodney`a Wright`a czy Bear SuperMag 48 lub Bear Magnum)
Jeśli chodzi o osiągi TD i OP to moim zdaniem różnicy specjalnej nie ma-no chyba że do majdanu dokręcisz jakieś "kosmiczne"ramiona olimpijskie ;)

Ad.3
Piękne łuki-zwłaszcza te utrzymane w ciemnej kolorystyce-ale cena prawie taka jak łuku bloczkowego ;)
Przykro mi tu Ci nie pomogę :-[

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2010, 07:25:32 pm wysłana przez N »

N

  • Gość
Odp: porównanie samick stingray vs łukbis hunter 62
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 22, 2010, 08:51:11 pm »
Nie ma za co Mathews, cieszę się że mogłem Ci jakoś pomóc... :)
Czyżbyś chciał spróbować czegoś nowego ? ;)

W Polsce łuki polowe nie są specjalnie popularne; toteż kategoria TR-RB nie jest zwykle zbyt liczna...co innego u naszych południowych i zachodnich sąsiadów-tam sytuacja jest dokładnie odwrotna.
Najlepsi w tej kategorii często uzyskują wyniki których nie powstydziliby się nawet łucznicy bloczkowi...

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2010, 09:12:26 pm wysłana przez N »

motek

  • Forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 90
Odp: porównanie samick stingray vs łukbis hunter 62
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 23, 2010, 05:22:41 pm »
Cześć.

Jeżeli ciągniesz nie więcej jak 29" to nie ma lepszego łuku jak Stingray. Jest to kopia Black Widow PTF 58". W tej cenie i klasie nie ma konkurenta. Strzelam z niego już 1,5 roku i mimo że ciągnę 30,5" łuk to wytrzymuje! Jest bardzo dynamiczny, szybki i mam wrażenie że bardzo sprawny energetycznie. Strzelałem z łuków Martina(HUNTER, DREAMCATCHER).  Moim zdaniem nie są warte ceny jaką trzeba za nie zapłacić.Żaden z nich nie wytrzymał dłużej jak rok. Dynamika, sprawność takie sobie , bez rewelacji. Za ta cenę masz 2,5 Stingray'a. Obecnie testuję Vernę Samick'a. Łuk dla tych co mają długaśny naciąg. Zapowiada się nieżle. Jak Cię interesuje krótki 64"refleks-defleks longbow to właśnie polecam Vernę. To z kolei kopia Black Widow PL 64". Jak już pisał "N" koreańczycy kopiują łuki znanych firm amerykańskich.Może nie są tak dopieszczone jak oryginały ale w działaniu niewiele im ustępuja. Będę w Potachach z Vern'ą . Możesz ją wypróbować.

                                                                                        Pozdrawiam