Autor Wątek: Clicker  (Przeczytany 6818 razy)

Reglass

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Clicker
« dnia: Marzec 04, 2010, 09:24:59 pm »
Witam!

Chciałem za kupić clicker do łuku samick polaris ale on nie ma na to gwintu
więc trzeba klejony np. taki? http://www.luksport.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=248&category_id=51&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=31

ale teraz pytanie czy jest sens kupować? i jak go przykleić może ktoś ma jakieś zdjęcie etc. dzięki z góry za pomoc.

lucznikruda

  • Gość
Odp: Clicker
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2010, 10:30:45 pm »
Cytuj
ale teraz pytanie czy jest sens kupować?
Jeżeli masz opanowane podstawy strzelania i masz "wyrobioną" technikę strzelania to tak.

Reglass

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Clicker
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2010, 10:43:22 pm »
aha czyli jeszcze nie ma sensu ;)

Za kupiłem do mojego łuku taki stabilizator
http://www.luksport.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=951&category_id=132&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=31

i taki tłumik drgań
http://www.luksport.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=1605&category_id=89&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=31

i teraz chciałem za kupić kostkę V-BAR nie wiem czy ta będzie dobra i czy prosta czy skośna??
http://www.luksport.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=1186&category_id=90&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=31

i stabilizatory boczne te będą dobre?
http://www.luksport.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=952&category_id=132&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=31

dodam że strzelam rekreacyjnie (może kiedyś bym chciał strzelać na zawodach jeszcze nie wiem) i czy jest sens kupować ten dodatkowy osprzęt? i jak w płynie to na łuk? co się przede wszystkim poprawi? dzięki za pomoc

lucznikruda

  • Gość
Odp: Clicker
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 06, 2010, 07:43:06 am »
Nie chciałbym Ci źle doradzić ale jeżeli chcesz wyposażyć swojego samica tak jak profesjonalny łuk klasyczny to powinieneś mieć komplet stabilizatorów, czyli centralny + boczne + V-BAR + jeszcze się używa przedłużkę.

Bowhunter

  • Gość
Odp: Clicker
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 06, 2010, 10:03:11 am »
Wlasnie. stabilizator powoduje ze caly system staje sie spokojniejszy .
Luk jest wprawdzie ciezszy ale latwiej go utrzymac w celu.
 

Reglass

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Clicker
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 06, 2010, 03:39:55 pm »
Mam stabilizator centralny +tłumik drgań do niego.

i pytam wyżej podałem linki czy to co wybrałem będzie się na dawać?

zgaszony

  • Gość
Odp: Clicker
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 06, 2010, 03:48:58 pm »
Zapomnij o pozycji nr 2 z Twojego wyboru.

Reglass

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Clicker
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 06, 2010, 05:09:55 pm »
a to dlaczego? już takowy nabyłem.. brakuje mi kostki i bocznych stabilizatorów.. a na boczne też się nakręca tłumiki drgań? i która kostka lepsza skośna prosta?

zgaszony

  • Gość
Odp: Clicker
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 06, 2010, 09:42:19 pm »
Sorki myślałem że pytasz o radę ale się pomyliłem.

chomik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Clicker
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 07, 2010, 12:51:09 am »
Też bym nie kupował tego tłumika drgań ale skoro kupiłeś... Czy można do niego dokręcić odważniki? Jeśli nie to lipa.

Oczywiście na boczne ramiona można dokręcić tłumiki drgań.

Zasadniczo tłumiki drgań można zakładać niemal na wszystkie elementy łuku, nawet na celownik. Pytanie, czy to jest konieczne? Jeśli po zwolnieniu cięciwy łuk nie wpada w jakiś rezonans drgań, widoczny i/lub odczuwalny na dłoni, zachowuje się względnie cicho i spokojnie, to dokładanie tłumików nic nie da.


Reglass

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Clicker
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 07, 2010, 08:11:26 am »
można do niego dokręcić odważniki na końcówkę jeżeli o to chodzi. (zawsze można kupić inny tłumik)

ale boczne stabilizatory z kostką są przydatne?

chomik

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Clicker
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 07, 2010, 09:08:31 am »
Są bardzo przydatne, powiedziałbym konieczne.

Reglass

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: Clicker
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 07, 2010, 10:13:28 am »
aha a te co wymieniłem wyżej z linkach będą się na dawać?
i jak jest lepiej żeby stabilizatory patrzyły w dół ?

jak zakręcę stabilizator centralny to ten gwint przy łuku na stabilizatorze mam "krzywy" ani nie w poziomie ani nie w pionie tak ma być ? jaką tą kostkę się przykręca?

mariusz_wroblewski

  • Gość
Odp: Clicker
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 17, 2010, 12:31:42 am »
Mnie tylko zastanawia, czy jest sens robienia z Polarisów i innych drewnianych klasyków dla początkujących "choinek" obwieszonych czym się da...

Ludzie, zrozumcie - to są łuki dla początkujących do nauki szybkiego, poprawnego i PRZYJEMNEGO strzelania; zasadniczo żadne stabilizatory, które są projektowane do metalowych i carbonowych majdanów nie będą tłumiły drgań z wkręcanych ramion 22# które wygina się ręką... po prostu - to nie ta klasa sprzętu. Jeżeli ktoś lubi bajery, to niech sobie wkręca co chce, ale pamiętajcie, że to zwiększa masę łuku. IMHO Samick Polaris i łuki typu Samwha to odrębna kategoria łuków DO NAUKI i zasadniczo dzieciaki i dorośli którzy zaczynają na tych łukach w u mnie w sekcji dokręcają co najwyżej kliker, a reszta gadżetów, które istotnie 'pracują' dochodzi, gdy mamy do dyspozycji sztywny majdan i jakieś mocniejsze ramiona.

Kiedyś widziałem gościa, który wkręcał button i całą masę osprzętu a każdą strzałę miał innej długości i z innego materiału. Co lepsze, twierdził, że "po zmnianach to już zupełnie inna bajka jeżeli chodzi o trafienia - TAAAAKIEEE SKUPIENIE MISIEROBI!" Jasne.  ::)