Autor Wątek: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!  (Przeczytany 66808 razy)

macheti

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 25, 2010, 10:19:43 pm »
Generalnie w USA bardzo sobie chwalą kusze Excalibur  .

Polecam największe forum o tej tematyce. 
http://www.crossbownation.com/

Oraz strona producenta ,również jest tam forum http://www.excaliburcrossbow.com/

Jopsa daj mi do siebie namiar cool_jony3@gazeta.pl .

Dzięki

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 26, 2010, 06:37:21 am »
1. wynik obiektywnych badań jest zwykle zależny od tego kto je zleca i za nie płaci :)

Na szczęście obaj jako ludzie inteligentni potrafimy odsiać ziarno od plew i np. olać "opinie" na sterowanych forach, gdzie zawsze się kadzi, a opinii negatywnych nie publikuje (jak w Polsce na militaria.pl, a w USA na cabela's). Za to respektować zdanie tych fachowców, którzy ochrzaniają jeden produkt i jednocześnie chwalą drugi TEJ SAMEJ FIRMY - bo oni kasy od producenta za opinię nie mogli wziąć.

Dla przykładu - jakiś użytkownik o nicku "jopsa" z Polski (co za dziwny zbieg nicka i kraju z moim, hehehe ;D ) radził na wspomnianym przez Pana "macheti" forum crossbow.nation.com pewnemu zawiedzionemu zakupem użytkownikowi z USA by w przyszłości czytał opinie np. w crossbow rewiev, gdzie łuk Barnett WildCat C5 się gani, a łuk Barnett Quad400 AVI chwali:

http://crossbownation.com/community/showthread.php?t=5774&page=3

2. w swym wywodzie pominąć aspekt wstrząsów jakie wywołuje praca ramion kuszy, a co nie występuje gdy jest przykręcona do stołu  ;D, . W twinbow ten efekt praktycznie nie występuje

Panie Boże Przedwojenny, to twinbow nie ma ramion? Czego ci ludzie nie wymyślą ;D

4. w swoim pierwszym poście napisałem, że jest to dla mnie nr 1 w kuszach, a nie że obiektywnie najlepsza kusza na świecie !!! i twoje wywody tego nie zmienią. Nadal to jest MÓJ WYBÓR  ;)


Nie mam najmniejszej chęci psuć Ci zabawy. Życzę Ci wiele radości z użytkowania tego wspaniałego 4-bloczkowego łuku horyzontalnego, jakim jest twinbow. Tylko czemu go nazywasz "kuszą", skoro nawet sam producent określa go mianem "podwójnego ŁUKU" (twinbow)?

Niskie ukłony
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2010, 07:54:30 am wysłana przez jopsa »

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 26, 2010, 07:29:02 am »
Generalnie w USA bardzo sobie chwalą kusze Excalibur  .

Niestety, polskie prawo zabrania posiadania bez zezwolenia KUSZ CIĘCIWOWYCH, jakimi są wspaniałe kusze cięciwowe Excalibur. Na szczęście polskie prawo nie zabrania posiadania łuków - z czego wynika, że można posiadać bez zezwolenia np. wymieniany w postach powyżej twinbow ("podwójny łuk")

Jopsa daj mi do siebie namiar cool_jony3@gazeta.pl .

Wystarczy kliknąć na mój profil użytkownika - i pokaże się mój email.
pzdro!

Hungry

  • Gość
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 26, 2010, 10:18:57 am »


2. w swym wywodzie pominąć aspekt wstrząsów jakie wywołuje praca ramion kuszy, a co nie występuje gdy jest przykręcona do stołu  ;D, . W twinbow ten efekt praktycznie nie występuje

Panie Boże Przedwojenny, to twinbow nie ma ramion? Czego ci ludzie nie wymyślą ;D

ramiona oczywiście są, ale nie z przodu kuszy tylko po bokach, a ich praca podczas strzału nie jest skierowana do przodu jak w zwykłych kuszach, tylko w bok. Dzięki temu w czasie strzału właściwie nie odczuwa się "szarpnięcia".
Polecam Ci jednak kiedyś spróbować postrzelać także z tej kuszy ....

Ze swojej strony widzę także jedną generalna przewagę tradycyjnych konstrukcji, a mieści się ona w jednym zdaniu : "im co jest prostsze i mniej złożone, tym mniej się psuje" :)

btw. policji i prawa, ciekawe czy potraktowaliby te "dwa łuki" jako kuszę ?

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 26, 2010, 10:58:21 am »
btw. policji i prawa, ciekawe czy potraktowaliby te "dwa łuki" jako kuszę ?

To kwestia oddzielna - czy mamy Państwo Prawa, gdzie wszelkie wątpliwości MUSZĄ być rozstrzygane na korzyść oskarżonego, czy bezprawny reżim.

Mnie intryguje coś innego - czemu z uporem upodlonego niewolnika wiele osób usiłuje mnie przekonać, że urządzenia, które nie istniały w dniu wprowadzania ustawy o broni jednak są bronią w myśl tej ustawy? Sami chcecie sobie zakładać kaganiec i kajdany? Jeszcze nikt nie udowodnił mi, że BLOCZKOWO-CIĘCIWOWO-KABLOWY ŁUK HORYZONTALNY jest "kuszą cięciwową".
Nawet jak sam producent nazywa swoje urządzenie nie kuszą, lecz "podwójnym łukiem" - to Acan na siłę usiłujesz z niego zrobić "kuszę"?
Po co?

Uprzejmie - acz stanowczo!!!! - domagam się od wszystkich Państwa, którzy upierają się przy "kuszy" - o podanie definicji "kuszy cięciwowej", by pasowała do Bloczkowych Łuków Horyzontalnych. Dotąd tylko Pan kissielec próbował - ale mu nie wyszło.
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2010, 11:11:11 am wysłana przez jopsa »

Marek Pietrusiak

  • Administrator
  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 491
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 26, 2010, 02:29:43 pm »
Kolego sposób na rozwianie Twoich wątpliwości co do państwa i prawa jakie tu panuje jest banalnie prosty.
Po prostu podejdź z takim urządzeniem do najbliższego posterunku, pokaż je i opisz nam później reakcje Policjantów oraz ich pogląd.
Opinie jakie wygłaszasz są teoretycznie słuszne ale nikt z nas nie ma zdrowia do tego, żeby później spędzać czas na prokuraturze po prostu.

Marek
--------------------------------------------------------------------
PSE Dominator 3D, TT SmackDown, Copper John ANTS, Vibracheck CFX, Fatboy, ACE

kissielec

  • Gość
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 26, 2010, 03:14:05 pm »
Słuchajcie, podchwytujac ideę -  może nasze auta przestalibyśmy nazywać pojazdami tylko jakoś inaczej - i wtedy hulaj-dusza nie obowiazywałby nas już kodeks drogowy,...co Wy na to ?

A może, przykremu sąsiadowi możnaby bezkarnie dać w tubę, gdyby tak nazwać go "workiem treningowym". W końcu ma na zewnatrz skórę, a w środku sprężyste wypełnienie (?).

Hmm,...świat pojaśniał...jak sobie to wyobraziłem ;D.
Z tym, że w tym blasku majaczy mi dwóch sanitariuszy, jak niosą dla mnie ubranko z baaardzo długimi rękawami... ;)   
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2010, 03:29:43 pm wysłana przez kissielec »

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 26, 2010, 03:54:23 pm »
Po prostu podejdź z takim urządzeniem do najbliższego posterunku, pokaż je i opisz nam później reakcje Policjantów oraz ich pogląd.

A co mnie obchodzi prywatne zdanie policjantów?
Mnie interesuje:
1. Zdanie prawa - a prawo na ten temat milczy
2. Zdanie fachowców od łucznictwa bloczkowego, których spodziewam się znaleźć na tym forum - nie tylko jako autorytet, ale i jako potencjalnych rzeczoznawców przed sądem - a Wy, Szanowni Fachowcy od łucznictwa bloczkowego też nie potraficie udowodnić, że Bloczkowy Łuk Horyzontalny jest "kuszą"

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 26, 2010, 04:00:02 pm »
Panie Piotrze z Kissielewic - niestety, prawo dokładnie zdefiniowało to, czym jeździmy po drogach. Medycyna sądowa ma dokładne obowiązujące prawnie wytyczne do celów orzeczniczych, i z pyszczydła sąsiada worka treningowego zrobić się nie da.

Pańskie parafrazy zatem poszły na spacer.
Nisko się kłaniając nadal proszę o definicję "kuszy". ;D

kissielec

  • Gość
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 26, 2010, 04:51:42 pm »
Wedle życzenia Waćpana, spróbujmy:

Kusza cięciwowa - rodzaj broni miotającej składająca się z łęczyska, cięciwy oraz łoża z mechanizmem spustowym. Zasada działania polega na wyrzuceniu pocisku umieszczonego w prowadnicy łoża, przez cięciwę, wskutek rozprężenia łęczyska, wyzwolonego przez zwolnienie cięciwy zaczepionej wcześniej o mechanizm spustowy.

A zaraz to Acan pewnie tak poprzeinaczasz, że uczynisz nam ze sprzętu zwyczajnego - któren i pacholętom znany jest - jakie zamorskie dziwadło, imienia którego...tfu!... jeno grzesznicy używają... ;) 
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2010, 05:40:38 pm wysłana przez kissielec »

macheti

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #40 dnia: Marzec 26, 2010, 05:54:18 pm »
Nawet jeśli ta dyskusja  prowadzi do nikąd to jestem zdania że kto tzw horizontal bow będzie chciał mieć to będzie go miał (jak już nie ma).



"jopsa" wysłałem ci prywatną wiadomość na skrzynkę(forum) bo e-maila nie podałeś w profilu(przeczytaj).
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2010, 07:09:48 pm wysłana przez macheti »

zgaszony

  • Gość
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 26, 2010, 07:04:57 pm »
Kusza w europie od wieków była kuszą i jest nią nadal, upieranie się jak dziecko że "coś" tym "czymś" nie jest ponieważ nazwało się to inaczej to działania "harcownicze".
Podpuszczasz jakby społeczność tego forum była z najmłodszej przedszkolnej grupy.
Mnie to zaczyna męczyć.
Pozdrawiam Adam


macheti

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 26, 2010, 07:21:27 pm »
Naturalnie miałem na myśli horizontal bow. Co do meritum zdania nie zmienię. Wszystko jest dla ludzi jeśli ci ludzie są rozsądni.Kusza, Łuk  bloczkowy to śmiertelna bron w  rękach nierozsądnego człowieka , tak samo jak ołówek .Pewnie połowa populacji tego forum ma pod strzechą horizontal bow i nic im oraz ich otoczeniu się nie dzieje ,bo są rozsądni. Uważam że w Polskie prawo tworzą nierozsądni ludzie .Idąc tropem restrykcji prawnych  dla kuszy taki łuk bloczkowy powinien być zakazany również a nie jest. Więc czy warto przestrzegać nierozsądnego prawa.Panowie jeszcze raz powtórzę jak ktoś jest rozsądny z domu to można mu powierzyć skrzynkę z przyciskiem aktywującym bron jądrowo i nic się złego temu światu nie stanie. To samo z kuszą.Bądźmy rozsądni.

Ps.Co do USA tam najpierw tak było że wszyscy mieli broń a skoro wszyscy mają broń to nie ma wyjścia musimy ją zalegalizować. Myślicie że to u nas  przejdzie z hb?  ;)

« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2010, 07:55:08 pm wysłana przez macheti »

tomo

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 592
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 26, 2010, 07:23:19 pm »

Mnie to zaczyna męczyć.
Pozdrawiam Adam


Mnie tez to już męczy.
Powiedz JOPSA, gdzie strzelasz i kiedy - ja już zorganizaję odpowiednią widownię, przy ktorej będziesz mógł wykazać się wiedzą i interpretacją przepisów, ktorymi tak szczodrze nas raczysz.

Wielu pionierów w róznych dziedzinach próby rozpoczynali od siebie - sprobuj może sam i jak już ustalisz coś konkretnego to daj znać - może sobie kuszę lub "łuk .." kupię.
POzdrawiam
MATHEWS APEX 7 , PSE SUPRA, MATHEWS HALON X COMP

jopsa

  • Stały bywalec
  • ****
  • Wiadomości: 374
Odp: BLOCZKOWE ŁUCZNICTWO HORYZONTALNE - otworzyć nowy dział!
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 26, 2010, 08:10:20 pm »
"jopsa" wysłałem ci prywatną wiadomość na skrzynkę(forum) bo e-maila nie podałeś w profilu(przeczytaj).

Jakże to? Wszak ja na swoje jedyne sprawne lewe oko widzę, że profilu użytkownika mym stoi jak samiec krowy "jopsa@tlen.pl"
Czyżbym jeno ja go widział?